Home / Дієти / Дієта на осінь – ефективність та примірне меню

Дієта на осінь – ефективність та примірне меню

Проходить час дієти з літніх фруктів і овочів, тепер ви можете насолоджуватися плодами осені, які збагачені неймовірною кількістю вітамінчиків і іншими корисними речовинами. Осінь – це та пора року, коли більшість стиглих фруктів і овочів просто необхідні для вашого здоров’я. Якщо ви успішно скинули кілька кілограмів маси тіла, то цей самий час закріпити ваш результат.  Для цього найкраще підійде  дієта на осінь і результат не змусить довго чекати.

Дієта на осінь. Суть дієти, корисні властивості, головні правила і переваги

Дієта на осінь – ефективність та примірне меню

Якщо строго дотримуватися цієї дієти, то зайві калорій “не затримаються” надовго в вашому організмі. Завдяки цьому ефективному курсу, ви зможете довго не думати про те, як вам скинути вагу.

Деякі осінні плоди містять комплекс антиоксидантів і велику кількість поживних речовин, які власне і сприяють схудненню. Дієта на осінь  допоможе зміцнити імунітет, уникнути загострення захворювань. За допомогою цієї дієти ви зможете знизити свою вагу від 2 до 4 кг за тиждень. Весь секрет полягає в щедрому осінньому врожаї, у своєму бажанні, і зусиллі схуднути. Осінні фруктики і овочі наповнені силою природи, вони містять величезну кількість мікро- і макроелементів. Вашому організму під час дієти пропонуються продукти, які містять складні вуглеводи. Складні вуглеводи містять низький рівень глікемічного індексу, вони містяться в яблучках, грушах, сливах, в грибах.

Дуже позитивно відбивається на стані здоров’я вживання продуктів, які містять клітковину. Вона має властивість очищення ШКТ від токсинів і залишків їжі, внаслідок цього процесу ваш організм збагачується мінералами і вітамінчиками.

Щоб схуднення восени принесло вам максимальний результат, необхідно дотримуватися деяких правил:

Фундамент нашої дієти – це вуглеводи, а значить, що в ваш раціон повинні бути включені зелень, фрукти, овочі.

Для дотримання такого харчування, ви повинні повністю прибрати зі своєї їжі продукти, які містять харчові добавки, а саме – барвники, консерванти. Так як ці додавання пригнічують і гальмують процес обміну речовин. Через це накопичується надмірна вага.

Під час осінньої дієти вашими солодощами зобов’язані стати солодкі фрукти, яблучка, злаки. Вони збагатять мозок фруктозою, яка допоможе швидко і правильно думати. А злаки в свою чергу, запасуть організм енергією.

Якщо ви тренуєтеся, намагайтеся дотримуватися більш дрібного раціону, робіть невеликі перекуси, 2 рази між основними прийомами їжі, наприклад, з’їжте яблучко або грушу.

Переваги осінньої дієти:

Осінні овочі і фрукти завжди знайдуться у вашому городі, в городі вашої бабусі, а також на ринках і в супермаркетах;

На приготування цієї дієти вам не доведеться витрачати всі сили і час;

Дуже легко поєднати дієту і заняття спортом;

Ваш раціон багатий всіма вітамінами, які необхідні в цю пору року;

Впливає позитивно на здоров’я, імунну систему;

Допомагає в боротьбі з целюлітом;

Виховує в вас вміння правильно харчуватися, а саме – дрібно, формувати невеликі порції.

Дієта на осінь. Різновиди дієти і особливості меню

Існує дуже багато осінніх дієт, і практично всі вони діляться на три основні групи:

Фруктово-ягідні;

Овочеві;

Фруктово-овочеві.

Всі ці групи осінніх дієт побудовані на здоровому раціоні для ефективного схуднення.

Перш ніж скласти меню, ви повинні знати якими принципами слід керуватися:

Цукор замінюєте фруктами, сухофруктами.

Якщо ви хочете включити в свій раціон молочні продукти, то повинні вибрати ті, якіи не містять жири.

Помірне вживання рослинної олії.

Виключіть з вашого харчування яйця, м’ясо, рибу, солоності і копченості, каву, алкоголь.

Розподіліть тижневий раціон, дотримуючись наступного: включіть в нього фруктовий сік, овочевий салат. Також слід врахувати і той факт, що повинні бути присутніми в харчуванні овочі на пару не менше 2 разів на добу.

Якщо вам ближче фруктова дієта на осінь, то повинні трохи знати про фрукти. Якщо ви любите сливи, то слід вживати їх в помірній кількості, але кожен день. Це посилить можливість втрати ваги. Що стосується груш, то одна груша містить 15% клітковини від добової кількості, тому варто включити їх в ваше харчування. Виноград містить антиоксидант ресвератрол, який покращує циркуляцію крові і тим самим прибирає целюліт. Що стосується напоїв, то дозволяється пити компоти без цукру, фруктові та овочеві соки, морси, нектари, звичайну водичку без газу.

Переходимо до різноманітності осінніх дієт.

Стандартна овочева дієта. Ця дієта дуже простенька, але ефективна. Ви зможете втратити від 2 до 4 кг. Добова кількість овочів не більше 1,4 кг. Для цієї дієти підійдуть такі продукти: свіжі овочі, свіжі фрукти, молочко, йогурт без вмiсту жирів, пластівці, житній хліб. Пийте звичайну водичку.

Зразкове меню на одну добу:

Розділіть сніданок на дві частини. У 1-й частині повинен бути включений салатик з натертої моркви і капусти. 2-а частина вашого сніданку – огірок.

На обід приготуйте собі овочевий салат, 2 варені картопельки, шматочок житнього хліба.

Полудень повинен складатися з огірка або перчинки.

Вечеря подібна до  обіду – овочевий салатик.

Овочева дієта на тиждень. Дана дієта строга, але дотримуватися її дуже просто, тривалість дієти – 7 днів. Можлива втрата ваги до 6 кг. Ваш раціон повинен складатися зі свіжих овочів, приготованих на пару, варених овочів, сезонних фруктів, овочевих супів, рясного пиття – до 2 л в день, великої кількості зелені.

Понеділок

Снідаємо салатиком зі свіженьких огірочків, томатів і кропу, заправляємо олією. Через годину їмо яблучка -3 шт.

Обід повинен включати в себе овочевий суп, трав’яний чай. Через годинку – сезонні фрукти.

Для вечері готуємо салатик з капусти, петрушки і моркви. Зелений чай з додаванням меду.

Вівторок

На сніданок готуємо кашу вівсянку на водичці, за бажанням можете додати ложку меду або свіжі фрукти. Через годинку – будь-які сезонні фрукти.

Обідаємо овочевим супом, зеленим єм Через годинку – сезонні фрукти.

Вечеряємо тушкованою морквиною. Зелений чай з медом.

Середа

На сніданок готуємо салат з відвареного буряка, додаємо грецький горіх і за бажанням родзинки. Через годинку – сезонні фрукти.

Обідати будемо овочевим супчиком, пити зелений чай. Через годинку – сезонні фрукти.

На вечерю потрібно приготувати кашу гречану і на вибір один сезонний овоч. П’ємо зелений чай з медом.

Четвер

Снідаємо пшеничною кашею, за бажанням можете додати 1 чайну ложечку меду. Через годинку – сезонні фрукти.

На обід готуємо овочевий супчик і п’ємо зелений чай. Через годину – сезонні фрукти.

Вечеряти будемо тушкованими баклажанами з морквиною і томатами. Зелений чай з медом.

П’ятниця

Повторюємо меню понеділка.

Субота

Повторюємо меню вівторка.

Неділя

Повторюємо меню четверга.

Дієта на осінь. Ця дієта включає в свій раціон м’ясо, добре підійде для тих, хто не може відмовитися від м’ясних продуктів. Тривалість дієти 6-7 днів, ви зможете скинути до 5 кг.

Дієта на осінь. Зразкове меню на один день

На сніданок їжте знежирений сир – 100-170 г, додбавте до нього кефірчик. Якщо у вас непереносимість лактози – тоді овочевий салатик для вас підійде. Заправляйте його рослинною олією або лимонним соком. Пийте зелений чай або лимонад.

Обідати потрібно овочевим або молочним супчиком. Як напій добре використовувати фруктовий або овочевий сік, компот без цукру.

На вечерю приготуйте тушковані овочі, але не більше 250-300 г. Пийте зелений чай.

Можете робити перекус перед основними прийомами їжі, для цього їжте сезонні фрукти.

Перед сном обов’язково випийте 500 г кефіру, попередньо дістаньте його з холодильника, щоб він був кімнатної температури.

Дієта на осінь. Як виходити з дієти

Виходити з осінньої дієти потрібно так само, як і з будь-яких інших – поступово. Це основа завершального етапу дієти для збереження отриманих результатів. В даному випадку, вам потрібно спрямувати зусилля і увагу на активному відпочинку. Це можуть бути прогулянки, а також  спорт – пробіжки, фітнес, заняття більш важкими фізичними навантаженнями.

Дуже корисно позначиться на вашому здоров’ї – контрастний душ, приймайте його регулярно, можете відвідати SPA-салони, зробити масаж проблемних місць вашого тіла, побувайте в сауні, сходіть в басейн. Не забувайте про рясне пиття. Вранці, як тільки відкрили очі, випийте склянку водички, попередньо додавши чайну ложечку меду і шматочок лимончика.

Такий лимонад можете пити протягом всього дня. Він добре очищає травний тракт. Що стосується меню, то продовжуйте вживати свіженькі фруктики, овочі, робити салатики, готувати овочеві супчики. Головне правило – не потрібно відразу ж в перший день після дієти наїдатися. Ви повинні поступово збільшувати калорійність вашого добового раціону.

Дієта на осінь. Недоліки і протипоказання

Дієта на осінь  крім позитивної характеристики, несе в собі і негативні показники. Так як і будь-яка дієта, вона низькокалорійна, а це означає, що можливість появи небажаних побічних ефектів існує. Через різку втрату маси тіла можливі такі симптоми: головний біль, запаморочення, втрата свідомості, симптоми диспепсії, слабкість, порушення сну, зміни з боку психоемоційного статусу. Через різке схуднення на вашій дермі можуть з’являтися розтяжки, целюліт – але дана побічна дія зустрічається дуже рідко.

Протипоказана дана дієта, якщо:

У вас цукровий діабет не залежно від його типу;

Проблеми з боку сечостатевої системи, ендокринної;

Захворювання ШКТ  (а саме: виразкова хвороба, гастрит);

У вас подагра;

Ви вагітні або годуєте грудьми дитину;

Вам немає 18 років або ви знаходитесь в літньому віці;

Наявність гострої або хронічної хвороби;

Гормональні порушення;

Наявність артеріальної гіпертензії;

Захворювання серцево-судинної системи.

Осіння дієта – наповнить тіло і душу неймовірним запасом вітамінів, енергії. Обов’язково задумайтеся про неї, коли ви захочете схуднути восени, щоб не набрати зайві кілограми взимку.


Check Also

Як схуднути до Нового року. Корисні поради дієтологів

До Нового року залишилося менше двох тижнів, а значить прийшов час терміново підготувати свою фігуру …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *