Home / Активний спосіб життя / Фітнес / Чи можна займатися фітнесом при легкому нездужанні?

Чи можна займатися фітнесом при легкому нездужанні?

Так часто буває: з вечора збираєшся на тренування, налаштовуєшся … А вранці прокидаєшся – болить живіт або горло, нежить … Здавалося б, нічого серйозного, але чи можна займатися фітнесом навіть при легкому нездужанні?

Чи можна займатися фітнесом при застуді

Чи можна займатися фітнесом при легкому нездужанні

Якщо ви застудилися і інфекція атакувала ваші вухо-горло-ніс, однак при цьому у вас немає високої (більше 38 ° С) температури, то низькоінтенсивне тренування вам в принципі не зашкодить … Хоча, займаючись фітнесом на тлі простуди, ви створюєте додаткове навантаження на організм, який і так витрачає багато сил, щоб впоратися з бактеріями. Вашій імунній системі не потрібні струси: перепади температур, зневоднення, до яких може привести тренування.

Вирішуючи, чи можна займатися фітнесом, подумайте і про тих, хто буде тренуватися з вами пліч-о-пліч у фітнес-клубі, використовувати ті ж тренажери … Ви ризикуєте і їх здоров’ям теж. І вже точно нікому не сподобається, якщо по сусідству в спортзалі хтось буде безупинно чхати і кашляти.

Тому, якщо ви ніяк не можете без фізичної активності, найкраще віддати перевагу ходьбі в помірному темпі і / або тренуватися вдома. Вам доступні будь які присідання, віджимання, планки, вправи з петлями TRX (якщо у вас є гаджет, чіпляючий петлі на двері), а також розтяжка і дихальні комплекси – все це доступно.

Втім, і гнати себе на фітнес через силу не слід. Якщо ви активно тренувалися до цього і вимушено пропустите 2-3 заняття, ваша фізична форма сильно не постраждає.

При болю в животі

Тут багато чого залежить від того, чим цей біль супроводжується. Якщо є й інші тривожні симптоми – розлад шлунка, здуття, температура, а сам біль дуже різкий – причина може бути серйозною, наприклад, сильне харчове отруєння або виразка шлунка. У такому випадку краще не геройствувати, а якомога швидше відвідати лікаря. Або ж взагалі викликати швидку допомогу додому.

При головному болю

Легкий головний біль найчастіше свідчить про проблеми з тиском. Причому він може бути як підвищеним, так і зниженим. В останньому випадку до болю додасться ще й сильна сонливість. Тоді низькоінтенсивне тренування допоможе тиск нормалізувати. І головний біль якщо не пройде, то зменшиться. Походити з помірною швидкістю на доріжці або просто погуляти – буде ідеально.

І нарешті, бувають дні, коли всі перераховані симптоми виникають разом, на порожньому місці, без будь-яких передумов. Ця хвороба під назвою «не буду, не хочу» нерідко виникає у тих, хто тільки почав займатися фітнесом. У неї психосоматичні причини. Подібним чином організм може реагувати на те, що його змушують робити щось, чим він раніше не займався і що йому не подобається.

Якщо у вас болить голова, раптово почався розлад шлунка, загальна слабкість і все це підкріплюється невпевненістю в собі і думками, що все погано, значить, ви просто захандрили. У даному випадку фізична активність просто необхідна. Виходьте на вулицю, дихаєте свіжим повітрям, перебудуйте свій режим дня і режим харчування, купіть собі найяскравіший спортивний одяг, яку тільки зумієте знайти, і кроком руш у фітнес-клуб!


Check Also

Тай-бо. Мегапопулярні тренування з чудовим результатом

Тай-бо – це фітнес-програма, що набула шаленої популярності в цілому світі, а зараз впевнено завойовує …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *