Ще з давнини усім відомо, що про стан здоров’я людини говорить його обличчя. Навіть злегка жовтий колір обличчя може говорити про серйозні проблеми, на які варто звернути увагу. Наша шкіра є передвісником хвороби, тому в разі правильної розшифровки сигналів, які вона подає, якнайшвидше усунути недуг. Будь-яке відхилення від норми викличе на обличчі висипання, прищі і зміни в кольорі шкіри.
Від чого шкіра жовтіє і симптоматика захворювань
Найбільш поширеними причинами є захворювання серцево-судинної системи і надлишок в крові білірубіну. Це такий продукт розпаду білка, що містить залізо, який відповідає за переміщення вуглекислого газу і кисню. Пігментація накопичується зазвичай через захворювання печінки і в разі закупорки жовчних шляхів.
В першу чергу, жовтизна проявляється на нижній частині язика, долонях і очних склерах. Крім захворювань печінки жовтий колір обличчя може провокувати також неправильну роботу щитовидної залози.
Іншими словами, це недолік речовин, які не можуть розщеплювати бета-каротин. Крім цього, жовте обличчя, причинами якого можуть також служити онкологічні захворювання, це естетично негарно. В цілому, жовтий колір може проявлятися при:
Захворюваннях шлунково кишкового тракту
Онкології
Кістах
Гепатиті
Хворобах видільної системи
Паразитарних ураженнях
Захворюваннях щитовидної залози
Якщо жовтий колір обличчя не припиняється протягом довгого часу, потрібно негайно вирушати до гастроентеролога, гематолога і інфекціоніста. Намагайтеся уникати самолікування, щоб не нашкодити своєму здоров’ю і не спровокувати супутні захворювання.
Ще великий Авіценна стверджував, що дерма стає жовтуватою також від спеки, пиття застояної води, хвороб, поганого харчування і турбот. Древній цілитель радив вживати в їжу недостиглі фініки, м’ясо з кров’ю, хороше вино і інжир. Свіжою шкіра виглядатиме від редьки, часнику, капусти та цибулі.
Жовтий колір обличчя: причини і методи повернення нормального тону
Чи замислювалися Ви, чому наша шкіра втрачає здоровий колір, пружність і рум’янець? Багато в чому, це можуть бути і наслідки:
Фізичних навантажень
Емоцій
Депресії
Настрої
Недосипання
Не тільки захворювання є провокаторами, часом навіть звичайне порушення режиму харчування, сну та відпочинку можуть залишити відбиток на обличчі. Регулярний догляд за обличчям та медикаментозне лікування допоможуть уникнути подальшого розвитку жовтизни. Якщо ви хочете провести звичайне очищення та відновлення рум’янцю на обличчі – зробіть натуральну маску на основі молока, меду, огірків або дині. Блиск і природний тон шкірі додасть ромашка, капуста і цибуля. Краще готуйте маски самостійно, а якщо немає часу – придбайте в аптеках або спеціалізованих магазинах.
Еталоном здорового тону дерми завжди був рожевий відтінок на щоках. Якщо у вас почався жовтий колір обличчя або ви хочете прискорити процес відновлення епідермісу, то почніть з приміщення фахівця. Косметолог дасть виразну характеристику стану шкіри і призначить курс відповідних процедур. Самостійно ви можете позбутися від шкідливих звичок і почати здоровий образ. Займіться спортом і наповніть своє життя позитивними і приємними емоціями, а також ніколи не забувайте, що показником здоров’я залишається стан вашої шкіри.