Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Безболісні пологи: чи можливо це і як цього домогтися?

Безболісні пологи: чи можливо це і як цього домогтися?

Для майбутньої мами поява на світ малюка – довгоочікуваний і хвилюючий момент. Але поряд з позитивними емоціями майбутня подія може викликати побоювання, що цей процес буде болючим. На це є фізіологічні причини. Спілкуючись з подругами, які вже пройшли через це, жінка може чути, що вони відчували пекельні болі, від чого майбутня мама відчуває ще більший страх. Пам’ятайте, що кожен випадок індивідуальний, і ви можете значно полегшити безболісні пологи, якщо дізнаєтеся, що таке правильна підготовка до безболісних пологів.

Безболісні пологи. Фізіологія жіночого організму

 Безболісні пологи чи можливо це і як цього домогтисяТак розпорядилася природа, що малюк, як найбільший дар, жінкам дається нелегко. У період сутичок шийка матки і тіло органу відчувають тиск, розтягуючись. Здавлюються і вагінальні тканини, а також промежина, коли виходить голівка дитини.

 Крім того, тканини не отримують потрібну кількість кисню, що теж призводить до больових відчуттів.

 Лікарі стверджують, що чималу роль відіграє і психологічний стан майбутньої мами. Боячись і чекаючи болю, вона сама налаштовує себе на її посилення.

 Позбутися від цих відчуттів повністю навряд чи вийде, але безболісними пологи можуть бути, якщо задовго до них ви займетеся підготовкою. У цьому вам допоможуть спеціальні курси, про проведення яких ви можете довідатися в жіночій консультації або від маючих відповідний досвід знайомих.

 Її слід починати, як тільки ви дізналися про вагітність, що дозволить не розгубитися у відповідальний момент.

 Психологічна підготовка до безболісних пологів

 Вона, мабуть, найбільш важлива в питанні про те, як зробити пологи максимально безболісними.

 Практика показує, що найбільш важкими вони бувають у жінок, у яких почуття страху переважає над бажанням вперше побачити своє дитя. Намагайтеся більше думати про те, як візьмете його на руки, притиснете до себе, уявляйте, на кого буде схоже ваше чадо.

 Подумайте про здоров’я малюка. Крім того, що ваша боязнь може бути серйозною перешкодою в процесі появи його на світ, вона може нашкодити йому. Психологи запевняють, що якщо мама відчуває страх, кричить і нервує при пологах, дитина відчуває серйозний стрес. Його психіка сприймає цей стан як небажання матері його появи на світ.

 Ця психологічна травма, яку він отримує в перші ж моменти свого життя поза утробою матері, в майбутньому може позначитися на його психологічному стані в цілому. За твердженням фахівців, в перспективі вона може обернутися відсутністю довірчих відносин між дитиною та її батьками.

 Не боятися пологового процесу вам допоможе не тільки самостійний настрій, але й інші фактори:

    Спілкування з іншими вагітними жінками.

 Його ви можете отримати, насамперед, на спеціальних курсах. Намагайтеся спілкуватися зі своїми «колегами» по положенню тільки про позитивні сторони вагітності. Якщо виникло бажання обговорити сам процес пологів, намагайтеся говорити про це без страху. Добре, якщо у вашому оточенні є майбутні матусі, які абсолютно не бояться майбутньої події – вони зможуть «заразити» вас своїм позитивним настроєм. Намагайтеся спілкуватися з ними якомога більше. Бажано частіше контактувати і з уже жінками, які родили, вони згадують цей процес далеко не словами «це неземні муки»;

   Підтримка близьких людей – чоловіка, батьків, родичів.

 Вона важлива людям завжди, але будучи вагітними, багато жінок постійно потребують у взаємодії з коханими людьми. Буде дуже добре, якщо хтось із них буде разом з вами відвідувати курси для вагітних – це згуртує вас ще більше;

    Тільки позитивні емоції.

 Вони дозволять поліпшити загальний психологічний і емоційний стан, що теж вплине на позитивний настрій перед важливою подією. Намагайтеся уникати будь-якого негативу, бачити у своєму житті і навколишньому світі тільки хороше.

 Безболісні пологи. Фізична підготовка

 Цей вид підготовки теж дозволить зробити так, щоб пологи пройшли найбільш безболісно. Важливо розуміти, що якщо природа подарувала жінці здатність народжувати дітей, значить, вона дала і необхідні для цього ресурси. Вам потрібно тільки допомогти собі акумулювати і правильно використовувати їх. У цьому вам теж допоможуть курси.

 Вважається, що відвідувати їх потрібно незадовго до майбутнього процесу, але краще це робити, починаючи з ранніх термінів вагітності. Це дозволить підготувати м’язи, адже фізична форма відіграє велику роль у розвитку плоду і реакції вашого організму на його весь час збільшувану вагу. Добре підготовленим фізично жінкам народжувати набагато легше.

 На курсах ви дізнаєтеся, як зробити безболісними пологи за допомогою дихання, фізичної активності, самодопомоги, вибору правильних поз при сутичках, та багато іншого.

 Безболісні пологи. Збільшуємо активність

 Для правильного розвитку плоду і безболісних пологів важливий кровотік. Його можна забезпечити, якщо майбутня мама не буде весь час сидіти на одному місці і проявить фізичну активність ще під час вагітності.

 Готуватися до бігового марафону, звичайно, не варто, а от щоденні прогулянки на повітрі необхідні.

 Багатьом майбутнім мамам показані вправи у воді, але це питання обов’язково потрібно обговорювати з лікарем.

 Перш ніж приступити до занять фізкультурою, потрібно врахувати:

    Бігати й робити вправи на качання преса в «положенні» не можна;

    Не займайтеся ніяким спортом без консультації лікаря, якщо у вас є загроза викидня або ймовірність передчасних пологів;

    Бажано уникати фізичних навантажень до 16 тижнів, тому як на цьому етапі найбільш реальна загроза втрати малюка;

    Відчувши під час заняття спортом, що матка перебуває в тонусі, терміново припиніть виконання вправ, щоб не нашкодити плоду;

 Важливо стежити за пульсом – він не повинен перевищувати 150 ударів / хвилину.

 Контролюємо дихання

 Про користь правильного дихання під час пологів сказано чимало. Воно дійсно допомагає забезпечити правильний кровотік і полегшити неприємні відчуття жінки. Тренуватися правильно дихати необхідно щодня не менше 10 хв./день.

 Під час сутичок майбутня мама може відчувати себе розгубленою, але важливо не забувати про дихання, адже вам потрібно допомогти не тільки собі, але і дитині. Ваш обов’язок – зробити для цього все можливе.

 Дихальна гімнастика потрібна не тільки під час пологів, але і в період виношування дитини – йому необхідний кисень, а певні вправи дозволяють наситити ним організм в потрібному об’ємі. Завдяки їм поліпшується кровотік, зникає задишка, легше переноситься токсикоз, нормалізується робота серцево-судинної системи.

 Про те, як правильно робити дихальні вправи, які потрібні для безболісних пологів, розповідають на курсах. Ось кілька вправ, які ви можете виконувати самостійно.

 Лежачи на спині з подушками під головою і колінами, видихніть, а потім глибоко, не поспішаючи, дихайте носом таким чином, щоб живіт наповнювався повітрям. При кожному вдиху затримуйте його на 4-5 секунд, а видихаючи, простежте за тим, щоб всі м’язи розслабилися.

 Сидячи в зручній позі, дихайте якомога швидше (як це роблять захекані собаки). Такий спосіб дихання стане в нагоді в процесі появи на світ малюка. Під час виношування він дозволяє м’язам розслабитися.

 На 4 рахунки вдихайте повітря, затримайте його на таку ж кількість секунд, а потім видихайте теж на 4 рахунки. Такі вправи сприяють тому, щоб пологи пройшли успішно і безболісно, тому як насиченим киснем органам легше впоратися з цим процесом.

Безболісні пологи. Підсилюємо самоконтроль

 Найкращі поради про те, як зробити безболісними пологи дасть ваш організм. Відчуйте, в якій позі вам стає легше, які рухи потрібно для цього робити.

 Наприклад, багато жінок при сутичках з’єднують і роз’єднують коліна, опускаючи і піднімаючи таз. Це дієвий спосіб допомогти малюкові швидше з’явитися на світ.

 Намагайтеся не кричати. Багато породіллі замінюють крик піснями, віршами. Це полегшує біль, відволікає, а дитина не отримує стрес. Можете розмовляти з малюком, просячи його, щоб він швидше народився.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *