Home / Твоя краса / Тіло / Як підвищити витривалість організму: практичні рекомендації

Як підвищити витривалість організму: практичні рекомендації

З проблемою занепаду сил і недостатньою витривалістю організму може зіткнутися не тільки професійний спортсмен, але й будь-яка звичайна людина, незалежно від статі, віку, стану здоров’я та виду діяльності. А тим часом цей фактор дуже важливий для кожного з нас.

 Що ж робити в таких випадках? Як підвищити витривалість організму, щоб довгостроково протистояти навантаженням, зберігати високу тривалість роботи та активному відпочинку?

 Завдання це вимагає комплексного підходу: сюди входить правильне, раціональне харчування, здоровий спосіб життя, різні стимулюючі препарати.

 Підвищення витривалості організму фізичними тренуваннями

 Як відомо, спорт може впливати не тільки на фізичну, а й навіть на емоційну витримку.

 Щоб істотно підвищити витривалість, необхідно в першу чергу звернути увагу на дисципліни легкої атлетики, так як в цій справі дуже важливі інтенсивні тренування постійно чергувати зі статичними.

 Тобто суть таких тренувань полягає в несильних, але вельми тривалих навантаженнях, які слід чергувати не повними відпочинком, а зниженням інтенсивності вправ. Наприклад, при бігу можна підвищити витривалість, змінюючи його швидким кроком.

 Не можна чинити так, як це роблять деякі люди: знесиливши при бігу, зупиняються, сідають або навіть лягають на землю. Це не тільки не принесе бажаних результатів, але й негативно відіб’ється на стані здоров’я, зокрема, на серцево-судинній системі.

 Підібрати індивідуальний рівень необхідного навантаження можна самостійно, але краще це може зробити професійний тренер.

 Основні правила фізичних тренувань

 Існує чимало варіантів фізичних навантажень, що характеризуються змінною складністю їх виконання. Для цих цілей чудово підходять плавання, лижний і велосипедний спорт, теніс, рукопашний бій. Якщо ж у вас немає можливості відвідувати спортзал або басейн, ви можете просто займатися ранковою зарядкою у себе вдома або робити вранці пробіжку біля будинку.

 Але найважливіше – вид спорту, який ви обрали, повинен доставляти вам радість і задоволення, оскільки насильство над власним організмом ніколи не зможе принести йому користь:

    займайтеся систематично, як мінімум 3-4 рази в тиждень, не дозволяйте собі лінуватися;

    щоб істотно підвищити витривалість м’язів, поступово збільшуйте як час тренувань, так і їх інтенсивність;

    при можливості займайтеся на відкритому повітрі;

    приступайте до вправ як мінімум через 2-3 години після їжі і закінчуйте не пізніше ніж за 2 години до сну;

    після фізичних занять відпочивайте, дозвольте організму розслабитися і відновитися.

 Правильне харчування, для підвищення витривалості організму

 Для підтримки загального здоров’я і підвищення витривалості організму, звичайно ж, слід прагнути до оптимальної ваги, коли м’язів достатньо для того, щоб ефективно управляти тілом, а жирових клітин рівно стільки, скільки необхідно для нормального функціонування всіх органів.

 Зайві кілограми, як відомо, часто є причиною порушення багатьох функцій організму і, звичайно ж, призводять до зниження активності та витривалості. Саме тому харчуватися слід так, щоб не набирати зайву вагу.

 Продуктами, що підвищують витривалість організму, є тваринні білки (кисломолочні продукти, біле відварне м’ясо, риба, яйця), фрукти, овочі, зелень, крупи, сухофрукти, мед. Енергія вимагає великої кількості калорій, але ці калорії повинні бути отримані з легкозасвоюваних продуктів.

 Наприклад, за дві години до інтенсивного тренування або фізичної роботи з’їжте тарілку гречаної або вівсяної каші без цукру зі свіжими фруктами.

 Повністю виключіть з раціону фастфуд, жирні та копчені страви, мінімізуйте споживання алкоголю, солодких, солоних і маринованих продуктів.

 Не потрібно забувати і про водний баланс в організмі, адже дефіцит води сприяє згущенню крові і гальмуванню обмінних процесів. У день випивайте не менше 2 літрів чистої негазованої води кімнатної температури.

 Пити рекомендується не поспішаючи, повільними ковтками. На тренуванні питво слід обмежити, а якщо дуже хочеться, можна просто прополоскати водою рот, після чого її сплюнути.

 Режим дня для підвищення витривалості організмом

 Якщо організм не буде як слід відновлюватися після фізичних навантажень, енергії в організмі стане ще менше. Потрібно дотримуватися певного розпорядку дня.

 Забезпечте собі здоровий сон, лягайте якомога раніше, спіть не менше 8-9 годин на добу; намагайтеся засипати, прокидатися, вживати їжу і тренуватися в один і той же час.

 Препарати для підвищення витривалості

 Засоби, що підвищують витривалість організму, опірність до різних впливів, мають назву адаптогени. Вони можуть мати рослинне, тваринне, мінеральне або синтетичне походження. Промисловість випускає різні лікарські форми адаптогенів: порошки, спиртові настоянки, капсули, таблетки.

 Ці речовини не надають шкідливого впливу на організм, але допомагають мобілізуватися, підвищити імунітет, силу, адаптуватися до стресу.

 Найбільш популярними і дієвими адаптогенами природного походження є корінь женьшеню, елеутерокок, родіола рожева (вона ж «золотий корінь»), комбінований препарат «Елтацин».

 Застосовувати такі препарати протягом тривалого часу не варто, тому, що це може призвести до безсоння і алергічних реакцій.

 Грамотно підібрати необхідний препарат і призначити дозу може тільки лікар, не робіть це самостійно.

 Стабілізація рівня цукру в крові

 Підвищити фізичну витривалість всіма відомими способами не вдасться, якщо в крові міститься недостатня кількість глюкози, оскільки саме вона є основним джерелом енергії для роботи мозку.

 Адже наш мозок, як відомо, відповідає за всі процеси, що відбуваються в організмі. І якщо з їжею в нього не надходить глюкоза, рівень цукру знижується, що призводить до втоми і занепаду сил.

 У свою чергу, надлишок цукру в крові може стати причиною зайвої ваги. Для того щоб підтримувати оптимальний рівень глюкози в крові, їжте потроху, але часто і не зловживайте солодкими стравами.

Визначити цей показник можна, здавши загальний аналіз крові в поліклініці.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *