Головна » Дозвілля » Вязання крючком – плед з квадратів. Схеми вязання

Вязання крючком – плед з квадратів. Схеми вязання

Скільки необхідних і красивих речей можна створити, вміючи в’язати спицями або крючком! Це можуть бути як шапочки та шкарпетки, так і більші вироби – светр або шаль. Одним з таких виробів може стати вязання крючком пледу з квадратів, схема в’язання якого не представляє особливої складності і доступна навіть починаючим умільцям.

Вязання крючком пледу з квадратів: поради рукодільниць

Вязання крючком – плед з квадратів. Схеми вязання

Вязання крючком з квадратів передбачає дотримання деяких правил:

Основне правило в’язання полягає в тому, щоб квадрати були однакового розміру. Для цього користуйтеся сантиметровою стрічкою.

При виборі ниток для в’язання зверніть увагу на їх структуру і товщину. Для пледа розміром 90 × 140 см буде потрібно до 1700 г пряжі.

Використовуйте нитки декількох відтінків – це додасть вашому пристрою неповторність.

Початківцям рукодільницям краще в’язати крючком №4 або 5.

Якщо ви в’яжете плед для дитини, вибирайте натуральні ниточки з бавовни і шерсті.

Орнаменти можна в’язати по прямій лінії або по колу. При в’язанні по прямій лінії на ланцюжку з необхідної кількості повітряних петель в’яжуть стовпці з накидом або без них. В кінці кожного ряду повертають виріб і так в’яжуть до отримання квадрата. Можна використовувати пряжу різних кольорів. При в’язанні по колу початкові повітряні петлі замикають в колечко і в’яжуть стовпчики по спіралі. Квадратна форма вийде шляхом додавання повітряних петель в передбачуваних кутах квадрата.

Виміряйте довжину сторони квадратів і порахуйте необхідну їх кількість для отримання пледа потрібного розміру.

Готові квадрати проутюжте і приготуйте для зшивання, не забудьте вибрати перехід колірної гами для вашого пледа.

При зшиванні квадратів голкою шов буде майже непомітний, якщо останні їх ряди вив’язані однаково і одним кольором.

Всі зшиті заготовки обв’яжіть гачком ниточкою контрастного кольору – це додасть вашому виробу закінчений вигляд.

Бабусин квадрат вязання крючком: схеми для пледів

Одним з поширених варіантів вязання крючком великих виробів є «бабусині квадрати», які останнім часом використовують знамениті дизайнери в своїх творіннях. Розглянемо схему класичного «бабусиного квадрата», що застосовується для в’язання пледів.

Принцип вязання крючком

Квадрат вив’язують стовпцями з одним накидом, починаючи з центру;

Центром квадрата служить змінна петля або колечко з 3-ьох повітряних петельок;

В процесі роботи квадрат не перевертається;

перехід на наступний ряд здійснюється в кутку квадрата.

Вязання крючок – плед з квадратів. Схеми вязання 1

Опис схеми вязання крючком:

1-й ряд: 3 повітряних петельки підйоми, 2 стовпця з одним накидом в’яжуть в колечко, 2 повітряних петельки, 3 стовпця з одним накидом в колечко, раппорт повторити три рази, 1 повітряна петелька підйому, 1 напівстовпчик з 1 накидом в останню повітряну петельку підйому для замикання рядка.

2-й ряд: 3 повітряні петельки підйому, 2 стовпця з одним накидом в арку, отриману напівстовпчиком, 1 повітряна петелька, 3 стовпця з одним накидом в арку з 2 повітряних петельок нижнього рядка, 2 повітряних петельки, 3 стовпця з одним накидом в ту ж арку, 1 повітряна петелька, повторити ще 3 рази, 3 стовпця з одним накидом в арку повітряну петельку, 1 повітряна петелька, ряд замикається напівстовпчиком з одним накидом в останну повітряну петельку підйому.

3-й ряд: 3 повітряні петельки підйому, 2 стовпця з одним накидом в арку з напівстопчиком з 1 накидом, 1 повітряна петелька, 3 стовпця з одним неакидом в арку повітряної петлі нижнього рядка, 1 повітряна петелька, 3 стовпця з одним накидом в арку з двох повітряних петельок нижнього ряду, 3 повітряних петельки, 3 стовпця з одним накидом в ту ж арку, 1 повітряну петелькую, 3 стовпця з одним накидом в арку повітряної петлі, 1 повітряна петелька – раппорт повторюємо ще 3 рази, 3 стовпця з одни накидом в арку повітряної петлі, ряд замикаємо напівстовпчиком з 1 накидом в останню повітряну петельку підйому.

4-й ряд: 3 повітряні петельки підйому, 2 стовпця з одним накидом в арку з напівстопчиком з 1 накидом, 1 повітряна петелька, 3 стовпця з одним накидом в арку повітряної петлі нижнього рядка, 1 повітряна петелька, 3 стовпця з одним накидом в арку повітряну петельку, 1 повітряна петелька, 3 стовпця з одним накидом в арку з 3-ьох повітряних петельок нижнього рядка, 3 повітряних петельки, 3 стовпця з одним накидом в ту ж арку, 1 повітряна петелька, 3 стовпця з одним накидом в арку повітряну петельку, 1 повітряна петелька, 3 стовпця з одним накидом в арку повітряну петельку, 1 повітряна петелька, далі раппорт повторюємо ще 3 рази, 3 стовпця з одним накидом в арку повітряної петлі, 3 повітряних петельки, квадрат замикаємо столиком в останню повітряну петельку підйому.

Ви можете освоїти і інші схеми вязання крючком «бабусиного квадрата» для пледів, все залежить від вашої майстерності та посидючості.

Вязання крючок – плед з квадратів. Схеми вязання 2

Вязання крючок – плед з квадратів. Схеми вязання 3

Вязання крючком плед з квадратів: схема

А тепер порадуємо дорогих нашому серцю людей пов’язаним своїми руками подарунком – пледом з квадратів.

Вязання крючком – необхідні матеріали:

пряжа різних кольорів близько 1800 г однієї структури і товщини;

гачок №3,5;

ножиці;

голка.

Для пледа розміром 1,30х1,10 м потрібно зв’язати 221 квадрат. Довжина сторони квадрата залежить від товщини ниточки і дорівнює 7-8 см. Схема в’яжеться стовпцями з одним накидом  і повітряними петлями.

Покроковий опис схеми вязання крючком по рядах

Вязання крючком кільце з 4-ьох  повітряних петельок. В’яжемо раппорт через центр кільця 3 стовпця з одним накидом, 2 повітряні петельки, раппорт повторюємо ще 3 рази, з’єднуємо останню повітряну петлю з першим стовпцями з одним накидом.

Вязання крючок – плед з квадратів. Схеми вязання 4

Вив’язувати 3 стовпцями з одним накидом над стовпцями з одним накидом нижнього рядка, 2 стовпця з одним накидом в першу повітряну петлю нижнього рядка, 2 повітряну петлю, 2 стовпця з одним накидом в другу повітряну петлю – раппорт повторюємо ще 3 рази.

Вязання крючок – плед з квадратів. Схеми вязання 5

В’яжемо 5 стовпців з одним накидом над стовпчиком з одним накидом нижнього ряду, 2 стовпця з одним накидом в першу повітряну петлю нижнього рядка, 2 повітряну петлю, 2 стовпця з одним накидом в другу повітряну петлю, 2 стовпця з одним накидом над стовпчиком з одним накидом нижнього ряду – раппорт повторюємо ще 3 рази.

Вязання крючок – плед з квадратів. Схеми вязання 6

Пров’язуємо 7 стовпців з одним накидом над стовпчиком з одним накидом нижнього рядка, 2 стовпця з одним накидом в першу повітряну петлю нижнього рядка, 2 повітряні петельки, 2 стовпця з одним накидом в другу повітряну петлю, 4 стовпця з одним накидом над стовпчиком з одним накидом нижнього ряду – раппорт повторюємо ще 3 рази.

Вязання крючок – плед з квадратів. Схеми вязання 7

Всуньте нитку в голку і з’єднайте кінцеву петельку і початок ряду, як показано на малюнку. Квадрат готовий.

Вязання крючок – плед з квадратів. Схеми вязання 8

Готові квадрати зв’яжіть разом гачком, як показано на малюнку.

Вязання крючок – плед з квадратів. Схеми вязання 9

Щоб виріб мав закінчений вигляд, обв’яжіть його гачком будь-яким візерунком.

Коли ми в’яжемо теплий плед для близької людини, вкладаємо в виріб свою любов, ласку і тепло, адже інакше немає сенсу займатися рукоділлям. Такий плед довгими зимовими вечорами буде зігрівати, випромінюючи енергію люблячих рук, не гірше спекотного вогнища.


Check Also

Топ – 10 новорічних фільмів 2020 року. Підбірка

Справжні чудеса починають відбуватися на новорічних канікулах. Створити чарівну атмосферу і провести свята весело – …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.