Home / Діти / Стільці своїми руками: моделі для малюків різного віку

Стільці своїми руками: моделі для малюків різного віку

Зробити дитячі стільці  своїми руками – звичайний або для годування, не така вже й складна справа. Навіть якщо немає великого досвіду роботи з деревом. Принципова конструкція проста, варіантів по ступеню складності існує маса, ніяких особливих інструментів робота не вимагає.

Головне – визначити, яку вагу має витримувати виріб.

Стільці – необхідні матеріали та інструменти

Стільці своїми руками моделі для малюків різного віку

Вибір матеріалу для дерев’яних стільців в дитячу визначається фінансовими можливостями і навичками домашнього майстра. З фанери виготовити сидіння легше, і якщо заготовка з яких-небудь причин опинилася непридатною, її дублювання не зробить дірку в гаманці.

Масив дерева – найкращим вважається бук. Деревина його щільна, середньої твердості, але при цьому обробляється набагато легше, ніж дуб. Якщо вартість матеріалу зависока, то можна використовувати масив берези або сосни. Перевага віддається породам листяних дерев.

Сосну перед виготовленням рекомендується піддати такій процедурі, як знесмолювання. Деревина містить досить багато смоли, це буде заважати при роботі, а в подальшому може стати причиною появи на поверхні смолянистих брудних плям.

Фанера – багатошаровий матеріал з шпону листяних і хвойних дерев. Прекрасно підійде для дитячого стільчика, так як має малу вагу і дуже легко обробляється. При мінімальному вмінні стільці  з фанери можна зробити дуже красивими, з прорізним різьбленням. До того ж фанера легко гнеться, що дозволяє зробити спинку зігнутою.

ДСП – найбюджетніший варіант і найдовговічніший, щоб зробити стільці. Міцності самого матеріалу цілком достатньо для тих навантажень, яким піддаються дитячі меблі, але здатність утримувати кріплення – саморізи, цвяхи, у цього матеріалу невисока. Як правило, з ДСП виготовляють плоскі деталі на зразок столика для годування або сидіння.

Обраний матеріал повинен існувати в такій формі:

бруски – 20 * 40 мм в середньому, або більше – до 50 * 50 мм;

дошки – товщиною в 25 мм;

меблевий щит, якщо матеріалом для сидіння і спинки обраний масив дерева, або листи фанери і ДСП.

Виріб найкраще кріпити на шканти – дерев’яні втулки. Вони вставляються в отвори при з’єднанні деталей і утримують їх разом. Це найнадійніший спосіб. Але також можуть бути використані саморізи, цвяхи і навіть металеві куточки.

Досить багато будівельних магазинів пропонують свої послуги з нарізування деревних матеріалів по розмірам. Якщо досвід роботи з деревом невеликий, краще скористатися допомогою професіоналів.

Якщо мається на увазі не тільки складання деталей, але і повне виготовлення дерев’яного дитячого стільця своїми руками, то знадобляться наступні інструменти:

електролобзик або ножівка по дереву для виготовлення заготовок;

шуруповерт, якщо використовується металеве кріплення;

шліфмашинка або наждачний папір різного ступеня зернистості – всі деталі дитячого стільця обов’язково обшкурюються і шліфуються, щоб виключити травмування;

молоток – використовується для ущільнення стикування;

кисті, лак або фарба на водній основі.

Ваша дитина ще зовсім маленька? Тоді наступне відео допоможе татові створити для нього стільчик для годування:

Стільці – креслення і схеми

Завжди можна скористатися готовим кресленням дитячого стільця своїми руками, знайденим на будівельному сайті. Кращими в таких випадках вважаються ескізи, представлені на форумах. По-перше, вони містять максимально можливий об’єм інформації. По-друге, питання, задані на форумах, і отримані на них відповіді можуть роз’яснити безліч виниклих по ходу справи труднощів.

Перш ніж приступити до виготовлення, необхідно переконатися, що дитині підходять розміри, зазначені на кресленні. Якщо ні, то параметри потрібно збільшувати пропорційно, так як стійкість виробу залежить від правильного співвідношення висоти і ширини.

Якщо креслення стільця вирішено розробляти самостійно, то рекомендується після розрахунків, виготовити тестову модель із звичайного будівельного картону. Таким чином пропорції, висоту і стійкість моделі можна перевірити найкращим методом – практичним.

Дитячі стільці – від 0,5 до 6 років, виготовляють за двома основними схемами.

Для годування – стаціонарний або складений виріб, в якому наявний столик. Однорічну дитину нема чого саджати за загальний стіл: режим годування у неї зовсім інший, та й трапезувати з усіма вона ще не вміє. Індивідуальний столик з урахуванням зростання і ваги малюка – варіант куди кращий.

Звичайний стільчик – тобто, той, що необхідний для занять за столом і для гри. Його форма аналогічна дорослому стільцю, але виконання може бути різним.

Традиційно це каркас з чотирма ніжками, сидінням і спинкою. Однак для дітей непоганим варіантом будуть стільці  з двох боковин, сидіння і спинки. Перша модель зазвичай виготовляється з дерева, друга – з фанери і ДСП.

Стільці своїми руками моделі для малюків різного віку 1     Стільці своїми руками моделі для малюків різного віку 2

Стільці своїми руками моделі для малюків різного віку 3    Стільці своїми руками моделі для малюків різного віку 4

Стільці – процес виготовлення

Виробництво меблів можна розділити на 3 етапи: підготовка матеріалу, нарізка та збирання виробу. Можливий і четвертий – обробка. Послідовність однакова при виготовленні будь-якої моделі, а ось сама робота буде залежати від складності конструкції і обраного матеріалу.

Наступне відео допоможе вам виготовити красивий і яскравий дитячий стільчик:

Стільці – підготовка та виготовлення деталей

Найчастіше ці етапи здійснюються паралельно один одному. Не завжди матеріал в магазині має досить низький ступінь вологості – 12-16%. Тому деревину бажано просушити додатково. Також будь-який з деревних матеріалів повинен акліматизуватися. Тому перед початком робіт рекомендується залишити дерево, фанеру або ДСП в кімнаті не менше, ніж на добу.

Розпил брусків, дощок і листового матеріалу може бути виконаний самостійно, або на замовлення в майстерні при магазині. Стандартне креслення стільчика для годування включає наступні елементи:

ніжки для столу і стільця – по 4 шт. для кожної частини виробу. Бруски розпилюються електролобзиком за розмірами і обов’язково обробляються наждачним папером;

поперечини верхні і нижні – по 2 шт. також виготовляються з брусків;

поперечки – 3 шт. для стільця і 4 для столу. Бруски розпилюють на верстаті або на столі, утримуючи в лещатах. Для вирізання кутів під 90 градусів використовується стусло;

заокруглення – 4 шт, вирізаються з дошки. При цьому волокна деревини повинні бути перпендикулярні куту вигину. В іншому випадку деталь легко ламається через внутрішню напругу;

стільниця і сидіння випилюється з листа фанери, дерева або ДСП за розмірами.

Якщо стільці  виготовляються цілком з фанери або ДСП, то всі деталі – боковини, перегородка, що з’єднує їх, сидіння і спинка спочатку промальовуються на аркуші, а потім випилюються лобзиком.

Як виготовити дитячий стілець з ДСП розповість наступне відео:

Стільці – збір виробу

Кращим варіантом є поєднання на шканти. Останні легко виготовити самостійно з дошки. Втулки мають прямокутну форму, межі їх зашкурюються.

Під шканти в деталях виробу проробляють отвори: спочатку свердлом меншого діаметра – до 6 мм, потім стамескою розширюють до 8 мм.

Кріпляться деталі на клей – столярний, ПВА. Перед остаточним з’єднанням бажано провести монтаж без клею, щоб переконатися, що шканти і отвори знаходяться на потрібному рівні, і кути дотримані.

Для максимально міцного кріплення роблять у такий спосіб: насаджують деталі на шканти, постукують молотком, щоб якомога щільніше підігнати елементи, а потім закріплюють їх в струбцину на добу. Виготовлення стільця при цьому займе більше часу, але і надійність його буде набагато вищою.

Всі деталі за кресленням з’єднуються на шканти описаним методом. Якщо мова йде про фанерні стільці, то елементи випилюються з шипами і пазами, і з’єднуються таким же чином – на клей.

Стільці – обробка

Найпростіший спосіб – розкрити акриловим лаком на водній основі. Колір і ступінь блиску лаку визначаються за бажанням.

Можна пофарбувати виріб акриловою фарбою на водній основі. Хоча вона і не так стійка як масляний склад, але абсолютно безпечна.

На сидіння, а іноді і на спинку виготовляють м’який вкладиш з поролону і матерчатого чохла. Тканину краще підібрати, яка добре відпирається, так як забруднюватися вона буде швидко.

Стільці дитячі – фотографії

Фото – найкорисніша частина тексту, коли виготовлення та складання моделі виконуються своїми руками. Але, звичайно, маються на увазі не просто фотографії готового виробу, а всіх етапів роботи.

Якщо для зразка вибирається готове креслення, то перевагу слід віддати тій моделі, фото збірки якої, більш докладні.

У більшості випадків фото дитячих стільців своїми руками більш зручні, ніж відео, так як дозволяють без поспіху вивчити кожен вузол. Схеми і креслення годяться для застосування лише в тому випадку, якщо на них вказані точні розміри. На фото, на жаль, розмірів зазвичай не буває.

Стільці своїми руками моделі для малюків різного віку 5 Стільці своїми руками моделі для малюків різного віку 6

Стільці своїми руками моделі для малюків різного віку 7 Стільці своїми руками моделі для малюків різного віку 8


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *