Home / Кулінаріні рецепти / 10 пісних страв з шампіньйонів. Корисна підбірка

10 пісних страв з шампіньйонів. Корисна підбірка

  1. Дикий рис з шампіньйонами та волоськими горіхами

Інгредієнти:

рис (дикий) – 1 чашка

шампіньйони –  6-7 шт.

волоський горіх -1 жменя

морквинка – 1 шт.

перчик болгарський (зелений) – 1 шт.

цибулька – 1 шт.

помідорки – 1 шт.

часничок – 3-4 зубчики

Петрушечка

Олія соняшникова (для смаження)

Підготувати інгредієнти.

Промитий рис кинути в киплячу підсолену водичку (3 частини водиці на одну частину рису), залишити варити. У цей час нарізати цибульку кубиками, а шампіньйони – тоненькими пластинами.

Цибульку і шампіньйони викласти на пательню посолити, трохи обсмажити. Зменшити вогонь і залишити їх прогріватися в олії (у цей час можна, не поспішаючи, нарізати овочі: морквину – соломкою, а перчик і помідорки – кубиками). Добавити до шампіньйончиків морквинку, перемішати.

Коли морква трохи розм’якшиться, добавити перчик і помідорки. Перемішати, залишити варитися на повільному вогні. Тим часом почистити часничок і порубати волоські горіхи (не дуже дрібненько).

Добавити до суміші волоські горіхи, перемішати і залишити варитись. В цей час дрібненько нарізати часничок і петрушечку, зрідка помішуючи овочі, чекаючи, поки звариться рис.

Рис злити, але залишити трохи водиці (приблизно скляночку). Добавити дрібненько нарізану зелень і часничок, всипати рис, перемішати. Добавити півсклянки водиці, що залишилася від варіння. Збільшити вогонь і швидко прогріти рис з овочевою сумішшю. Закрити кришечкою, вимкнути вогонь і залишити на 5 хвилиночок в спокої, щоб рис гарненько просочився соками овочів.

Поради: Головне в цьому рецепті – не поспішати, обсмажуючи овочі. Вони повинні розм’якшитись в олії, але не засмажити. Якщо овочі не дуже соковиті, можна під час готування добавити трохи водиці (найкраще взяти пару ложечоок прямо з каструлі з рисом, що варяться).

Цілісні сорти рису варяться швидше, якщо закладати їх в киплячу водичку і варити на досить сильному вогні, щоб водичка вирувалась.

За цим рецептом можна приготувати і звичайний рис. Правда, цільні його сорти містять більше корисних речовин, зокрема клітковини, яка дає відчуття ситості, що в період посту дуже актуальненько.

Волоські горіхи можна замінити сиром тофу (обсмаженим окремо від овочів).

  1. Вінегрет з шампіньйонами

Свіженькі шампіньйони – 250-300 гр,

Помідори – 3-4,

Яблучко – 1 шт.

Морквина – 1 шт.

Олія оливи – 3 великі ложечки,

Грибний відвар – 1 велика ложечка,

Сік, віджатий з 1/2 лимончика, або 1 велика ложечка яблучного соку,

Сіль, цукор, гірчиця,

1 цибулька-порей або 1 малесенька цибулина,

Кріп, зелена цибулька.

Дрібненькі шампіньйони не розрізати або розрізати навпіл, великі нарізати шматочками.Тушіть в олії оливи (1 велика ложечка) до готовності і остудіть.Помідори і яблучко нарізати кубичками і змішати з остиглими грибочками.Із залишеної олії олитви, соку, що виділився при варінні грибочків, і приправ приготувати соус, куди добавити терту морквину, ріпчасту цибульку або цибульку-порей.

  1. Пісний салат з шампіньйонами

Пісний салат з шампіньйонами – це гостренька страва з пікантним смаком, від якого просто неможливо відірватися. Плюс цього простого рецепту в тому, що його можна готувати цілий рік. Для салату знадобиться мінімум інгредієнтів, вони зовсім недорогі і продаються повсюдно.

Інгредієнти:

Свіженькі шампіньйони – 500 г

Лимончик – 0,5 шт.

Червоний гостренький перчик  -1 стручок

Олія оливи холодного віджиму – 3 великих ложечки

Дрібненька кухонна сіль – за смаком

Свіженька петрушечка – кілька гілочок

Часничок – 3 зубчики

Спочатку підготуємо грибочки, щоб потім зайнятися термічною обробкою інгредієнтів для пісного салату з шампіньйонами. Ретельненько помиємо шампіньйони. При необхідності почистимо капелюшки грибочків. Якщо зріз на ніжці грибів забруднений, то ніжки краще трохи підрізати.

Підготовлені грибочки розрізати на вісім частин, але не віділяти ніжки від капелюшків. Таким чином у вас повинні вийти довгасті шматочки шампіньйонів. Намагайтеся використовувати для рецепта грибочки приблизно однакового розміру. Тоді готова страва буде виглядати апетитненько.

Зубчики часничку акуратно очистимо від лушпиння. Якщо часничок великий, то двох часточок буде цілком достатньо. Помиємо зубчики під проточною водичкою, щоб видалити забруднення.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *