Коли у людини з’являються симптоми будь-якого захворювання, єдина мета, яку вона переслідує, вирушаючи в поліклініку або аптеку – швидко впоратися з хворобою, купити найефективніші ліки. Кандидоз не виняток – придбати ефективні засоби від молочниці, основне завдання пацієнта з будь-якими її проявами.
Засоби від молочниці
З великою впевненістю можна стверджувати, що в медицині є пара-трійка діагнозів, про які знають практично всі люди. До них можна віднести грип, гастрит, діабет, бронхіт та ін. В цій статті ми поговоримо про одне з таких захворювань – про молочницю або кандидоз.
Про неї говорять усі – мами на дитячих майданчиках, симпатичні дівчата з екранів телевізорів, навіть плакати в поліклініках повідомляють про молочницю і пропонують методи боротьби з нею. І всі пропонують найефективніші засоби від молочниці.
Телебачення пропонує проти молочниці у жінок один засіб, газети від молочниці для жінок пропонують інше … Кому вірити? Перелік використовуваних протигрибкових препаратів при молочниці великий.
Одні обіцяють позбавити від симптомів за 1 прийом, інші підкуповують обіцяною безпекою? Як не помилитися, підбираючи лікування при молочниці.
Мабуть, саме ця загальновідомість і зіграла злий жарт. Всі знають, як проявляється, а значить, можуть поставити самі діагноз (оману, але все ж) і купити потрібні ліки від молочниці.
Доступність препаратів від молочниці, їх безконтрольний, нерідко неправильний прийом, привели до того, що збудник придбав стійкість, і боротися з ним кожного разу все складніше і складніше, ефективне лікування молочниці ставиться під питання, підібрати по-справжньому дієвий препарат часто просто не виходить.
Перед тим, як приступати до лікування, слід обов’язково здати аналізи, це дозволить підібрати ефективні препарати від молочниці. Адже крім різних видів збудника молочниці, є ще і велика кількість захворювань, які можуть ховатися під маскою кандидозу або «жити» разом з ним. А значить, стандартне протигрибкове лікування не допоможе, а навпаки, дозволить збуднику придбати стійкість до препаратів від кандидозу.
Якщо молочниця протікає не зовсім класично, або часто рецидивує, крім стандартного мазка на флору, бажано пройти більш ретельне обстеження. Якщо лікар підозрює поєднання молочниці з іншим захворюванням, краще буде здати аналізи для діагностики інфекції методом ПЛР – полімеразної ланцюгової реакції.
Перевагу варто віддавати комплексам (Фемофлор-скрін, Фемофлор 16), які допоможуть виключити максимальну кількість інфекцій з мінімальною затратою коштів. ПЛР дозволяє виявити навіть «уламки» клітин, а також уточнити кількісне навантаження збудника.
Якщо в поліклініці здати аналізи методом ПЛР немає можливості, можна вдатися до культурального методу – посіву.
Крім виявлення збудника, його роду і виду, метод дозволяє визначити його чутливість до протигрибкових і антибактеріальних препаратів.
Широко використовуються останнім часом і готові тест-системи, їх відносять до методів експрес-діагностики. Вони являють собою ємність, в яку жінка сама може внести матеріал, зібраний за інструкцією, і в мінімально короткі терміни отримати відповідь, що підтверджує (або не підтверджує) наявність гриба в матеріалі.
Протигрибкові засоби від молочниці
Основне завдання, яке стоїть перед лікарем, що підбирає лікування при молочниці – ерадикація збудника, тобто його видалення з організму, а для цього потрібно підібрати ефективні засоби від молочниці для конкретного пацієнта.
Наявність специфічних симптомів, плюс лабораторне підтвердження кандидної колонізації вказує на те, що в першу чергу необхідно починати боротьбу з безпосереднім збудником, і тільки потім приділяти увагу відновленню вагінального біоценозу і корекції імунітету місцевого і системного.
Іноді фахівці захоплюються корекцією супутніх захворювань, намагаються врахувати відразу всі чинники, що виливаються в ускладнення схем лікування, їх подорожчання, а іноді навіть переводить інфекцію в приховану торпідну форму перебігу.
Отже, мета лікування – швидка і повна ліквідація симптомів кандидозу та запобігання рецидивів.
Лікування молочниці включає специфічні і неспецифічні методи.
До неспецифічних методів відноситься обробка слизової піхви різними розчинами. Для лікування раніше широко використовували розчин цітеалом. Основне завдання перерахованих вище препаратів – видалення клітин і псевдо міцелію гриба з поверхні слизової піхви і порушення процесу прикріплення грибка.
Але ці засоби не мають фунгіцидну та фунгістатичну дію, а тому можуть застосовуватися тільки як допоміжний метод.
Як специфічне лікування використовують протигрибкові засоби від молочниці.
Лікарські засоби від молочниці, форми і групи
Всі протигрибкові препарати можна розділити на кілька основних груп:
перша група – протигрибкові антибіотики. До них відноситься ністатин, леворин, амфотерицин В, натаміцин;
друга група – препарати імідазолового ряду – клотримазол, кетоконазол, міконазол, еконазол;
третя група – препарати триазолового ряду – ітраконазол, флуконазол.
В основу ще одного поділу антимікотичних препаратів покладена форма випуску.
Засоби для системного застосування – таблетки і капсули від молочниці. У такій формі ефективними виявилися ітраконазол, флуконазол і міконазол, ністатин, пімафуцин.
Важливо! Засоби для зовнішнього застосування – крему і мазі. Найбільша ефективність в даній лікарській формі доведена у клотримазола, кетоконазолу, міконазолу, сертаконазола.
Місцеві або вагінальні форми – супозиторії, вагінальні таблетки, крем з аплікатором. Для виготовлення цих форм застосовують найчастіше клотримазол, бутоконазол, кетоконазол, міконазол, бутоконазол.
Засоби від молочниці – ефективні таблетки
Один з найвідоміших і «старих» протигрибкових антибіотиків – ністатин. Препарат впливає на ферментні системи грибів, порушуючи їх розмноження.
Однак він не всмоктується в кишечнику, тому його таблетовані форми в гінекології застосовують рідко, в основному для лікування кишкового вогнища кандидозу і в поєднанні зі свічками, курсом до 14 днів. Всередину ністатин призначається по таблетці (500000 ОД) 4-5 разів на день. У медичних джерелах є інформація про виявлення ністатиностійких штамів Candida.
Кандістон – засіб №1 по боротьбі з молочницею. Перемога над кандидозом з першого застосування!
Усуває свербіж та печіння після першого нанесення
Гарантує одужання після 7 днів використання
Не дратує слизову, надає заспокійливу і загоюючи дію.
Запобігає рецидивам захворювання і його перехід в хронічну форму.
Не має побічних дій і не має протипоказань. Гіпоалергенний, складається з натуральних інгредієнтів.
Леворин і амфотерицин В – таблетки від молочниці – володіють вираженою протигрибковою дією, проте використовуються рідко, з причини своєї вираженої токсичності і тератогенності. Протипоказані засоби від молочниці вагітним і годуючим, пацієнтам із захворюваннями печінки і шлунково-кишкового тракту.
Натаміцин (пімафуцин) – полієновий антибіотик групи макролідів. Порушує цілісність і функцію клітинної мембрани, приводячи до загибелі мікроорганізму.
Препарат має мінімальну токсичність, не дратує слизові оболонки і шкіру, до нього немає звикання, і, що дуже важливо, натаміцин дозволений для застосування під час вагітності та в період лактації. Випускається в декількох лікарських формах, таблетки призначаються за схемою: 1 таблетка 4 рази на день 5-10 днів.
Флуконазол (в аптеці можна знайти препарат під різними комерційними назвами, перераховувати їх не будемо, щоб нікого не образити) – триазолового з’єднання, активний антимікотик. Реклама описує його як кращий засіб від молочниці. Лікувальна дія заснована на придушенні зростання грибків.
Доведено, що на відміну від інших антимікотичних засобів, флуконазол не впливає на метаболізм гормонів в організмі. Добре всмоктується з кишечника незалежно від прийому їжі, максимальна концентрація в крові досягається вже через дві години. Рекомендована доза при вульвовагінальному кандидозі – одна капсула 150 мг одноразово.
Однак, як показує практика, одноразового прийому не завжди достатньо, рекомендуємо повторно прийняти капсулу через 6 днів. Від хронічної молочниці краще дотримуватися такої схеми: по 150 мг трьохкратно з інтервалом в тиждень, далі в перший день менструального циклу по 150 мг протягом 6-12 місяців. При ураженні грибками слизової порожнини рота, рекомендований прийом препарату у дозуванні 50-100 мг щодня курсом до 2-х тижнів.
Ітраконазол, як і флуконазол випускається під різними комерційними назвами. Також досить відомі ліки від молочниці у жінок.
Володіє вираженою антимікотичною активністю. Заборонений до застосування в період вагітності і лактації.
Свічки від молочниці
Свічок від молочниці безліч, комерційних назв – ще більше, легко визначитися з вибором не допомагають навіть відгуки. Щоб нікого не забути і не образити, ми обговоримо тільки діючі речовини. Лікувати молочницю свічками може не зовсім зручно, зате ефективно.
Якщо зважити всі «за» і «проти», суппозіторні форми значно виграють в порівнянні з мазевими і таблетованими формами, діяти починають відразу після введення, полегшуючи симптоми молочниці.
Натаміцин, діюча речовина описана вище, зупинимося тільки на супозиторній формі. Призначаються свічки по 1 на ніч протягом 6-ти днів.
Перед введенням у піхву, рекомендується видалити всі виділення з неї за допомогою спринцювання або ретельного підмивання. Це протигрибковий засіб дозволено застосовувати в період вагітності та лактації.
Клотрімазол – збільшує проникність клітинної оболонки і призводить до загибелі збудника. Вагінальні форми використовуються один раз в день на ніч до 10 днів. Протипоказаний в першому триместрі вагітності.
Міконазол – змінює ліпідний склад мембрани клітини гриба, через що відбувається її некроз. Крім антимікотичного ефекту, має здатність пригнічувати розмноження грампозитивних мікробів, в т.ч. і стрептококів. Він добре переноситься, побічні ефекти мінімальні.
Супозиторії по 100 мг вводять в піхву на ніч протягом тижня. Хоча в більшості випадків пацієнти відзначають поліпшення самопочуття вже після 2-3 свічок, необхідний повний курс лікування, щоб не допустити розвитку стійкості кандиди до міконазолу і попередити рецидиви.
Еконазол – дозволений до застосування з другого триместру вагітності. Призначається двома курсами по три з інтервалом в сім днів.
Сертаконазол – в терапевтичних дозах має здатність пригнічувати розмноження і вбивати грибки роду Candida. Крім цього, впливає згубно на стафіло- і стрептококи. Курс лікування – 1 супозиторія одноразово.
Під час вагітності та в період лактації не протипоказаний, але призначається з обережністю, тому що немає достатньої кількості даних про застосування у цих категорій пацієнток.
Бутоконазол – випускається у вигляді 2% вагінального крему. Особливі технології виробництва дозволяють діючої речовини тривалий час знаходиться на слизовій піхви. Призначається одноразово, вводиться за допомогою аплікатора. Дозволено з 2-го триместру вагітності.
Ефективний засіб від молочниці у вигляді мазі
Сертаконазол – ефективний протигрибковий препарат широкого спектру дії. Застосовується при ураженнях слизових і шкірних покривів. Наноситься на уражені ділянки 2 рази в день протягом 4-х тижнів. Застосування у вагітних і годуючих допускається, якщо очікувана користь перевищує ризики для плода і дитини.
Клотримазол – крем для зовнішнього застосування ефективний відносно грибів, що вражають і слизові і шкірні покриви. Рекомендована схема прийому – 2-3 рази на день наносити на уражену ділянку протягом 2-4 тижнів.
Пімафуцин крем наноситься на уражене місце не менше разуи на добу курсом, індивідуально встановленим фахівцем.
Хлоргексидин – широко відомий антисептик, який застосовується в тому числі і для боротьби з кандидозом. Випускається у вигляді розчину, є також гель від молочниці з хлоргексидином. Входить до складу комплексного препарату Цитеал. Відгуки пацієнтів, які використовують Цитеал, особливо при хронічному кандидозі, дуже хороші.
Засоби від молочниці у дітей
Незначна кількість мікроорганізмів присутня в абсолютно кожному організмі дорослої. А ось якщо у дитини молочниця розвивається? Де ховаються причини її розвитку і як проявляється головна симптоматика хвороби?
Що робити і які методи лікування дитячого кандидозу? На ці хвилюючі всіх матусь питання будуть дані максимально докладні відповіді далі.
Етіологія молочниці
Часто молочниця в роті у дитини формується в грудному віці, що пояснюється не досить розвиненою імунною системою організму. Основна маса новонароджених інфікується від мами під час дітородіння. Причому не має ніякого значення – були це звичайні пологи або кесаревий розтин. Також джерело інфікування – немиті руки, пляшечки, соски.
Хворіють дитячим кандидозом дітлахи старші року. У такому віці кандидоз у роті формується через курс антибіотиків, гормон вмісних засобів або скорочення імунної системи організму на тлі частих захворювань. Дитячий кандидоз формується в порожнині рота. Але здатний вражати іншу слизову оболонку, шкіру в місцях появи попрілостей.
Якщо молочницю в дитини запустити, хвороба стає хронічною. Як наслідок – формування всіляких процесів запальної природи і розвиток алергічної реакції.
Причини кандидозу у дітей до року
Формування кандидозу у новонародженої дитини – справжній головний біль для мами. Але для прийняття своєчасних заходів боротьби з хворобою, потрібно знати основні причини її формування.
До таких відносять:
інфікування в пологовому будинку від техніки або медичних працівників;
хвороба мами під час вагітності, пологів;
народження недоношеної або зі слабким імунітетом дитини;
дитя з народження має незрілу слизову рота;
дитина купається в спільній, необробленій заздалегідь ванні;
малюк регулярно відригує;
прорізування зубів;
наявність в приміщенні сухого, жаркого кисню.
Провокаторами хвороби можуть бути також пошкодження слизової рота механічної природи. У грудних дівчаток дитяча молочниця в дітородному органі часом формується в результаті «склеювання» статевих губ.
Але максимальну загрозу хвороба несе для недоношених діток з незначною масою тіла, незрілим імунітетом.
У них хвороба викликає серйозні ускладнення і як підсумок навіть летальний результат. Також формується молочниця у дитини після антибіотиків сильної дії.
Етіологія кандидозу у дітей старших року
Коли утворюється молочниця у дітей в роті після року, тут причини зовсім інші. Так, можна виділити наступні етіології дитячого кандидозу:
розлад мікрофлори слизових оболонок після курсу прийому антибіотиків та інших засобів, що скорочують імунітет;
різка схильність дитини до хвороб простудної природи;
з огляду на гормональні зміни (зазвичай у дівчаток).
Важливо! Незалежно від віку інфікування грибком Candida, неправильне чи недостатнє лікування може призвести до розвитку системних хвороб з ураженням внутрішніх органів малюка. Більш важкі форми провокую навіть зараження крові.
Симптоматика молочниці
Перш ніж здійснювати лікування молочниці будь-якої форми в роті у дітей, необхідно встановити, що це саме кандидоз. Для батьків буде корисним знати, що хвороба характеризується такими загальними симптомами:
слизові оболонки покриваються білим нальотом;
проявляється зудяче почуття;
інфіковані ділянки червоніють;
з’являється підвищена чутливість.
Але ознаки молочниці у дітей у роті такі:
на тканини язика, внутрішній стороні щік, губ формується білуватий наліт;
при очищенні нальоту починається кровоточивість покриву і ясен, що негативно відбивається на здоров’ї зубів;
підвищується чутливість тканин рота, тоді як прийоми їжі супроводжуються больовими синдромами, скорочуючи апетит малюка;
прийом гарячої, гострої їжі і напоїв проблематичний;
виявляється металевий присмак з неприємним запахом з ротової порожнини;
в кутах губ помітні тріщини, ранки.
Важливо! Встановити достовірно, що формується саме молочниця в роті у дитини, здатний лише лікар.
Симптоматика кандидозу статевого органу
Крім порожнини рота, кандидоз здатний утворюватися на оболонці слизових статевих органів малюка. Цей вид хвороби у хлопчиків іменується «баланопастіт». Ця молочниця у дітей будь-якого віку в паховій області і лікування її прописується педіатром.
Але батьки можуть помітити такі ознаки хвороби:
Відчуття дискомфорту близько слизової оболонки дитячої голівки, крайньої плоті.
Поява виділень із сечовивідного каналу.
Типовий сірий або білий наліт.
Збільшення температури тканини.
Дівчатка зазвичай страждають молочницею дітородних органів. Якщо не лікувати молочницю у дітей, вона здатна привести до зрощення піхви.
Форми кандидозу
Будь-яка грибкова форма в дорослій людині розвивається помірно. Однак для дитини інфікування зазвичай стає справжньою проблемою.
Так, кандидоз у дитини буває наступних форм:
слизової порожнини рота;
шкірного покриву;
внутрішніх органів.
Найчастіше зустрічається в медичній практиці форма – кандидоз оболонки слизової порожнини рота. Тут грибок здатний існувати тривалий час. Багато мам цікавляться, як виглядає молочниця в роті у дитинки? Діагноз хвороби просто визначаємо, оскільки на губах, оболонках щічок, піднебінні, язику утворюються білясті точки.
З плином часу їх розміри збільшуються зі зрощенням. Виділення прибираються досить просто. Якщо ж їх не чіпати, вони темніють і покриваються скоринкою, з якою важко боротися. Якщо запустити молочницю в роті, вона здатна трансформуватися в кандидозну ангіну з покриттям мигдалин білуватим нальотом.
Більш важкі форми – заїди (тріщинки в кутах губ), хейліт (ураження губи) дітьми важко переносяться. Курс лікування цих типів дуже тривалий. Часті випадки розвитку молочниці в області паху, коли на статевих органах утворюються сірі або білі виділення, що супроводжуються почуттям печіння. Підказати, ніж лікувати молочницю такої форми зможе лише фахівець.
Стадії кандидозу
У яких стадіях протікає кандидоз у дітей, є важливим питанням для більшості батьків. Це допоможе встановити тип лікування – стаціонарний або на дому. Стадії дитячого кандидозу наступні:
Легка.
– Супроводжується формуванням на слизовій рота червоних плям, що покриваються потім білими, що не зливаються бляшками, нагадують сир.
– При чищенні бляшок утворюються почервоніння тканин;
Середньої тяжкості.
– Така молочниця у будь-якого малюка супроводжується появою на слизовій вогнищевих сирнистих бляшок на набряковому, червоному тлі, поступово зливаються і поширюються по всій слизовій.
– При знятті нальоту поверхня кровоточить, а дотики заподіюють малюкові біль;
Важка.
– При молочниці важкої стадії великі червоні ділянки слизової оболонки покриваються сирнистим нальотом.
– Причому він розростається по всій ротовій порожнині (язиці, яснах, горлі, губах, внутрішній стороні щік).
– Відзначається підвищення температури тіла, малюк відмовляється від їжі, відзначається загальна млявість.
– Якщо дитину не вилікували, відбувається зневоднення, тоді як сама інфекція поширюється на кишечник.
Засоби від молочниці. Лікування дитячого кандидозу
Прийом таблеток
Сьогодні через поширеність хвороби, батьки повинні знати, як лікувати кандидозний стоматит у дітей і якими засобами. Терапія повинна починатися на самій ранній стадії, причому в цей час не слід приймати антибіотики. Процес лікування складається із знищення інфекції (грибка), завершення патогенного процесу і стимулювання імунітету організму.
Засоби від молочниці набагато результативніші до трансформації хвороби в хронічну стадію. А оскільки ознаки кандидозу у різних малюків проявляються по-різному, то батьки просто зобов’язані контролювати появу будь-яких змін в настрої, поведінці малюка і знати, як лікувати молочницю в перший час.
Однак визначити ступінь розвитку недуги, діагностувати її і прописати курс лікування в стані лише педіатр. Так якими засобами відбувається лікування кандидозу у дітей грудного віку?
Зеленка. Знезаражуюча речовина, опиняється першим засобом, коли з’явилася молочниця на губах у дитини грудного віку. Перш ніж займатися лікуванням зеленкою, необхідно зробити нескладну суміш.
Береться 5 крапельок засобу, 1 чайна ложка перекису водню і аналогічний об’єм водички.
В ідеалі використовується для оброблення області паху, виразок на губах, обличчі і шкірі.
Основна маса педіатрів радить новонародженій дитині саме зеленку.
Синька. Прекрасний засіб антисептичної дії, рекомендований дитині для обробки порожнини рота.
Проробляти всю процедуру краще через 3 години після кормління за допомогою ватної палички. Це допоможе запобігти появі блювотного інстинкту.
Періодичність такої операції становить 6 разів на добу.
Значний позитивний прогрес спостерігається вже на 3 добу.
Такий розчин для порожнини рота можна зустріти в аптеках.
Леворин. Леворин – таблетки антибактеріальної протигрибкової дії, які характеризуються фунгіцидною властивістю. Відносяться до поліенового класу антибіотиків. Висока ефективність препарату пов’язана з його впливом на проникність мембран клітин грибків.
Ці таблетки призводять до підвищеної чутливості грибків, в результаті чого вони інтенсивно гинуть.
Результативний засіб при боротьбі з мікроорганізмами роду Candida, амеби, лейшманії.
Холісал. Педіатри призначають препарат дітям в якості місцевої терапії. Для лікування малюків, які не досягли віку 1 рік, потрібне призначення педіатра. Використання гелю передбачає одночасне оброблення сосків мами для запобігання повторного інфікування.
Результативність засобу, як вказує опис, проявляється через 3-4 хвилини і триває 2-8 годин.
Лікарі не радять застосовувати гель більше 3-х разів на день і відразу ж після годування.
Якщо молочниця на язику у дитини розвинулася внаслідок постійної відрижки, педіатри рекомендують змінити техніку годування.
Якщо через 3 доби самостійної терапії поліпшень немає, слід звертатися до фахівця. Зазвичай він приписує більш потужні протигрибкові засоби, наприклад, Ністатин або Флуконазол. Лікарі стверджують, що малюки до 3-хмісячного віку – це особливо ризикова група.
Лікування дитини старше 6 місяців
Курс терапії дітей старше 6-місячного віку призначає виключно лікар. Найчастіше для лікування хвороби застосовується сильніший медикаментозний препарат, наприклад:
Ністатин;
Мірамістин;
Кандид.
Розглянемо кожний із засобів більш докладно.
Мірамістин. Відноситься до досить ефективних антибактеріальних засобів, лікуючих всю область рота. Дуже часто приписується малюкам. Виробляється у вигляді мазі або розчину і використовується у випадках ураження шкірних покривів.
Розчин слід наносити ватним тампоном, тоді як мазь втирати невеликим шаром руками.
Дозування вказує педіатр, що залежить від симптоматики хвороби, маси дитини і її віку.
Обробляти ротову порожнину потрібно дуже акуратно.
Ністатин. Крім головного дієвого компоненту, Ністатин містить інші додаткові елементи. Форма випуску в таблетках. Рекомендований для терапії оболонок слизових.
У разі кандидозу у малюків грудного віку, Ністатин готується так:
таблетка розтирається до порошкоподібного стану і перемішується з вітаміном B12 в ампулі;
отриманий розчин за допомогою ватного тампона наноситься на інфіковану ділянку слизової рота 2 рази на добу.
Кандид. Препарат Кандид для дітей містить головний компонент проти грибків – клотримазол, що сприяє руйнуванню клітини мікроорганізму шляхом проникнення в нього. Так, інструкція із застосування вказує, що незначне дозування дає фунгістатичний результат (уповільнює зростання грибків). Більш серйозна доза робить фунгіцидний ефект – повністю знищує грибок.
Процес обробки здійснюється після годування малюка.
На ватяну паличку або тампон наноситься 3-4 краплі Кандид і обережно змащується інфікована ділянка.
Можна просто обмотати бинтом палець, намочити його, використовуючи пару крапель і виконати аналогічну маніпуляцію.
При використанні потрібно стежити, щоб в рот не потрапили частинки бинта або вати.
Результат настає через 2-3 доби. Але курс терапії краще не завершувати. Тому обробляти порожнину рота потрібно 7 діб.
Також, перш ніж давати груди в рот малюкові, мамі рекомендовано проводити профілактику сосків.
Завершуючи розгляд досить серйозною теми, потрібно пам’ятати, що лікування молочниці у дітей здійснює виключно лікар педіатр. Кандидоз, як самостійна хвороба доставляє безліч незручностей не тільки самому малюкові, але і батькам. Млявість, гнітючий наліт, зниження імунітету і неспокійний стан типово для більшості діточок перших місяців життя.
Ігнорувати ці симптоми вкрай небажано, оскільки малюк ще поки не в змозі постояти за себе, а захисниками виступають близькі люди. Знаючи, як виглядає молочниця у дітей, можна своєчасно зробити необхідні кроки для її лікування.