Home / Макіяж / Як правильно робити макіяж. Поради візажистів

Як правильно робити макіяж. Поради візажистів

Будь-яка сучасна дівчина хоче виглядати приголомшливо і отримувати компліменти від оточуючих. Правильно підібраний і грамотно виконаний макіяж – це одна з головних складових закінченого жіночого образу. Тому дуже важливо вміти користуватися декоративною косметикою і знати як правильно робити макіяж.

Як правильно робити макіяж. Поради візажистів

Макіяж покликаний прикрашати наше обличчя, перетворювати його, підкреслювати достоїнства і акуратно приховувати недоліки. Однак далеко не завжди макіяж виконує своє призначення. Часом неправильно нанесені тіні, невміло підібраний тон або невдалий відтінок помади здатні візуально зробити старше, а, навряд чи, ви хочете домогтися такого ефекту (хіба що мова йде про створення певного сценічного образу). Давайте розберемося, як правильно робити макіяж, щоб не додати собі пару зайвих років, а, навпаки, виглядати свіжо, молодо і привабливо.

В послідовності нанесення макіяжу важливо враховувати текстуру косметики. Кремові і гелеві засоби потрібно використовувати на початку, а сухі – вже через деякий час. Такий секрет дозволить мейкапу триматися довше і не поплисти. Тут діє принцип закріплення – кремову тональну основу відмінно закріплює пудра.

Щоденний мейк можна робити не більше 15 хвилин. Цього часу цілком достатньо виконати всі етапи: вирівняти тон обличчя, нафарбувати брови з очима і оформити губи. Вечірній макіяж зазвичай роблять з основи денного. Для цього можна просто яскравіше нафарбувати очі або губи і додати рум’ян.

Щоб макіяж виглядав природним і не допускалися помилки, його потрібно робити при денному світлі. У дзеркалі повинно міститися все обличчя.

Тримайте в чистоті кисті і спонж для макіяжу. Їх треба мити не рідше разу на тиждень. Робіть це під проточною водою з рідким милом.

Етапи нанесення

Виконуючи макіяж поетапно потрібно починати з підготовки шкіри. Макіяж правильно наносити тільки на чисту шкіру. Тому для початку потрібно зняти залишки макіяжу, вмитися, протерти обличчя тоніком. Далі визначаємося з типом шкіри. Суху шкіру важливо зволожити денним кремом. У разі жирної або комбінованої шкіри наносимо матуючий засіб або базу.

Наступний етап – корекція недоліків. Найчастіше на шкірі бувають різні дефекти, які на цьому етапі можна приховати коректорами різних кольорів. Синтетичним маленьким пензликом точково наноситься засіб і злегка розтушовувати по контуру (не розмазуючи).

Можуть знадобитися такі відтінки:

Жовтий – прибирає синці, фіолетові цятки, кола;

Зелений – приховує алергічні почервоніння, прищі;

Рожевий – навпаки, бореться з землистим кольором обличчя і зеленими плямами;

Ліловий – приховує помаранчевий відтінок засмаги.

Консилер. Щоб приховати локальні недоліки використовуйте консилер, однак тут, як і з будь-яким іншим косметичним засобом, потрібно знати міру. Цей «чарівний засіб» допомагає дуже добре впоратися з синцями під очима. Але для маскування зморшок його краще не використовувати. З цією метою спробуйте застосувати хайлайтер. Щоб зробити погляд більш відкритим, свіжим, а обличчя молодим, нанесіть хайлайтер в центр верхньої повіки і потім розтушуйте, те ж саме виконайте під бровою і у внутрішніми куточками очей. Це відмінний спосіб не дати оточуючим дізнатися про безсонні ночі або про накопичену  втому.

Як правильно робити макіяж  з використанням консилера? По-перше, знову ж віддайте перевагу не пересушуючим шкіру, легким по текстурі засобам. По-друге, наносьте консилер в невеликій кількості, легкими поплескуючими точковими рухами і не забувайте про необхідність розтушовування. Слідкуйте, щоб в результаті застосування консилера ваші темні кола під очима, замість того, щоб зникнути, не стали світлими колами. Це часто відбувається, коли жінки вибирають занадто світлий відтінок, наносять його більше необхідного і / або погано розтушовують консилер.

Задаємо тон.  Отже, основою будь-якого способу є тон вашого обличчя, якщо в цьому ви допустили помилку, вона буде кидатися в очі і зводити нанівець всі зусилля по створенню ідеальних стрілок або вибору гармонійного відтінку помади.

Золоте правило для жінок, які хочуть виглядати молодо – легкість в макіяжі! Важкий макіяж завжди підкреслює зморшки і недоліки шкіри, робить шкіру більш сухою, а це вам зовсім не потрібно.

З цією метою вам не підійдуть тональні креми з щільною текстурою. Їх ви можете застосовувати, коли робите вечірній макіяж, в цьому випадку таким тональним засобом можна пропрацювати все обличчя.

Хочете знати, як робити правильний денний макіяж, щоб виглядати молодо? Флюїдні тональні креми з легкою текстурою – ось ваше оптимальне рішення. Вони зможуть делікатно приховати нерівності і незначні недоліки шкіри, але при цьому не створять ефект маски на обличчі через надмірно щільну текстуру. Причому необов’язково покрити кожен міліметр шкіри тональним засобом, цілком достатньо нанести його на певні зони вашого обличчя, які дійсно потребують вирівнювання тону. Якщо в зоні навколо очей з’явилися зморшки, уникайте нанесення тонального крему на шкіру в цій області. Інакше ви ризикуєте підкреслити зморшки і відповідно додати собі вік.

Пам’ятайте, засмага старить вашу шкіру, причому як натуральна, так і створена за допомогою косметичних засобів, тому тональний крем бажано використовувати на півтони світліший відтінку вашої шкіри. Свіжість і молодість в макіяжі досягається застосуванням світлих відтінків. Причому вбираючи тональний засіб, перевіряти його можна також на межі обличчя і шиї, а не на руці, як багато хто звик. Навіщо це робити? Щоб уникнути різниці тонів шиї та обличчя, а цим грішать навіть багато голлівудських зірок, не кажучи вже про жінок в своєму повсякденному макіяжі.

Хорошим рішенням для жінок, які прагнуть до молодого зовнішнього вигляду, буде використання флюїдів з мерехтливими частинками, які відбивають світло, завдяки чому роблять шкіру візуально більш гладкою і рівною, надають їй привабливого сяйва.

Порада. Не забувайте захищати шкіру від дії ультрафіолетових променів. Робити це необхідно незалежно від віку. Пам’ятайте, що сонячні промені викликають фотостаріння шкіри, появу зморшок, тому вибирайте засоби з необхідним для конкретної пори року і кліматичних умов рівнем захисту.

Для нанесення тонального крему використовуємо синтетичну кисть або спонжик. Також можна використовувати ВВ-крем. Зволожуючий крем перед ним використовувати не потрібно. Засіб треба накладати від центру до периферії по масажних лініях. Не забудьте про перехід на шию і лінію росту волосся. Колір тонального краще вибирати максимально близьким до тону шкіри на щоці. Не варто брати темні кольори – вони дуже старять обличчя, а світлі можуть надати хворобливий вигляд.

Наступний крок – пудра. Її наносимо на Т-зону. Для правильного нанесення використовуємо натуральний великий пензлик або пушок. Вибирайте пудру в тон тонального крему. Головне її завдання – закріпити макіяж та наносити матове покриття на шкіру. Розсипчаста пудра дає найтонше покриття, а компактну зручно взяти з собою і використовувати протягом дня.

Схема колірної корекції

Після того як ми нанесли на обличчя тональний крем, виходить ефект маски. Це відбувається через те, що пропадають природні відблиски і тіні. Наше завдання – надати обличчю об’єму і зробити його живим.

З цим впораються сухі коректори коричневого і світло-бежевого кольору. Такий контраст дасть потрібний ефект. Покроково натуральним пензликом наносимо темний відтінок по контуру обличчя (лінію росту волосся, під підборіддя, кути щелепи). Також затемнюємо частину під вилицею від середини щоки. Світлий коректор потрібно нанести на середину обличчя (лоб, спинку носа, підборіддя), а також під брову, над вилицею, над губами. Всі переходи гарненько розтушовуємо.

Якщо ви дуже хочете скористатися бронзуючою пудрою, то не наносьте її на всю шкіру обличчя. Нехай ваше обличчя залишається світлим, варто лише злегка припудрити спинку носа і вилиці, тоді шкіра буде виглядати природно і молодо.

Коли у професійних візажистів запитують, як зробити гарний макіяж, щоб виглядати молодо, більшість з них неодмінно порадить відкласти в сторону темні відтінки рум’ян. З роками шкіра щік може втрачати свою пружність, темні рум’яна можуть тільки підкреслити цей недолік.

В даному випадку віддати перевагу краще теплим світлим відтінкам, наприклад, персиковому або світло-рожевому. Не рекомендується розтушовувати рум’яна до рота і до щік, це здатне зробити вас візуально старше. Нанесіть рум’яна на яблучка щік мазком пензлика, проте не піднімайтеся занадто високо, це може візуально зменшити очі.

Як правильно робити макіяж очей, щоб не підкреслити вік, а виглядати молодше?

Зморшки в куточках очей, іменовані також «гусячими лапками», сприяють тому, що очі здаються меншими. Ваша задача не підкреслити це в своєму макіяжі, а зробити очі візуально великими, а погляд виразним, відкритим і свіжим.

Звикли підводити очі чорним лайнером? Доведеться відмовитися від цієї звички, вона старить. Однак від виразних очей ми абсолютно не відмовляємося. Варто просто замінити чорне підведення на коричневий або темно-сірий або ж темно-фіолетовий олівець для очей і ситуація стане набагато кращою (підбирайте тон олівця в залежності від кольору ваших очей). Важливо пам’ятати, що контур навколо очей повинен бути ретельно розтушований. З віком куточки очей жінки часто опускаються вниз, і чіткий контур тільки буде акцентувати на цьому увагу.

Темні тіні теж не кращий вибір. До відтінку тіней потрібно підходити обережно. Відмовитися краще від перламутрових тіней – дрібні зморшки повік такий макіяж тільки підкреслить. Для денного макіяжу використовуйте легкі бежеві тіні, які також можна замінити пудрою. Денні тіні не повинні бути помітними на очах. Не наносіть тіні густим шаром, це негативно відіб’ється на зовнішньому вигляді шкіри повік, особливо до кінця дня, коли тіні, потрапляючи в складки шкіри, утворюють смужки на повіках.

Коричневі відтінки тіней можуть бути досить підступними. Червоні і жовті пігменти, що входять до їх складу, здатні надавати погляду втому. Також будьте обережні з фіолетовими тінями, з ними очі можуть виглядати червоними, заплаканими, припухлими, а ми точно не хочемо домогтися такого ефекту.

Якщо ви не впевнені, як правильно робити макіяж в даному випадку, щоб не зістарити візуально себе або свою модель, то вибирайте універсальні кольори: блискучі світло-сірі тіні, глибокий сіро-зелений відтінок, бежеві, темно-сірі тіні. Вони підійдуть в більшості випадків.

Якщо хочете дізнатися, як правильно робити макіяж очей, фото вдалих і невдалих варіантів в інтернеті допоможуть вам переконатися, які прийоми добре працюють, а яких краще уникати. Помилки в макіяжі допускають навіть найвідоміші зірки, перші леді. Але приділивши трошки уваги цій темі і попрактикувавшись, ви зможете успішно уникати цих поширених помилок.

Не акцентуйте  увагу на нижній повіці. Часто жінки накладають занадто багато туші на нижні вії або ж підводять нижню повіку, чим домагаються абсолютно небажаного результату – очі здаються меншими, змінюється їх форма, а їх володарка виглядає старшою за свої роки. Ви можете порівняти фото макіяжу очей зірок з нижнім підведенням і без нього і переконатися, що це спірний і ризикований прийом.

Ідеальні брови. Поетапно робимо оформлення брів так:

Для початку їх треба причесати щіточкою.

Олівцем тілесного кольору прокреслити контур над і під бровою, розтушувати пальцями.

За допомогою тіней або олівця створюємо правильну форму брови. Дивіться схему, з її допомогою потрібно визначити форму брів по овалу обличчя.

Як ви думаєте, які брови здатні зістарити обличчя? Тонкі брови ниточками не тільки вийшли з моди, але завадять вам виглядати молодо. Тому переглянете свої звички, якщо «носите» саме такі брови. Зараз в тренді широкі брови, вони виглядають природно. Щоб створити такі брови можна скористатися олівцями для брів або тінями коричнево-сірого відтінків. Не фарбуйте брови в кольори, які істотно темніші вашого волосся, це виглядає ненатурально, часом навіть вульгарно і кілька зайвих років вам забезпечені.

На закінчення можна закріпити результат гелем.

Оформлення очей. Це найбільш важливий етап, тому розглянемо його детально. Потрібно робити крок за кроком наступні дії (як на схемі):

На чисту повіку наносимо базу під тіні. Це допоможе мейкапу протриматися весь день і легше нанести косметику.

Натуральною маленькою кистю наносимо світлий відтінок тіней на внутрішній куточок ока, більш темний – на зовнішній.

Ретельно розтушовуємо межі переходів.

Тепер можна підкреслити лінію вій стрілочкою. Підведення  дасть більш викликаючий і грайливий погляд. Олівець можна розтушувати і погляд вийде м’яким і звабливим.

Бежевим кайалом фарбується слизова нижньої повіки.

Останній штрих – туш для вій.

Оформлення губ. Колір помади важливо правильно підбирати по своєму кольоротипу. Дівчатам зі світлою шкірою підійдуть холодні відтінки: рожеві, лілові, ягідні. Теплі відтінки краще вибирати смаглявим і рудоволосим дівчатам: персиковий, теракотовий, кораловий.

Насичені темні кольори помади залишаються в тренді, однак підходять вони не всім жінкам. Тим, чиєю метою є створення максимально молодого образу, слід вибирати інші відтінки засобів для губ – світлі і яскраві відтінки блисків і помад, наприклад, кораловий, персиковий і рожевий тон виглядатимуть спокусливо і свіжо. Для додання губам додаткового об’єму скористайтеся перевіреним секретом – кілька крапель прозорого блиску для губ в центр верхньої і нижньої губи. Такий макіяж дозволить вашим губам стати візуально більш пухкими. Тільки не покривайте блиском всю поверхню губ, інакше ефекту не доб’єтеся.

Важливо робити все поетапно (як на фото):

Для початку на губи наносимо бальзам і промокаємо  серветкою.

Олівцем в тон помаді окреслюємо контур і розтушовуємо колір.

Для нанесення помади підійде маленький синтетичний пензлик.

За бажанням можна додати прозорого блиску.

Рум’яна. Відтінок рум’ян краще вибирати в тон помади, якщо макіяж природний. Спеціальним пензлем набираємо трохи кольору і струшуємо надлишки з кисті. Далі слідує нанесення рум’ян на яблучка щік і розтушовуємо до скронь. Як правильно користуватися рум’янами за типом обличчя – дивіться на схемі.

Після виконання всіх цих дій подивіться уважно на результат в дзеркало. Можливо треба щось підправити або додати. В кінці можна освіжити обличчя термальною водою. Це можна робити і в перебігу дня.

Перегляньте відео з покроковим навчанням різним технікам візажу. В цьому випадку краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

Такі нескладні етапи, як правильно робити макіяж  може освоїти будь-яка дівчина, якщо вона хоче виглядати чарівно. Тепер ваше завдання полягає в тому, щоб втілити ці дії в життя. Бажаємо успіху в досягненні свого ідеалу краси!


Check Also

Літній макіяж 2019 року. Тенденції правильного макіяжу

Макіяж дозволяє дівчатам самовиражатися, прикрашати себе, прикрашати собою світ, як і одяг, як спосіб життя, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *