Хочеться чогось оригінального і свіжого, а ідей немає (не вірите, спробуйте змусити себе народити оригінальну ідею – отримаєте творчий ступор). У цій статті ми запропонуємо вам безліч порад як зробити вироби з природного матеріалу своїми руками, які можна виготовити самостійно як дорослим, так і дітям. І заняття саме по собі цікаве, і сам подарунок буде завжди нагадувати одержувачу про весну, радувати око.
Вироби з природного матеріалу. Що таке природний матеріал?
Під цими словами зазвичай маються на увазі гарні за формою насіння, шишки або горіхи, вигнуті корчі. В кінці літа і восени їх асортимент доповнюють різнокольорові листя дерев. Іноді в композиціях використовують раковини молюсків, ягоди, пір’я, гальку або спилені деревні гілки.
Цей перелік можна доповнити мохом, який буває на диво красивий, в залежності від виду. Прекрасним матеріалом можуть послужити і деревні гриби-трутовики. Не варто обходити увагою шкаралупу курячих або перепелиних яєць.
Якщо виростити на власній ділянці геліхрізум, безсмертник, стальник або інші види садових сухоцвітів, то можна навчитися створювати не тільки зимові букети. Включити квітковий мотив можна в будь-яку композицію з природного матеріалу: осінь або весна не обходяться без квітів.
Сухоцвіти не вимагають складної підготовки. Їх досить тільки висушити в підвішеному вигляді, щоб суцвіття і стебла зберегли первісну форму. Для цієї рослини потрібно зв’язати в пучки і підвісити вниз квітковими кошиками. Не слід сушити трави на сонці – це призведе до зникнення яскравого забарвлення квіток.
При створенні виробів з природного матеріалу можна використовувати тільки частини вихідної сировини (крилатки клена без насіння, липові приквітки, розрізані впоперек коробочки латаття, пластинки з трутовика).
Це дозволяє включити в асортимент матеріалів цікаві текстури і незвичайні деталі. Наприклад, з серцевини трутовика сьогодення можна зробити коричневу замшу, просто порізавши гриб на тонкі скибочки. Незвично виглядає і спил плодів сірого горіха або коробочок кубушки і латаття.
Ідеї виробів на весняну тематику
Орігамі «Птах на дереві»
Орігамі – це завжди захоплююче і недорого, так як потрібні тільки папір і пара ручок. А також акуратність і терпіння, але, втім, зробити цю весняну саморобку своїми руками дуже просто.
З смужки паперу шириною 1-2 см робимо вільний вузол. Один з решти решт вирізаємо в формі голови птиці, на іншому ж робимо зигзаг або «вилочку» – це буде хвіст. Закріплюємо отриманих птахів на гілці дерева і милуємося виконаною роботою!
Пап’є-маше «Великоднє яйце»
Вироби з природного матеріалу – пап’є-маше (шматочків паперу, перемішаних з клеєм) вже давно завоювали свою популярність, так як можна створювати будь-яку форму з мінімальною вагою. Така техніка вимагає трохи більше зусиль, але воно того варте.
Основу форми яйця становитиме надута повітряна кулька. Покриваємо її шматочками непотрібних газет, рясно вкритими клейстером;
Перший і останній шари можна викласти кольоровим папером в відтінках яйця, які ви хочете отримати;
Ми залишаємо кулька сохнути не менше ніж на 10 годин, а краще на ніч. Після повної просушки акуратно лопаємо повітряну кулю, вирізаємо зубчастий отвір зверху (як у тільки вилупленого курча) або посередині на випираючій частині (наверх прикріплюємо бант або заклеюємо місце вузла кульки кольоровим папером).
Всередину можна покласти обрізки кольорового паперу, посадити пластилінові або куплені пластикові фігурки. Залишається тільки покласти в кульку цукерки і подарувати дитині.
Аплікація-панно «Гніздо птаха»
Список виробів своїми руками на тему весни був би неповним без різних панно, які дуже прості у виконанні. Вам знадобиться кольоровий папір, ножиці, клей, коричневі вовняні нитки і фломастер. Вирізаємо з паперу окремі деталі майбутньої аплікації (птиці, крила, силует гнізда, листочки);
Приклеюємо в потрібному порядку всі деталі;
На гніздо додаємо пряжу, імітуючи гілочки;
Промальовуємо очі птахам, жилки листків, гілочку, на якій вони розташовуються.
Вироби з природного матеріалу по праву можна вважати одними з найпростіших і органічних. Основу ви можете знайти прямо на вулиці або серед круп, насіння і т.п. Такі варіації виробів вчать дитину бачити в повсякденних речах незвичайні фігури і ідеї.
Прикраса на Великдень «Курка»
Основу виробу становить картонний силует курки, на який потрібно наклеїти квасолини. Можна використовувати не тільки білі, а й коричневі зерна – виріб вийде більш цікавим. Око робиться з чорного перцю, а дзьоб із зерен кукурудзи. Робота з бобами і іншими крупами розвиває дрібну моторику, а таку курку можна принести в дитячий садок перед Великоднем.
«Пліт» з гілочок дерев
Весняні вироби своїми руками це завжди дуже цікаво і захоплююче. Прийшла весна, задзюрчали струмки, і стало ясно, що вироби своїми руками можуть бути не тільки подарунком, а й іграшкою для чада.
Дуже оригінальною і захоплюючою ідеєю буде побудувати невеликий пліт з гілок. Гілки однакової довжини зв’язуються мотузкою або дротом за прикладом справжнього плоту. Можна вставити вертикальну гілку з вітрилом і відправлятися підкорювати стрімкі річки у дворі!
Композиція «Пролісок»
Проліски, головний символ пробудження природи від зимового сну, які одними з перших з’являються з приходом весни. Візьміть міцний дріт, обмотайте зеленим скотчем. На кінець прикріпіть невелику кульку пластиліну, в неї вставте гарбузове насіння, що імітують пелюстки. Довгі листя можна виготовити з зелених пластикових пляшок або звичайного паперу.
Вироби з пластиліну
«Курча»
Пластилін буде завжди улюбленим дитячим «будматеріалом», він приємний на дотик, розвиває дрібну моторику і просторове мислення. Виліплене з пластиліну курчатко можна посадити в яйце з пап’є-маше, дитина може подарувати його рідним на Великдень.
«Соняшник»
У вигляді тривимірної фігури така саморобка навряд чи буде стійкою, так що пластилін наноситься на лист картону. Деталі спочатку робляться на дошці: обрізається зайве, додаються деталі. Потім їх переносять на лист з намальованим шаблоном.
Це дуже цікаве заняття для дітей, яке ніколи не перетвориться в монотонну роботу. Підсумком стануть неважкі і оригінальні весняні вироби з природного матеріалу в школу.
Квіткові композиції
Квіти як ніщо інше асоціюються з весною, з початком нового життя. Їх можна не тільки збирати на вулиці, але і виготовити з різноманітних матеріалів.
Перевага в тому, що такі квіти ніколи не зів’януть, і їх можна зробити якими завгодно.
Троянди з паперу
Вироби з паперу – найочевидніша ідея. Виготовлення такої квітки не передбачає складнощів, досить згорнути паперову спіраль тугіше і прикріпити до шпажки. Виріб можна принести в дитячий сад і навіть спробувати зробити з підопічними. Це напевно займе їх, адже працювати з папером досить цікаво.
Покрокова інструкція для дитячого саду не завдасть діткам складнощів, якщо вихователька все докладно пояснить.
Квіти з помпонів
Незвично звучить, але в результаті виходить дуже красива і яскрава композиція, що імітує мімози. Для роботи вам знадобляться пряжа жовтого кольору, ножиці, клей, дріт і зелений скотч або гофрований папір.
Щоб зробити маленький помпон (близько 1,5 см), намотайте пряжу на невелику картонну заготівлю у формі літери “U”, обв’яжіть дротом посередині і зріжте. Підстрижіть нитки для додання помпонами округлої форми.
З 8-10 кульок зберіть гілочку, змотавши дротові стебла. Закрийте дріт кольоровим скотчем або папером, додайте зелених листочків. Кілька гілок можна зібрати разом в одну саморобку і отримати весняний букет своїми руками.
Прикраса на вікно «Тюльпани»
Дуже простий у виконанні виріб, але відрізняється оригінальністю. Для виготовлення потрібно вирізати силует тюльпана з паперу, причому сама головка квітки повинна бути порожньою усередині. Туди наклеюється скотч і на прозору липку частину насипаються блискітки, стрази і т.д.
Отримані квіти прикріплюють на вікно, в сонячний день квітка буде красиво переливатися. Такі гарні весняні вироби з природного матеріалу своїми руками можна принести в дитячий садок (або виготовити з дітьми) і прикрасити вікна. Це безумовно порадує дітлахів!
Поробки в дитячий садок своїми руками на весняну тематику особливо нічим не відрізняються від вищенаведених. Ви можете вибрати вироби для дитячого садка по фото, притому варто враховувати, наскільки складна у виконанні та чи інша річ. Адже дитина повинна брати більшу участь в її створенні, ніж ви.
Банальні малюнки або аплікації можуть захопити чадо і доставити йому найяскравіші враження.
Ідеї виробів в школу
З приходом весни в початковій школі діти теж починають майструвати вироби з природного матеріалу своїми руками, створюючи весняний настрій і собі, і педагогам. Це можуть бути абсолютно всі перераховані вище ідеї, а також колажі з різних вирізок, що асоціюються з весною, аплікація «Конвалії» і т.д.
Якщо ваша дитина вже пішла в 3 клас, ви можете виготовити просту саморобку з фоамірана (спіненого тонкого листа). Матеріал легкий в зверненні, а вироби виходять приємними і на вигляд, і на дотик. З листа виріжте кілька смужок шириною 2 см, з одного боку яких зробіть бахрому;
Візьміть довгу шпажку і починайте обертати смужки бахромою вгору, щоб виходило щось на зразок кульбаби. Періодично підклеюючи гарячим клеєм. Продовжуйте обертати до досягнення потрібної товщини. Як зелень можна додати таку ж смужку відповідного кольору.
Увага! «Перед початком роботи поясніть дитині правила безпеки при роботі з клейовим пістолетом. Завжди стежте за його діями при використанні гарячого клею».
Такі кульбаби можна принести в школу в подарунок учительці.
Весняні вироби з паперу
Букет з гофрованого паперу
Поробки можуть бути найрізноманітнішими, але одним з найприємніших подарунків є весняні квіти, виготовлені своїми руками. Вони не зів’януть і будуть постійно нагадувати про весну. Можна зробити квіти з крепованого паперу в будь-якій техніці, прикріпивши їх на зелені дротові стебла.
Далі квіточки збираються в букет і перев’язуються гарною стрічкою. Це прекрасний подарунок для рідних і близьких, і навіть для виховательки в дитячому саду.
Тюльпани з кольорового паперу
Тюльпани в техніці орігамі елементарні у виконанні, а також забавні, коли в кінці доводиться надувати цю квітку і розправляти пелюстки. Такі тюльпани можна піднести мамі або бабусі на 8 березня.
Вироби з підручних матеріалів
Метелики з прищіпок
З прищіпок можна зробити гарну прикрасу, яка прикріплюється практично до чого завгодно. На дерев’яну прищіпку прикріплюємо метелика з паперу (кольорове коло складаємо гармошкою і перев’язуємо посередині). Додаємо деталі, можна, наприклад, «оживити» метелика вусиками і лапками з дроту. Найчастіше такі вироби прикріплюються на квіткові горщики або товсті листи квітів.
Квіти з гудзиків
Як би дивно це не звучало, але ви можете виготовити квіти з гудзиків. Вони виглядають дуже незвично, особливо в букеті, а процес створення буде нескладним навіть для дитини. Зберіть подобу піраміди з гудзиків різного розміру, а потім протягніть дріт в отвори.
Кінці дроту скрутіть між собою, і вийде стебло. Його можна декорувати кольоровим скотчем або стрічкками. Такі милі «квіти» можна також використовувати для прикраси домашніх рослин.
Чудовий топіарий з черепашок
Насіння і коробочки бруслини мають насичений червоний і помаранчевий колір і можуть бути використані для квіткових композицій. Блискучі чорні зерна лісових півоній (мар’їн корінь) з успіхом послужать як вічко для іграшок.
Деякі деревні гриби (трутовик різнокольоровий і облямований) утворюють на гілках дерев жорсткі зрощення, схожі на троянди. Багатство природного матеріалу робить можливим створення практично будь-якого способу або композиції.
Таким чином, створити вироби з природного матеріалу на весняну тему своїми руками зовсім не важко, а тільки подарує безліч посмішок і позитивних емоцій.
Як самому зробити вироби з дерева (відео)
Декоративні будиночки своїми руками
Останнім часом популярності набувають китайські мініатюри у вигляді казкових будиночків. Новорічні та осінні композиції з природних матеріалів з включенням хатинки Баби-Яги або доброго лісовика легко можна зробити своїми руками, залучаючи до створення казки і дітей.
Такі сувеніри можна зробити як декор всередині скляної кулі з віддаленим сегментом. Залежно від розміру декоративна галявина може послужити і ялинковою іграшкою, і самостійною прикрасою кімнати. Барельєфи з природного матеріалу можна використовувати як настінні панно.
Будиночок з природного матеріалу може бути абсолютно незвичним. Стіни найпростіше зібрати з рівних паличок, складаючи їх у вигляді зрубу, але можна пофантазувати і згорнути в циліндр шматок берести або інший кори. Дахом послужать трутовики різних видів, снопи соломи, мох, плоскі раковини.
Екзотичні будиночки вийдуть з декоративного гарбуза. У деяких його сортів плоди мають форму гриба з різним забарвленням ніжки і капелюшки. Такий гарбуз може бути використаний і в якості основи для стін і даху лісової хатини.
Для цього потрібно доповнити природні обриси наклеєними або намальованими дверима, трубою з палички або стебла очерету, ґаночком. Але навіть звичайні гарбузи округлої або грушоподібної форми підійдуть для виготовлення хатинки. Дах можна зробити окремо з шматка кори, гриба або іншого матеріалу.
Встановивши будиночок всередині кулі на мохову подушку або кам’яну основу, доповнити пейзаж деревами з гілок, сухоцвітом, галькою і ін. Фантастичні тварини, які можуть жити в такому ландшафті, створюються з жолудів, насіння і шишок.
Красиві будиночки невеликого розміру можна встановити на кришці банки незвичайної форми. Після того як композиція буде завершена, скляну ємність надіти зверху, і закрутити кришкою. Невеликий сувенір можна розмістити на письмовому столі або під ялинкою.
В якості основи для відкритої композиції з будиночком з природного матеріалу можна використовувати що завгодно: і шматки товстої кори, і невеликий пеньок або спил, і навіть великий гриб-трутовик. Він зазвичай має форму гірки, тому його з успіхом застосовують в якості імітації гірського схилу.
Вироби з природного матеріалу (відео)