Home / Дозвілля / Ворожіння на Івана Купала і день літнього сонцестояння

Ворожіння на Івана Купала і день літнього сонцестояння

Свято літнього сонцестояння, відоме  у слов’ян як Івана Купала – це сильний магічний день. В цей час завіса між нашим світом і іншими світами тонка, і можна заглянути в майбутнє. У минулі часи дівчата ворожили в такий день, і звичайно ж, їх цікавили любов і заміжжя. Є багато способів, і ви теж можете спробувати будь-який з них. До ворожіння на Івана Купала можна ставитися серйозно або ворожити просто для розваги, але хто знає, все може збутися.

Любовні ворожіння на Івана Купала

Напередодні цього дня візьміть блузку (або сорочку, майку) і виперіть її. Виверніть її навиворіт і повісьте на спинку стільця. Поруч поставте свічку. Опівночі ви можете побачити свого майбутнього чоловіка, який прийде і виверне блузку на лицьову сторону. Пам’ятайте тільки про те, що це ворожіння і два наступних розраховані на те, щоб викликати в уяві образ коханого, але не передбачається, що він з’явиться в фізичному вигляді.

Перед літнім сонцестоянням до півночі зберіть швидку вечерю з хліба, сиру і пива, покладіть на чисту тканину і залиште двері відчиненими. Опівночі майбутній чоловік увійде в кімнату випити склянку пива і спробувати ваш вечерю.

Є ще один старовинний спосіб ворожіння, теж пов’язаний з пранням. Для цього в опівночі візьміться прати, весь час повторюючи: “Хто хоче бути моїм коханим, нехай пере зі мною”. Тоді коханий  з’явиться, щоб допомогти з пранням.

Ворожіння на ромашках.  Ромашки здавна пов’язані з вірною любов’ю і присвячені богині любові Венері. Практично всі знають народне ворожіння на ромашці і багато хто пробував – зривати пелюстки один за іншим і примовляти – любить, не любить. Остання пелюстка і дасть відповідь.

Але є й інше ворожіння на цих милих квітах, яке добре підходить для дня Івана Купала. Щоб дізнатися, коли вийдете заміж, знайдіть галявину, де ростуть ромашки. Закрийте очі і витягніть жменю трави. Скільки ромашок виявиться в руці, стільки незаміжніх років вам залишилося.

Ви можете перевірити, чи є ваше кохання взаємним. Для цього є давньоримський спосіб ворожіння: берете яблуко і з’ївши його, залишаєте одне зернятко. Назвіть його ім’ям свого коханого. Покладіть зернятко на ніготь великого пальця і, притиснувши середнім пальцем або вказівним,  клацніть ним. Якщо яблучне насіння потрапить в стелю, ваша любов взаємна.

Ворожіння на судженого уві сні. Ворожіння на Івана Купала  уві сні є одними з найпопулярніших. Одне з них досить просте: перед сном попросіть свого судженого причесати вам волосся. Гребінець потрібно сховати під подушку, а з ранку подивитися: якщо предмет залишився на тому ж місці, куди його поклали, то заміжжя в майбутній рік дівчині не бачити. Якщо ж гребінець виявився поверненим в іншу сторону або ж зовсім не лежить під подушкою, то суджений вночі приходив, і шлюб обов’язково трапиться.

По сну. Для ворожіння дівчина повинна зібрати 12 будь-яких трав (обов’язкові чортополох і папороть), потім покласти їх під подушку перед сном і сказати: «Суджений-ряджений, приходь в мій сад гуляти». Вночі, за повір’ям, має наснитися той самий суджений.

Відмінним помічником цієї  ночі можуть виступити карти. Виберіть з колоди чотири короля і сховайте їх під подушку. Карти повинні знаходитися на одному рівні і лежати рівним рядком. Зранку погляньте, яка з карт буде лежати нижче всіх. Якщо король хрестовий, то чоловік буде багатим. Якщо піковий, то буде значно старшим вас. Якщо бубновий, то чоловік виявиться гаряче коханим, а якщо червовий, то обіцяє, що буде красивий і молодий чоловік.

На воску. Все просто: вам потрібно прийти в храм, поставити свічку, і від щирого серця попросити у Бога зустріти свою любов в майбутньому році. Залишати свічку в церкві не потрібно: заберіть її з з собою і вдома розтопіть. Одержаний віск потрібно вилити в ємність з холодною водою. А тепер уважно погляньте на малюнок: якщо він схожий на сердечко, то любов вас очікує, якщо на квіти, то ви познайомитеся з новим шанувальником, а якщо на кільце, то справа наближається до весілля.

Ворожіння на воску. Розламайте одну свічку на кілька дрібних шматочків і розтопіть їх (це краще робити в якійсь металевій ємності). Розтанувший віск від свічки відразу вилийте в ємність з водою і придивіться до застиглої форми. На що схожа ця фігура? Тлумачення наступне:

 свічка або кільце – до швидкого весілля;

серце – сильне кохання;

зірка означає удачу;

гаманець або скринька – багатство;

прапор – чекайте незваного гостя;

квітка – у вас з’явиться новий шанувальник;

якась хвилеподібна фігурка – здійсняться ваші бажання;

фігура людини – у вас є або буде хороший друг;

просто смуги – вас чекає приємна подорож

На вінку. Це дуже старовинний і красивий ритуал. У купальську ніч вам потрібно сплести вінок з польових і лісових квітів. Перш, ніж зайде сонце, вінок потрібно пустити на річку. Слідом попросіть у нього зустрітися з коханим.

Ви точно зустрінете свого судженого, якщо вінок не повернувся і далеко поплив;

Про шлюб не може бути й мови, якщо вінок повернувся назад до берега;

Вінок може припливти до протилежного берега. Це говорить про те, що ваш коханий десь далеко, і його необхідно знайти;

Якщо ж він просто залишився на середині річки, то найближчі дванадцять місяців будуть вдалими, проте зустріти свого коханого у вас навряд чи вийде.

На папороті. Для цього ворожєіння вам знадобиться кілька гілок папороті. Їх кількість залежить від того, на скількох чоловіків ви ворожите. Кожній гілці потрібно дати ім’я свого потенційного хлопця: щоб не переплутати, їх можна помітити кольоровими нитками. Біля берега річки або озера притисніть рукою гілки на дно, а потім різко руку приберіть. Ваша доля той хлопець, чия гілка спливе швидше за всіх.

На ромашці. У неглибоку, але широку посуд налийте води і киньте туди дві ромашки (стебла попередньо потрібно відірвати). Якщо ромашки розпливуться в різні сторони, то вам зі своїм коханим доведеться розлучитися. Якщо ж, навпаки, вони залишаться на воді поруч, до кінця життя ви будете разом.

На корінні рослин. Всі незаміжні дівчата, які збираються ворожити на судженого, йдуть в ніч на Івана Купала в поле і витягують по рослині. Потім, по виду кореня визначається зовнішність майбутнього чоловіка або його характер. Якщо корінь непохитний, то і обранець буде таким же. Якщо корінь довгий і тонкий, то і чоловік буде високий і ставний. Гладкий корінь – прямий і чесний дістанеться. Якщо у кореня землі багато, то наречений буде багатий.

По кільцям. Ворожіння має відбуватися опівночі. Береться звичайна склянка з гладким дном, на дно якої кладеться кільце. Якщо довго вдивлятися в середину кільця, можна побачити свого майбутнього обранця.

Ворожіння на ім’я нареченого. Рівно о 12 годині ночі вийдіть на вулицю і почекайте, поки повз вас пройде незнайомець (саме чоловік). Зупиніть його і дізнайтеся, як його звуть. Навіщо? Ваш нареченого буде звати точно так же, як цього випадкового  незнайомця.

Ворожіння на Івана Купала – на заповітне бажання

Іванів день – час повного єднання з природою, тому ворожіння на Івана Купала  вдома не так популярні. тим не менше, кілька варіантів є. Одне з них пов’язано з квітами. Перед купальською ніччю потрібно буде зібрати невеликий букет з трав і квітів. У моменти, коли будете зривати квіти, думайте про своє заповітне бажання або мрію. Ви повинні бути повністю занурені в думки і не брати до уваги рослини, а збирати їх машинально. Коли повернетеся додому, заховайте букет під подушку і спіть  з ним. З ранку погляньте на квіти: якщо їх дванадцять видів, то вашій мрії судилося збутися.

Ворожіння на купальському багатті. Через стрибок. Як тільки багаття буде розведене, потрібно загадати бажання. Ні в якому разі не говоріть його вголос і нікому про нього не розповідайте. Потім потрібно гарненько розбігтися і стрибнути через багаття. Якщо полум’я до вас не доторкнеться і іскри не полетять, мрія обов’язково здійсниться.

Через парні стрибки. Парні стрибки вважалися найскладнішими. Для них потрібно взятися за руку і разом розігнатися. Їх складність в тому, що потрібно зловити ритм іншої людини, так би мовити, бути з ним на одній хвилі. Результат ворожіння може бути будь-яким:

якщо під час стрибка хлопець і дівчина не розняли рук, то скоро буде весілля. Також необхідно, щоб при цьому їх “проводжали” іскри;

якщо ж іскор не було, то підготовка до весілля скоро почнеться. Однак весільна суєта може бути пов’язана з проблемами;

якщо пара розняла руки і іскри слідом не було, то їх чекає цивільний шлюб;


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *