Home / Дозвілля / Обряди магічні та різні ворожіння на Івана Купала

Обряди магічні та різні ворожіння на Івана Купала

Свято Івана Купала відзначається в день літнього сонцестояння, протягом якого прийнято веселитися, захищати своє житло від магічних істот. Протягом дня і ночі проводяться різні обряди, а ворожіння на Івана Купала вважаються найправдивішими дієвими.

Обряди та види ворожінь, які збереглися до сьогодення

Обряди магічні та різні ворожіння на Івана Купала

Багато обрядів і гадання вже давно забуті, але до нинішнього часу все-таки збереглися деякі з них. На Івана Купала ворожіння в більшій частині проводяться на вулиці. Для проведення деяких ритуалів необхідна компанія з близьких подруг, яким можна довіряти.

Обряди. Варіатнт 1. По багаттю

Вечірньої пори слід заготовити дрова з берези і скласти з них майбутнє багаття. Його необхідно підпалити до півночі і коли воно добре розгориться, можна визначити свою долю на найближчий рік. Рівне полум’я багаття і виразне потріскування дров підкаже про багате, насичене і цікаве життя. Протягом року можливі любовні стосунки, а ті які існують зараз, закінчаться пишним весіллям.

Яскраве, насичене червоне полум’я віщує бурхливе сімейне життя.

Жовтувато-оранжеве полум’я обіцяє щасливе життя.

Слабке, тьмяне полум’я означає нудний і сумний рік.

При перестрибуванні Купальського багаття можна теж дізнатися свою долю. Наприклад, якщо під час стрибка полум’я не торкнулося хлопця, то його чекає удача в любові, у будь-яких сферах, а якщо дівчину – вона може розраховувати на вигідне і вдале заміжжя.

Обряди. Варіант 2: На воді

Проводити обряди  на водичці можна разом з вінком і по кільцях на водній гладі. Вважається, що вінки для проведення ворожіння можна замінити звичайними паперовими корабликами.

Для плетіння вінків необхідно зібрати такі трави, як лопух, іван-да-мар’я, чебрець, коров’як. Надвечір вінок слід поставити на водичку і за характером його плавання інтерпретувати результат: Вінок розпустився – поганий знак.

Вінок приплив назад – задумане не збудеться.

Вінок поплив далеко – задумане збудеться швидко.

Вінок пішов на дно. – Слід очікувати біду і неприємності.

Вінок пливе рівно – життя буде спокійним.

Вінок дуже хитається – життя буде повне змін.

Можна за допомогою вінка поворожити на сімейне життя і заміжжя, опустивши його також на водичку. Результати плавання вінка в цьому випадку будуть наступні:

Вінок потонув або розплівся – великі неприємності в сімейному житті або з коханою людиною. Вінок почав крутитися на одному місці – сильні сімейні сварки і розлад весілля.

Вінок не поплив – про заміжжя про яке не варто мріяти ще довгий час.

Вінок швидко поплив і зник з очей – в житті дуже пощастить.

Вінок поплив і повернувся назад – щастя в шлюбі і дуже вдале заміжжя.

На вінки в минулі часи дівчата ставили свічки, за якими також можна було дізнатися про своє майбутнє. Наприклад, якщо вона довго горить – здоров’я в цьому році буде дуже міцним, в зворотному випадку слід побоюватися неприємностей.

Поворожити можна, просто кинувши камінчик в водичку. Якщо при падінні утворилася парна кількість кіл – задумане збудеться, непарна – вказує на протилежне. Подібний ритуал можна провести при настанні півночі, при 2 свічках. У звичайну без малюнків склянку з чистою водичкою акуратно опустити обручку, дивлячись в її центр. У ньому повинен з’явитися образ майбутнього чоловіка.

Обряди. Варіант 3: За допомогою трав і дерев

Провести обряди  можна за допомогою берези. Для цього необхідно 7 дівчатам зірвати таку ж кількість невеликих гілочок берези. Потім витягнути одну з них. Якщо гілочка дісталася рівна зі здоровою корою, то життя буде спокійним і радісним. Якщо гілочка із хворою і кривою корою – в майбутньому році очікують невдачі.

Ворожіння можна провести і за допомогою кленового листа. Необхідно підійти до клена, загадавши бажання, підняти з землі кленовий лист. Якщо у нього парна кількість гострих кутів – бажання збудеться, і навпаки.

На Івана Купала кожна рослина і дерево володіє магічними властивостями. Тому можна зірвати листок з вподобаного дерева. Нашкрябати на ньому першу букву імені бажаного чоловіка і підкинути листок вгору. Полетить вгору – у чоловіка є почуття, низько – романтичні з ним побачення, паморочиться – можна очікувати пристрасну любов, впаде – у чоловіка немає почуттів. Є ще одне ворожіння, для проведення якого використовується ромашка. За допомогою нього можна дізнатися про ставлення до себе коханої людини. Необхідно в широку і не дуже глибоку ємність налити водичку. Поставити на водичку 2 квітки ромашки, видаливши з них стебла. Якщо ромашки плавають поруч, значить, кохана людина буде поруч все життя. А якщо квіти попливли в різні боки, спільного життя не буде.

На судженого ворожили раніше за допомогою 12 трав. У зборі в обов’язковому порядку повинні бути папороть і чортополох. Такий букет слід поставити на ніч під подушку і вимовити: «Суджений-ряджений, прийди в мій сад погуляти». Вважається, що майбутній наречений повинен прийти уві сні.

Варіант 4: Магічні обряди

На Івана Купала популярними вважаються різні обряди. За допомогою певних обрядів і змов можна вилікуватися від хвороб, залучити удачу і навіть зробити приворот на кохану людину. Наприклад:

Обряди – змова від хвороб:

Для проведення ритуалу необхідно зібрати ранкову росу і обтерти нею хвору людину. За допомогою неї можна вилікувати жіночі хвороби. «Як вогонь очищає і все пожирає, Так би і ця роса всю хвороба змила і пожерла. Як не встояти летуну летючому, Повзуну скакучому перед великою бурею, То не встояти хворобі перед моїм міцним словом. Ключ, замок, язик. Амінь. Амінь. Амінь».

Обряди –  змова на удачу:

Щоб зробити обряди  на удачу потрібно: на Іванову ніч зав’язати курку в нову хустку і опустити в киплячу в цей час водичку. Поки вона вариться, промовляти такі слова: «Хто з’їсть, той мені дасть щастя, велич, силу. Амінь». Після того як курка зварилася, слід прибрати її з плити, але не виймати з каструлі. На наступний день з ранку дістати її з хустки і віднести в храм, віддати убогим. Проводити ритуал слід на голодний шлунок і протягом усього часу нічого не пити. Потім протягом 3 наступних днів з дому нікому нічого не можна віддавати.

Обряди – змова-приворот:

Напередодні свята слід піти в нетоплену лазню, кинути в таз з водичкою сіль і перехреститися шматочком хліба, вимовити:

«Як люди без хліба, солі і води не можуть жити,

Так і раб Божий (ім’я)

З цієї години без мене не зможе бути.

Вода напуває, хліб живить, Раб Божий (ім’я) мене не забуває.

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

Нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь»

Потім шматочок хліба цей необхідно відразу з’їсти, а в тій водичці прополоскати сорочку молодої людини. – жениха або чоловіка. Коли вона висохне, її слід віддати чоловікові, щоб він її носив.

Ворожіння на Івана Купала можна використовувати такі ж, як і на Трійцю. І важливо ними не зловживати. Зловживання магічними ритуалами може накликати на людину яку ворожать великі неприємності і проблеми зі здоров’ям. Не варто проводити один і той же ритуал на одну людину, так як результат не буде правдивим і бажання не збудеться.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *