Home / Догляд за шкірою / Догляд за шкірою губ / Вітаміни для краси губ

Вітаміни для краси губ

Нашим губам точно так само, як і нашій шкірі, потрібні вітаміни, недолік яких неодмінно позначається на їх зовнішньому вигляді. Тому дуже важливо, щоб наші губи отримували харчування не тільки зовні, але і зсередини організму.

Вітамін А проти сухості і лущення

Цей вітамін є особливо важливим для губ. Його нестача призводить до того, що шкіра стає сухою і шорсткою, втрачає еластичність. Вітамін А сприяє поліпшенню регенеративних здібностей шкіри і стимулює вироблення колагену. Якщо ви відчуваєте, що ваші губи стали сухими, то купіть в аптеці розчин вітаміну А в маслі і наносьте його замість бальзаму кілька разів на день. Це дуже хороший засіб, який допоможе швидко відновити шкіру губ.

Але багато чого також залежить від харчування. Добова норма вітаміну А для дорослої людини дорівнює 1 мг. Він міститься у великій кількості в моркві, капусті, болгарському перці, гарбузі і зелені. Провітаміном А багаті фрукти червоного і оранжевого кольорів, чорна смородина і шипшина. Включіть ці продукти в свій раціон і незабаром ви помітите, що губи стали м’якшими і вже не лущаться так сильно, та й шкіра обличчя напевно помітно покращиться.

Важливо і те, в якому вигляді ви вживаєте продукти. Бажано, щоб вони не піддавалися термічній обробці, в ході якої більшість корисних речовин пропадають. У зимовий час для заповнення вітаміну А в організмі потрібно їсти варення з обліпихи або смородини, яйця і домашнє вершкове масло.

Вітаміни групи В проти роздратування

Через нестачу в організмі вітамінів групи В в області губ і на самих губах можуть з’явитися запалення, шкіра стає роздратованою, з’являються почервоніння. Саме тому зазвичай при появі ранок і виразок на губах (їх ще називають заїдами) дуже часто радять пропити курс пивних дріжджів, адже вони є найбагатшим джерелом вітаміну В. Рекомендується пити пивні дріжджі навесні і восени, коли організм ослаблений і брак вітаміну В може відчуватися досить гостро.

Крім пивних дріжджів вітамінами групи В також багаті свіжа риба, печінка, вівсяні пластівці і борошно, сир, насіння гарбуза, сметана і кефір. Провітаміном В5, особливо важливим для губ, багаті горох, молоко, кольорова капуста і фундук. Цей вітамін (його друга назва – пантенол) сприяє загоєнню тріщинок, прибирає запалення і почервоніння. Пантенол також можна зустріти в складі багатьох лікувально-косметичних засобів (бальзамів, масок і т.д.).

Вітамін Е для молодості губ

Вітамін Е є сильним антиоксидантом, багато хто навіть називають його «джерелом молодості». Чим же він корисний для шкіри губ? По-перше, він нормалізує водний баланс, запобігаючи сухості та лущення. Ну, а по-друге, він підвищує еластичність шкіри і стимулює оновлення клітин, завдяки чому губи дуже швидко стають м’якими і гладкими, вас перестають турбувати тріщинки та інші мікротравми.

Для заповнення даної речовини вживайте в їжу оливкову олію холодного віджиму. Вона є щедрим джерелом не тільки вітаміну Е, але і вітаміну А. Причому найкраще вживати олію в натуральному вигляді, додаючи її в салати, оскільки при смаженні більшість корисних речовин пропадає. У трохи менших кількостях вітамін Е знаходиться в соняшниковій і кукурудзяній олії, а також у яйцях, зеленій цибулі і бобових культурах.

Вітамін С для пружності губ

Вітамін С так само, як і вітамін Е є антиоксидантом. Про нього взагалі часто говорять, як про найважливіший вітамін для здоров’я і краси не тільки шкіри, але і всього організму. Через нестачу вітаміну С губи стають сухими, навіть трохи в’ялими, часто обвітрюються, ви відчуваєте, що шкіра в цій області вже зовсім не така м’яка, як раніше.

Не радимо вам вживати аптечну аскорбінову кислоту, тому що в натуральних продуктах вітаміну С достатньо, причому він буде набагато краще засвоюватися організмом, ніж його синтетичний замінник.

Для того, щоб заповнити недолік вітаміну С в організмі, пийте відвар шипшини, адже в ньому його міститься в кілька разів більше, ніж у цитрусових. Також даний елемент міститься у великих кількостях у смородині, апельсинах, лимонах, грейпфрутах і червоному солодкому перці. Оскільки вітамін С дуже швидко починає руйнуватися на повітрі, страви варто готувати відразу ж перед вживанням. Якщо ви прихильниця фітотерапії, то радимо вам звернути увагу на кропиву, так як в ній досить багато не тільки вітаміну С, але і заліза.

Крім вітамінів для здоров’я губ також потрібні і інші елементи. Наприклад, губам дуже потрібні цераміди, що містяться у великих кількостях в соєвому маслі. Вони усувають сухість та лущення шкіри, тому часто зустрічаються в складі лікувально-косметичної продукції.


Check Also

Догляд за губами взимку

Взимку шкіра обличчя, рук і шиї вимагає особливого догляду. Але найретельнішої уваги вимагають губи, так …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *