Home / Дозвілля / Свято Миколая – традиції. Корисна підбірка

Свято Миколая – традиції. Корисна підбірка

День Святого Миколая традиційно відзначають 19 грудня. Це улюблене свято і у дітей, і у дорослих. З цим днем пов’язано багато цікавих прикмет, традицій і обрядів. Ми розповімо про те, що не можна, а що можна і потрібно робити на свято Миколая.

Свято миколая – цікаві обряди і традиції

19 грудня відкриває низку різдвяних свят. 19 грудня Православна церква святкує день Святого Миколая – одного з найбільш шанованих людьми святих. Його життя люди пов’язують з творінням чудес: будучи єпископом в місті Миру, силою молитви він міг заспокоїти море, зцілити хворого і воскресити померлого, а людям з бідних сімей таємно дарував одяг і золото.

День Святого Миколая з нетерпінням очікують діти, щоб вранці знайти під подушкою подарунок. Подарунки прийнято дарувати не тільки малюкам, але і дорослим. Намацати під подушкою сюрприз приємно в будь-якому віці, правда?

Микола Чудотворець – один з найбільш шанованих святих після Діви Марії. На честь Святого Миколая в світі побудовано дуже багато храмів, йому моляться за здоров’я, благополуччя і здійснення бажань.

День Святого Миколая – одне з найсвітліших зимових свят. Причому, як в народній традиції, так і в церковній. Традиція відзначати День Святого Миколая 19 грудня закріпилася в християнстві, католики святкують День Миколи Чудотворця за григоріанським календарем – 6 грудня.

Це – день пам’яті святого. В католицьких країнах святий Миколай став прообразом Санта-Клауса та інших зимових казкових персонажів.

Існує багато цікавих прикмет, обрядів і традицій, пов’язаних з 19 грудня.

Святого Миколая вважали другим заступником після Бога: «Хто Миколая любить, хто Миколаю служить, тому святий Миколай у всякий час допомагає».

Існує повір’я, згідно з яким, в День Святого Миколая для себе не можна нічого робити. Тільки для тих, хто потребує твоєї допомоги. А ось якщо в цей день не подбати про бідних або сиріт, то сім років будеш терпіти збитки.

Незважаючи на те, що столи 19 грудня накривали пишно і запрошували багато зірок, всі страви були пісними, адже до 7 січня православні дотримують Різдвяний  піст.

Головна традиція 19 грудня – це, звичайно ж, класти дітям під подушку подарунки. Найчастіше дарують цукерки та інші солодощі. В Європі подарунки складають у спеціальні шкарпетки, які розвішують над каміном.

А ще на свято миколая  прийнято робити добрі справи: допомагати нужденним, роздавати подарунки сиротам, бідним, дітям з багатодітних сімей. Люди в цей день приносять в інтернати та дитбудинки солодощі, одяг і просто дарують кілька годин тепла і радості.

Християни вважають Святого Миколая своїм заступником, заступником моряків і мандрівників. Саме йому моляться моряки перед плаванням, до нього звертаються ті, кого чекає довга подорож.

Наші предки в цей день робили дуже цікаві обряди. Наприклад, 19 грудня господареві належало прокинутися на світанку, щоб першим обійти все своє господарство. Якщо комусь вдавалося його випередити, в наступному році сім’ю могли осягнути нещастя.

Причому, господар повинен був обов’язково заглянути в хлів і погодувати худобу. При цьому потрібно було промовляти: “Дай, Боже, добрий день, щоб худобонька здорова була, та я з тобою ще із своєю жоною”.

У селах свято завжди починалося молебнем службою в церкві. Ставилася одна велика свічка (гроші на неї збиралися з усіх) для захисту всіх жителів від лих і нещасть. Потім, коли церковна служба позаду, влаштовувалася братчина – веселе свято, на якому всі частування були куплені в складчину. Така цікава традиція була спрямована і на прощення образ, примирення ворогів – “На Миколайчину клич одного, клич і ворога, обидва будуть друзі”.

Було прийнято вбиратися в кращий одяг, а в сумки складати солодощі, які потім роздавали дітям родичів, хрещеників і дітям-сиротам.

Після служби робили пишне гуляння. Запрошувати в гості прийнято було не тільки родичів і друзів, а й тих людей, з якими посварилися. Вважалося, що в цей день потрібно прийти до світанку і налагодити відносини. Причому, відмовлятися від такого запрошення вважалося гріхом.

Так як свято Святого Миколая припадає на час різдвяного посту, основними стравами на столі були пироги з грибами і капустою, з напоїв – пиво Тому в народі примовляли – “Миколайчина красна пивом та пирогами”. А ще – медові коржики і пряники “Миколайчики”. Останні, до слова, роздавали тільки дітям..

Свято миколая – прикмети

Безліч прикмет і забобонів поступово віруючі помічали в даний день, які безпосередньо віщували про ті чи інші події. Також за прикметами на Миколая Чудотворця, можна судити про погоду майбутньої зими.

– однією  з найпоширеніших прикмет на Миколая вважається, що якщо випав іній 19 грудня, то можна абсолютно точно очікувати досить багатого врожаю влітку.

– в тому випадку якщо в даний день засипав сніг зовсім всі дороги, то ця прикмета обіцяє вкрай сувору зиму з хуртовинами.

– вважається, що День святого Миколая – це найостанніший  день в році, коли можна абсолютно повністю розрахуватися з боргами.

– існує досить цікаве повір’я про те, що якщо загадати найзаповітніше бажання саме в ніч на святого Миколая, то воно в свою чергу обов’язково здійсниться.

– вважається, який буде день на Миколу зимового, тобто – 19 грудня, такий день слід очікувати і на Миколая весняного, тобто – 22 травня.

– доброю прикметою вважається в день свята засватати наречену і обдумати моменти приготування до весілля, яке безпосередньо можна зіграти вже після Різдвяного посту. Така наречена буде обов’язково вірною дружиною і досить гарною господинею.

– вкрай врожайний рік віщує досить холодний і ясний день на Миколу зимового.

– ще кажуть: скільки Микола зимовий дасть снігу, стільки і Микола весняний – трави;

– на грудневого Миколи стартували ярмарки, на яких продавали надлишки борошна і зерна. Обманювати покупців вважалося великим гріхом, і згідно з повір’ям, сам святий ходив по світу і стежив, щоб люди не ображали один одного;

Свято миколая. Ворожіння на 19 грудня 2017

Незважаючи на те, що день святого Миколая присвячений християнському святому, багато хто намагається ворожити в цей день. Ну що ж, він підходить для ворожінь не менше й не більше, ніж будь-який інший день в передріздвяний період.

Дівчата на святого Миколая ворожили на взутті

Потрібно зняти взування з лівої ноги і кинути його за ворота. Куди черевик ляже носком, звідти і варто чекати судженого. А якщо носок вказує на ваш будинок або поряд з вами, весілля в цьому році не бачити.

Ніч Святого Миколая – ворожіння з рушником

Опівночі дівчата, які бажають дізнатися про своє майбутнє, вивішували білий рушник з вікна. При цьому вони говорили: “Суджений-ряджений, прийди до мене і утрись”. Якщо до ранку рушник був сирий, то дівчина цього року неодмінно вийде заміж, а якщо сухий, то чекати ще рік, як мінімум.

Ворожіння на цибулинах на святого Миколая 2017

Це ворожіння підійде для групи знайомих дівчат: нехай кожна візьме цибулину, позначить її. Потім всі ставлять цибулини в воду або закопують в горщик із землею. Чия цибулина проросте раніше до Нового року – тій дівчині і вийти заміж раніше подружок.

Ворожіння на воді

Найпоширеніший спосіб побачити  свого судженого – в переддень свята поставити під ліжко склянку з водою, примовляючи: «Суджений мій, ряджений, приходь води випити! ». Хлопець, якого дівчина побачить уві сні, і є її наречений.

На ім’я судженого

Інший, часто використовуваний, вид ворожіння – покласти в шапку безліч записок з іменами хлопців і, перемішавши, витягнути одну з них. Так можна дізнатися ім’я майбутнього чоловіка.

На вишневій гілці

Якщо вишнева гілочка, зламана в цей день і поставлена в воду, до Великодня зацвіте, то дівчина вийде заміж.

Як уберегтися від самотності

Уберегтися від самотності допоможе зроблене власноруч з соломи опудало коня – його необхідно в цей день спалити разом зі старими речами і пучком волосся.

Найкращий спосіб стати щасливим – це обряд дарувати одне одному подарунки в цей день, адже справжнє щастя для кожної людини – творити добрі справи!

Свято миколая. Молитва святому Миколаю Чудотворцю, що змінює долю

На свято миколая  – ця молитва допомагає змінити життя людини на краще. Не варто думати, що прочитавши її раз, ви кардинально зміните долю. Щоб молитва подіяла до неї необхідно правильно поставитися.

Читати її необхідно щодня протягом сорока діб. Якщо хоч один день ви з якоїсь причини пропустили, то починайте читати молитву заново. Молитися необхідно в безлюдному і спокійному місці, бажано вдому. Поставте перед собою лик святого і читайте молитву, дивлячись на нього.

Не всі вірять в силу молитов, однак, при виникненні серйозних життєвих труднощів часто просять допомоги у вищих сил. Одні звертаються до екстрасенсів і біоенергетиків, інші підносять благання святих угодників.

Найбільші святі, які довели за життя свою праведність і непорочність душі, багато століть доносять благання про допомогу Отця Небесного. Саме такою людиною був Святий Миколай, якому моляться мільйони віруючих. За свідченням багатьох людей, молитва Миколі Чудотворцю, що змінює долю, дійсно допомагає, рятує від усіляких бід, проблем і хвороб.

Миколай Чудотворець – Вибір благаючи про допомогу

Життєвий шлях Миколи з міста Міри в Лікії доводиться на III століття. З ранніх років його відрізняла воістину глибока релігійність. Сенс свого житія він бачив в служінні Богу, тому став священиком, а згодом його обрали архієпископом. По-іншому його називають Микола Угодник, так як допомагаючи стражденним, він догоджав Всевишньому.

За життя Святитель надавав допомогу багатьом нужденним, що потрапили в біду, хворим. Напередодні Різдва Микола таємно залишав їжу під дверима будинків бідняків. Божий угодник володів найбільшою силою і дивовижною здатністю творити диво. Не раз він рятував людей від голоду і страшної загибелі, угамовуючи природну стихію. Дізнавшись, хто цей незнайомець, народ прозвав його Святий Ніколас (в наш час – Санта Клаус).

Микола Угодник дожив до старості і помер в рідному місті Міри. Його останки сьогодні зберігаються в місті Бер (Італія).

Чому люди підносять свої молитви Миколі Чудотворцю

Навіть після смерті Святителя люди вірують в його допомогу, а також здатність творити добро. Безліч чудес явив православним цей святий вже після того, як пішов в інший світ. Тому паломники з усіх сторін світу приїжджають до того місця, де знаходяться останки Миколи Чудотворця, щоб доторкнутися до його мощей.

Народ вірить, що молитва чудотворцеві змінює долю. Він чує тих, хто молиться і допомагає всім, кому потрібна підтримка у важкій ситуації. До нього звертаються з проханнями про заступництво, здоров’ї, заміжжя, умиротворення душі та іншої допомоги. Святитель Миколай вважається покровителем моряків, мандрівників, так як при житті він зміг приборкати бурю в морі.

Православна молитва Миколі Чудотворцю – одна з найсильніших. Якщо молитва дійсно щира, йде з самого серця, вона може змінити життя людини на краще, зцілити і зробити диво. Сприятливі зміни відбуваються не тільки в житті самих молильників, а й тих, про кого вони моляться. Чудотворець допомагає навіть в найважчих і, здавалося б, у безвихідних випадках.

Дієвість цієї молитви підтверджена багатьма чудесами, які відбулися з тими, хто за допомогою щирого молитовного звернення зміг змінити своє життя в кращу сторону.

Як рекомендується читати молитву, що змінює долю

Важливо проводити даний ритуал правильно, щоб краще висловити свої духовні устремління.

Звертаючись до допомоги святого, читайте молитву щодня, тривалістю сорок діб. При пропуску молитовного дня, рекомендується почати все заново.

Молитися слід в такому місці, де ніхто не потурбує вас. Можна це робити вдома перед іконою з ликом святого угодника. По-можливості запаліть лампадку на час молитви. Один раз молитва промовляється в повний голос, другий раз – напівпошепки, а останній – про себе (подумки). Приготований текст зовсім не обов’язково вчити напам’ять. Якщо ви не можете його запам’ятати і плутаєте слова, можна зачитувати молитву з листа.

У молитовні дні уникайте куріння і вживання спиртного, ваші помисли обов’язково повинні бути чисті. Не забирайте ікону всі сорок днів, поки молитися.

Молитовне звернення є таїнством, чимось особистим між людиною і самим святим, тому намагайтеся не говорити іншим людям про те, що просите у нього заступництва. Важливо молитися покровителю щиро, повністю зосередившись і заглибившись в молитву. А Господь Бог обов’язково допоможе щирою душі, відкривши шлях до порятунку душі.

Православна молитва Миколаю Чудотворцю володіє реальною силою і здатна кардинально змінити долю віруючого. Вона допомагає очиститися, знайти сили для подолання труднощів і вирішення проблем, відчути підтримку Всевишнього.

Вдячна молитва Миколі Чудотворцю

Коли є здоров’я людина може досягти багато чого в житті. Але якщо його здоров’я похитнулося або серйозно хворіють близькі люди, діти, то всі волають про допомогу Святих Богородицю, Миколи Чудотворця. Коли медицина безсила, то молитва за здоров’я родичів, дітей має потужну силу. Людина турбується про інших, як Святий Угодник дбав про людські потреби, це надає мощі благань.

Дія молитви поширюється як на тілесну, так і духовну оболонку. Вже давно доведено, що людина не тільки фізичне тіло. І дуже важливо відновити душевні сили. Саме з такими духовними молитвами звертаються до святих і просять допомоги. Але головне не забути про вдячні молитви за підтримку.

Вдячна молитва Миколаю Чудотворцю текст:

«Миколу догоджаючи! До тебе як до вчителя і пастиря я звертаюся з вірою і повагою, з любов’ю і пошаною. Подячні слова тобі направляю, за життя благополучну молю. Спасибі величезне тобі кажу, на милість уповаю та на прощення. За гріхи, за думки, так за помисли. Як помилував ти всіх грішних, так і мене помилуй. Від випробувань страшних захисти та від смерті марної. Амінь».

Про що просять святого

Життя Миколи Чудотворця це приклад світлої любові до ближнього. Це свідчення того, що всі жебраки і блаженні будуть на небесах. До нього можна звернутися і просити про допомогу:

для благополуччя далекої поїздки;

при незаконному засудженні і покаранні;

при душевних і тілесних болях;

для здоров’я і благополуччя дітей;

для матеріального достатку сім’ї;

при проблемах на роботі або службі.

Свято миколая – привітання

Святитель Миколай Чудотворець любимо і шануємо православними християнами, але не тільки. Всі, що знають про нього, відзначають день пам’яті великого святого, по молитвам якого виконуються прохання і бажання багатьох людей, які вдаються до нього з вірою і надією.  День пам’яті, який здійснюють 19 грудня, прийнято вітати чоловіків, названих Миколая, з іменинами.

Свято люблять багато, тому варто привітати всіх рідних, близьких і друзів. Добрі, світлі побажання в цей день принесуть радість і відповідну подяку від чистих серцем, зберігають мир в душі. Теплота чистих відносин, непідробна турбота, увага – почуття, здатні зробити навколишню дійсність краще, про що завжди мріяв Святий Миколай, який скоїв за життя безліч чудових і добрих справ.

Славне свято Миколая  наповнює будинок чарами і казками. Ось і я хочу побажати тобі чарівних днів і чудесних ночей. Шлях цієї ночі Святий Миколай подарує тобі не тільки солодощі, а й справжню казку; і нехай ця казка буде тривати цілий рік, до наступного приходу Святого Миколая!

***

День Святого Миколая велике свято, яке святкується в багатьох куточках нашої планети. Ось і сьогодні вночі Микола радуватиме своїми візитами сплячих дітей. Бажаю, щоб у твій будинок обов’язково заглянув Микола і подарував диво чуда і багато різної смакоти. Бери подушку велику, а то все може і не влізе.

***

Прийміть мої вітання з великим і старовинним святом Святого Миколая. Нехай він зберігає дітей ваших і ваш будинок. Бажаю, щоб протягом наступного року благополуччя ваше тільки зросла і примножилося. Нехай наповнить Святий Миколай будинок ваш любов’ю і радістю, нехай збереже від бід і руйнувань.

***

День Святого Миколая – дивне свято, здатне наповнити теплом любові навіть крижану грудневу ніч. Нехай Микола подарує тобі безліч солодощів, але не варто забувати, що в житті чекають і засмучення. Бажаю тобі бути щасливим і наповнювати щастям люде, які  тебе оточують, світу тобі і любові.

***

Вітаю з наступаючим днем Святого Миколая і бажаю вам набиратися сил духовних, які допоможуть вистояти в будь-якій складній ситуації і не зламатися. Бажаю так само, щоб солодощів побільше приніс вашим дітям Микола – бо вони їх гідні. Нехай ніколи не засмучують вас діти ваші і дарують тільки чисту дитячу любов і радість від простого буття.

***

Нехай цієї ночі під подушкою твоєю виявиться безліч різних подарунків і солодощів, адже такі дари від Святого Миколая дістаються тільки людям хорошим, люблячим і коханим. Нехай Святий Миколай береже твій будинок і твоє господарство, а ти піднесися світлом духовним і справедливим. З днем Святого Миколая.

***

У це прекрасне, добре і чарівне свято – День Святого Миколая – хочу побажати тобі назавжди зберегти в собі невеликий шматочок дитинства. Той самий шматочок, який змушує нас вірити в чудеса і казки, інстинктивно відчуваючи, що основна маса казок правдиві, а ми живемо в прекрасному світі. Зі святом!

***

Вітаю тебе з днем Святого Миколая! Бажаю, щоб в цьому році своїми ділами керувало тільки милосердя і доброта, яка дана тобі від Бога. Не забувай, що світ сповнений випробувань і спокус, а тому знайди в собі сили долати будь-які труднощі і уникати вад. Нехай весь рік зберігає тебе Святий Миколай від бід і допомагає примножити твої досягнення.

***

Вітаю з Днем святого Миколая і хочу побажати в це свято чуда й казки, щоб здійснилося щось добре і гарне, щоб посмішка не сходила з твого обличчя, щоб серце відкрило дверцята в світ щастя і любові, щоб день пройшов в оточенні близьких людей і порадував приємними подарунками.

***

У день Святого Миколая бажаю всім щастя і захвату душі! Нехай низкою приголомшливих подій налагодиться життя і ознаменується красою, добротою і легкістю. Бажаю трепетного і затишного свята в компанії рідних та друзів. Щирості вам, достатку, хороших емоцій і дитячої віри в чудеса!

***

Нехай в це чудове, яскраве, надовго запам’ятовуюче  свято, день Святого Миколая, виповниться одне, але найзаповітніше, довгоочікуване, здавалося нездійсненним, вголос не проговорюється бажання.

***

Нехай Микола Чудотворець в цей день всі сподівання твої почує, зігріє душу, вселить надію. Відкриється сьогодні твоє серце для нескінченної радості, щирої любові і прекрасних, добрих чудес.

***

Зі святом святого Миколая! Бажаю, щоб Чудотворець обдарував тебе любов’ю, щастям, виконанням бажань і всім  дотиком благодаті. Нехай святий благоволить і оберігає від прикрощів і печалі!

***

Вітаю зі святом святого Миколая! Чудеса, чари, радість і благодать нехай наповнять Ваш будинок. Нехай святий угодник оберігає Вас від негоди в житті і обдаровує світлом, добром і щастям!


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *