Home / Діти / Сценарій на День вчителя 05 жовтня. Оригінальна підбірка

Сценарій на День вчителя 05 жовтня. Оригінальна підбірка

Свято, присвячене всім педагогам, існує  вже з середини 1960-х років. До 1994 року дата Дня вчителя була «плаваючою». Залежав день свята від числа, на яке припадала перша неділя жовтня. Зараз же дата торжества стала фіксованою. Кожного 5 жовтня вчителі шкіл і коледжів приймають привітання від своїх учнів, колег, друзів і батьків. Пропонуємо цікавий та оригінальний сценарій на День вчителя 05 жовтня.

Сценарій на День вчителя 05 жовтня. Класичний сценарій на День вчителя в школі

Сценарій на День вчителя 05 жовтня. Оригінальна підбірка

День вчителя, який ми будемо відзначати 5 жовтня 2019 року – один з найвідоміших в нашій країні професійних свят, якому вже понад півстоліття. Заходи до цієї дати готують в 50 тисячах  шкіл та інших навчальних закладах.

Нерідко організаторами урочистостей при цьому виступають самі учні. У багатьох при підготовці до свята виникає питання: «Як зустріти вчителів при вході в школу і як цікаво провести для них свято на День вчителя?» Ми підкажемо кілька ідей, які вам напевно знадобляться.

Пропонуємо можливий варіант програми для проведення святкового заходу на День вчителя в школі.

Сценарій на День вчителя 05 жовтня в його класичному вигляді ─ великий шкільний концерт, участь в якому беруть всі учні, від малюків-першокласників, до завтрашніх випускників. Відкривають концерт ведучі (їх вибирають із старшокласників).

Вони ж оголошують кожний наступний номер, заповнюють «порожнечі» між виступами маленьких артистів, розповідають про кожного із виступаючих. Вибрані конферансьє (хлопчик і дівчинка) повинні володіти гарною дикцією, правильною і грамотною українською мовою,  не бентежитися і вміти вчасно і з гумором відповісти на будь-яку репліку з залу.

По суті, ведучі концерту для вчителів з’єднують воєдино всі виступи учнів: танці, сценки, пісні, акробатичні етюди і т.д. За стандартним сценарієм, концерту на День вчителя передує лірична пісня про школу, викладачів, учнів.

Далі, в залежності від обраного сценарію, школярі виступають зі своїми віршами, піснями-переробками про школу, прикольними і спортивними номерами. Перед кожним виступом чергового артиста вибрані конферансьє оголошують його ім’я, вік, клас та ім’я його класного керівника.

Завершує класичний шкільний концерт фінальна пісня під гітару або фортепіано. Діти, які відвідують заняття в музичній школі або учні музичних студій акомпанують співакам і хору самі.

Смішний сценарій на День вчителя 05 жовтня

Якщо «класика» святкування Дня вчителя ─ великий шкільний концерт, то його «родзинка» і найдовгоочікуваніший сюрприз для всіх глядачів ─ смішні виступи школярів. Прикольний сценарій на День вчителя 05 жовтня цікавий не тільки самим учням.

Предметники і класні керівники, вчителі початкових класів та викладачі фізкультури з нетерпінням і непідробним інтересом очікують веселих виступів і несподіваних моментів. Гумористичний сценарій на День вчителя 05 жовтня старшокласники можуть вибрати самі, а учням середніх і молодших класів в цьому допоможуть батьки або ж їхні старші товариші з 8 ─ 11 класів.

Сценарій на День вчителя 05 жовтня – вручення премії «Оскар»

Сценарій вручення премії «Оскар» ─ один з кращих варіантів для Дня вчителя: він задіє учнів різного віку, всіх педагогів шкільного колективу. У кожного з учнів, звичайно ж, знайдеться талант, який відрізняє його від інших. Багато викладачів можуть дати фору кращим вченим і прославленим  педагогам.

Вручення премії «Шкільний Оскар» відзначить заслуги кожного з них. Перед початком церемонії вручення заслужених нагород на підлогу стелиться імпровізована Червона Доріжка. Ведучий шкільного шоу поіменно оголошує нових гостей.

Чітко, коротко, з гумором він повинен встигнути згадати про таланти кожного кандидата на вручення премії «Шкільний Оскар», поки вони дефілюють перед присутніми глядачами, прямуючи на підготовлені для них крісла.

Зразкове оголошення потенційного шкільного «оскароносця» звучить так: «На Червону Доріжку вступає Анна Петрова (Василь Степанов, Лариса Іванова та ін.), що зуміла отримати протягом року найбільшу кількість «дванадцяток»! Номінантами на премію можуть стати будь-які учні і вчителі, які чимось особливо відзначилися за останній навчальний рік.

Переможці шкільних, міських та обласних олімпіад, спортсмени, які виступають за честь школи, музиканти, з успіхом демонструють свої таланти і в стінах школи, і за її межами … список може бути безкінечний. Часто учні знімають свої міні-фільми. Ці «шедеври» теж гідні чудової оцінки.

Номінують на премію «Шкільний Оскар» зазвичай всі разом, але останнє, остаточне рішення приймає спеціальне журі, що складається з учнів, викладачів і батьків. Вручення премії перемежовується виступами школярів, демонстрацією їх талантів, завдяки яким і стала можливою їх участь в урочистостях, боротьбі за виграш.

У кожній з номінацій називається, як мінімум, 3 претенденти на «Оскар». Номінації можуть носити різні назви: «Найсмішніший вчинок року», «Найдовша відповідь», «Найкоротший  твір», «Кращий співак школи», «Кращий танцюрист серед старшокласників», «Найнесподіваніша причина прогулу» та ін. Почувши своє ім’я, переможець підходить для вручення призу і виголошує промову подяки.

Для того, щоб свято на День вчителя не перетворилося на нудну, затягнуту, рутинну подію, ведучі повинні вміти використовувати гумористичні репризи, розважати глядачів. Після вручення премій, церемонію нагородження завершує пісня чи танець всіх «оскароносців».

Сценарій на День вчителя 05 жовтня. Сценарій застілля

Ця розважальна програма зазвичай передбачає камерне проведення Дня вчителя. В п’ятницю, 4 жовтня в кожному із класів після уроків можна організувати святкове застілля. Не обов’язково класти на стіл дорогі делікатеси.

Набагато смачніше і приємніше для кожного із запрошених вчителів і батьків, самих дітей буде спробувати страви, приготовані в будинках школярів ними самими або за участю їх мам і тат. Перед присутніми за столом гостями виступають учні. Як і в кожному офіційно організованому торжестві, програму тут веде конферансьє. Вибираючи ведучого, слід віддати перевагу спритному, балакучій, веселій людині з великим почуттям гумору.

Сценарій на День вчителя 05 жовтня. Привітання від учнів

За цим сценарієм, в розважальній програмі, підготовленій на День вчителя самими учнями, хлопці виступають перед присутніми гостями з концертними номерами. Оскільки кожен номер готується заздалегідь, ведучий повинен мати список всіх виступаючих і знати приблизний час їх виступу.

Школярі можуть демонструвати танці, декламувати вірші, виконувати пісні-переробки, розігрувати імпровізовані постановки, показувати смішні сценки зі шкільного життя. Головне в такому привітанні ─ не затягнуті його, але й не «зім’яти». Заздалегідь створений сценарій всіх виступів ─ половина успіху цікавого концерту для вчителів.

Сценарій на День вчителя 05 жовтня для вчителів

Відповідно до обраного сценарію свята, День вчителя можна організувати як для всіх шкільних викладачів, так і для окремих вчителів: класного керівника, предметників, керівників шкільних гуртків. У шкільному корпоративі можуть брати участь і батьки, запрошені гості, найстаріші вчителя школи, які вже вийшли на пенсію.

Організовують свято в шкільному холі або, при гарній погоді і наявності мікрофонів, на шкільному подвір’ї. В останньому обраному варіанті потрібно враховувати несподівану появу гостей «з боку» ─ перехожих, жителів мікрорайону, учнів і вчителів з сусідніх шкіл.

Організовуючи такий концерт для викладачів, учні, батьки і самі вчителі часто знімають виступи на камеру, викладаючи їх пізніше на YouTube. Кращі сценарії Дня вчителя використовують як зразок для організації та проведення свого нового шкільного торжества.

Відмінно складений сценарій на День вчителя 05 жовтня забезпечить успіх концерту і всім виступаючим. Кожен з класів може підібрати свій «кращий» варіант сценарію: класичний або смішний. Головне, щоб привітання для вчителів їм сподобалося і запам’яталося надовго!

Сценарій  на День вчителя 05 жовтня в школі

Оформіть до свята класи, коридори і зали школи, де буде проходити урочиста лінійка та концерт. Для цього підійдуть різнокольорові повітряні кулі, барвисті гірлянди, букети квітів, букети з листя, настінні панно, надувні фігури, в тому числі цифри і букви.

На дверях кабінетів можна прикріпити яскраве осіннє листя (попередньо проглажеде праскою) і барвисті побажання. На стелі можна повісити зв’язки з повітряних куль у вигляді хмар або протягнути через весь зал кілька гелієвих «ланцюжків». На окремому стенді можна розмістити виставку творчих робіт (малюнків і виробів дітей) до цього свята.

Випустіть до Дня вчителя цікаву стінгазету, яка може включати рубрики:

«Вітаємо»,

«Інтерв’ю на актуальні теми»,

«Що ви думаєте з приводу …»,

«Анкета для вчителя»,

«Якби я був педагогом …»,

«Це все про вас …» (рядки з віршів, пісень і афоризми),

«Один день з життя вчителя»,

«Вчителька перша моя …»,

«Випускники різних років про своїх педагогів» і ін.

Можна підготувати газету у вигляді великого серця, кадрів фільму, паровоза з вагонами, що становлять довгу стрічку, або колажу з фотографій викладачів з відгуками про них і побажаннями учнів.

Як на День вчителя можна зустріти вчителів при вході в школу? Повісьте тут розтяжку «З Днем вчителя!» Вашим викладачам приємно, якщо їх зустрічатимуть ошатно вбрані учні.

Привітайте кожного педагога під оплески учнів, урочисто вручіть їм квіти і повітряну кульку, невеликий подарунок і запрошення на концерт.

А можна піднести улюбленим учителям … «дванадцятки». Виріжте їх з щільного кольорового паперу або картону розміром з великі листівки і напишіть на них привітання зі святом.

Постарайтеся продумати все до дрібниць, коли будете готувати вчителям таку зустріч на День учителя і не забудьте про відповідний музичний супровід: при цьому можуть прозвучати пісні «Чому навчають в школі», «Наша шкільна країна», «Шкільний вальс та інші.

Діти можуть виконати пісню-переробку на мотив пісні «Чому навчають в школі»:

1.

Продзвенить дзвінок з ранку,

На урок бігти пора

Швидше, швидше, швидше!

Ось учитель до нас йде

І завдання роздає

Все складніші, і складніші, і складніші!

(Повтор двох останніх рядків).

2.

Вдень і вночі ми зубримо,

І не спимо, і не їмо,

Все читаємо, і вирішуємо, і рахуємо!

Років на десять старшими бути,

Щоб в школу не ходити,

Все мріємо, і мріємо, і мріємо!

3.

Нам учитель говорить:

Дитинство швидко пролетить,

Подорослішаємо, подорослішаємо, подорослішаємо,

Тільки школу розлюбити

І навіки забути

Не зуміємо, не зуміємо, не зуміємо!

(2 останні рядки повторюються).

Після того, як ви зустрінете вчителів на вході в школу, проведіть урочисту лінійку, присвячену Дню вчителя. Ваші викладачі будуть раді почути в цей день теплі слова на свою адресу.

– Дорогі вчителі! Вітаємо вас з наступаючим Днем вчителя! Хочемо сказати вам про те, як гаряче ми вас любимо, як вдячні вам за все, що ви для нас робите. І хочемо побажати вам …

Діти (по черзі):

– Щастя!

– Здоров’я!

– Гарного настрою!

– Здатних учнів!

– Відповідальних батьків!

– лояльні адміністрації!

– Оптимізму!

– І великих зарплат!

Всі (хором):

– Зі святом!

Сценарій  на День вчителя 05 жовтня. Як цікаво провести День вчителя в школі для вчителів

Поділимося і іншими ідеями про те, як можна організувати шкільне свято на День вчителя. У багатьох школах проводиться День самоврядування, коли старшокласники беруть на себе керівництво навчальним закладом і самостійно проводять уроки.

Можна організувати в школі пересувну пошту. Для цього вам потрібно виготовити ящики для листівок і вибрати «листонош» серед учнів, які будуть розносити привітання педагогам.

Сценарій  на День вчителя 05 жовтня рекомендує, що також можна нагородити кожного викладача, придумавши оригінальні номінації: «Міс / місіс / містер … геніальність, позитив, життєлюбність, загадка, романтичність, витонченість, посмішка» і т. д.

Назви можуть являти собою рядки з пісень, відомі вирази, наприклад:

«Командувати парадом буду я»,

“Майстер на всі руки”,

«Класна мама» і ін.

Для вчителів-предметників підійдуть номінації:

«Магістр експериментів» (учитель хімії),

«Хранитель старожитностей» (учитель історії),

«Золотий глобус» (учитель географії),

«Кіберсюрприз» (вчитель інформатики),

«Терпіння і праця все перетруть» (вчитель праці),

«Вихователь Гераклів» (вчитель фізкультури) і ін.

Щоб свято на День вчителя пройшло в школі весело, проведіть невелику вікторину для педагогів, підібравши для цього цікаві питання, на кшталт наступних:

– Чи правда, що школа по-грецьки означає «дозвілля»? (Це вірно, однак дозвіллям стародавні греки називали не неробство, а бесіди з мудрецями на різні теми в години відпочинку).

– Чи правда, що в Древній Греції педагогами називали тих, хто вчив дітей? (Ні, педагогом – дослівно в перекладі «провідним дитини» – називався раб, який відводив дитину в школу і стежив за його поведінкою).

– Чи правда, що за старих часів бовдуром називали учня, який з запинками відповідав на уроці? (Так. У дореволюційний час в гімназіях учня, який не готовий до уроку і з запинками читав книгу, глузливо називали заїкою. По-латині заїка – «балбус», звідси стався і варіант слова – «бовдур»).

– Як називається відомий фільм про вчителів?

а) Короткий урок.

б) Велика перерва (пошук правильної відповіді).

в) Сполучений урок.

г) Коротка перерва.

– Як називається мультфільм?

а) У країні невивчених уроків (пошук правильної відповіді).

б) У світі відмінників.

в) У світі знань.

г) В країні всезнайок.

– Продовжіть прислів’я: Навчання – світло …

а) А ненавчання – імла.

б) А ненавчання – тьма (пошук правильної відповіді).

в) А все інше погано.

Можна провести в школі пам’ятну фотосесію присвячену Дню вчителя. Для цього потрібно підготувати незвичайний реквізит (наприклад, чарівні палички, корони і мантії для педагогів), і тоді фотографії вийдуть атмосферними і барвистими.

Після уроків розпочнеться концерт, на якому діти виконають вірші і пісні в честь своїх викладачів, кумедні сценки зі шкільного життя. Постарайтеся, щоб таке уявлення було яскравим, динамічним і не затягнутим.

Сценарій  на День вчителя 05 жовтня радить, що на завершення свята з дозволу адміністрації школи можна організувати солодкий стіл, де учні і вчителі зможуть у неформальній обстановці поспілкуватися один з одним.

Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам підготувати і провести шкільне свято до Дня вчителя, яке сподобається вашим учителям і запам’ятається всім надовго.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *