Home / Діти / Виховання та психологія / Сценарій на 1 вересня 2017 року. Корисна підбірка

Сценарій на 1 вересня 2017 року. Корисна підбірка

День знань 1 вересня – свято особливе. І хвилювання в перший шкільний день відчувають і першокласники, і старшокласники, і батьки, і вчителі. Як зробити це свято особливим, незабутнім, насиченим і яскравим? Пропонуємо вам сценарій на 1 вересня  2017 року. У святі задіяні діти різного віку і дорослі, беруть участь знайомі всім персонажі. Може проводитися під час ранкової лінійки на шкільному дворі або, після внесення відповідних змін, в актовому залі школи.

Сценарій на 1 вересня. Урочиста лінійка у школі

Лінійка не повинна бути занадто довгою та виснажливою. Не потрібно завантажувати дітей монотонними розповідями про майбутні події. Можна згадати, що в новому навчальному році планується проведення міських і обласних олімпіад. Якщо відбулася зміна програми навчання або якісь нововведення були введені. Коротко описати їх суть. Діти люблять все цікаве, тому для них буде важливіше почути про нові предмети, які їм належить вивчати, які заходи плануються провести культмасовим сектором.

Дуже часто шкільна урочиста лінійка, присвячена Дню знань, зводиться до виступу директора, вчителів і завідувача навчальною частиною. Можна внести різноманітність в святкування першого навчального дня і організувати концерт, за участю учнів та вчителів. До виступу можна залучити батьків, ну і звичайно, першокласників.

Урочиста лінійка

Місце проведення заходу – актовий зал або парадна школи. До участі залучаються 2 ведучих, учнів старших класів.

Звучить композиція «Вчать у школі». Під музику виходять ведучі.

1-ий ведучий 1 вересня! Сьогодні велике свято для учнів, батьків і педагогів. В цей день, від щирого серця вітаємо вас з початком навчального року. За традицією, слово надається директору нашої школи (ПІБ).

Вітальну промову виголошує директор школи.

2-ий ведучий: Учні 11 класів! Для вас ця урочиста лінійка остання. Адже дуже скоро ви покинете рідну школу і у вашому житті настане новий етап. Школа залишиться приємним спогадом про роки юності, які ви проводили весело і безтурботно. Попереду вас чекає не менше радісна і хвилююча подія – здача іспитів і випускний бал!

1-ий ведучий:

Здавалося б, зовсім недавно

Ви входили в 1 клас!

Прийшли сюди за ручку з мамою,

Боялися кинути «гучних» фраз!

І пролетіли непомітно,

Навчальних довгих 10 років!

Ви стали всі розумні, помітні,

Від першокласників вам привіт!

Далі, під акомпанемент, по парам крокують першокласники. Шикуються в одну лінію, для читання вітальних чотиривіршів.

2-ий ведучий: Слово для привітання надається завідуючій навчальною частиною (ПІБ).

Вітальну промову на адресу учнів і педагогів вимовляє завуч.

1-ий ведучий: З цим знаменним днем хотілося б привітати наших улюблених педагогів. Дякую вам за ваш професіоналізм, терпіння і розуміння.

2-ий ведучий:

Дорогі наші педагоги,

Вас привітати зі святом поспішаємо!

Ви до нас добрі, а іноді і суворі,

Бажаємо вам успіхів від душі!

Без вас ми ніколи б не зуміли,

Осягнути науки складні ази!

Ви знайте кожного з нас «на справі»,

Ви наші знання підвищили в рази!

1-ий ведучий: для привітання запрошуються учні 11 класів. Після виступу одинадцятикласників, за традицією дзвенить перший дзвоник.

Перший навчальний день починається з святкового концерту, підготовленого учнями школи.

У програму святкування першого навчального дня можна внести поправки. Наприклад, оголосити статистику про випускників, що надійшли  до навчальних закладів. Розповісти про нововведення, майбутні змагання і заходи, заплановані на цей навчальний рік.

Сценарій на 1 вересня

Коли в родині є діти шкільного віку, особливо першокласники, День знань стає одним з головних осінніх свят. Черговий етап дорослішання повинен надихнути дитину і стати в майбутньому приємним спогадом. Звичайно, відповідальність в даному питанні лягає в першу чергу на батьків.

Щоб забезпечити дітям хороші спогади про перший день в школі або просто про черговий початок навчального року, організуйте їм свято. Тут, як то кажуть, ініціатива вітається, і нехай привітання дітей з першого вересня стануть вашою доброю традицією.

Перший раз в перший клас

Швидше за все, станом на 1 вересня ви вже будете знайомі і з учителем, і з батьками однокласників. Домовтеся, щоб після урочистої лінійки вам дозволили влаштувати невеликий свято в класі.

Організуйте посвяту в першокласники за аналогією з посвяченням у лицарі. Для цього ритуалу може бути досить указки або лінійки, а замість ордена можна приколоти пам’ятний значок або урочисто повісити на шию іграшкову медаль. Нехай цьому передують коротке інтерв’ю з питаннями: чи хочеться дитині в школу, чого він планує навчитися, ким мріє стати. Такий відеозапис, до речі, стане в майбутньому безцінним матеріалом при підготовці випускного вечора або просто для сімейного архіву.

По можливості заздалегідь прикрасьте клас кольоровими кульками, прапорцями і червоно-жовтим листям. Приготуйте дітям невелике частування: солодощі з чаєм або соком. Подбайте про музичне оформлення. Якщо заздалегідь зробити дитяче слайд-шоу з піснями про школу і запустити на комп’ютері або інтерактивній дошці, це неодмінно посилить святкову атмосферу. Інтерактивні ігри та конкурси після чаювання допоможуть дітям краще познайомитися один з одним і розрядять обстановку. Пропонуємо кілька варіантів, які могли б підійти для першокласників.

Повітряний бій

Дві команди дітей стають по різні боки уявної риси з повітряними кулями в руках, які за сигналом починають перекидати на сторону «противника». Перемагає та команда, на чиєму боці опиниться найменша кількість кульок, коли прозвучить сигнал про закінчення бою.

Тварини

Сценарій на 1 вересня  передбачає, що Ведучий кидає дітям по черзі м’яч і називає букву. Дитина повинна якомога швидше придумати тварину на цю букву і кинути м’яч назад.

Жадина

Учасники діляться на дві команди. Перед кожною командою на підлозі в одну лінію викладаються яблука або апельсини. Завдання дитини, пересуваючись сидячи навпочіпки, зібрати якомога більше фруктів, не використовуючи кишені. Дуже веселий та енергійний конкурс.

При організації подібних розваг фантазії немає меж, головне, щоб після закінчення всі учасники отримали невеликі призи, будь то льодяник, ручка або блокнотик.

Домашнє свято

Школа школою, але хто зрозуміє і підбадьорить малюка краще його домашніх? Почніть день з фото- або відеорепортажу про підготовку учня до шкільної лінійки. Зробіть більше, як доньці вплітають в зачіску бантики, як син надягає свою першу шкільну форму. Після повернення зі школи влаштуйте сімейний обід з батьками, старшими братами, сестрами, бабусями і дідусями. Подивіться сімейні фотоальбоми, поділіться своїми шкільними спогадами. Вашому першокласникові важливо буде розуміти, що такий відповідальний день буває у кожного в житті.

Якщо ваша дитина давно не першокласник, він напевно чекає черговий День знань з не меншим трепетом і хвилюванням, тому що це довгоочікувана зустріч з друзями після тривалих канікул. Організуйте класу спільний похід в боулінг, кіно, щоб діти могли поспілкуватися в неформальній обстановці і поділитися літніми враженнями.

1 вересня, як будь-яке інше свято, заслуговує виключно позитивних емоцій і гарних асоціацій. І в руках батьків і вчителів їх сформувати. Не бійтеся передсвяткових клопотів – вони того варті!

Сценарій на 1 вересня 2017 року в дитячому садку

Свято, присвячене початку навчального року за участю старших і середніх груп: “День Знань”.

Звучить весела дитяча музика. Діти середніх і старших груп входять в зал і сідають на стільчики. Свято може проводитися на вулиці, на майданчику.

Ведуча: Діти. ми зібралися з вами в нашому красивому залі не дарма, адже сьогодні свято День Знань, яке святкують всі люди. Воно відзначається 1 вересня. Дорослі діти йдуть в школу, а малюки в дитячий сад, щоб багато чому навчитися і багато чого довідатися. Сьогодні ми з вами теж візьмемо участь в цьому чудовому святі і повеселимося.

До зали пританцьовуючи вбігає Буратіно.

Буратіно: Привіт, привіт!

Ведуча: Привіт! Дітки, хто це до нас в гості прийшов?

Діти: Буратіно

Буратіно: Правильно, дітки. Я до вас прямо з казки прийшов і дуже поспішаю.

Ведуча: Куди ж ти так поспішаєш, Буратіно?

Буратіно: Я поспішаю на свято Знань в дитячий садок, тому що таке чудове свято буває лише раз на рік 1 вересня.

Ведуча: А ти, Буратіно, якраз і прийшов в дитячий сад, і сьогодні весь дитячий садок святкує День Знань.

Буратіно: А що це за свято?

Ведуча: А наші дітки зараз тобі самі про це свято розкажуть.

Діти по черзі читають вірші.

Допитливі діти

Знати хочемо ми все на світі:

Захід де, а де схід?

Чому цвіте квітка?

Де спить сонце до ранку?

Де взимку живе спека?

Чому півень співає?

Дощик, чому йде?

Щоб знати все про все

У дитячий сад ми всі йдемо,

А потім всією групою в школу,

Де дзвенить дзвінок веселий

Будемо ми всюди вчитися

І не будемо ми лінуватися,

Щоб наше життя було

Цікави, веселима

А сьогодні – свято знань.

Старанність і старання,

Нині будемо веселитися.

З завтрашнього дня – вчитися!

Буратіно: Це, напевно, дуже цікаво. Ви так багато чому навчитеся? А покажіть мені, чому ви вже навчилися.

Діти інсценують веселу пісню «Урок», слова Івенса, музика Попатенко.

Чути голос Мальвіни

Мальвіна: Буратіно, ти де? Пора зайнятися граматикою.

Буратіно: Ой, знову це набридливе дівчисько, Мальвіна. (Кривляючись): Сядьте рівно. Візьміть перо в праву руку. (Злякано): Сховайте мене, будь ласка.

Сценарій на 1 вересня  передбачає, що з’являється Мальвіна. Вона шукає Буратіно. Той в свою чергу ховається за Ведучу.

Мальвіна: Ах. ось ви де, пане!

Ведуча: Привіт, Мальвіна. Буратіно прийшов в дитячий сад, щоб повеселитися з цими чудовими дітьми на святі Знань.

Мальвіна: Я так і знала, що він тут байдикувати буде.

Ведуча: Ну чому ж! (Звертаючись до дітей) дітки, давайте розповімо Мальвіні, що ви в дитячому саду не ледарюють. Чим ви займаєтеся на заняттях?

Ми – дітки-дошкільнята

Дружно ходимо в дитячий сад

На заняттях ми ліпимо

І конячок і зайчат

А ще співаємо, танцюємо

Цифри вчимо і малюємо

Ставимо досліди, читаємо

І тварин багато знаємо.

Вчимося берегти природу

Татові з мамою допомагати

У нашому садочку улюбленому

Дуже багато знатимемо.

Ведуча: А ще ми тут і пісні співаємо і в цікаві ігри граємо. Хочеш повеселитися з нами?

Мальвіна: Добре, але з завтрашнього дня – вчитися!

Буратіно: Я згоден.

Ведуча: Ось і чудово. Вставайте всі в коло, будемо танцювати веселий танець «Бугі – Вугі»

Всі стають в коло і виконують веселий танець.

Мальвіна: Дуже веселий танець! Хлопці, підніміть руки, хто найуважніший? (Діти піднімають руки) Хто найрозумніший? (Діти піднімають руки) Хто хоче всьому навчитися? (Діти піднімають руки). Ось я зараз перевірю, хто з вас найуважніший.

Ведуча: Хлопці, давайте будемо дуже уважно слухати все, що буде питати Мальвіна і правильно відповідати на її запитання.

(Мальвіна періодично хвалить і схвалює дітей за правильні відповіді і звертає увагу на неуважність деяких).

Мальвіна: Хто любить посміхатися? (Відповіді дітей)

Хто любить займатися? (Відповіді дітей)

Хто чесний і слухняний? (Відповіді дітей)

А хто не любить їсти? (Відповіді дітей)

А хто поганий і грубий? (Відповіді дітей)

Хто вранці чистить зуби? (Відповіді дітей)

Хто миє чисто вуха? (Відповіді дітей)

Хто любить пісні слухати? (Відповіді дітей)

Хто сміття підмітає? (Відповіді дітей)

Хто фантики кидає? (Відповіді дітей)

Хто чистий і красивий? (Відповіді дітей)

А хто з вас ледачий? (Відповіді дітей)

Хто добрий і веселий? (Відповіді дітей)

Ведуча: Ось бачиш, Мальвіна, наші дітки всьому хочуть навчитися і всього  дізнатися.

Буратіно: А казки ви любите?

Діти: Так!

Мальвіна: Ось ми зараз і подивимося, хто краще за всіх з вас казки знає. А правила такі: Хто правильно на моє запитання відповість, той до мене встає, а хто правильно на питання Буратіно відповість, той до Буратіно встає. Зрозуміло? Подивимося, хто на стільчиках сидіти залишиться!

Ведуча: Так у нас всі дітки розумні. Слухайте, діти уважно!

(Мальвіна і Буратіно по черзі задають дітям питання, періодично їх підбадьорюючи)

Буратіно: Дітки, ми з Мальвіною будемо називати половину імені казкового героя, а ви говорити кінець імені, отже:

(Кажуть по черзі):

Буратіно: Баба (Яга)

Мальвіна: Вінні (Пух)

Буратіно: Дід (Мороз)

Мальвіна: Лікар (Айболить)

Буратіно: Змій (Горинич)

Мальвіна: Кіт (Леопольд, в чоботях, Матроскін)

Буратіно: Листоноша (Пєчкін)

Мальвіна: Стара (Шапокляк)

Буратіно: Черепаха … (Тортилла)

Мальвіна: Муха (Цокотуха)

Буратіно: Червона (Шапочка)

Мальвіна: Крокодил (Гена).

Мальвіна: Ну раз ви такі розумні, я хочу з вами ще пограти в гру «Золоті ворота». Вставайте в коло.

(Дітям пояснюються правила гри. Пара гравців встають обличчям один до одного і піднімають вгору руки – це ворота. Решта гравців беруться один за одного так, що виходить ланцюжок.

Гравці-ворота кажуть віршик, а ланцюжок повинен швидко пройти між ними.

Золоті ворота

Пропускають не завжди.

Перший раз прощається,

Другий – забороняється.

А на третій раз

Не пропустимо вас!

З цими словами руки опускаються, ворота зачиняються. Ті діти, які опинилися спійманими, стають додатковими воротами. “Ворота” перемагають, якщо їм вдалося зловити всіх гравців.)

(Після гри всі сідають на стільчики).

Буратіно: Мені дуже у вас сподобалося, дітки, і я хочу вчитися. Завтра приступлю до занять. А зараз подарую я вам чарівні крейди. Ви ними намалюйте на асфальті свої найзаповітніші бажання і вони обов’язково збудуться.

Мальвіна: Нам би дуже хотілося пограти ще з вами, але пора нам в свою казку. Ми обов’язково розповімо своїм друзям, що в цьому дитячому садку чудові, розумні і виховані діти, що вони знають про свято День знань і всі хочуть вчитися. І наступного разу ми візьмемо своїх друзів з собою до вас в гості. А на прощання ми з Буратіно хочемо пригостити вас чарівним, казковим зефіром і ви всі станете ще стараннішими і більш слухняними.

Мальвіна і Буратіно: До побачення, дітки.

(Виходять. Звучить весела музика. Діти на асфальті малюють, потім йдуть в групи їсти частування).


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *