Home / Діти / Старий новий рік 2018. Цікаві ідеї

Старий новий рік 2018. Цікаві ідеї

Старий Новий рік – одне з унікальних свят, яке  відзначають в ніч з 13 на 14 січня в багатьох країнах. Багато поколінь з року в рік влаштовують застілля на Старий Новий рік і навіть не замислюються про історію його походження. Для багатьох віруючих старий новий рік 2018  символізує закінчення посту і є хорошим приводом від душі це відсвяткувати.

Старий новий рік 2018.  Святкування в різних країнах

В Україні, Білорусі, Молдові, Грузії, Вірменії, Азербайджані та республіках Прибалтики Старий Новий рік відзначають православні громадяни, що живуть в цих державах.

Старий Новий рік зустрічають в Сербії, Чорногорії та Македонії. Багато жителів цих країн є православними, а церква, як відомо, використовує юліанський календар. Звідси зберігається звичай відзначати прихід Нового року двічі.

У Сербії існував звичай «Сировари». У ніч перед настанням Старого Нового року по сільських дворах ходили ряджені. Найпоширенішою була гра «у весілля». Хлопці вбиралися «нареченою», «нареченим», «сватами» та ін. Хлопець переодягнений «нареченою», носив в руках «дитинку», зроблену з ганчірок або деревинки, і в кожному будинку шукав її «батька».

Весільна гра мала елементи еротики – наприклад, молоді люди щипали за різні місця юнака, переодягненого «нареченою». Щоб відігнати нечисть, молодь намагалася якомога більше шуміти: стукала палицями, дзвінкими предметами та ін.

Старий Новий рік за юліанським календарем відзначають і в ряді швейцарських кантонів. На Старий Новий рік там ходять ряджені.

У Болгарії існував обряд сурва. Його головним атрибутом була гілка кизилу – сурвачка. Цими гілками били по спині всіх домочадців, вимовляючи при цьому добрі побажання. Гілочками били навіть домашніх тварин.

Бербери, які живуть в Алжирі, Марокко і Тунісі, використовують власний календар. Він майже збігається з юліанським (з незначними відхиленнями). Тому Новий рік вони відзначають 12 січня (а не в ніч з 13-го на 14-е).

Японці теж святкують Старий Новий рік. Тільки у них він називається «Ріссюн» – свято початку весни.

Слов’янські традиції

В Україні свято в честь Старого Нового року називається Щедрий вечір. У цей день готують частування – щедру кутю. Вона більш ситна, ніж звичайна, її добре присмачують м’ясом і салом, щоб наступний рік був ситним і багатим. Для частування також варять вареники, печуть млинці і пироги.

Увечері дівчата і хлопці обходять будинки сусідів. Хлопці в масках розважають народ піснями і танцями, бажають сусідам здоров’я, багатства і щастя. Прийнято, щоб один з хлопців був переодягнений в жіночий одяг.

Вранці молодь відправляється на перехрестя, щоб продовжити гуляння. Там вони палять опудало «Дідуха», зроблене з снопів соломи, приготованих заздалегідь. Після цього молоді стрибають через багаття. Вважається, що вогонь очищає їх від нечистої сили.

За народним повір’ям надавалося великого значення тому, хто в Новий рік першим прийде в будинок. Якщо першим гостем був хлопець з багатої, шановної сім’ї з великою кількістю дітей, то це був хороший знак. Якщо першою в будинок приходила дівчина чи молода жінка, то це було гірше. А вже якщо першим відвідувачем опинявся старий, каліка, вдова або стара діва – це вважалося поганим знаком.

Неодружені і одружені молоді люди влаштовували буйні танці. Для цього вони надягали обрядові костюми і яскраві маски, зроблені з дерева, пір’я та хутра. Особливо популярними були маски, що зображують барана, козла, бика. В кінці вся молодь збиралася на головній сільській площі і продовжувала веселощі до пізнього вечора.

Старий новий рік 2018. Прикмети

У Новий рік не давали грошей в борг, щоб протягом року в них не бракувало. Отримати ж гроші в цей день вважалося дуже вдалим – це віщувало прибуток в новому році.

Щоб добре одягатися круглий рік, в Василів вечір для зустрічі Нового року слід було надіти хороший новий одяг.

За старих часів існувало переконання, якщо проводити старий рік і зустріти новий якомога веселіше, то він пройде щасливо.

Ясне, зоряне небо на Василів день віщував багатий урожай ягід. Люта заметіль 13 січня ввечері вказувала на рясний урожай горіхів.

Також на рясний урожай в новому році вказував пухнастий сніг вранці на гілках дерев і густий туман на Василів день.

За народними повір’ями Святий Василій охороняє сади від черв’яків і шкідників. Вранці Старого Нового року потрібно пройти по саду зі словами древньої змови: “Як обтрушую я (ім’я) білий пухнастий сніг, так обтрусить хробака-гада всякого по весні святий Василій!”

Коли каша готова, господиня дивилася, чи повний горщик. Каша не повинна википіти, інакше потрібно турбуватися. А найгірше, що могло статися – тріщини по всьому горщику. Їх поява віщувала неприємності всій сім’ї. Якщо страва вдавалася на славу, тоді в цій сім’ї буде щастя і фінансове благополуччя протягом цілого року.

Страви з курки або морепродуктів в ті часи не були прийнятими. Вважалося, що, якщо на столі таке частування, то щастя може полетіти або втече з рук, покинувши будинок тим або іншим способом. Більш того, люди знали і дотримувалися величезнаої кількості різноманітних прикмет, пов’язаних з цим святом.

Якщо в ніч на 14 січня спостерігають ясне небо, видно зірки, то влітку вродить багато ягід. І вранці потрібно було обов’язково струсити всі дерева в саду, щоб захистити їх від травм і хвороб.

З недавнього часу в Старий новий рік 2018  з’явилася інша весела традиція: вареники з сюрпризом. З їх допомогою можна визначити, що вас чекає в наступному році.

Старий новий рік 2018. Які сюрпризи кладуть в вареники

Старий новий рік 2018 року – це тихе спокійний свято, яке найчастіше відзначають в колі найближчих людей – родичів і коханих. Однак це зовсім не означає, що торжество в цей день не повинно бути веселим.

Існує безліч способів зробити його цікавішим та яскравішим, один з них – вареники «з сюрпризами» на святковому столі. Про те, що кладуть в вареники на Старий новий рік 2018, ви можете прочитати далі.

Традиція подавати незвичайні вареники до столу в ніч з 13 на 14 січня виникла не так давно і вважається сучасною.

Але вона настільки сподобалася нашим співвітчизникам, що практично в кожній родині господині напевно приготують сюрпризи в варениках на Старий Новий рік і в 2018-му, значення яких може носити і символічний характер.

Так як наші предки завжди вірили, що Василів день (а це і є більш звичний для нас Старий Новий рік) – день чарівний і пророчий. Тому, можливо, і варто задуматися, що означає той чи інший презент, який переховується в цих старо-новорічних варениках.

Але, якщо ви не належите до числа людей забобонних, можете просто повеселитися, зустрічаючи той чи інший «знак долі» який дістанеться таким ось незвичайним чином.

Отже, поки відкритим залишається питання – що позначають сюрпризи в варениках на Старий Новий рік?

Досить часто туди кладуть монетки – це обіцяє багатство того, кому попадеться такий сюрприз. Якщо ви знайдете в варенику кільце – незабаром вас чекає весілля. Вареник з цукром – до солодкого життя, а ось пересолений – до будь-яких нещасть.

Серед того, які сюрпризи кладуть в вареники на Старий Новий рік, потрібно виділити також кольорову нитку – вона буде означати закордонну подорож, гудзик – цей сюрприз обіцяє обновки, як в побуті, так і в гардеробі, лавровий лист – він означає кар’єрний ріст і визнання.

Серед усього, з чим роблять вареники на Старий Новий рік, є предмети, що через них приписується те чи інше негативне трактування. Однак, така традиція, а ось виконувати її чи ні – справа ваша.

Крім того, кількість сюрпризів з різним символічним значенням, які можна класти в вареники – величезна кількість. Проявіть творчий підхід і, підключивши фантазію, ви зможете придумати і свої варіанти «начинки», щоб подарувати близьким більше позитивних емоцій.

Звичайно ж, дана ідея обов’язково сподобається дітям, і ви можете не переживати, що на Старий новий рік 2018  у малюків не буде апетиту – стосовно, вареників вони точно наїдяться досхочу, вишукуючи там всілякі цікаві штучки!

Ворожіння на старий новий рік 2018

У тому випадку якщо ви вирішили зустріти наступаючий Старий Новий рік у колі друзів тоді вам буде потрібно придумати, як ви будите їх розважати. Для цього ви можете використовувати не тільки найрізноманітніші конкурси та ігри. Вся справа в тому, що наші предки вважали саме ніч старого нового року найчарівнішою. Саме протягом неї відбувалося велика кількість незрозумілих чудес.

Як прийнято, було вважати, що тільки в цю ніч кожна людина зможе побачити своє майбутнє або передбачити свою долю. У минулому наші предки знали велику кількість способів ворожіння, які могли розповісти дуже багато.

Ось, наприклад, під час ворожіння дівчина могла дізнатися чи вийде вона заміж в цьому році і хто буде її обранець. Так само за допомогою ворожінь дізнавалися наскільки буде врожайним рік. Але, як правило, ті способи ворожіння, які застосовувалися багато десятиліть тому є дуже популярними і в даний час.

Отже, під час Старого нового року ви можете зі своїми гостями зайнятися ворожінням. У цьому вам зможуть допомогти кілька способів.

Що в імені твоєму

Перше ворожіння носить назву «Що в імені твоєму». Зверніть увагу на те, що це ворожіння є найпростішим з усіх відомих. Отже, в ніч старого нового року вам необхідно вийти на вулицю і у першого зустрічного чоловіка запитати ім’я. Як свідчать старі книги ім’я, яке ви почуєте, і буде у вашого майбутнього чоловіка. Зверніть увагу на те, що велика кількість жінок, які насправді використовували такий спосіб ворожіння, стверджують, що воно збулося.

Ворожіння на воді

Так само досить часто раніше робили ворожіння на воді. Для цього вам буде потрібно зняти з руки перстень і покласти його в ємність з водою. Ємність з водою вам буде потрібно залишити на морозі до самого ранку. А ось вранці вам необхідно дуже уважно вивчити замерзлу воду. Число горбків, які були утворені, скажуть вам про те, скільки женихів у вас буде в цьому році. У тому випадку якщо посередині ємності утворився один горбок, тоді дівчина дуже скоро вийде заміж.

Ворожіння по соломинку

Є також спосіб ворожіння по соломинку. Для цього необхідно вийняти з старого віника соломинку. Перед тим як лягати спати вам буде потрібно покласти її над мискою з водою і вимовити певні слова. А ось вранці вам необхідно подивитися на неї. У тому випадку якщо соломинка приклеїлася до ємності з водою, тоді можливо вашим чоловіком може стати той, хто приснився вам вночі.

Привітання на старий новий рік 2018

Нехай старий новий рік 2018  увійде в твоє життя разом з новими грандіозними ідеями, феєричними планами, а веселощі, сміх, радість стануть невід’ємною частиною чудового життя.

***

Зі старим Новим роком! Нехай буде багато чудових, веселих, яскравих миттєвостей, райдужних, теплих, сонячних днів, прекрасних і чарівних пригод, веселого і цікавого життя.

***

Зустріч нового року за старим стилем – це можливість знову згадати заповітне новорічне бажання під бій курантів, так нехай всі твої бажання неодмінно збудуться і швидше.

***

Старий Новий рік – неймовірно позитивне свято. Нехай аура цього дня залишиться з тобою на весь рік. Бажаю тобі сузір’я розкішних подарунків долі і океан задоволень.

***

Вітаю тебе з поверненням в новорічну казку, навіть коли вона буде для тебе доброю і подарує низку здійснення бажань, щоб успіх переслідував тебе всюди і радість, яка прийшла зі святом, залишалася завжди з тобою.

***

З чарівним зимовим святом вас – Старим новим роком. Нехай він буде воістину початком вдалих днів і успішних місяців, добрих змін і великих перемог, радісних подій, приємних знайомств і тільки хороших новин.

***

Нехай старий новий рік 2018  принесе багато нових вражень у колі старих друзів. Нехай стіл буде багатим, гості – веселими, келихи – повними, тости – оригінальними, а побажання – щирими.

***

Бажаю, щоб на Старий Новий рік неабияк втомлений Дідусь Мороз завітав ще раз до Вас на вогник і виконав всі бажання, які не встиг здійснити в новорічну ніч.

***

Нехай Старий Новий рік стане феєричним завершенням веселих новорічних урочистостей і початком нових знайомств, вражень, пригод, знань, успіхів, досягнень і перемог!

***

Старий рік піде сьогодні остаточно і дасть можливість новому вершити справи. Попрощайтеся з ним і проводьте, як товариша! А я сьогодні вам побажаю тільки одне, щоб збулися всі бажання сказані в новорічну ніч!

***

З Старим Новим Роком вас! Нарешті ми попрощаємося з дідком, який передасть кермо влади юному року. Побажаю, щоб вас чекали яскраві незабутні моменти, нові свята і чудові події, а ще багато добрих посмішок і завзятого сміху!

***

Нехай Старий новий рік 2018  прийде до вас зі старими надійними і перевіреними друзями, з набутим досвідом, мудрістю і успіхами, з вірними і міцними сімейними узами. Нехай новими будуть приємні знайомства, сюрпризи, мрії, плани, перемоги.

***

Навіть якщо не хочеться розлучатися зі старим роком, сьогодні вже точно прийшов момент з ним розпрощатися. Нехай Новий Рік принесе в життя новизну, подарує злети і чудові сюрпризи! Прийміть його гідно, а старого, як доброго приятеля, залиште в вашій пам’яті.

***

Кохана, вітаю тебе зі старим Новим роком! І від душі хочу побажати тобі всього найкращого! Нехай з кожним днем ти розквітати і стаєш тільки гарнішою і кращою, нехай кожна хвилина твого життя буде розцвічене найяскравішими фарбами, нехай щастя і здоров’я ніколи не покинуть тебе і завжди будуть поруч з тобою, щоб не трапилося!

***

Коханий, вітаю тебе зі святом! Старий Новий рік – це ще один привід зібратися нашою дружною компанією, і я хочу побажати тобі всього найкращого! Нехай збуваються бажання і мрії, всі проблеми залишаються в минулому, тільки щастя і радість ніколи не покидають тебе!

***

Коханий, я вітаю тебе з чудовим святом! Нарешті він настав! Старий Новий рік – це свято, яке ми недарма чекаємо, адже воно дає нам можливості радіти життю, святкувати і збиратися з друзями і близькими! Я бажаю тобі благополуччя, щастя, радості, міцного здоров’я, везіння, побільше запам’ятовуючих миттєвостей!

День, в який відзначали новий рік наші предки, нехай принесе вам чудові хвилини, які таємничим чином розтягнуться на цілий рік. Нехай його казковий дух супроводжує вас завжди.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *