Home / Кулінаріні рецепти / Вареники на старий новий рік. Корисна підбірочка

Вареники на старий новий рік. Корисна підбірочка

Старовинненька легендочка, що прийшла до нас з стародавньої Русі свідчить, що на Старенький Новенький рочок можненько дізнатися свою доленьку. І хай не на все життя, а тільки на майбутненький рочок, але прогнозик зазвичай, буває дуже точненьким. Цікаво? Тоді спробуємо розібратись про давненьку традиційку, а саме про вареники на старий новий рік.

Вареники на старий новий рік. Традиції старенького Новенького рочку

Традиції пропонують нам відзначати старенький Новенький рочок з пишністю, обов’язковенько накривати багатенький столик і збирати за ним всіх  кого ми любимо і кому бажаємо щастячка. Хоча, за великим рахунком, подаруночки дарувати в цей день необов’язковенько, проте, маленькі сюрпризики родичам і товаришикам підготувати все-таки вартенько – радості багатенько не буває.

 На старенький Новенький рочок існує традиційка колядувати – переодягаючись в звірині шкырочки або простенько до невпізнання, ходити по домівочках, співати, читати віршики, заробляючи цим пироги, солодощі та іншенькі ласощі. Ця традиційка прийшла до нас з з давніх язичницьких обрядиків.

Вважалося, що ту людину, яка змінила личину, не впізнають горе і біду і проблемочки обійдуть сторононькою. А сміх і пісеньки повинні були відлякувати зленьких духів. У наш же час це простенько весела розвага, до якої в основному вдаються дітлахи. Але з іншої сторононьки, а раптенько і в наш часик це допомагає уникнути неприємностей? Спробуйте, у всякому разі, нудненько не буде точненько.

Ще одна традиційка – розсипати по підлозі зернятка пшенички, закликаючи врожайний рік. За старих часів це з пісеньками та приказочками робили дітлашки, а господинька будиночку збирала ці зернята, клала в глиняний горщечок або в полотняний мішечок і зберігала до посіву.

Ми, звичайненько, люди сучасненькі, так і пшеничку мало з нас хто сіє, зате чекаємо від новенького рочку родючості в сенсі грошенят і приємненьких подій. Тому можемо точненько так же розсипати, збирати і зберігати зернятка. А замість посіву запростенько можненько перед наступненьким рочком зварити з цих зерняток кашку і з’їсти.

Так як 14 січня (1 січня по старому стилю) величали святим Василієм, то було прийнято на новорічненький столик безліч стравочок зі свининки і капусточки, так як Василь вважався покровителем свиночок.

Вареники на старий новий рік. Обрядики

На старенький Новенький рочок у нашеньких предків існував такенький обрядик: напередодні (13 січня) господинька мила і перебирала гречечку, а господар приносив водичку, потім водичка і крупа ставилися на столик і їх не чіпали до тих пірочок, поки не буде протоплененька пічка. Потім водичка в чавунці змішувалася з крупичкою, туди добавляли сіль – тут була присутненька вся сім’я. Майбутня кашка з поклоном ставилася в пічечку, а сім’я відправлялася спатки. На ранок господинька діставала горщик з кашкою і по тому, як виглядала кашка, судили про те, якеньким буде наступненький рік.

Якщо кашка була пишненькою, розсипчастою, що не пригоріла, значить, рочок буде вдаленьким у всіх відношеннях. А якщо кашка вилізла з горщечка, або, не дай Бог, саменьткий горщечок тріснув, це означало, що рочок буде неврожайненьким, нещасливеньким, повненьким втрат. Гарненьку кашку з’їдали на сніданочок, а з «нещасливенькою» поступалии так – викидали кашу в водичку, щоб водичка забрала всі можливенькі біди і неприємності. Ви теж можете дотриматися цього обряду і відправити керамічний горщечок в добре нагрітеньку, але вже вимкнену духовочку. А зранечку подивитися, що у вас вийшло.

 Обрядовенькими на старенький Новенький рочок вважаються й інші стравочки – кутя, як данину предкам, варенички з різненькими начиночками, також і з сюрпризиками, млинці, як символ сонечка, яке повинно принести не тільки світло і тепло, а й благополуччя.

Вареники на старий новий рік. Рецептики

Спільне ліплення вареничків-сюрпризиків створить атмосферу сімейненького святечка. Затишна обстановочка згуртує членів сім’ї та запрошених гостей. До ліплення вареничків краще залучити всіх учасників ворожіннячка. Так ворожіннячко буде володіти більшенькою силою.

Отже, магазинні варенички для прогнозиків не підійдуть. Потрібненько закотити рукава, і приготувати диво-варенички на Старенький новенький рочок самостійненько.

І для початочку приготувати тісто для вареничків. Пропонуємо декілька варіантиків, як приготувати тістечко.

Рецептик 1

Нам знадобляться три скляночки борошна, одне велике яйце, дві третини скляночки водички і чайна ложечка солі.

Висипаємо тістечко на стіл гірочкою, в серединці робимо поглибленнячко, куди виливаємо яйце, водичку і добавляємо сіль. Після цього акуратненько починаємо місити. Чим довшенько будете місити тістечко, то еластичнішим воно вийде. І ніякеньких тістомішалочок, міксериків та хлібопічечок, в режимі замісу тістечка. Все місимо руками! Інакше передбачення ніколи не збудуться.

Після того, як тістечко стане однорідненьким і еластичненьким, кладемо його в глибоченьку скляночку або фарфорову мисочку, накриваємо вологенькоюу серветочкою і даємо постояти півгодиночки – хвилиночок сорок в прохолодненькому місці, але не в холодильничку. Далі починаємо розгортати тістечко для вареничків на листи, додавати начиночку і сюрпризики. Як ліпити – вирішувати тільки вам. У кожненькій родині свої традиційки. Якщо немає традиційок, або навіть сім’ї, то способи ліплення вареничків можуть бути такими як вам подобаються.

Рецептик 2

Для тіста:

  • водичка кип’ячена – 1/2 скляночки;
  • яйця – 1 шт;
  • оливкова олійка- 2 столових ложечки.;
  • сіль – 1 чайненька ложечка.;
  • борошно – 3 скляночки.

Для начиночки:

  • картопелька відварна «в мундирі» – 3 шт.;
  • печериці – 300 г.;
  • ріпчаста цибулька;
  • рослинна олія;
  • квасоля, хліб, сіль, лавровий лист, цукор;
  • картопляна з додаванням смаженої цибульки;
  • картопляна з додаванням тушкованої квашеної капусточки;
  • сирна (в неї обов’язково додається сире яйце для скріплення «фаршу», сіль або цукор – за смаком);
  • адигейський сир (сир потрібно розім’яти виделочкою, добавити сіль за смаком і сире яйце, можна добавити зелень).

Для початку потрібно в глибоку мисочку вилити водичку, добавити яйце, одну чайненьку ложечку оливкової олії, посолити. Все ретельно перемішати і поступово добавити просіяне борошно. Влити другу ложечку олії і замісити тістечко. Скачати в кулю, загорнути в харчову плівочку і дати постояти 15-20 хвилиночок. З картопляною начиночкою все просто: її потрібно розділити на порції і додати «сюрприз».

Сховати сюрпризи в варениках, а зверху накрити другим пластом, придавивши качалкою. Після необхідно розкласти варенички і прибрати в морозилку. Якщо ви впоралися, то справа залишається за малим. Закип’ятити водичку в каструлі, покласти варенички і варити до готовності. Готову стравочку можна подавати до столика зі сметанкою чи олією.

Рецепт 3

Пісненьке тістечко готується без яєць і молочка. Підійде для вегетаріанської кухні.

Нам знадобляться:

борошно вищого сорту – 0,5 кг;

простенька водичка – 100-150 г;

рослинне масло – близько 150 г;

1 чайненька ложечка солі.

Сухі інгредієнти висипаються на стіл гіркою. Зверху наливається необхідненька кількість водички. Тепер можна акуратненько починати заміс. Спочатку тісто замішується пальцем по спіралі, а потім мнеться ручками. Коли маса стала трохи липкенькою, настав час додати маселко. Далі тісто необхідно замісити ручками до пружненького стану. При цьому важливо не перестаратися, щоб при варінні воно не стало грубеньким.

Вареники на старий новий рік. Значення сюрпризиків

Тепер найцікавішеньке. Що покласти в вареники на старий новий рік  і що значить той чи іншенький сюрпризик, читайте нижче. Там все детально.

Тепер переходимо до начиночки, вірніше до сюрпризиків. Бо, що це таке варенички на старенький Новенький рочок без сюрпризиків? Це можна сказати, просто нічого.

Варенички на Старенький Новенький рочок з сюрпризиком (значення сюрпризику):

Жовта монетка – до задоволення

Біла монетка – до сімейних розбратів

М’ясо – до благополуччя

Перстень – до вірного кохання

Рис – успіх у справах

Пшоно – безрезультатні клопоти

Гречка – сприятливі і дохідні новини

Квасоля – до поповнення в родині

Тісто (мука) – до важкого життя

Сир – до нових друзів, до виграшу

Грибочки – до довгенького і щасливенького життя

Картопелька – до підвищення на роботі

Хліб – до ситного року

Горох – домашній спокій

Кукурудза – радість за успіхи близьких людей

Журавлина – до несподіваненьких змін у житті

Родзинка – до суперечки з сусідами

Курага – до радості

Вишня – до удачі

Яблучко – до заслуженої нагороди

Апельсин – до насолоди

Морква – до богатирського здоров’я

Огірок – до сильного чоловіка

Волоський горіх – до швидкої радості

Арахіс – до любовних пригод

Фундук – до вдалого придбання

Насіннячко – до новеньких плідненьких планів

Часничок – до шлюбу за розрахунком

Сіль – до сліз

Цукор – до заздрості

Червоний перець – до прикростей

Чорний перець – до сварки з друзями

Стручковий перець – до сексуальних утіх

Біленька ниточка – до довгенької дороги

Чорна нитка – до близької дороги

Ниточка з вузликами – до непростенького рочку

Гудзик – до заповітної обновочки

Як ворожити на вареники на старий новий рік?

Як же поворожити? І хто на це має право – юні дівчаточка і хлопці, або всі-всі-всі?

Ділити ворожбитів за віковими категоріями стало прийнято, напевно, після прочитання творів класиків: адже там в ролі ворожок виступають, в основному, чарівні діви, яким «уж заміж нетерпеться». Та й непристойним вважалося в минулі часи ворожити людям середнього віку, і нелогічним – вони вже відбулися в житті, про що їм питати?

Старенькі не ворожили, швидше, з переляку: що їм чекати від життя, крім його завершення?

Але все ж … Уявіть захват вісімдесятирічної бабусі, якій в вареничку попалася начиночка, що символізує здоров’ячко і довголіття!

Чому говоримо про те, щоб ворожити на вареники на старий новий рік? Та тому, що це одненький з найпоширеніших і корисних видів ворожби.

По-перше, і розвага, і частування в одній мисці – це здорово.

По-друге, ліплять варенички великою веселою компанією, що надає атрибуту ворожіння багато різної позитивної енергетики та збільшує шанси достовірності передбачення.

По-третє, ворожіння на варениках – це не настільки страшно, як ворожіння на свічках і дзеркалі, або різні ходіння серед ночі по перехрестях.

По-четверте, щоб не засмучувати присутніх, господиня будиночку і її помічниці мають повне право не класти в варенички «поганеньких ознак» – тільки найкращі, нехай люди налаштовують себе на хороше.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *