Home / Твоя краса / Нігті / Що означають смужки на нігтях

Що означають смужки на нігтях

Провести діагностику стану власного здоров’я можна не тільки в лікувальних установах, а й Що означають смужки на нігтях

Провести діагностику стану власного здоров’я можна не тільки в лікувальних установах, а й самостійно. Придивіться до власного здоров’я. Часом стан волосся, шкіри та нігтів може розповісти набагато більше, ніж новітні діагностичні апарати. Досвідчені терапевти знають, що при огляді пацієнта необхідно поглянути на стан його нігтів. Що означають смужки на нігтях?

Поява плям, цяток і смуг на нігтиках може сигналізувати про негативні зміни в роботі деяких органів, а іноді і цілих систем.

Тому, виявивши на нігтьових пластинах вади, не намагайтеся їх приховати під товстим шаром кольорового лаку – зверніться до лікаря. Раннє виявлення захворювання в 90% ознаменується успішним безпроблемним лікуванням.

Іноді, для виправлення недоліку досить подумати про спосіб життя і скоригувати його.

Смужки на нігтях: причини

Що означають смужки на нігтяхСмужки на нігтях можуть бути різні. Дивлячись на їх напрям можна точніше визначити проблеми. Існує два основних види – поздовжні (горизонтальні) і поперечні (що йдуть зверху вниз). Неглибокі білі борозенки можуть виникати як по одній штуці на нігті, так і скупченням декількох дрібних. Розташовуватися вони можуть як посередині, так і по краях, а іноді і по всій пластині відразу.

Якщо поздовжні смужки на нігтях

Поздовжні смужки на нігтях можуть виникнути у здорових людей.

Найчастіше, причиною їх появи є вік. Помічено, що у людей похилого віку вони можуть виникати несподівано, без вагомих на те підстав. З подібними змінами в даному випадку доведеться змиритися, оскільки вік бере своє і навряд чи з цим якось можна боротися.

Виникнути смужки можуть після серйозного захворювання. Наприклад, якщо ви перенесли серйозне лікування антибіотиками або побували під хірургічним ножем. Все це може негативно відобразитися на загальному стані здоров’я і спровокувати виникнення подібного дефекту нігтів. Але не варто засмучуватися, зазвичай такі борозенки безслідно зникають самостійно.

Медики кажуть, що більшість людей страждають захворюваннями ШКТ, скаржаться на проблеми з нігтями. Приведення в порядок системи ШКТ спричинить нормалізацію зовнішнього вигляду нігтьової пластини.

Стрес може бути вагомою причиною для виникнення подібного роду захворювання. У цьому випадку найкращими ліками буде відпочинок і розслаблення. Відправляйтеся у відпустку або хоча б проведіть вихідні, нічого не роблячи.

Захворювання серцево-судинної системи теж достатня підстава для появи поздовжніх борозенок. Приведення в норму показників роботи всіх систем сприяють позбавленню від дефектів нігтів.

Схильність до виникнення смужки на нігтях спостерігається у людей, які страждають на псоріаз, подагру, ревматоїдний артрит.

У медичних довідниках зустрічається діагностика захворювань серця, спинного мозку і артеріальної гіпертонії за станом нігтів. Але не намагайтеся самостійно поставити діагноз. Кваліфіковане визначення та призначення лікування по силам тільки професійному медику з великою практикою роботи.

Поперечні смужки на нігтях: причини

Внутрішні органи як можуть, сигналізують нам про неправильне функціонуванні. Наприклад, нирки повідомляють про свої проблеми у вигляді горизонтальних смужок на нігтьових пластинах.

Дефіцит заліза або знижений гемоглобін теж сприяє їх появі. У цьому випадку додаткове включення в раціон залізовмісних вітамінів або продуктів допоможе вирішити проблему. Бажано, збільшити кількість споживаних яблук, гранатів, червоного м’яса та печінки. При сильному зниженні показників зверніться до терапевта для призначення препаратів і визначення необхідної дози і тривалості лікування вітамінодефіціта.

Якщо аналіз власного здоров’я ніяк не в’яжеться з станом нігтів, а ви спостерігаєте одиничну вигнуту смужку від однієї сторони до іншої – то відповіддю на ваше питання може стати, так звана, смужка Бо. Мовою медиків, вона з’являється в результаті порушення росту нігтьової пластини, в наслідок припинення надходження поживних речовин до нігтьової матриці. Повторення подібного збою може призвести до повторного виникнення смужки на нігтях, а значить, їх буде 2,3. Борозенки псують не тільки зовнішній вигляд нігтя, але і його структуру. Вона стає хвилястою, з безліччю горбків.

Смужка Бо може бути наслідком неправильного манікюру. Тому дуже важливо знайти грамотного професійного майстра манікюру. Зазвичай, глибина подібних смужок невелика, але у випадку сильної травми, їх розмір може досягати великих масштабів.

Борозенку Бо можна спостерігати у людей, які сидять на дієті або приймають серйозні лікарські препарати. Інфекційні захворювання також можуть позначитися на стані нігтів негативно.

Помилково прийнято вважати, що смужки на нігтях виникають тільки у дорослих. Діти схильні до їх появ не менше. Перенесені дитячі захворювання також підривають імунну систему.

Визначити причину смужок на нігтях і способи їх лікування може тільки досвідчений терапевт. Самолікування може бути безрезультатне і небезпечне.


Check Also

Манікюр на День Валентина 2021 року. Поради спеціалістів

Популярність і актуальність свята всіх закоханих або Дня святого Валентина, який відзначається у всьому світі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *