Home / Кулінаріні рецепти / Салати рецепти на зиму. Корисна підбірка

Салати рецепти на зиму. Корисна підбірка

Салати на зиму або овочеве асорті готують практично всі, хто хоч якось займається заготівлями. І у всіх, природно існують свої перевірені часом, а то і поколіннями, найсмачніші рецепти салатів. Роблять цю страву  по різному. з капусти, моркви і перців, хтось із томатів і перців, а хтось із суміші якихось інших овочів. Тут все залежить від смаку і переваг людини. Про салати рецепт  приготування ознайомимось далі.

Салати рецепт на зиму

Салати на зиму, не дуже відрізняються від приготування простих літніх салатів. Вся заморочка полягає в підготовці тари (банок), їх обробці, стерилізації. І звичайно-ж сама обробка овочів. Це або їх варіння або заливка спеціально підготовленим розсолом.

Закусочний салат з гарбуза і баклажан

Якщо ви готові віддати близько 2 годин свого часу на приготування одного з смачних салатів на зиму з гарбуза та баклажанів, то залишилося запастися терпінням, хорошим настроєм і всіма потрібними компонентами. Різнобарвний салат буде завжди до речі на столі в зимову пору року.

Як то кажуть, на смак і колір товаришів немає, проте цей салат на зиму поза конкуренцією, тому що тут використовуються одні з найсмачніших і популярних овочів, що містять масу корисних вітамінів. Так, на приготування цього салату піде близько 2 годин, а може і трохи більше, особливо в перший час, але зате всю зиму можна буде насолоджуватися прекрасним літнім смаком, який стане прикрасою буденного або святкового столу.

Основні інгредієнти:

баклажани, яблука, гарбуз, помідор – всіх по 1 кг;

червоний болгарський перець – 1 шт .;

петрушка, кріп і часник – по 200 г кожного;

рослинна олія – 400 мл;

яблучний оцет – 100 мл;

цукор – 200 г;

сіль – 70 г;

чорний мелений перець – за смаком.

Баклажани миємо і, не знімаючи шкірку, ріжемо на довгасті шматочки, розміром приблизно 2 * 3 см. Гарбуз очищаємо від шкірки і насіння і ріжемо на шматочки аналогічного розміру. Далі беремо яблука, миємо й розрізаємо на 6 часточок. Очищаємо часточки від насіння, але залишаємо шкірку. Після цього кожну часточку ріжемо на 2 частини поперек.

Всю наявну зелень миємо, трохи підсушуємо і дрібно нарізаємо. Часник очищаємо, а вимиті помідори розрізаємо на 6-8 частин. Далі  пробиваємо часник разом з помідорами на середній швидкості в блендері, але при його відсутності можна пропустити все це через дрібну мясорубку.

Готуємо велику широку каструлю з рівним дном і виливаємо туди помідорову суміш. Сюди ж вливаємо олію, оцет, добавляємо сіль і цукор і доводимо на хорошому вогні до кипіння.

Всі овочі, які ми підготували, опускаємо в киплячу суміш, зменшуємо вогонь і кип’ятимо від 50 до 60 хвилин, часто помішуючи, щоб нічого не пригоріло. Після закінчення часу розфасовуємо в гарячому вигляді суміш по підготовлених банках. Закриваємо їх під ключ і загортаємо в щось дуже тепле. Чекаємо повного охолодження і після насолоджуємося чудовим смаком.

Смачні рекомендації: для приготування цього зимового салату рекомендується брати виключно солодкі і тверді сорти яблук. Знімати шкірку зовсім не обов’язково, але якщо комусь здасться більш прийнятний варіант без неї, то експерименти ще ніхто не відміняв. При бажанні салат можна зробити більш гострим, додавши трохи перцю чилі.

Маринована капуста з насінням і горіхами

Помилково думати, що маринована або квашена капуста цікава тільки як закуска під горілку і подається виключно в забігайлівках. Подібні салати є кладом вітамінів, мають величезну рецептурну варіативність  і зможуть прикрасити будь-який стіл.

Будь–який базовий рецепт можна урізноманітнити до невпізнання, проте тут важливо не упустити гармонію смаку і не забити власний смак і користь капусти, яка в маринованому вигляді рятувала мореплавців від авітамінозу. Імунна система буде вам вдячна за приготування і вживання маринованої капусти, виконаної за наведеним рецептом.

Основні інгредієнти:

білокачанна свіжа капуста – 0,5 кг;

морква – 1 шт;

часник – 3 зубчики;

кінчик перцю чилі;

яблучний оцет, рослинна олія і вода по 50 мл;

цукор – 1 столова ложка;

сіль – 1\4 столової ложки;

солоний смажений арахіс – 60 г.;

насіння – 50 г.

Добре вимита капуста повністю дрібнонашинкована, за винятком качанчика. Дрібно робиться часник. Морква в ідеалі натирається на середній тертці, але тут можливі варіанти в залежності від уподобань. Відразу ж додаються шматочки чилі.

Насіння обсмажуються в чавунній пательні, але так, щоб жодна не пригоріла. Потім вони викладаються в мисочку і акуратно товчуться дерев’яним широким товкачем. Це робиться для того щоб зерна швидше віддали свій аромат.

Солоний смажений арахіс перемелюється на кавомолці і всі інгредієнти ретельно перемішуються між собою. Потім одягаються звичайні медичні рукавички і двома руками протягом 2-ох хвилин вся суміш якісно жамкається. Капуста при цьому повинна пустити сік.

Для приготування маринаду в окрему невелику каструльку або миску наливаємо воду, а потім всі необхідні складові (рослинну олію і оцет). Потім добавляється сіль (розмішується) і цукор. Розмішуємо і залишаємо на вогні до повного розчинення кристалів. У гарячому вигляді вилити в капусту і ретельно перемішуємо.

Перед подачею на стіл бажано почекати кілька хвилин, щоб вся суміш просочилася соками.

Варіанти: замість насіння можна взяти звичайні волоські горіхи, однак їх слід обсмажити і зняти лушпиння. Підсумковий салат можна зберігати в холодильнику мінімум протягом тижня, однак для цього його потрібно помістити в щільно закриваючу тару. Салат зручний в приготуванні і передбачає можливість додавання чорних оливок.

Салати з капусти

Найсмачнішою і універсальною закускою завжди була капуста. Хороша вона в будь-якому вигляді: смажена, тушкована, солона або квашена – завжди бажана страва.

Для приготування вам знадобиться:

Капуста білокачанна – 1 кг

Горіхи товчені – 100 г

Ріпчасту цибулю нарізану – 2-3 головки

Сіль – 1,5 стол.  ложки

Оцет 6% – 2,5 стол.  ложки

Спеції: перець і часник до смаку

Підготовлену і дрібно нашатковану капусту бланшувати 3-5 хвилин, тут же охолодіть під холодною проточною водою і відіжміть. Додбавте дрібно нарізану цибулю, товчені волоські горіхи, оцет, сіль, часник, мелений перець за смаком. Ретельно перемішайте всі компоненти, щільно укладіть в банки, прикрийте кришками і стерилізуйте  півлітрові банки 15 хвилин, літрові – 25 хвилин.  Далі негайно закупорьте  банки і обережно поставте вниз кришками до охолодження.

Цей спосіб вважається універсальним. Салат з горіхами можна приготувати з морквою, буряком або кабачками. Для цього вибрані овочі відваріть до м’якості в підкисленій оцтом воді (на 1 л  води  1 чайн. ложка оцту).

Потім наріжте на кубики, соломкою або просто натріть на крупній тертці. Добаве цибулю, товчені горіхи, часник, сіль, чорний перець мелений, оцет і зелень. Все перемішайте, покладіть в банки щільно, прикрийте чистими кришками і так само простерилізуйте. Співвідношення інгредієнтів таке ж.

Такі салати відмінно підійдуть в якості закуски.

Оливковий салат з капустою

Для приготування вам знадобиться:

Квашена капуста – 700 гр

Оливки б / к – 200 гр

Маслини б / к – 150 гр

Перець горошок – 4-6 шт

Оливкова олія – 50 мл

Морква середня – 1 шт

Лавровий лист –  3-5 шт

Сіль і зелень за смаком

Щоб приготувати салати рецепт  передбачає, щоб у велику емальовану каструлю викладіть капусту, добавте натерту на крупній тертці моркву і полийте оливковою олією. Ретельно перемішайте овочі, додавши лавровий лист і чорний перець.  Далі добавте консервовані маслини і оливки і знову перемішайте.

Покладіть підготовлений салат в стерильні банки, прикрийте кришками і стерилізуйте в киплячій воді півлітрові банки 45 хвилин. Закатайте, переверніть до охолодження.

Салат капустяний в томаті

Для приготування вам знадобиться:

Помідори – 3 кг

Капуста  – 3 кг

Буряк – 2 кг

Цибуля – 0,5 кг

Перець болгарський – 1 кг

Часник – 3 головки

Олія соняшникова – 0,5 л

Оцтова есенція – 1 стол. ложка

Цукор – 1 склянка

Сіль – 100 г

Всі овочі промийте і очистіть. Капусту нашаткуйте, часник подрібніть, цибулю і перець наріжте кубиками, буряк натріть на крупній тертці.

Обсмажте цибулю на рослинній олії і змішайте всі овочі у великій емальованій каструлі. Помідори пропустіть через м’ясорубку і додайте до решти інгредієнтів. Влийте 500 мл рослинної олії, добавте сіль, цукор і есенцію. Ретельно перемішайте салат.

Поставте каструлю на вогонь, доведіть до кипіння і варіть 35-40 хвилин. Гарячий капустяний салат з томатами розкладіть в гарячі стерилізовані банки, і закатати чистими кришками. Залиште до охолодження.

Цей салат дуже гарний, яскравий і смачний.

Салати на зиму – овочеве асорті. Простий, домашній рецепт салату з кабачками, баклажанами і перцем

В принципі, тут зібрано достатньо продуктів, щоб назвати цей салат – овочеве асорті.

Складові:

кабачки (можна використовувати великі з товстою шкіркою) – 2 кг;

перець товстостінний (краще різного кольору, солодкий) – 2 кг;

томати (сорт будь-який, краще з щільною м’якоттю) – 3 кг;

свіжа морква – 2 кг;

баклажани – 2 кг;

часник – 350-450 г (чим більше, тим гостріший салат);

оцтова есенція 9-% – 140-150 мл;

олія соняшникова (не повинна мати запах) – 1 літр;

цукровий пісок – 400-450 г (пробуємо на смак);

зелень по пучку (це може бути кріп, петрушка);

сіль – 140-150 г (добавляємо до смаку).

На замітку! Всі спеції (сіль, оцтова есенція, цукровий пісок) і зелень добавляємо в страву на свій розсуд, за смаком. Для того, щоб зрозуміти, що того чи іншого продукту досить, рекомендуємо додавати його по частинах, пробуючи кожен раз свій салат.

Увага! Оцет в салати рецепт  з баклажанів, перцю, помідорів і кабачків додавати на вказану кількість овочів, але не менше 130 мл.

Корисна інформація! Щоб приготувати дійсно смачні і корисні салати  рецепт  на зиму з баклажанів і кабачків, необхідно правильно вибрати інгредієнти. Всі вони повинні бути свіжими, щільними, без ознак загнивання.

Починаємо і отримуємо результат – салат:

З баклажанів і кабачків, після їх миття, зняти шкірку і очистити овочі від насіння.

Перець очистити від всіх нутрощів, помідори, моркву – помити.

Взяти велику каструлю порізати туди кубиками весь перець.

Додати до перцю потерту на тертці (терка застосовується велика або по-корейськи) моркву.

Кубиками або соломкою покришити баклажани і кабачки, так само помістити в каструлю.

Томати пропустити через ручну або електро-м’ясорубку разом з шкіркою, додати до них оцет, рослинну олію, зелень і часник, поставити варитися.

Відразу після закипання томатної пасти з приправами, додати до неї сіль і цукор, помішуючи повністю розчинити ці інгредієнти.

Увага! Для варіння помідорів зі спеціями можна використовувати мультиварку. В цьому випадку потрібно помістити в чашу електроприладу відразу всі інгредієнти і встановити таймер на 20-25 хвилин в режимі «Варіння» (томати повинні закипіти).

Залити готову гарячу томатну пасту до інших овочів або овочі до пасти, якщо варитися вони будуть в мультиварці, перемішати і продовжити тушкувати 45-50 хвилин.

Поки салат на зиму з баклажанів, перцю, помідорів і кабачків готується, стерилізують банки і кришки. Зробити це можна абсолютно будь-яким, який вам подобається, способом.

Розкладіть овочеве асорті по банкам до самого краю горловини і закатайте.

Укутайте банки з салатом на 15 годин в ковдру або махровий рушник. Через зазначений час овочевий салат буде готовий. Його залишиться перемістити на зберігання в льох або холодильник.

Корисно знати! Салат на зиму з баклажанів і кабачків можна зберігати в погребі чи холодильнику (там, де температура не вище +8 і не нижче +3) не більше 2-ох років. Вживати страву можна відразу після готування. Подавати гостям або своїй сім’ї такий овочевий салат можна, як в холодному, так і в теплому вигляді.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *