Home / Кулінаріні рецепти / Рибні котлети – як приготувати?

Рибні котлети – як приготувати?

Риба є дуже корисним і смачним продуктом. А з рибного фаршу виходять соковиті і ніжні котлети, які можна подавати не тільки до звичайної вечері, але і до свята. Рибні котлети  смажать, а також готують на пару. Останні вважаються прекрасною дієтичною стравою. Якраз спеціально для тих, хто рахує калорії. Рецептів існує безліч. Рибні котлети  можна готувати з овочами, з додаванням різних круп і різних видів риби. Це зовсім не складно, але щоб котлети вийшли не гірше, ніж у професійних кулінарів, потрібно знати деякі тонкощі приготування.

Рибні котлети – вибираємо рибу

Рибні котлети – як приготувати

Для майбутнього фаршу важливо, в першу чергу, вибирати свіжу рибу. Детальніше про те, як її визначити свіжість, можна прочитати в нашому матеріалі.

Для котлет підходить як морська, так і озерна, а також річкова риба. Це може бути горбуша, пеленгас, палтус, тріска, минтай, щука. Бажано, щоб вона була не дуже жирною і не дуже сухою. Але це можна виправити. У суху рибу можна додати трохи жиру, а з жирної зрізати зайвий жир.

Перевагу потрібно віддавати великій рибі. Котлети з неї вийдуть більш соковитими і смачними. Особливо якщо її не перемелювати, а нарізати на невеликі шматочки. Так ви позбавитеся від всіх кісток.

У разі, якщо, крім дрібної, іншої риби немає, слід її декілька разів перемолоти, тоді дрібні кісточки поменшають і не будуть відчуватися. А щоб маса вийшла однорідною, ножі м’ясорубки краще обполоснути холодною водичкою.

Рибні котлети – що можна додати в фарш

Для соковитості в фарш можна додавати охолоджені вершки, сиру картоплю, але не дуже багато. Також можна добавляти овочі, наприклад капусту і моркву. З круп найчастіше використовують манку в приготуванні рибного фаршу. Також для соковитості в фарш добавляють хліб.

В якості додаткових інгредієнтів використовуються яйце, цибулю, часник, спеції і прянощі для риби, сік лимону.

Можна також додавати смажену цибулю, сир і яблука. Деякі господині додають в рибний фарш трохи курячого фаршу (третю частину загального об’єму). Виходять дуже смачні рибні котлети.

Рибні котлети – як зберегти соковитість і форму

Так як рибний фарш виходить більш рідкий, ніж м’ясний, то прекрасним засобом для збереження соковитості і форми котлет вважається панірування. Можна використовувати борошно – пшеничне, рисове. Також можна використовувати панірувальні сухарі.

При бажанні застосовуйте збите яйце. Спочатку вмочіть котлету в нього, а потім паніруйте. Також можна використовувати висівки з додаванням сухих трав.

Можна обійтися без панірування. Головне, викладайте сформовані котлети на добре розігріту сковороду, тоді утворюється природна скоринка. Це допоможе зберегти форму готової страви.

Рибні котлети – випробування холодом

Шеф-кухарі рекомендують займатися приготуванням рибних котлет з допомогою охолоджених предметів – ножів, мисок. Потім і сам фарш слід охолодити. Так він виходить більш ніжним і однорідним.

При формуванні котлет вмокайте руки в прохолодну водичку. Так буде зручніше їх ліпити.

Рибні котлети – вимішувати

Хоча зараз існують різні пристосування для вимішування фаршу, але все ж рибний фарш краще вимішувати руками. Так він вийде більш піддатливим, еластичним.

Рибні котлети – процес приготування

Щоб зберегти соковитість в рибних котлетах, їх необхідно спочатку обсмажити з двох сторін на сильному вогнику (без кришки). Далі можна довести до готовності при невеликій температурі під кришкою.

Також можна викласти готові рибні котлети  на деко, добавити трохи сметани, тертого сиру, трохи водички з вершковим маслом і запекти в духовці.

Дуже ніжними виходять котлети, приготовані на пару, в мультиварці або пароварці. Якщо немає таких кухонних гаджетів, використовуйте каструлю і друшляк. Налийте в ємність водичку, покладіть котлети на сітку і прикрийте кришкою. Котлети, приготовлені на пару, не обов’язково панірувати. Якщо ви будете використовувати для утворення пари рибний або овочевий бульйон з різними спеціями і травами, то смак котлет значно покращиться.

Рибні котлети – цікаві факти

Вважається, що рибний білок швидше засвоюється організмом людини (близько 2-3 годин), в той час як на перетравлення м’ясного білка потрібно 5-6 годин.

У рибі містяться такі амінокислоти, як метіонін, таурин, триптофан, лізин, які допомагають вберегти від серйозних захворювань. Також вони потрібні людському організму для нормального засвоєння і синтезу таких речовин, як кальцій, магній і натрій.

Рибні котлети з морквою – класичний рецепт

Інгредієнти:

Рибне філе 500 г

Цибуля ріпчаста 2 цибулини

Яйце куряче 2 шт.

Морквичка відварна 1 шт.

Зелень, сіль, прянощі для риби, чорний перець за смаком

Рослинна олія для обсмажування

Рибні котлети  – спосіб приготування

Якщо риба дрібна, перекрутіть через м’ясорубку. Якщо велика, відокремте від кісток і нарубайте дрібно.

Подрібніть моркву і цибулю, добавте їх в фарш.

Добавте інші інгредієнти (яйця, сіль, перець, спеції і прянощі). Все добре перемішайте і як слід вимісіть.

Поставте в холодильник, щоб фарш міг охолонути.

Після цього можна формувати овальні рибні котлети  (за бажанням панірувати) і обсмажувати з двох сторін на рослинній олії.

Подавайте готові котлети з гірчицею або сметанним соусом, зі свіжою зеленню і овочевим салатом.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *