Home / Діти / Розвиваючі іграшки для дітей на літо. Корисна підбірка

Розвиваючі іграшки для дітей на літо. Корисна підбірка

Скоро, скоро літо. А разом з ним ласкаве сонце, рум’яні щічки і засмаглі обличчя – краса, словом. Максимально ефективно використовувати кожен теплий день допоможуть розвиваючі іграшки для дітей на літо  на вулиці. Нехай улюблені книжки, конструктори і розвиваючі ігри не ображаються на своїх господарів, а терпляче почекають їх до осені.

Розвиваючі іграшки для дітей на літо

Але, вирушаючи по магазинах за «літніми іграшками», без шапргалочки з підказками не обійтися. Адже буває так: очі ковзають по вітринах і полицях, ні на чому не затримуючись, і тільки пізніше, побачивши іграшку у друзів і знайомих, відвідує здорова, але запізніла думка: але ж я це бачив, чому пройшов повз?

Отже, щоб «не пройти повз», інструкція на тему, які розвиваючі іграшки для дітей на літо  будуть найактуальнішими:

Літо, літо до нас прийшло.

Стало сухо і тепло.

По доріжці прямо

Ходять ніжки босоніж.

Дійсно, літо – це час, коли малюки можуть побігати босоніж по траві, попустувати в воді, полазити коло. А скільки користі від звичайного стрибання на скакалці! Не сидіть вдома, а вирушайте гуляти, поїдьте до бабусі в село, відпочиньте на морі. Влітку можна грати в безліч розвиваючих ігор.

Давайте розглянемо деякі з них:

Катається на велосипеді, самокаті

Для розвитку координації, придбайте дитині велосипед або самокат. Він повинен підходити малюкові за розміром і віком. Катання на велосипеді зміцнює м’язи ніг дитини. Можна крейдою намалювати пішохідний перехід, де будуть ходити мами-пішоходи, намалювати світлофор. Так дитина цікаво вивчить правила дорожнього руху. А якщо разом з друзями влаштувати гонки на велосипедах – то цікаве змагання вам забезпечено!

Грає в піску

Пісок не пропустить жодну  дитину. І це дуже корисно для моторики рук. Що тільки не відбувається в пісочниці: будуються замки, тунелі, проїжджають машини, ліпляться пиріжки, зводяться вежі-велетні. Ігри з піском можуть розвивати не тільки маленькі пальчики, але й логічне мислення, пам’ять, увагу. Коли ліплять пасочки – знаходять найбільшу, найменшу. Побудувавши кілька доріжок – визначає, по якій з них може проїхати наша велика вантажівка. Прикрашає черепашки вежа – шукає, яка з них є зайвою.

Грає з м’ячем

Візьміть з собою на прогулянку м’яч. Ігри з м’ячем розвиває у дитини зорово-моторну координацію. М’яч можна кидати один одному, скачувати з гірки, котити по землі, кидати в ціль або кошик. Покажіть дитині, що м’яч можна штовхати ногою – може у вас виросте майбутній футболіст! Вчіть малюка штовхати м’яч як правою, так і лівою ногою.

Малюють крейдою

Дуже цікаво малювати на вулиці, та ще й крейдою. Якщо ви хочете рухливі ігри – пограйте в класики, якщо логічні – намалюйте предмет без деталі. Запитайте малюка – чого не вистачає? Вивчати геометрично фігури можна прямо на асфальті. Малюємо крейдою кола – це і намиста для мами, і веселий колобок, і яблуко, яке впало з дерева.

Грає з обручем

Обруч можна не тільки використовувати за призначенням. Пограйте з ним в цікаві ігри:

Покладіть обруч на підлогу і кидайте в нього предмети.

Обруч може перетворитися в кермо – дитина придумає веселу поїздку на поїзді, машині або літаку.

Якщо покласти на доріжці кілька обручів, то можна стрибати по ним, як по купинах, зображуючи жабу.

Обруч може бути будиночком, в якому буде ховатися мишка, тікаючи від кішки.

Поставте кілька обручів на ребро – вийде відмінний тунель для дитини. Запропонуйте йому проповзти всередині нього.

Пускає мильні бульбашки

Вам здається, що це дуже легко? Нічого подібного! Адже малюкові доведеться навчитися складати губи трубочкою, дути, та й, крім того, рівно тримати пляшечку, щоб її вміст не вилився. Покажіть дитині, що бульбашки можна надувати не тільки спеціальною паличкою, а й соломинкою. Такі ігри розвивають мовне дихання у дитини.

Грає зі скакалкою

Стрибати через скакалку дитина навчиться не відразу, а вже ближче до школи. Але це зовсім не означає, що з нею не можна придумати безліч цікавих розвиваючих ігор. Покладіть скакалку на підлогу, запропонуйте дитині перестрибнути через неї. Поступово піднімайте її вище і вище – через неї можна пролазити внизу, щоб не зачепити, переступити. З скакалки можна скласти цікаві предмети – чашку, машинку, квадратик і т.д.

Рухливі ігри на свіжому повітрі

Коли дитині набридне ліпити пасочки або кататися на велосипеді, можна пограти з ним в рухливі ігри на свіжому повітрі:

Козаки-розбійники. Діти діляться на дві команди. Розбійники тікають, а козаки їх наздоганяють. Тікаючи і ховаючись, розбійники крейдою малюють стрілки в тому напрямку, куди вони тікають. Завдання козаків – по стрілках відшукати розбійників.

Струмочок. Діти будуються по парам. Остання з них проходить через «тунель» і стає першою. Таким чином, просувається вперед.

Тілі-тілі-стоп. Ведучий вимовляє – тілі-тілі-стоп. Учасники розбігаються в різні боки. На слові «стоп» зупиняються. Ведучий відгадує, скільки кроків до кожного гравця.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *