Home / Діти / Печені яблука. Користь соковитих печених яблук для організму

Печені яблука. Користь соковитих печених яблук для організму

Всім відомо, як корисні яблука. Англійська народна мудрість говорить, що один цей фрукт в день дозволить забути про хвороби і прожити довге життя. Але ось в запеченому вигляді вони чи не корисніші, ніж у свіжому.  Печені яблука  засвоюються краще свіжих, зберігають досить багато вітамінів, при цьому шкідливі властивості сирих плодів нейтралізуються.

Печені яблука. Склад

Печені яблука. Користь соковитих печених яблук для організму

Користь печених яблук для схуднення, омолодження, хорошого стану всього організму обумовлена їх термічною обробкою.  Запікання дозволяє зберегти в яблуках вітаміни груп А і В, велику кількість аскорбінової кислоти – вітаміну С, вітамін молодості – токоферол (Е), рідко зустрічаються Н і РР.

У приготованих таким чином плодах багатий мінеральний склад: багато калію, кальцію, заліза, а також магнію, бору, алюмінію, кобальту, нікелю та інших мікроелементів.

Особливу цінність представляє велика кількість рідкого полісахариду пектину. Це так звана яблучна клітковина, яка повністю засвоюється організмом. Вона необхідна для нормальної роботи кишечника, обміну речовин , виведення з організму шлаків, солей важких металів, інших шкідливих речовин.

Корисні властивості

Завдяки такому складу саме печені яблука, а не варені або свіжі  володіють унікальними властивостями.

 Їх регулярне вживання в їжу несе істотну користь організму:

покращує роботу шлунково-кишкового тракту, нормалізує мікрофлору кишечника;

виводить з організму солі важких металів, захищає клітини від дії токсичних речовин;

попереджає розвиток залізодефіцитної анемії; нормалізує обмін речовин, прискорює метаболізм;

 зміцнює стінки судин, покращує кровообіг, зменшує ризик серцево-судинних захворювань;

запобігає утворенню холестеринових бляшок у судинах;

володіє легкою сечогінною дією, покращує роботу нирок;

зміцнює імунну систему;

допомагає відновитися після пологів, хвороб;

покращує загальне самопочуття і настрій, допомагає боротися з депресією, стресом, перевтомою;

уповільнює процеси старіння, омолоджує організм на клітинному рівні.

Приготовлені в духовці яблука можна не тільки їсти. Вони популярні і в домашній косметології.

Маски на їх основі володіють вражаючою дією:

омолоджують і підтягують шкіру, розгладжують зморшки і освіжають обличчя;

прискорюють загоєння ранок і тріщин;

пом’якшують грубу шкіру на ліктях, колінах і ступнях.

Печені яблука.  Можлива шкода

Як і користь, шкода печених яблук пояснюється їх складом. Але в співвідношенні з корисними властивостями негативний вплив мінімальний і проявляється при неправильному приготуванні або надмірному вживанні плодів.

Тривала монодієта на цій страві, як, втім, і на інших продуктах, здатна порушити обмін речовин в організмі, привести до діареї, загострення хронічних хвороб шлунково-кишкового тракту.

Крім того, для приготування корисної страви потрібно вибрати правильні плоди і ретельно підготувати їх.

Щоб уникнути можливої шкоди, дотримуйтеся двох основних правил.

Неважливо, де будуть приготовлені яблука, в мікрохвильовці або в духовці. Вибирайте цілі, неушкоджені, щільні плоди без ознак гнилі. Мало того, що тільки вони запеченими збережуть привабливий вигляд. Головне – готова страва буде нормальною за мікробіологічними показниками і не викличе діарею.

Для запікання найкраще підійдуть сезонні, вітчизняні сорти. Справа в тому, що для кращого зберігання імпортних фруктів виробники наносять на них парафінову плівку. І її потрібно ретельно змивати. В іншому випадку можливий розлад шлунка, алергічні реакції і навіть – як накопичувальний ефект – отруєння.

Порада. Щоб видалити з фруктів парафінову плівку, мийте їх гарячою водою і щіткою.

Печені яблука. Показання до вживання

Печені яблука  стануть не просто десертом, а ліками для організму при наявності наступних патологій: захворювання шлунково-кишкового тракту (не в період загострення);

укровий діабет, ожиріння;

серцево-судинні захворювання;

перевтома, депресія, синдром хронічної втоми;

зниження імунітету;

прийом антибіотиків;

стани, при яких підвищується потреба у вітамінах і мінеральних речовинах:

дитячий, підлітковий і похилий вік, вагітність і годування грудьми, відновлення після хвороби;

несприятливі зовнішні умови: погана екологія, стрес, незбалансоване харчування.

Печені яблука. Протипоказання

Протипоказань для вживання цієї страви зовсім небагато:

індивідуальна непереносимість (дуже рідкісне явище);

загострення виразки і гастриту;

затяжний запор.

 Печені яблука для схуднення

Ця низькокалорійна дієтична страва підходить для розвантажувальних днів, експрес- та монодієт. Але оптимально, якщо печені яблука  як альтернатива шкідливим солодощам, які  входять до складу збалансованого повсякденного раціону.

Вони сприяють схудненню за рахунок високого вмісту калію, пектину і органічних кислот:

калій – антагоніст натрію, який надходить в організм із звичайною сіллю і затримує зайву рідину в підшкірному жировому шарі. Надлишок натрію сприяє накопиченню жирових відкладень, а достатня кількість калію допомагає з ними боротися;

пектин очищає кишечник від неперетравлених залишків їжі, шлаків, сприяє його перистальтиці, прискорює обмінні процеси в організмі;

органічні кислоти боряться з патогенною мікрофлорою кишечника, допомагають розвиватися корисним бактеріям, покращуючи травлення.

Печені яблука. Калорійність печених яблук

Приголомшливий факт для тих, що худнуть: печені яблука  успішно виводять рідину з підшкірного жиру, а значить, допомагають скинути вагу. Причому калорійність на 100 г – всього 47 ккал.

Що вже говорити про начинки, які можна використовувати при запіканні яблук! Варіантів настільки багато, що кожен «нелюбитель» яблук стане їх справжнім «фанатом», як тільки з’їсть печене яблуко з улюбленим наповнювачем.

Це можуть бути горіхи, мед, сухофрукти, цукор, сир, сметана, какао, вино, печиво … І навіть інші фрукти (варення) або м’ясний фарш. Загалом, зрозуміло, що яблука чудово поєднуються з багатьма продуктами.

Печені яблука для вагітних і годуючих жінок

Ідеальні ласощі для вагітних – печені яблука:

у них багато вітамінів і мінералів, необхідних для правильного розвитку плоду;

майбутній мамі вони допоможуть полегшити прояви токсикозу і зменшити набряки;

якщо за рекомендацією лікаря необхідно знизити вагу, печені яблука  допоможуть і в цьому;

часті при вагітності проблеми з травленням – ще один привід з’їсти пару печених яблук.

Годуючі мами теж по достоїнству оцінять цю страву. Адже в ній зберігається користь свіжих плодів, але немає їх побічних властивостей. При запіканні в яблуках руйнуються речовини, що викликають у немовлят алергічні реакції і підвищене газоутворення.

Печені яблука для дітей

З цієї ж причини саме печені, а не свіжі яблука педіатри рекомендують вводити в якості першого прикорму. Ще незріла травна система немовлят приймає їх легко, практично без негативних реакцій.

Ця страва рекомендується і дітям, і підліткам. У період інтенсивного росту організм відчуває  дефіцит багатьох вітамінів і мінералів, зростає навантаження на серцевий м’яз. Регулярне вживання корисного десерту зведе ці проблеми до мінімуму.

Як правильно готувати  печені яблука

Більш просту  в приготуванні страву  складно уявити.

Яблука потрібно ретельно вимити гарячою водою, проколоти шкірку в декількох місцях виделкою або зубочисткою (щоб не полопалися), розкласти на деко, поставити в розігріту до 180 градусів духовку.

Десерт можна приготувати в мікрохвильовці або в мультиварці в режимі «випічка». У СВЧ печі страва  приготується за 4-5 хвилин, а печені яблука  в духовці, як і в мультиварці, будуть готові через 20-30 хвилин.

При бажанні у яблук перед приготуванням можна видалити серцевину і наповнити її сухофруктами, медом, сиром, горіхами, цукатами. При такому способі запікання вони перестануть бути дієтичним, але стануть більш вишуканими і підійдуть навіть для святкового столу.

Порада. Запікати можна будь-які яблука, але краще підійдуть сорти, у яких товста шкірка: антонівка, ранет, гренні сміт. Такі плоди не потріскаються і збережуть форму.

«Їжте на здоров’я» – найкраща для печених яблук фраза. І справді, вибирайте, запікайте, насолоджуйтеся ніжним смаком і зберігайте з їх допомогою молодість і здоров’я.

Печені яблука.  Рецепти приготування

Щоб приготувати печені яблука  на свій смак, змішайте улюблені інгредієнти (підготуйте начинку або соус). Наприклад, мед з горіхами, шоколад з печивом, сир з цукром і родзинками. Після цього гарненько помийте яблука – для запікання вибирайте жорсткі, зелені і кислуваті.

Потім зріжте верхівку (приблизно 1/5 яблука) і зробіть в яблуці поглиблення для начинки, з якого потрібно буде вийняти кісточки. Як варіант, можете зробити це поглиблення без розрізу, прямо навколо плодоніжки.

Потім наповніть форму для запікання водою максимум на сантиметр і покладіть в неї яблука. У духовці їх знадобиться тримати 10-20 хвилин, поки не потріскається шкірка. Можна приготувати печені яблука  в мікрохвильовці: покладіть  їх приблизно на 4 хвилини, не забувши встановити повну потужність і закрити кришкою.

Врахуйте, що більш жорсткі і великі яблука печуться довше. Якщо ж ви хочете подати печені яблука  на стіл красиво, то проколіть шкірку перед запіканням (так вона не потріскається). А коли десерт приготується – посипте подрібненими горіхами і полийте соусом.

Можна також приготувати апетитні карамельні яблука. Для цього в серцевинку фрукта всипаємо цукор з корицею і ставимо запікатися. Тим часом готуємо карамель: розігріваємо вершкове масло і розтоплюємо в ній цукор.

Постійно перемішуючи, тримаємо на вогні 5-7 хвилин. Готові яблука поливаємо отриманою карамеллю і залишаємо застигати. Звичайно, такий десерт не на кожен день: одна порція має високу калорійність – 200 кілокалорій.

Крім того, яблука можна запікати часточками, робити «шашлики», готувати запіканки, використовувати їх в якості гарніру. Солодкі печені яблука  дуже смачно їсти разом з кислим кефіром або йогуртом.

Рецепт печених яблук – в духовці – базовий рецепт

Приготування за цими рецептами не вимагає великих кулінарних навичок і тимчасових витрат. З їх допомогою легко побалувати близьких в піст.

Складові:

свіжі яблука

цукровий пісок або мед

кориця

Яблука вимити, обсушити, вирізати серцевину, намагаючись не розрізати фрукти наскрізь. Викласти яблука в форму, покласти в них ложку меду або цукрового піску, кориці на кінчику ножа.

Проколоти шкірку виделкою в декількох місцях, щоб яблука не лопнули при запіканні. Додати в форму трохи води і запікати в духовці при температурі 180 градусів до готовності від 20 до 30 хвилин, в залежності від величини плодів.

Рецепт фаршированих печених яблук

Печеним яблукам різні смакові нюанси надають начинки. Ними можуть служити сухофрукти, горіхи, варення, журавлина і брусниця, сметана з цукром, згущене молоко, білий і чорний шоколад і сир.

У пісному меню фаршировані печені яблука  можуть стати ситним і смачним десертом.

Печені яблука, фаршировані рисом і сухофруктами

Складові:

свіжі яблука

круглий рис в пакетиках для варіння

сухофрукти – родзинки, курага, чорнослив

мед

Пропорції залежать від кількості та величини плодів.

Варимо рис в пакетиках згідно з інструкцією виробника. Промиваємо і замочуємо сухофрукти, якщо є необхідність. Поки вариться рис, готуємо яблука: миємо, обсушуємо, вирізаємо серцевину. Начиняємо яблука сумішшю готового рису і сухофруктів, додаємо мед. Запікаємо, додавши в форму трохи води.

Яблука в тісті, запечені з сухофруктами

Борошно пшеничне – 375 г

сіль – 1 ч. л.

цукор коричневий – 8 ст. л.

маргарин (холодний, порізаний кубиками) – 225 г

сухофрукти (суміш будь-яких) – 75 г

масло вершкове – 30 г

кориця – 1.5 ч. л.

яблука (невеликі, невеликі, сорти «Гольден» вагою по 175 гр. кожне) – 6 шт

яйце куряче (збите) – 1 шт

вода (холодна) – 5-6 ст. л.

У мисці змішати борошно, сіль і 2 ст. ложки коричневого цукру, додати маргарин, посікти суміш у велику крихту.

Додати 5-6 ст. ложок води, перемішати, замісити тісто, поки відставити убік.

Окремо в мисці змішати сухофрукти, вершкове масло, 4 ст. ложки цукру і 1 ч. ложку кориці.

Духовку включити на 200 градусів. Деко застелити пергаментом, змастити його вершковим маслом.

Яблука очистити від шкірки, вийняти серединку наскрізь.

Заповнити яблука сумішшю з сухофруктів.

Окремо змішати решту 2 ст. ложки цукру і пів-чайної ложки кориці, обваляти в цій суміші яблука.

Від тіста відкласти шматочок вагою 40 гр. Решту тіста розкачати в рівний пласт, розміром 54 на 36 см, розрізати тісто на 6 квадратів зі стороною 18 см.

Покласти яблуко в центр квадратика з тіста, краї тіста змастити збитим яйцем.

Краї тіста підняти на верх, обернути ним яблуко, злегка защипнути краї, придавити руками, особливо ретельно защипати верхівку, щоб тісто добре склеїлося. Так вчинити з рештою яблуками, перекласти їх на деко, змастити збитим яйцем.

Залишене тісто розкачати в пласт, вирізати з нього листочки, кінчиком ножа намалювати прожилки.

Прикріпити листочки до яблук, їх теж змастити яйцем, в серединку можна вставити гілочку від яблука або гвоздику.

Поставити в духовку.

Випікати хвилин 30-35, поки тісто добре підрум’яниться. Подавати на стіл теплими.

 


Check Also

Наряди на Хеллоуїн 2021 своїми руками: популярні ідеї

Напередодні Хеллоуїна більшість приступають до пошуків карнавальних костюмів: хіба може це свято обійтися без них? …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *