Home / Діти / На здоров’я дітей вплив зубного скреготу

На здоров’я дітей вплив зубного скреготу

Помітили, що ваш малюк скреготить зубами? Відразу починає турбувати дитяче здоров’я. Виникають питання, як на здоров’я дітей впливає зубний скрегіт? Що робити в цьому випадку? Давайте розбиратися разом, як впливає на здоров’я дітей.  Цей дефект має медичне визначення «бруксизм» і в перекладі з давньогрецької означає скрегіт зубами.

Вплив  на здоров’я дітей, в чому причина дефекту?

На здоров’я дітей вплив зубного скреготу

Страждають від нього як діти у віці декількох місяців, років, так і дорослі люди. Це швидше ознака, ніж захворювання. Деякі медики стверджують, що нічний зубний скрегіт і бруксизм – це різні речі.

Причини виникнення бруксизму залишаються до кінця невідомими. Це швидше феномен ніж хвороба, що впливає на здоров’я дітей. Сьогодні медикам відомо тільки, що присутній зв’язок цього феномена з роботою головного мозку.

Зубний скрегіт проявляється вночі під час сну, але може відзначатися і в денний час. Бруксизм може носити тимчасовий характер або регулярний. Коли він проявляється регулярно, тоді необхідно бити тривогу, оскільки це погано впливає на здоров’я дітей, а саме на  ротову порожнину.

Ознаки нічного бруксизму проявляються звуками тертя, дрібного постукування, частого ковтання слини, скреготом, клацанням. Вони виникають внаслідок скорочення жувальних м’язів. Вдень бруксизм проявляється в ритмічному скороченні, щільному стискуванні щелеп, без характерних звуків.

Скрегіт зубами може відбуватися в напівусвідомлених або цілком несвідомих нападах.

Чому дитині нічний скрегіт зубами більш характерний? Так як у дітей більш висока рухова активність, а нервова система більш збудлива, сон має глибокі і поверхневі фази. У неглибоку фазу сну, якщо дитина багато бігає або грає перед тим як лягати спати, може виникнути приступ скреготу. Це пов’язано з роботою нервової системи, але ніяк не впливає на її функцію;

Існує хибна думка, що скрегіт виникає при глистоінвазіі, простіше кажучи, при глистах, що впливає на здоров’я дітей. Ця думка помилкова. Деякі бачать також неіснуючий зв’язок нетримання сечі у дитини вночі з бркусизмом. Це ще одна помилка через нестачу інформації і знань;

Чому дитині скреготіти зубами вдень не властиво? Скрегіт зубами вдень може бути пов’язаний зі стресом, що впливає на здоров’я дітей. Стрес можуть створювати як приємні емоції, радість, сміх, зміна обстановки, так і неприємні – страх, ненависть. Буря емоційного струсу може створити прецедент виникнення бруксизму вдень. Людина буде ритмічно рухати щелепою, стискаючи її внаслідок сильних переживань. Для дітей денний брускетизм менш характерний через більш високий поріг стресостійкості;

Отже, чому дитина в 9 місяців скреготить зубами? Адже стрес-фактор для такого віку досить невисокий. Скрегіт в такому юному віці може бути просто ознакою спадковості. Можливо, у одного з батьків теж існує схильність до бруксизму. Є гіпотеза, що скрегіт щелепи – це рудимент, який дістався нам від предків. Нібито в стародавні часи печерні люди таким чином підточували зуби;

Чому дитині в 7 років скреготіти зубами вночі властиво так само, як більш маленькому або, навпаки, дорослій людині? Тому що цей феномен пов’язаний з імпульсами, що йдуть від головного мозку до нервових волокон, в результаті чого виникає перенапруження жувальних м’язів, щелепи в цілому.

Цей дефект ніяк не залежить від віку. Скреготіння зубами не викликає патологічних змін в нервовій системі, але воно може мати неприємні наслідки впливу на здоров’я дітей.

Лікування дефекту, що впливає на здоров’я дітей

З’ясувавши, чому скреготить зубами маленька дитина, батьки прагнуть почати лікування. Але специфічного лікування або ліків від дефекту, що впливає на здоров’я дітей не існує. Є загальні рекомендації. Це поліпшення умов сну, зменшення стресових факторів, навчання навичкам розслаблення м’язів обличчя і щелепи.

Для того щоб уберегти зуби від стирання, вам слід проконсультуватися з лікарем стоматологом. Він зможе виготовити капу для їх захисту від пошкодження. Іноді радять встановити брекети, що допоможе позбутися від брускетизму.

Хоча дослідження стверджують, що вони ніяк не впливають на зниження епізодів зубного скреготу.

Для дорослих використовують методи розслаблення, гіпнозу, акупунктури, медитації. Іноді застосовують консультацію психолога, який здатний встановити рівень стресу, допоможе впоратися або усунути його.

Коли напади проявляються регулярно, що впливає на здоров’я дітей  і можуть викликати стирання зубів, привести до проблем з яснами, болі в області щелепи.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *