Home / Дозвілля / Місячний посівний календар на лютий 2018 року

Місячний посівний календар на лютий 2018 року

У лютому починається гаряча пора вирощування розсади для дачного сезону. У цей час готують грунтосуміші перевіряють насіння на схожість і приступають до посіву на розсаду рослин для вирощування в теплицях, а потім і відкритому грунті. Для цього в нагоді стане місячний посівний календар на лютий 2018 року.

Місячний посівний календар на лютий 2018 року

Що стосується “городу на підвіконні” – при нинішньому дефіциті вітамінів в організмі, велику користь принесе вирощування цибулі і часнику “на перо”, пророщування зерен пшениці та інших злаків.

В цьому році Місяць “середній” – молодик в середині місяця. Тому якщо Ви починаєте посіви на розсаду в лютому, то майте на увазі, що найбільш сприятливі дні для посіву таких культур як томати, перець і баклажани припадають лише на другу половину місяця.

Місячний посівний календар на лютий 2018 року  садівника і городника, наданий по датах, фаз Місяця і знакам Зодіаку допоможе більше нікуди не звертатися, і планувати роботу вчасно.

Найбільш благополучні посіви

Звертаючись до нічного світила ми, звичайно ж, покладаємося на свої сили і знання. Однак підсвідомо відчуваємо, що енергія Місяця досить велика, і не скористатися її міццю було б непростимо.

Не всі місячні знаки однаково сприятливі, і вибираючи дати посівів необхідно це враховувати.

Існують родючі, нейтральні і безплідні. Залежно від того, в яке сузір’я зодіаку входить Місяць:

додає сили і енергії рослинній клітині і всій рослині;

не впливає на внутрішньоклітинний рух;

гальмує рух внутрішньоклітинних соків, що позначається негативно.

Родючі знаки: скорпіон, тілець, рак, риба.

Нейтральні знаки: діва, стрілець, козеріг, терези.

Безплідні знаки: овен, лев, близнюки, водолій.

Сприятливі дні для посівів і роботи з рослинами, звичайно ж, наступають тоді, коли Місяць знаходиться в родючих знаках.

Нейтральні знаки тому і нейтральні, що ні як не впливають на рослини. Перебуваючи в цих знаках Місяць тримає рівновагу і рослинна клітина це добре відчуває. При знаходженні Місяця в цих знаках рослина прийме воду і підгодівлю, але без ентузіазму. Проведені роботи з посіву будуть залежати виключно від енергії Сонця і вашої завзятості виростити хороший урожай.

Місячний посівний календар на лютий 2018 року  по дням

Використовуючи місячний посівний календар на лютий 2018 року треба уважно вдивлятися в дати, це допоможе розподілити роботу по днях тижня і уникнути надмірного навантаження.

1 лютого. Місячні дні: 16-17

Фаза: спадний Місяць

Знак зодіаку: Лев

Перший день місяця не дуже сприятливий для посіву, посадки або пересаджування рослин. Вільний час можна присвятити таким роботам на ділянці, як прибирання снігу на дахах теплиць, знищення шкідників, перевірка і підготовка до майбутніх робіт садових інструментів та інвентарю.

2 лютого. Місячні дні: 17-18

Фаза: спадний Місяць

Знак задодіаку: Діва

Період несприятливий для пересаджування і посадки всіх рослин. Підживлення і поливи цілком доречні в цей період. Огляньте рослини на предмет виявлення шкідників, переставте вазони в більш світле місце. Підсипте грунт під ті рослини які цього потребують. Можна зайнятися знищенням комах-шкідників, поливом кімнатних квітів. Не забудьте проконтролювати годівниці, розміщені на ділянці. Ще раз перевірте наявність необхідного  для посіву насіння і докупити відсутнє.

3 лютого. Місячні дні: 18-19

Фаза: спадний Місяць

Знак зодіаку: Діва

Сьогодні відмовтеся від усіляких робіт з рослинами і землею, щоб не чинити на них негативного впливу. Оптимальними будуть роботи по протруюванню саду для знищення шкідників, поповнення запасів корму для пернатих, полив розсади і сходів.

У цей час можна брати відведення і живці для розмноження, проводити пересадку і ділення кореневищ.

Придивіться до конкретної квітки і можливо ви знайдете більш ефектне дизайнерське рішення для розміщення її у вашій квартирі.

4 лютого. Місячні дні: 19-20

Фаза: спадний  Місяць

Знак зодіаку: Терези

Рекомендованими в цей день будуть роботи з очищення кори дорослих дерев від моху та лишайників, запобігання появи зайців на ділянці, утрамбовка снігу біля рослин. У зимовій теплиці можна висаджувати цибулинні квіти, висівати зелень. Кімнатні квіти будуть вдячні, якщо ви їх поллєте, розпушите грунт, внесете добрива.

Якщо ви заготовили грунт заздалегідь занесіть його в будинок на прогрівання, якщо немає придбайте потрібну кількість грунтової суміші в магазині. Наповніть ним діжки і горщики. Визначтеся заздалегідь, де і що посієте, приготуйте етикетки, і маркери.

5 лютого. Місячні дні: 20-21

Фаза: спадний Місяць

Знак зодіаку: Терези

Порадують своїм урожаєм всі види капусти (і цвітна в тому числі), дайкона, редиски, редьки , посіяні на розсаду в цей термін. Пишну зелень дасть петрушка в городі на підвіконні. В саду пора зайнятися відновленням побілки на деревах. Приділіть час поповненню запасів добрив.

6 лютого. Місячні дні: 21

Фаза: спадний Місяць

Знак зодіаку: Скорпіон

Неодмінно скористайтеся цим днем для посіву та пересадки рослин у вас вдома. На користь їм піде полив, розпушування грунту, підживлення. Сходи овочевих культур пора пікірувати. Морози ще дуже вірогідні, тому додатково утепліть пристовбурні кола під деревами і поповніть  запаси снігу в теплицях.

7 лютого. Місячні дні: 21-22

Фаза: спадний Місяць

Знак зодіаку: Скорпіон

Місяць в сузір’ї Скорпіона дозволяє провести благополучні посіви тих рослин, які порадують урожаєм під землею. Сьогоднішній день приділіть пересадці кімнатних і тепличних рослин, посівам насіння дрібних коренеплодів, крес-салату, петрушки, бораго, гірчиці, цибулі-порею, пізніх сортів перцю і баклажанів, однорічних квітів. Відремонтуйте інструменти для прибирання снігу.

Якщо ви ще не пробували вирощувати кореневу селеру, то саме час цим зайнятися.

Посіявши селеру в ці дні, ви зможете отримати не тільки великий плід, а й дуже ароматний.

Якщо хочете мати ранній урожай картоплі вже в травні, то виносьте бульби ранніх сортів на сухе прогрівання. Такої картоплі не потрібно багато, і 30 кущів цілком забезпечать сім’ю ранньою картоплею.

8 лютого. Місячні дні: 22-23

Фаза: спадний Місяць

Знак зодіаку: Скорпіон

Місячний посівний календар на лютий 2018 року радить, що прийшов час пікіровки сходів. Можна висівати такі культури, як редис, редька, дайкон. Неодмінно займіться закладкою компосту в ями. Можна заготовлювати живці для весняного щеплення. Кімнатні та тепличні рослини треба полити і підживити.

9 лютого. Місячні дні: 23-24

Фаза: спадний Місяць

Знак зодіаку: Стрілець

 Цей день сприятливий для боротьби з гризунами, огляду і лікування пошкоджених морозами дерев, підготовки компосту до внесення в грунт. Пора розпушити землю в зимових теплицях і вдома. Обприскати кімнатні рослини, можна позбавити їх від хвороб і шкідників.

10 лютого. Місячні дні: 24-25

Фаза: спадний  Місяць

Знак зодіаку: Стрілець

Місяць продовжує «танути». Переходячи в нейтральний знак Стрільця, він дозволяє в ці дні зайнятися садом. Грядки з часником, посіяним під зиму, пора додатково присипати снігом. Можна приступити до стратифікації насіння, що вимагають такої підготовки до посіву. Сіяти на розсаду сьогодні можна редис і всі різновиди редьки, декоративні злаки.

У цей час можна зайнятися щепленням фруктових дерев в саду, провести обрізку і формування крони. Потрібно замочити вапно, і побілити штамби дерев.

Якщо в планах є розмноження дерев насінням, то покласти насіння на стратифікацію самий час, насіння яблуні і груші поведуть себе виключно добре.

Не забудьте про суниці. Вибір сортів великий. Придбавши пакетик з насінням, засуньте його в морозильник, після такої процедури сходи будуть однорідними і густими.

11, лютого. Місячні дні: 25-26

Фаза: спадний Місяць

Знак зодіаку: Козеріг

Знак нейтральний, але цілком працездатний. Пройде небагато часу, і можна буде проводити повні посіви. Зробіть ревізію в посадочних ємностях. Підкупіть одноразових стаканчиків, касет, торф’яних таблеток. Проведіть підрахунок заздалегідь, і нехай чогось краще буде більше, ніж застане вас зненацька.

Сьогодні місячний посівний календар на лютий 2018 року радить: можна зайнятися посівом на розсаду редису і всіх родичів редьки. Пора приступити до пророщування бульб багаторічних квітів. Молоді дерева треба додатково захистити від ймовірних сонячних опіків.

12, лютого. Місячні дні: 26-27

Фаза: спадний  Місяць

Знак зодіаку: Козеріг

У саду можна провести виявлення пошкоджень, нанесених деревам морозами, і лікування травмованих рослин, відновлення побілки. Пора виготовити ловчі пояси для захисту дерев від шкідників. Можна продовжити посів дайкона, редиски, редьки, зайнятися вигонкою селери, петрушки, пастернаку. Кімнатні рослини обприскати від шкідників і хвороб.

Якщо ви плануєте ранні посіви, а також посіви для висадки в теплиці і парники з контрольованими кліматичними умовами перевірте справність ламп підсвічування. Придбайте фіто лампи і спеціальні світильники. Визначтеся з тим місцем, де будуть встановлені лампи.

13, лютого. Місячні дні: 27-28

Фаза: спадний  Місяць

Знак зодіаку: Козеріг

Сьогодні рекомендовано заповнити снігом ще вільні ємності, підготувати опори для високорослих рослин, поповнити парк садово-городньою технікою  та інвентарем. Можна зайнятися посадкою коренеплодів (селера, пастернак, петрушка) на вигонку. Удома можна продовжити боротьбу зі шкідниками та хворобами, обприскати рослини відповідними засобами.

14 лютого. Місячні дні: 28-29

Фаза: спадний  Місяць

Знак зодіаку: Водолій

У саду прийшов час обробити дерева від шкідників, перевірити «пташині годівниці» і наповнити їх кормом, привести в порядок огорожі. На розсаду висівають стеблову і кореневу селеру, цибулю-порей. Можна почати вигонку пастернаку, петрушки, селери. На пророщування пора висадити бульби жоржин, бегоній, хризантеми корейської.

15 лютого. Місячні дні: 20-30

Фаза: спадний  Місяць

Знаку зодіаку: Водолій

Корейські хризантеми цвітуть рясно, а в ретельному догляді не потребують Дуже корисно в цей день зайнятися боротьбою з шкідниками дерев, виявивши їх гнізда в саду, поповнити насіннєвий фонд, заточити садово-городні інструменти. Сьогодні посійте селеру і цибулю-порей, висадіть в грунт для підрощування бульби багаторічників – корейських хризантем, жоржин, бегоній.

16 лютогго. Місячні дні: 30, 1, 2

Фаза: молодик

Знак зодіаку: Риби

Місяць в сузір’ї Риби. Як до, в день, так і після дня молодика, природа в завмиранні, вона в очікуванні старту і в ці дні роботи з рослинами краще не проводити. Період несприятливий для будь-яких робіт на ділянці.

17, лютого. Місячні дні: 2-3

Фаза: зростаючий Місяць

Знак зодіаку: Риби

Цей родючий знак цілком підходить для будь-яких робіт з рослинами і насінням.

Якщо ви плануєте ранні посіви цілком можна замочити насіння томата, солодкого перцю, салату, зелені, однорічних квітів. Розпікірувати в більшу тару вже досить підрослі рослини. Можна почати закладку нових компостних куп. Дерева і чагарники слід обрізати в разі відлиги. Ріпчасту і багаторічну цибулю, коренеплоди, цикорій, часник, щавель можна висадити на вигонку на підвіконні або в теплиці.

18 лютого. Місячні дні: 3-4

Фаза: зростаючий  Місяць

Знак зодіаку: Риби

Вдалими будуть висіяні в цей день солодкий перець, помідори, баклажани, однорічні та багаторічні квіти. В саду при надлишку снігу на гілках чагарників і дерев його неодмінно слід акуратно струсити. Кімнатні квітучі рослини порадують вас, якщо їх висадити в окремі горщики саме сьогодні.

У цей період можна посіяти насіння сальвії, її період до цвітіння дуже довгий, а при посіві в лютому цілком можна отримати раннє цвітіння.

Поставте в баночки з водою цибулини. Рання вітамінна зелень смачна і корисна. Якщо з осені ви запаслися корінням петрушки, то цілком можна дістати їх з підвалу і посадити в горщики для вигонки молодої зелені.

19 лютогго. Місячні дні: 4-5

Фаза: зростаючий  Місяць

Знак зодіаку: Овен

Операції, що проводяться в цей день на садовій ділянці: полив рослин в теплицях, закладання на стратифікацію насіння, які потребують такої обробки, ревізія збереження овочів і фруктів в сховищах . Порадує вас результатом вигонка багаторічної і ріпчастої цибулі, щавлю, цикорію, часнику, розпочата сьогодні вдома або в теплиці.

Це не найсприятливіший період для посівів. Обійдіть сад і ягідник. Почистіть поламані за зиму гілки. Якщо потрібно, підкиньте сніг. Побіліть дерева. Визначтеся з майбутніми посівами.

20, лютого. Місячні дні: 5-6

Фаза: зростаючий  Місяць

Знак зодіаку: Овен

Місячний посівний календар на лютий 2018 року радить, що результативними будуть проведені в цей день в теплицях і вдома всі види обробки грунту: розпушування, підгортання , культивування. Домашні декоративно-листяні рослини позитивно відреагують на зрошення. Придбання сьогодні насіння овочів буде дуже вдалим.

21 лютого. Місячні дні: 6-7

Фаза: зростаючий  Місяць

Знак зодіаку: Тілець

В цьому році, як не можна краще складається ситуація з датами посівів основних овочевих культур. Ці дні необхідно використовувати найкращим чином і посіяти або замочити для посіву насіння перцю, томата, баклажана, зелені, салатів, багаторічних квітів, посадці коренеплодів на вигонку, закладці бульб картоплі для пророщування. Зайві пагони і гілки садових дерев і кущів можна обрізати. Не забудьте про притягнення на ділянку пернатих цілителів, підгодуйте їх.

22, лютого. Місячні дні: 7-8

Фаза: зростаючий Місяць

Знак зодіаку: Тілець

Садові доріжки пора очистити від снігу, зібравши його в теплиці, уклавши під кущі та дерева або заповнивши ним ємності для майбутнього поливу. Сіяти на розсаду сьогодні рекомендовано однорічні квіти, помідори, солодкий перець.

Ще не пізно закласти для пророщування картоплю, при необхідності пересадити підрослу розсаду, зайнятися прополкою і проріджуванням загущених посівів, формуванням дерев і чагарників.

23 лютого. Місячні дні: 8-9

Фаза: зростаючий Місяць

Знак зодіаку: Близнюки

Вдалий день для обробки грунту, формування обрізки садових рослин, пересадки, проріджування і прополки розсади томатів, баклажанів, солодкого перцю. Також сьогодні корисно зайнятися заготівлею компонентів компосту або придбанням насіння новинок для саду та городу.

Знак безплідний, але досить лояльний для роботи з квітами. Якщо у вашому погребі є маточники хризантем, бульби жоржин, призначені для розмноження живцями, сміливо виймайте їх і встановлюйте на пророщування.

24 лютого. Місячні дні: 9-10

Фаза: зростаючий  Місяць

Знак зодіаку: Близнюки

День несприятливий для будь-яких робіт з рослинами. Перевагу садівникам і городникам слід віддати таким роботам, як підготовлення компостних ям, садових табличок і маркерів, а також всього необхідного для розбивки парників. Можна ще провести відновлення побілки дерев, організувати достатнє затінення вічнозелених і хвойних рослин.

25 лютого. Місячні дні: 10-11

Фаза: зростаючий  Місяць

Знак зодіаку: Рак

Корисно посіяти сьогодні огірки і томати, салати і зелень, баклажани і багаторічні квіти. Можна пересаджувати відростки кімнатних рослин. Хороший результат в цей день дасть установка бар’єрів для затримання снігу, відновлення пошкодженої побілки дерев, їх лікування та санітарна обрізка.

Якщо ви займаєтеся квітами, то петунія, вербена і лобелія подарують вам чарівне цвітіння вже в травні.

Якщо планується вирощування огірків в обігріваючій теплиці саме час провести посів насіння.

26, лютого. Місячні дні: 11-12

Фаза: зростаючий  Місяць

Знак зодіаку: Рак

Не пропустіть сьогоднішній день для проведення всіх видів обробки грунту, який  стане дуже продуктивним. Для посіву сьогодні рекомендовані помідори, солодкий перець, огірки, однорічні квіти.

Посіяні раніше однорічні квіти можна пікірувати в окремі ємності.

27, лютого. Місячні дні: 12-13

Фаза: зростаючий  Місяць

Знак зодіаку: Лев

На ділянці сьогодні корисно приділити основну увагу підготовці теплиць до майбутнього сезону, залучення птахів, створення комфортного режиму освітлення для вічнозелених рослин. Можна прорідити сходи, обприскати їх від шкідників і хвороб.

На маткових рослинах геліотропа, бальзаміну, пеларгонії, колеуса слід провести прищеплювання. Для кімнатної зелені корисним буде полив, можна також зайнятися заготівлею насіння для посіву квітів вдома.

28 лютого. Місячні дні: 13-14

Фаза: зростаючий  Місяць

Знак зодіаку: Лев

Цей день присвячують ремонту і заточуванню садово-городніх інструментів, перевірці та відновленню функціонування вентиляції сховищ, зрошенню і обприскуванню сходів від хвороб і шкідників, розпушування грунту в зимових теплицях і у кімнатних рослин. Неодмінно слід струшувати з гілок мокрий сніг, відновлювати змиту побілку стовбурів.

Місячний посівний календар на лютий 2018 року. Коли не можна сіяти

Посадка в лютому за місячним календарем може, звичайно ж, здійснюватися в будь-який зручний для городника день, незважаючи на те, в якому сузір’ї знаходиться Місяць. Однак існують такі дні, коли живий організм істотно відчуває на собі енергію місяця, тому краще роботу відкласти.

Молодик. День до і день після. Темне небо і все завмирає в очікуванні нового старту.

Повний місяць. День до і день після. На небі величезне, яскраве коло. Рослини в замішанні, вони напружені і в цей час краще до них не торкатися, а ось боротьба з шкідниками та бур’янами виявиться дуже ефективною.

У лютому 2018 молодик – 14, 15, 16. Повний місяць 31 січня, а1 лютого день після повного місяця, також вважається небезпечним.

Місячний посівний календар на лютий 2018 року садівника – городника розписаний по датах допоможе визначитися з проведенням тих чи інших робіт, але описати все не реально. Тому, овочівник і садівник повинен розуміти те, чому на зростаючому місяці сіємо, наприклад, кріп, а на спадному моркву.

Все гранично просто. Якщо культура дає урожай (не плід) під землею (редька, ріпа, картопля, морква, буряк), то насіння висівають у грунт в період від повного місяця, до молодика на спадний Місяць. В цей же час рекомендують проводити боротьбу з бур’янами і шкідниками.

Якщо культура дає урожай над поверхнею (томати, квасоля, огірки і т. д.), то висівати насіння потрібно в період від молодика до повного місяця, на зростаючому Місяці.

Всі рекомендації носять ознайомчий характер. Сила денного світила, дощу і вітру, звичайно ж, більша, але скориставшись ще й підтримкою Місяця можна отримати значну прибавку в урожаї.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.