Home / Дозвілля / Місячний календар городника на грудень 2017 року

Місячний календар городника на грудень 2017 року

Роботи, заплановані у календарі садівника на грудень 2017 року, зводяться до захисту дачного будиночка від гризунів, струшування з гілок плодових дерев налиплого снігу і підготовки до нового весняного сезону. Якщо ви початківець садівник і не знаєте, що робити на дачі в грудні, скористайтеся рекомендаціями, шо пропонує місячний календар городника на грудень 2017 року.

Місячний календар городника на грудень 2017 року – роботи в саду і на городі

Що робити в саду в грудні, в період міжсезоння? Якщо з дерев ще не опало все листя, є велика небезпека, що перший сніг поламає гілки. Тому важливі роботи в саду в грудні – струшування снігу, тим більше що він випадає мокрий, а отже, важкий. Поламані гілки тут же зрізайте, а місце зрізу замазуйте розчином брильянтового зеленого або бітумом. Можна використовувати препарат РанНет.

Важливо! Навесні додатково зачистіть місця поломок і замажте будь-яким із зазначених засобів. Поверх замазки (крім РанНет або садового вару) наросте нова кора.

Що робити на дачі в грудні: роботи в саду і на городі грудні можна переробляти гарбуза і кабачки на овочеву ікру і варення.

Безпосередньо в саду і на городі в грудні роботи не багато, але в цьому місяці потрібно починати збирати і підсушувати на газеті біля батареї картопляні очистки, складаючи їх у відкриті поліетиленові мішки. Потім вивозьте їх на дачу. Спалюючи очищення разом з дровами в грубці, ви прочистіть димоходи, зола ж збагатиться мінеральними речовинами, що містяться в картоплі.

У відкритий мішок складайте шкаралупу від яєць, не утрамбовуючи, інакше залишки білка засмердять. Через 2-3 дні, коли білок висохне, шкаралупу можна утрамбувати і знову класти зверху нову партію. При спалюванні шкаралупи зола збагачується кальцієм і калієм.

На плоску тарілку, що стоїть під батареєю, висипайте випиту чайну заварку і кавову гущу. Коли вони підсохнуть, зсипайте у відкритий мішок. При вирощуванні розсади можна додавати їх в грунт для розсади, можна використовувати при посіві дрібного насіння в грунт: на 0,5 склянки потерту 1 ч. л. насіння і 1 ч. л. пилової фракції добрива AVA. Все перемішати і сіяти в посадкові доріжки. Сходи не будуть загущуватись і не буде потрібно більше ніякої мінеральної поживи за все літо.

В окремий мішок збирайте часникове лушпиння і сухе лушпиння. Воно стане в нагоді навесні для приготування відвару проти попелиці.

Можна купувати добрива, плівку, покривний матеріал, але насіння купувати ще рано, якщо ви хочете мати посівний матеріал нового врожаю. З мінеральних добрив використовують комплексне добриво Уніфлор-зростання для вирощування розсади. Це дуже зручно і недорого, так як його потрібно всього 1 ч. л. на 5 л води для щотижневої підгодівлі. Для вирощування 100 кущів розсади достатньо однієї пляшки.

Для внесення в грунт при посадці і для підгодівлі багаторічних рослин придбайте комплексне добриво AVA. При пересадці розсади в кожну лунку краще вносити 3-4 гранули добрива (під часник і цибулю – по одній). Під суницю – 0,3 ч. л. під кущик запорпуючи в грунт, під ягідний кущ – 1 ст. л., а під доросле дерево – 3. Добриво під садові культури вносять один раз в 2-3 роки поступово, то під одні, то під інші. Таким чином вистачає однієї 600-грамової банки на сезон.

Для мікроелементної підгодівлі при утворенні бутонів придбайте Уніфлор-мікро і Уніфлор-бутон для квіткових культур. Їх теж досить мати по одній пляшці на сезон.

В якості органічного добрива використовують Фітоспорін. Це добриво підвищує вміст гумусу в грунті і одночасно знезаражує його. З плівок для теплиць краще вибирати стабільний Котовича, який, по-перше, довговічний, по-друге, пропускає ту частину ультрафіолетових променів, які рослинам корисні, і затримує ті, яка шкідливі. Крім того, широко застосовують покривний матеріал спан-бонд, тому також його час від часу докуповують, так як він занепадає через 3-4 роки.

Місячний календар городника на грудень 2017 року по періодам

Фази місяця впливають на рослини. Все більше садівників, перш ніж здійснювати роботи в городі або саду, заглядають в місячний календар городника на грудень 2017 року. І це мудро, адже у кожного насіння свій біоритм. Для чого ж потрібно використовувати посівний місячний календар? Все просто: знаючи сприятливі дні для посадки та інших процесів, ви збільшите кількість врожаю на 30%.

Чим зайнятися на початку місяця

Якщо ви дотримуєтеся думки, що з приходом зими всі роботи в саду припиняються, то заглянувши в місячний календар городника на грудень 2017 року, ви будете приємно здивовані, що роботи в цьому місяці буде не менше, ніж влітку або навесні.

У грудні рослини ще не встигли перебудуватися і підготуватися до зимового періоду. Щоб мінливий температурний режим і різка зміна погоди не завадили рослинам успішно перезимувати, садівникам слід познайомитися з деякими обов’язковими процедурами грудня.

Чому ми повинні орієнтуватися на місяць? Супутник Землі впливає на гравітацію і викликає припливи і відливи. Місяць впливає на соки рослин, а також біоенергетику флори. Тому від стану місяця залежить багато чого. Наприклад, при зростаючому потрібно використовувати мінеральні добрива, а при спадному – органічну підгодівлю. Перша чверть – найкращий час для посадки, щеплення і пересаджування рослин, які дають наземні плоди. А для роботи з коренеплодами хороший спадаючий місяць. Повний місяць і молодик – період, в який краще не садити.

Якщо ви займаєтеся розсадою і висіванням в парниках, то в грудні у вас буде достатньо роботи. Поки розсада зміцніла, її можна потримати в квартирі. Коли вона набереться сил, час пересаджувати в тепличний грунт.

Отже, чим потрібно зайнятися садівникам і городникам на початку грудня?

Перші дні місяця можна утрамбувати сніг біля стовбура, підгорнути чагарники. Господарі парників можуть почати боротьбу з бур’янами. А ось посівні роботи під забороною – не варто в ці дні оголошувати війну шкідникам домашніх рослин.

3 грудня – повний місяць. Рослинам можна не приділяти уваги, перевірте краще зимові заготівлі і видаліть зіпсовані плоди.

4 грудня – утримайтеся від посадки. Витратьте свою енергію на те, щоб очистити дах телиці від снігу, наведіть порядок в саду, при необхідності нарубайте  дров.

5-6 – прийшов час зайнятися боротьбою з паразитами, підгодувати квіти і зелень. Можна садити великі декоративні дерева. Не забудьте упевнитися, що захист від гризунів надійний. І не подумайте солити капусту!

7-8 – не займайтеся підгодівлею і не пересаджуйте садові культури. Приділіть увагу трояндам, перевірте, чи добре вони переносять зиму. Місячний календар городника на грудень 2017 року  радить присвятити цей час аналізу минулого сезону і стратегічним планам на майбутній.

9, 10, 11 – проведіть снігозатримувальні роботи, займіться підгортанням малини. Це вельми сприятливі дні для посадки редису, салату. Проведіть огляд кімнатних рослин і зробіть профілактику шкідників. А ось відщеплювати живці для щеплення в ці дні не варто ні в якому разі.

Ще один процес, яким можна зайнятися в першій декаді грудня, – приготувати добрива для підживлення.

Робота в середині місяця

У місячному календарі садівника-городника 2017 року на грудень ви знайдете агротехнічні заходи на кожен день місяця. Продовжимо розглядати, які роботи варто проводити в середині грудня.

11, 12 – посадіть буряк, петрушку, помийте листя своїх домашніх зелених улюбленців, але не поливайте і не підгодовуйте.

13, 14, 15 – можете віддати всього себе для роботи з кімнатними рослинами: поливайте, рихліть грунт, підгодовуйте. Якщо у вас є сад, та обробіть його від шкідників. Що не слід робити, так це садити живці квітів. Нічого доброго з цього все одно не вийде.

16, 17 – прийшов час висадити дорослі рослини і почати посадкові роботи в теплиці. Не забудьте про домашніх – порихліть грунт і замульчуйте.  Не пророщуйте зернові.

18 – молодик: забороняються будь-які дії з рослинами, а ось збиральні роботи в саду будуть до речі.

19, 20 – займіться захистом від гризунів, догодуйте кімнатні рослини. Не проводьте розмноження живцями, не пересаджуйте і не обрізайте рослини.

У дачних приміщеннях селяться миші, зазвичай вони бігають уздовж стін. Тому до робіт на дачі в грудні додається захист будинку від гризунів. Розкладіть в декількох місцях біля плінтусів приманку-отруту. Найбільш гарні для цього Шторм, Клерат, Гельдан. Вони не є отрутою в прямому сенсі, а викликають смертельне захворювання легенів, причому не відразу після того, як гризуни з’їдять приманку, а через тиждень. Тому і інші звірятка приходять поїдати її. Однією принадою ви практично знищуєте всю сім’ю.

Гризуни не гинуть в приміщенні, так як при захворюванні легенів вони відчувають нестачу повітря і вибираються на вулицю. Кішки і собаки таких мишей, як правило, не їдять, так що небезпеки для інших тварин немає.

Якщо ви боїтеся застосовувати таку отруту, то обприскати плінтуси нашатирно-анісовими краплями або розсипте уздовж стінок насіння чорнокореня. Миші не люблять запах анісу, а насіння, чіпляючись за шкірку, викликають у гризунів дискомфорт і вони покидають будинок.

Чим завершити грудень

21, 22, 23 – відмінний час для посадки зелені. Якщо все піде за планом і догляд буде відповідним, то за святковим столом ви зможете поласувати свіжим салатом, петрушкою і навіть редискою. Не підживлюйте зелень і не поливайте квіти.

24, 25 – очистіть сніг в саду, підгодуйте птахів, але нічого не висаджуйте.

26, 27, 28 – займіться тепличними і кімнатними рослинами, обприскати їх від паразитів, але не пересаджуйте.

29, 30 – можна зайнятися висаджуванням лікарських рослин і баштанних. Обприскувати їх в ці дні не варто.

30, 31 – відмінні дні для посіву озимих і живцювання. Навіть якщо ви до свята купили новий горщик для кімнатних рослин, краще в ці дні не пересаджувати.

Місячний календар городника на грудень 2017 року по дням

1 грудня, 13-14 місячний день. Місяць у Тельці (День кореня). П’ятниця. Заготовляємо грунт для розсади та пересадки домашніх квітів.

2 грудня, 14-15 місячний день. Місяць у Тельці (День кореня). Субота. Вносимо добрива під кімнатні рослини.

3 грудня, 15-16 місячний день. Місяць у Близнюках (День квітки). Повний місяць у 18:45. Неділя. День відпочинку.

4 грудня, 16-17 місячний день. Місяць в Близнюках (День квітки). Понеділок. Не рекомендується працювати з рослинами.

5 грудня, 17-18 місячний день. Місяць у Раку. Вівторок. Поливаємо кімнатні рослини.

6 грудня, 18-19 місячний день. Місяць у Раку (День листа). Середа. Поливаємо кімнатні рослини.

7 грудня, 19-20 місячний день. Місяць у Леві (День плода). Четвер. Заготовляємо живці плодові дереа для весняного щеплення.

8 грудня, 20-21 місячний день. Місяць у Леві (День плода). П’ятниця. Займаємося снігозатриманням, підгортаємо сніг до пристовбурних кіл дерев.

9 грудня, 21-22 місячний день. Місяць в Діві (День кореня). Субота. Заготовляємо грунт для розсади та пересадки домашніх квітів

10 грудня, 22 місячний день. Місяць в Діві (День кореня). Неділя. Небажані посадки і пересадки кімнатних рослин

11 грудня, 22-23 місячний день. Місяць у Терезах (День квітки). Понеділок. Працюємо в теплицях і парниках.

12 грудня, 23-24 місячний день. Місяць у Терезах (День квітки). Вівторок. Проводимо посадки в закритий грунт.

13 грудня, 24-25 місячний день. Місяць у Терезах (День квітки). Середа. Продовжуємо роботи двох попередніх днів.

14 грудня, 25-26 місячний день. Місяць у Скорпіоні (День листа). Четвер. Займаємося кімнатними рослинами, поливаємо.

15 грудня, 26-27 місячний день. Місяць у Скорпіоні (День листа). П’ятниця. Займаємося пересадкою кімнатних рослин.

16 грудня, 27-28 місячний день. Місяць у Стрільці (День плода). Субота. Закуповуємо нове насіння.

17 грудня, 28-29 місячний день. Місяць у Стрільці (День плода). Неділя. Відпочиваємо від робіт на ділянці і в теплиці.

18 грудня, 29, 30, 1 місячний день. Місяць у Стрільці (День плода). Молодик 09:29. Понеділок. День відпочинку!

19 грудня, 1-2 місячний день. Місяць у Козерозі (День кореня). Вівторок. День підходить для засолювання капусти.

20 грудня, 2-3 місячний день. Місяць у Козерозі (День кореня). Середа. Проводимо ревізію овочів в сховище.

21 грудня, 3-4 місячний день. Місяць у Водолії (День квітки). Четвер. Небажані посадки і пересадки рослин. 22 грудня 2017 року, 4-5 місячний день. Місяць у Водолії (День квітки). П’ятниця. Утеплюємо сад покривним матеріалом.

23 грудня, 5-6 місячний день. Місяць у Водолії (День квітки). Субота. Не забудьте наповнити годівниці для птахів.

24 грудня, 6-7 місячний день. Місяць у Рибах (День листа). Неділя. Займаємося кімнатними рослинами.

25 грудня, 7-8 місячний день. Місяць у Рибах (День листа). Понеділок. Працюємо в теплиці.

 26 грудня, 8-9 місячний день. Місяць у Овні (День плода). Вівторок. Проводимо ревізію овочів в сховище.

27 грудня, 9-10 місячний день. Місяць у Овні (День плода). Середа. Продовжуємо ревізію.

28 грудня, 10-11 місячний день. Місяць у Тельці (День кореня). Четвер. Заготовляємо живці плодових дерев для весняного щеплення.

29 грудня, 11-12 місячний день. Місяць у Тельці (День кореня). П’ятниця. День підходить для внесення добрив.

30 грудня, 12-13 місячний день. Місяць у Близнюках (День квітки). Субота. Працюємо з розсадою і насінням.

31 грудня, 13-14 місячний день. Місяць у Близнюках (День квітки). Неділя. Відпочиваємо. Готуємося до Нового року!

Місячний календар городника на грудень 2017 року. Народні прикмети про погоду

У садівників і городників безліч прикмет і традицій. Наприклад, всі наземні овочі потрібно сіяти при убуваючому місяці; коренеплоди – коли вона змінює фазу.

Життя садівників і городників зав’язане на погодні явища, орієнтуючись на які вони можуть планувати свій посадковий і посівний сезон. Так, якщо 4 грудня було сніжно, морозно і сонячно, то попереду добрий урожай хліба; якщо день видавався похмурим, то рік не зможе похвалитися великою кількістю плодів.

Рясний сніг 15 грудня свідчить про те, що влітку буде буйство трав і зелені.

Якщо 25 грудня вітер міняв напрямок, тоді рік буде родючим.

Якщо горобці вищипують пір’я, то очікуються люті морози.

 Гілочку вишневого деревця відрізають і ставлять в воду – якщо зацвіте до 7 січня, бути хорошому врожаю в саду. Якщо 27 грудня було морозно, то літо буде спекотним.

Сніг і вітер завжди до хорошого урожаю, а мінлива погода – до відлиги посеред зими.

Якщо грудень похмурий – буде хороший урожай наступного року, а ясний грудень – недорід.

Сухий грудень віщує суху весну і літо.

Грім в грудні обіцяє студену зиму.

Якщо 3 грудня йде сніг, то 3 липня піде дощ.

Іній в грудні – до врожаю вівса.

Великий іній, горби снігу і глибоко промерзла земля в грудні – до багатого врожаю.

Спираючись на народні прикмети на грудень 2017 року, можна передбачити, якими будуть майбутні весна і літо.

Грудень рік закінчує, а зиму починає.

Платон і Роман (1 грудня 2017 року) ведуть зимовий караван – яка погода в цей день, така буде і вся зима.

На Катерину (7 грудня 2017 року) починаються гуляння на санях.

На Георгія (9 грудня 2017 року) багато снігу – влітку багато трави.

Тиха вода в колодязі на Андрія Первозванного (13 грудня 2017 року) – вся зима буде теплою.

Мороз на Миколая Чудотворця (19 грудня 2017 року)  – до хорошого урожаю наступного літа.

На Анну (22 грудня 2017 року) остерігайтеся вовків – вони стають агресивними.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *