Home / Дозвілля / Місячний календар городника на листопад 2017 року

Місячний календар городника на листопад 2017 року

В кінці осені робіт на городі не зменшується. Від того як буде проведена підготовка до майбутнього сезону, залежить, наскільки хорошим буде урожай в наступному році. Кинути все і поїхати не вийде, доведеться ще багато справ. Виконати їх легко і швидко допоможе спеціальний місячний календар городника на листопад 2017 року, де зібрані слушні поради з проведення городніх і садівничих робіт.

Місячний календар городника на листопад 2017 року по дням

Настає останній місяць осені – листопад. Листя продовжують опадати, а на деяких деревах їх уже зовсім немає. Зима потихеньку входить в повноваження, і морози стають частим явищем. Всі посіви під зиму закінчуються, а городні роботи зводяться до підготовки саду та городу до зимового періоду. Якщо Ви не встигли підготувати грунт в теплиці до посіву, то це можна зробити і в цьому місяці.

У цей період потрібно не забувати про перевірку закладених овочів на зберігання в підвалах, якщо виявлені які-небудь хворі або гнилі, то від них необхідно позбутися і переглянути уважно сусідні. При проникненні гризунів в сховище потрібно негайно почати з ними боротьбу і перекрити всі ходи проникнення.

На городі можна трохи промерзлий грунт глибоко перекопати, щоб шкідники вимерзли. Можна підготувати родючу землю для весняного посіву насіння. Залишки здорових рослин потрібно закласти в компостну купу, а хворі спалити. Саму купу грунту накрити  будь-яким покривним матеріалом (плівкою, руберойдом, шифером). А інші роботи можна узгодити з посівним місячним календарем.

1 листопада 2017 року. Місяць зростаючий, в Овні. Оранка або перекопування грунту під ягідними чагарниками і кісточковими деревами. Посадка на вигонку цибулинних квітів. Заготівля фруктів на сушку.

2 листопада 2017 року. Місяць зростаючий, в Овні.  Збір врожаю коренеплодів. Розкладка приманок для гризунів в сховищах. Обприскування саду від хвороб.

 3 листопада 2017 року Місяць зростаючий, в Овні. Несприятливий  день для будь-яких робіт на ділянці, але при необхідності можна зібрати і прибрати на зиму коренеплоди і овочі. Рекомендується перекопати суху землю, закласти компост і мінерали в якості добрива. Троянди і клематиси потрібно вкрити від морозів, попередньо, обрізавши. Домашні квіти можна пересаджувати. Не бажано поливати і обрізати рослини, інакше можна пошкодити кореневу систему. Проводиться обприскування сечовиною чагарників і дерев, а так само мульчування кіл пристовбурних. Можна готувати джем, соки і варення на зиму. Якщо є сніг, то можна утеплити ним чагарники. Полив і підгодівля кімнатних культур. Посів цибулі для вирощування на підвіконні.

4 листопада 2017 року. Повний місяць, в Тельці. В Повний місяць не можна працювати на ділянці, а також висаджувати, сіяти, удобрювати на зиму і перекопувати грунт.  Невдалі доби для робіт на городі і в саду.

5 листопада 2017 року. Місяць убуває, у Тельці. Хороший період для будь-яких робіт на ділянці. Можна висадити на зиму цибулю, часник, буряк, моркву і редис. Місячний календар городника на листопад 2017 року  радить сіяти на зиму квіти багаторічні: люпин, дельфініум, гайлардію, аквілегію і рудбекію.

Не можна рихлити землю і пересаджувати культури – можна пошкодити кореневу систему. Добре пройде обрізка гілок, суничних вусів і усунення бур’янів. Можна поливати, збирати висохлі фрукти і прибирати з гілок падалицю. Бажано викопати коріння цілющих рослин. Збір лісових ягід. Консервація варення і компотів на зиму. Обрізка пошкоджених і заражених гілок на деревах.

6 листопада 2017 року.  Місяць убуває, у Близнюках. Дрібний ремонт дачних прибудов. Проріджування сходів посіяних культур. Внесення сухих добрив під кімнатні рослини.

7 листопада 2017 року. Місяць убуває, у Близнюках.Негативний день для робіт на ділянці, але при необхідності можна зібрати коренеплоди і овочі на зиму, висадити часник і перекопати землю. Добре удобрити грунт органічними добавками, мульчувати і підгортати рослини. У квітнику можна виробляти мульчування рослин цибулинних. Не слід пересаджувати і висаджувати траву для газону. Проводиться захист культур від шкідників, коситься газон і обробляється грунт. Можна обрізати сухі і зайві гілки, а також чистити скелетні гілки, штамби і лікувати дупла. Активним ходом йде консервування, соління та сушка овочів і фруктів. Заготівля дров. Збір та консервування грибів. Приготування домашніх вин.

8 листопада 2017 року. Місяць убуває, в Раку. Посів озимої пшениці. Пересадка кімнатних квітучих рослин. Закладання насіння на стратифікацію.

9 листопада 2017 року. Місяць убуває, в Раку. Сприятливий період для робіт на ділянці, коли можна без побоювань для рослин сіяти і висаджувати їх на зиму. Це особливо стосується цибулі та часнику. Їх також висаджують будинку на підвіконні або в теплиці. Можна удобрювати культури органічними добавками. У квітнику потрібно сіяти – хризантеми, календулу, іберіс, космею і левиний зів. Багаторічні квіти потрібно стратифікувати, як радить місячний календар городника на листопад 2017 року. Не можна в ці дні збирати овочі та фрукти на зиму, а так само робити обприскування хімікатами. Можна білити і обробляти стовбури чагарників, готувати ямки для посадки навесні, поливати і косити газон. Відмінно пройдуть заготівлі на зиму: мочіння яблук, соки, вино і соління овочів. Не бажано в цей час заквашувати капусту. Підживлення вигоночних рослин. Заготівля сіна. Сушка лікарських трав.

10 листопада 2017 року. Місяць сьогодні у Леві. Мульчування грядок з посівами. Протруювання приміщень від гризунів. Утеплення хвойних кущів та дерев.

11 листопада 2017 року. Місяць сьогодні у Леві. Негативний день для будь-яких робіт на ділянці, але при бажанні можна здійснювати посів гірчиці на зиму і сидератів до весни. Можна готувати грядки, рихлити ґрунт і закладати компост. У домашніх умовах і в теплиці проводиться вигонка рослин. Клематиси і троянди потрібно вкрити від морозу на зимовий період. Поливати й удобрювати рослини не можна! Можна білити гілки і штамби, обрізати дерева і мульчувати суницю. Бажано солити і квасити капусту, а так же консервувати овочі на зиму. Мульчування і укриття виноградної лози, витких квітів і багаторічників. Скошування посіяних сидератів і перекопування грунту.

12 листопада. Місяць убуває, в Діві. Обробка інсектицидами рослин ростуть на підвіконні. Утеплення снігом посівів. Ремонт садової техніки.

13 листопада 2017 року. Місяць убуває, в Діві.Нейтральні дні для робіт на ділянці. Можна посіяти в городі гірчицю, підготувати до весни грядки для салату, редиски та цибулі, удобрювати органікою рослини. Проводиться мульчування культур і закладається компост. У квітнику можна рихлити, удобрювати мульчувати і вкривати клематиси і троянди від морозу. Замочувати насіння в цей період місячний календар городника на листопад 2017 року не дозволяє. Добре пройде полив на зиму культур, захист дерев від гризунів і мульчування кіл пристовбурних. Потрібно обприскувати купоросом і сечовиною крони дерев. Можна квасити капусту і заморожувати фрукти-овочі. Укриття троянд на зиму. Обрізка пошкоджених пагонів дерев. Збір врожаю коренеплодів, які ще залишилися.

14 листопада.  Місяць убуває, у Терезах. Розмноження відведеннями кімнатних квітів. Укриття на зиму грядок з посівами. Обрізка кущів ремонтантної малини.

15 листопада 2017 року. Місяць убуває, у Терезах.Нейтральний період для робіт на ділянці, але при необхідності можна сіяти на зиму буряк, моркву, редис, капусту пекінську і петрушку. Коренеплоди відносяться до підвалу для зберігання. Виробляється добриво і помірний полив рослин. Не можна обприскувати культури хімікатами. З гілок можна знімати висохлі фрукти, усувати падалицю і мульчувати кола пристовбурні. Для щеплення навесні потрібно заготовити черешки. Триває квашення і соління овочів на зиму. Збір доспілих овочів і забезпечення їх дозрівання в приміщенні. Створення снігозатримуючих пристосувань. Ремонт теплиць.

16 листопада 2017 року. Місяць убуває, в Скорпіоні. Сприятливий період для робіт на ділянці, тому можна без сумнівів висаджувати на зиму цибулю і часник, а також сіяти буряк, редис, петрушку, моркву і капусту пекінську. Місячний календар городника на листопад 2017 року  радить прополоти, полити і удобрювати рослини в теплиці органікою. Можна сіяти квіти однорічні, а так само стратифікувати багаторічні сорти. Не можна в цей час обрізати і пересаджувати культуру – коренева система вразлива. Проводиться перекопування кіл, добриво органікою і побілка стовбурів дерев. Можна займатися мульчированием суниці, а також готувати на зиму овочі і фрукти: квасити, солити, консервувати. Готують соки і вино. Висадка пряних трав для вирощування в домашніх умовах. Формування крони не плодових чагарників. Підготовка лунок для наступного сезону.

17 листопада 2017 року. Збір врожаю пізньої цибулі. Догляд за домашніми посівами. Переробка і консервація овочів.

18 листопада – Молодик в Скорпіоні. Негативні добу для будь-яких робіт на ділянці.

19 листопада 2017 року. В Молодик ніякі роботи в городі не виробляються. Коренева система і гілки дерев досить вразливі, тому можуть захворіти і навіть загинути через необережність садівника. Створення опор для молодих дерев. Мульчування грунту навколо них. Висадка цибулі на перо на вигонку.

20 листопада 2017 року. Місяць зростаючий, у Стрільці. Нейтральний період для робіт на ділянці, але при необхідності можна сіяти гірчицю (сидерат) на зиму, а також посадити в теплиці цибулю різних сортів, петрушку, капусту цвітну і селеру. Якщо в ці дні обрізати культури і рясно полити, то вони можуть захворіти і загинути. Рекомендується захищати дерева від шкідників і хвороб, а також готувати до весни черешки. Рекомендується мульчування кіл пристовбурних за допомогою компосту. Можна солити овочі, квасити капусту і консервувати. Кореневе підживлення комплексним добривом кімнатних рослин. Проріджування загустілих сходів. Перевірка погребів і підвалів на наявність гризунів.

21 листопада. Місяць зростаюча, Місяць сьогодні в Козерозі. Прищіпка і обрізка кімнатних декоративно-листяних рослин. Поповнення запасів дров. Підготовка вуликів до зими.

22 листопада. Місяць зростаючий, в Козерозі. Подрібнення і закладання на зберігання висушених лікарських трав і коренів. Перевірка на наявність захворювань овочів і фруктів в сховищах.

 23 листопада 2017 року. Місяць зростаючий, в Козерозі. Нейтральний день для робіт на ділянці, але при бажанні можна сіяти в грядки буряк, салат, шпинат і щавель. Вдома і в теплиці можна сіяти селеру, петрушку, шпинат, мангольд і буряк. Місячний календар садівника і городника на листопад 2017 року радить сіяти в квітнику кольором однорічні, а багаторічні повинні пройти сувору стратифікацію. Не можна в цей період ділити й пересаджувати культури – коренева система може серйозно постраждати. Готують живці для весняної посадки і щеплення, обробляють стовбури дерев, а також мульчують суницю. Можна займатися закваскою, соління та консервуванням овочів на зиму. Очищення садових доріжок від снігу. Пікіровка культур для вигонки. Заготівля ємностей для розсади.

24 листопада. Місяць зростаючий, у Водолії. Якщо рясно випав сніг, то необхідно його струсити з гілок. Перевірка сховищ на присутність гнилі овочів і фруктів.

 25 листопада 2017 року. Місяць зростаючий, у Водолії. Негативні дні для роботи на ділянці, але можна забирати на городі, закладати компост і звільняти грунт від сміття і сухого листя. Не можна в цей час удобрювати і поливати рослини, інакше вони захворіють або загинуть. Пересаджувати, висаджувати і сіяти культури не бажано – коренева система вразлива. Проводиться мульчування суниці, активний захист дерев від шкідників і гризунів. Очищення і заточка садового інвентарю та прибирання його на зберігання. Знезараження теплиць. Планування майбутніх посівів.

26 листопада. Місяць зростаюча, Місяць в Рибах. Постановка на вигонку цибулинних квітів. Добриво і полив вигоночних сходів. Закладка насіння на стратифікацію.

Висів зелені на вітаміни. Проріджування сходів. Організація захисту дерев від зайців.

 27 листопада. Місяць зростаючий, в Рибах. Висів зелені на вітаміни. Проріджування сходів. Організація захисту дерев від зайців.

28 листопада 2017 року. Місяць зростаючий, в Рибах. Розмноження живцями кімнатних квітів. Розвішування годівниць в саду. Чистка снігу з дахів теплиць.

Відмінні дні для роботи на ділянці, тому можна без побоювань займатися посівом буряків, петрушки, моркви і редису. Бажано зробити добриво рослин мінералів, полити і пересадити домашні квіти. В саду можна сіяти квіти багаторічні: люпин, дельфініум і аквілегію. Перед цим вони повинні обов’язково пройти стратифікацію. Місячний календар городника на листопад 2017 року  не радить обрізати і удобрювати культури хімікатами. Можна готувати на весну живці, захищати дерева від шкідників і хвороб. Проводиться соління овочів і закваска капусти.

29 листопада.  Місяць зростаючий, в Овні. Забезпечення відходом культур, які виганяються. Закваска і заготівля капусти на зиму. Поліпшення вентиляції в сховищах.

30 листопада 2017 року. Місяць зростаючий, в Овні.Невдалі дні для роботи на ділянці, але при необхідності можна закласти компост, мульчувати овочі багаторічні і усувати залишки рослин. Сіяти, вкорінювати, обрізати, поливати і висаджувати культури не можна, так як вони в цей період уразливі і чутливі до будь-яких маніпуляцій. Можна проводити захист дерев від гризунів і хвороб.

Пророщування злаків для отримання вітамінів. Перевірка коренеплодів на присутність гнилі в підвалах.

Рекомендуємо посадити рослини в листопаді:

петрушку, кріп, шпинат, щавель, кінзу: 1, 2, 3, 5, 8, 9, 16, 17, 26, 27, 28, 29, 30

кореневу петрушку, редис: 5

капусту в теплицю: 5

цибулю і часник на перо: 1, 2, 3, 5, 8, 9, 16, 17, 26, 27, 28, 29, 30


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *