Home / Дозвілля / Місячний календар городника на вересень 2019 року

Місячний календар городника на вересень 2019 року

У вересні дачники, городники і садівники можуть насолодитися плодами своєї праці. Але розслаблятися не доводиться. Погожі вересневі дні потрібно використовувати сповна, адже необхідно підживлювати «зелених вихованців» фосфорними і калійними сумішами. Це допоможе рослинам краще пережити зимові морози. Пропонуємо точний місячний календар городника на вересень 2019  року.

Місячний календар городника на вересень 2019. Фази місяця, які підкажуть сприятливий час для городніх робіт

Місячний календар городника на вересень 2019 року

Як тільки закінчується літня пора, всі городні роботи на дачних ділянках мало того, що не припиняються, але також і нерідко збільшуються в обсягах. Лишень  вересень набув свої законні права, як знову з’являється необхідність висаджувати різноманітні культури на зразок ягідних, фруктових або овочевих.

Якщо ж на дачній ділянці є ще й клумба, то необхідно як слід підготувати цибулинки рослин до прийдешніх заморозків. Те ж саме стосується і плодоовочевих рослин, за якими необхідний догляд перед настанням зими.

Для досвідчених городників і садівників давно відомо, що зростаючий місяць є найбільш сприятливим часом для висадки різноманітних рослин.

В цей час вся енергія, до цього скупчується в кореневій системі, починає поступово підніматися по стеблах до листочків і бутонів. З цієї причини всі знавці планують висаджувати рослини в той час, коли місяць буде поступово наростати.

Важливо! Необхідно пам’ятати, що в період зростаючого місяця можна садити практично всі рослинні культури, в тому числі ягідні, цитрусові, злакові або ж бобові.

Місячний календар городника на вересень 2019  в період зростаючого місяця включає не тільки посадку, але і догляд за рослинами. Оскільки на ранніх стадіях вони найбільш уразливі, і їм досить важко ще адаптуватися до зовнішніх умов.

Однак існують деякі види рослин, які рекомендується садити в певні дні вересня, оскільки саме в цей період велика ймовірність, що вони вдало проростуть і згодом дадуть високий урожай.

Залежить перевага тієї чи іншої культури від того, в якому знаку Зодіаку знаходиться в даний момент місяць. Городникам і садівникам рекомендується заздалегідь з’ясувати, через який саме знак Зодіаку буде проходити місяць в той момент, коли вони вирішать висаджувати ті чи інші культури.

Для замітки!Якщо дотримуватися всіх необхідних  рекомендацій  по відношенню до правил висадки культур в період зростаючого місяця, а також заздалегідь визначених термінів, протягом яких варто садити ті чи інші види рослин, то це найбільш сприятливим чином може відбитися на початковому етапі проростання культури, а також протягом всього часу цвітіння.

Крім того, знання місячних фаз може сприяти тому, що коли рослина почне плодоносити, її плоди будуть соковитими і виростуть в великих кількостях. Якщо посадити рослину в найбільш сприятливий час, то на етапі зростання вона швидше адаптується до зовнішніх умов і зможе набрати необхідну їй силу.

Місячний календар городника на вересень 2019. Які саджанці рекомендується садити в майбутньому вересні

Місячний календар городника на вересень 2019  рекомендує висаджувати саджанці в наступних числах першого місяця осені:

такі ягідні культури, як чорниця, смородина або агрус найкраще висаджувати протягом усього вересня, проте найбільш сприятливими все ж є перші числа, а також період з 14 по 16 вересня, і останні дні – 29 і 30;

саджанці малини або ожини рекомендується висаджувати з 1 по 4 вересня, після чого найкраще буде зробити невелику перерву до 8 числа, а потім місяць надасть городникам тільки 14 і 29 вересня для найбільш вдалого висаджування цих культур;

такі ягідні культури, як вишня або черешня, а також персик місячний календар городника на вересень 2019 рекомендує висаджувати 3,8, 4, 9, 13, а також 30 вересня.

Якщо ви будете орієнтуватися на подані числа, то незабаром зможете особисто спостерігати, як ваші рослини розростаються і наповнюються енергією.

Смородина, чорниця, агрус, бузина 1-4, 8, 13, 15, 17, 29, 30

Малина, ожина 1-4, 8, 14, 29

Вишня, черешня, персик 3-4, 8, 9, 13, 30

Місячний календар городника на вересень 2019. Коли найкраще садити квіти у вересні 2019 року

Восени декоративні рослини садять на клумбу для того, щоб вони змогли якомога безпечніше пережити насуваючи  холоди. Залежно від різновиду рослини і способи висадки необхідно орієнтуватися на певні числа першого місяця осені, щоб не помилитися і отримати на наступний рік пахучу клумбу квітів.

Тому для початку садівникам потрібно зрозуміти, які саме квіти вони збираються висаджувати, а вже пізніше вибирати найбільш сприятливий посадковий день. Найчастіше перед зимовими заморозками висаджують саме ті квіткові культури, яким необхідно перезимувати.

Тому найбільш сприятливими для висаджування декоративних культур будуть наступні дні:

для квітів-багаторічників можна вибирати день як на початку, так і в середині або в кінці місяця, оскільки найсприятливішими днями для подібних справ будуть 3-9, 13, 18, 29-30 числа вересня;

з цибулинними рослинами доведеться ловити відповідний момент, так як найбільш сприятливий час для них настає 1-2, 7 і 8 числа першого місяця осені, після чого настає досить тривалий період затишшя, а надолужити згаяне можна буде тільки 30 вересня;

якщо ви висаджуєте бульбові рослини, то для них найкращим часом для посадки будуть 1, 5, 7, 9 числа на початку місяця, після чого сприятливі дні будуть тільки 13 і 29 вересня.

Місячний календар городника на вересень 2019. У які дні краще всього висаджувати овочі

Місячний календар городника на вересень 2019  року сповіщає любителів смачних овочевих культур з грядки, що в наступаючому вересні буде досить багато днів для того, щоб висадити потрібні вам рослини.

Факт!Однак перед тим як висаджувати ті чи інші овочеві культури, вам необхідно не тільки звіритися з місячним календарем, а й перевірити, наскільки бажані вами рослини здатні ужитися поряд один з одним, якщо грядки плануються на досить близькій відстані одна  від одної.

Таким чином, найсприятливішими днями для висадки овочевих культур в майбутньому вересні будуть:

для цибулі найоптимальнішими днями для висадки будуть перші числа вересня, що включають такі дати, як 3, 5 і 7, а потім городникам можна буде надолужити згаяне тільки під самий кінець, коли справа дійде до 27 і 29 чисел;

огірки можна буде висаджувати протягом практично всього вересня, проте місячний календар рекомендує 1-5 і 8-9 числа, після яких необхідно буде зробити перерву і досадити всі огірки 13 і 29 числа;

у помідорів кількість днів, які найкраще сприяють висаджуванню  даної культури, набагато більше, ніж у інших – 3, 13-19, 23-24 і 30 вересня, так що можна не хвилюватися, що ви не встигнете вчасно посадити помідори;

капусту найкраще висаджувати у вересні на початку місяця, тобто 1, 3 і 5 числа, а також під самий кінець, коли настануть 22 і 24 вересня;

моркву також найкраще можна висадити на початку вересня і в кінці місяця, тобто 8 і 9 вересня, а також 18 або 27 надолужити згаяне і досадити деякі насіння;

редьку або редиску найкраще садити або в перших числах вересня, тобто з 8 по 9, або ж практично в самому кінці, тобто 22 -30 вересня, тому перед висадкою необхідно ретельно звіритися з місячним календарем, щоб не поплутати і не наробити помилок;

зелень, будь-то петрушка або кріп, найкраще висаджувати на початку вересня, тобто з 1 по 9 вересня, а також в середині 15 числа, а потім можна буде надолужити згаяне тільки в самому кінці вересня, тобто 29 і 30.

Можна відзначити, що деякі дні посадки для одних видів рослин збігаються з сприятливими днями для посадки інших сортів. Можна орієнтуватися по цих датах  для того, щоб грамотно розподілити розташування всіх сортів овочевих культур для їх комфортного існування разом.

Місячний календар городника на вересень 2019. Який негативний вплив здатний надати місяць на рослини

Важливо не забувати, що місяць може надати не тільки сприятливий вплив на рослини, а й негативний. Необхідно враховувати ті дні, коли висаджувати або якимось чином доглядати за рослинами не рекомендується, інакше ви просто ризикуєте не тільки втратити потенційний хороший урожай, але і ускладнити собі роботу.

У несприятливі дні не рекомендується ні в якому разі приступати до будь-яких городніх  робіт, навіть якщо це якась невинна прополка, або ж полив рослин.

Крім того, це стосується запасів саджанців на майбутню висадку, а також підготовки насіння для висадки у відкритий грунт або в теплицю. Найкраще такі дні буде присвятити якимось домашнім клопотам, або ж улюбленому заняттю.

Як кажуть астрологи, найнесприятливішими для висадки рослин днями буде період з 15 по 27 вересня, проте це зовсім не означає, що слід в такі дні відразу ж відмовитися від всіх планів. Пам’ятайте, що до кожної рослини необхідний свій персональний підхід, щоб вонао змогла швидко зміцнитися в землі і адаптуватися до навколишніх умов.

Місячний календар городника на вересень 2019. Наскільки впливає знак зодіаку на висадку рослин

Залежно від того, під яким знаком ходить місяць, можна визначити наскільки вдалими посіви будуть в поточному році. Однак слід пам’ятати, що серед знаків Зодіаку бувають не тільки ті, які сприяють хорошому зростанню рослини і рясному  урожаю згодом, а й ті, які впливають на рослини, їх зростання і подальший розвиток не найкращим чином.

У такі часи краще залишити грандіозні плани і зайнятися більш дрібними справами.

Найбільш агресивними в цьому відношенні знаками зодіаку є такі, як Лев, Близнюки, Стрілець, Водолій і Діва. Намагайтеся ретельно спостерігати за змінами, які відбуваються в місячному календарі, а також заздалегідь дізнаватися, під яким знаком ходить місяць, щоб згодом ви змогли чітко спланувати посадкові роботи.

Місячний календар городника на вересень 2019 детально по дням

На перший тиждень місяця можна запланувати посадку ягідних кущів, саджанців плодових дерев, видалити зайву поросль навколо дерев в саду. Поповнюючи компостні ями, стежте за тим, щоб туди не потрапляли уражені хворобами листя, бадилля, бульби.

Якщо встигли зібрати урожай з частини дерев і кущів, то перевірте, чи не влаштувалися на них шкідливі комахи? Якщо помітили їх, то обробіть рослини інсектицидами. Але обережно, щоб розчин не потрапив на яблуні, сливи та інші фруктові дерева, на яких ще дозріває урожай.

1 вересня – садять цибулю (ріпку і батун), готують чагарники і садові дерева до зими. У сховищі  розміщують зібрані фрукти, овочі. Не варто сьогодні пересаджувати рослини, рихлити ґрунт.

2 вересня – сприятливий момент для догляду за газоном (стрижки), прибирання бур’яну, висохлого  бадилля, обрізки виноградних лоз, збору врожаю фруктів і баштанних культур, обприскування від шкідників.

3 вересня – можна планувати роботи в квітниках, збирати насіння, ділити чагарники, багаторічники, рихлити і поливати.

4 вересня – проводять прибирання коренеплодів для тривалого зберігання. Зрізають квіти (вони довго залишаються свіжими в букетах), заготовляють насіння, лікарську рослинну сировину, косять газони (якщо хочуть, щоб трава росла повільно).

5-6 вересня – Місячний календар городника на вересень 2019 рекоменндує  сіяти, садити цибулю, гарбуз, зелень, салат, помідори. Відмінно приймуться заготовлені сьогодні живці, а також пересаджені кущі полуниці, суниці, дрібно цибулинні  квіти. Триває збирання коренеплодів.

7-8 вересня – саме час варити компоти, джеми, консервувати фрукти. Не забувайте про кімнатні рослини. Їх можна пересаджувати або обприскувати від шкідників, хвороб, а також підживлювати.

9 вересня – нинішня доба несприятлива для землеробських робіт.

10 вересня – можна приступати до викопування гладіолусів, жоржин, прибирати коренеплоди. Мульчувати полуничні гряди, засівати сидерітами порожні.

11-12 вересня -садоводи, дачники і городники повинні поспішати завершити збирання врожаю, в тому числі і капусти. Одночасно можна сіяти редис, дайкон, редьку. Ягідні кущі проріджують від зайвої порослі, хворих гілок. Сприятливий день для посадки озимого часнику.

11 вересня – Усікновення глави Іоанна Предтечі. Не можна різати круглі предмети, викопувати картоплю і збирати урожай яблук.

13-14 вересня – Місяць росте в знаку Скорпіона. Зараз сприятливий момент для поливу, підживлення декоративних чагарників, в тому числі і троянд. Їх можна пересаджувати, ділити. Подбайте про хвойні на ділянках. Їх також треба підгортати і удобрювати. Сіяти салат, пряні трави, перець, баклажани. Початок збору виноградного врожаю.

13 вересня – Купріянов день. Початок збору коренеплодів. Низько летять косяки журавлів за народними переказами обіцяли теплу і м’яку зиму.

15-16 вересня – Місяць росте під знаком Стрільця. Можна сіяти газонні трави, зелень, салати, батун, томати, солодкий перець. Поповнити компостні ями. Підготувати ґрунт для саджанців плодових дерев.

17 вересня – перша місячна чверть в Стрільці. Садять часник, саджанці, живці. Можна займатися перекопкою, підгортанням, прополкою, проріджуванням, збирати насіннєвий матеріал, викопувати цибулини квітучих рослин для збереження на зиму. Забирають цибулю і коренеплоди.

18-19 вересня – Місяць росте в Козерозі. Можна садити підщепи (з подальшим перещепленням), обрізати, прищипувати, черенкувати, заготовлювати сіно, коріння лікарських рослин, сіяти під зиму багаторічники (морозостійкі). Сприятливий момент для проведення заходів по боротьбі з комахами шкідниками і садовими хворобами.

19 вересня – Михайлів день. Перші ранкові заморозки. У цей день селяни не працювали в полі і на городі.

20 вересня – саме час подбати про достатню кількість укривних матеріалів, опор, стійок. Показані прищипування, пасинкування, викопування цибулинних (для зберігання в зиму), обприскування від комах, збір насіння і коренеплодів (в якості насіннєвого матеріалу). Не можна поливати рослини (можуть загнити коріння), а також підживлювати їх.

21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці.

23-24 вересня – можна садити зелень, салат, цибулю батун, висаджувати озимий часник. Можна поливати ягідні чагарники.

25 вересня – Місячний календар городника на вересень 2019  радить, що день вкрай несприятливий для землеробських робіт.

26 вересня – не припиняйте боротьби з бур’янами травами і комахами шкідниками. Прийшла пора перекопати звільнені  грядки, удобрити дерева в саду, закласти нові компостні ями. Не забувайте про ремонт садового інвентарю та техніки. Можна вести боротьбу з комахами шкідниками та бур’янами, перекопувати звільнені грядки, ремонтувати техніку, сіяти трави і зелень.

27-29 вересня – можна садити дайкон, редис, зелень, заготовлювати насіннєвий матеріал, зрізати пряні трави для сушіння, садити цибулю (ріпку), завантажувати в сховища урожай.

27 вересня – Свято, присвячене Воздвиженню Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Якщо дме вітер з півночі, то літо наступного року буде спекотним.

30 вересня – можна зайнятися пасинкуванням, прищипкою, щепленням рослин, санітарним обрізанням кущів і дерев, викопувати цибулини і бульби (для зберігання на зиму), заготовлювати продукцію про запас: квасити, варити, солити, маринувати, робити соки і вина.

Врахуйте, що місячний календар городника на вересень 2019  буде корисний тільки в тому випадку, якщо всі його рекомендації будуть співвіднесені з реальними погодними умовами, кліматом та іншими особливостями конкретної місцевості.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *