Home / Дозвілля / Місячний календар городника на квітень 2020 детально по дням

Місячний календар городника на квітень 2020 детально по дням

Квітень – відповідальний місяць, що передує початку активної роботи в саду й на городі. Це час, коли багато потрібно встигнути і багато про що подбати. Сад потихеньку прокидається після зимової сплячки. Щоб він обдарував нас бурхливим цвітінням і багатим урожаєм, важливо грамотно спланувати квітневі роботи в саду. Для цього пропонуємо детальний місячний календар городника на квітень 2020  року.

Місячний календар городника на квітень 2020. Фаза місяця

Місячний календар городника на квітень 2020 детально по дням

Не секрет, що фази місяця можуть негативно або позитивно позначитися на розвитку і зростанні більшості рослин. Щоб правильно скористатися їх впливом, треба ознайомитися з місячними фазами на квітень нинішнього року. Виділяють чотири фази:

Молодик. Найбільш вдалий час для висаджування овочевих культур. Всі саджанці, посаджені під час молодика, погано приживаються на ділянці і повільно ростуть. Тривалість молодика становить всього три дні, і починається воно 5 числа.

Зростаючий місяць. Проводити городні роботи необхідно в період зростаючого місяця. В цей час всі квіти, трави, овочі і фрукти поглинають місячну енергію, яка сприяє їх подальшому розвитку. Ця фаза починається 8 квітня і триває до 18 числа.

Повний місяць. Період повного місяця теж вважається несприятливим часом для посадки насіння або пересаджування пророщеної розсади. В повний місяць можна займатися лише підживленням, прополкою і обприскуванням рослин. Повний місяць починається 19 квітня і триває один день.

Спадний місяць. У такі дні рекомендують вирощувати коренеплоди і цибулинні саджанці, так як через спадний місяць вся енергія буде спрямована вниз. Фаза починається 20 числа і закінчується через десять днів.

Зодіакальне знаходження місяця в квітні 2020 року

Щоб визначити сприятливі і несприятливі дні для висаджування овочевих культур, доведеться розібратися з зодіакальним розташуванням місяця.

Сприятливі посадкові дні

Місячний календар городника на квітень 2020  радить, що є кілька знаків зодіаку, які сприяють розвитку і врожайності висаджених рослин. До плідних знаків зодіаку, в яких може перебувати місяць, відносяться наступні:

Телець. Плідний жіночий знак, який активізується сьомого і восьмого числа.

Рак. Вважається найбільш плідним знаком, який діє з 11 по 12 квітня.

Скорпіон. Місяць в Скорпіоні сприяє зростанню багатьох овочів. Зодіакальне знаходження починається 20 числа і закінчується на наступний день.

Козеріг. Земний жіночий знак, в який фаза місяця вступає з 24 по 26 число.

Несприятливі дні

До безплідних знаків відносяться:

Овен. Коли Місяць знаходиться в Овні, садити дерева, овочі і фрукти не можна. Тому займатися посадками 4 і 6 квітня протипоказано.

Близнюки. Повітряний чоловічий знак, дія якого відбувається 9 і 10 числа.

Діва. Зодіакальне знаходження в Діві починається 16 числа і завершується через добу.

Що висаджувати в квітні за місячним календарем?

Багатьох цікавить, що висаджувати в квітні по місячно-посівному календарю. Виділяють кілька культур, які досвідчені городники радять садити в середині весни. До них відносяться:

Бобові культури. У квітні городники можуть сміливо висаджувати боби з горохом. Власники парників і тепличних конструкцій можуть посадити квасолю. У відкритому грунті її краще садити трохи пізніше – в середині травня.

Капуста брюсельська. У цієї рослини тривалий вегетаційний період і тому його висаджують не пізніше 8-10 числа.

Капуста білокачанна. Для раннього весняного висаджування використовують ранні білокачанні сорти.

Картопля. Багато городників в першій половині квітня садять в городі картоплю. Перед цим весь посадковий матеріал прогрівають і обробляють стимуляторами.

Місячний календар городника на квітень 2020 року. Сезонні квітневі роботи в саду і на городі

Найчастіше робота в городі і саду починається в квітні, так як саме в цьому місяці закінчуються зимові заморозки і можна приступати до посадки рослин.

Спочатку город і сад очищають від залишків рослин або бур’янів, які могли залишитися на ділянці з минулого сезону.

Їх необхідно спалити, так як в них можуть міститися збудники грибкових хвороб. Після цього грунт треба удобрити і наситити поживними компонентами. Для підживлення використовують органіку і мінеральні добрива, в яких міститься азот, фосфор, кальцій, магній і калій.

Для дерев і чагарників

Місячний календар городника на квітень 2020  рекомедує, що деякі люди займаються в квітні висаджуванням чагарників і дерев. Рекомендується ознайомитися з тим, як правильно садити такі рослини.

Посадка

Висадкою кущів та дерев займаються в сприятливі посадкові дати квітня. При цьому користуються міцними саджанцями, у яких сформована коренева система. Спочатку на ділянці робиться невелика канава, в яку в вертикальному положенні поміщають сіянці. Потім їх присипають грунтом і утрамбовують. Щоб рослини швидше прийнялися, їх відразу ж поливають нагрітою водою.

Обрізка

Обрізанням дерев і чагарників займаються в другій половині квітня, коли повітря прогрівається до 8-10 градусів тепла. Фахівці радять обрізати засохлі або зламані гілки, які ніколи не будуть плодоносити. Також треба позбавлятися від гілок, які вражені захворюваннями. Для обрізки використовують звичайний секатор або садову пилку.

Щеплення

Щеплення необхідно проводити влітку, в першій половині червня. Для цього підщепу з привоєм змочують в стимуляторі. Прищепу після з’єднання з підщепою обмотують харчовою плівкою або ізолентою. Вона знімається з рослини через півтора місяці.

Місячний календар городника на квітень 2020. Боротьба з хворобами і шкідниками

Не секрет, що багато посаджених культур  можуть захворіти небезпечними недугами. Рекомендується ознайомитися з особливостями боротьби з шкідниками та хворобами на різних етапах вирощування.

Догляд за розсадою

Щоб молода розсада не заразилася вірусними або грибковими патологіями, треба періодично обприскувати її біологічними препаратами.

Також саджанці повинні добре висвітлюватися і регулярно поливатися нагрітою водою.

Вирощування розсади

В процесі вирощування розсади треба подбати про те, щоб вона завжди отримувала потрібну кількість підживлення. 2-3 рази на тиждень горщики підживлюють органічними і мінеральними речовинами. Якщо цього не робити, розсада ослабне і буде частіше хворіти.

Посадка овочів в грунт

Перед пересаджуванням саджанців на постійне місце вирощування всі грядки обприскують фунгіцидними засобами і поливають перекип’яченою водою, яка знищує збудників грибкових захворювань.

Грунт і добрива

Щоб посаджені рослини не гинули через атаки комах або захворювання, треба періодично удобрювати ділянку. Імунітет саджанців можна поліпшити за допомогою підживлення, які містять магній, азот, кальцій і фосфор.

Місячний календар городника на квітень 2020 року детально по дням

01 – 02 квітня ♋ Місяць у Раку середа / четвер

Посів у відкритий грунт насіння цибулі-батун, шніт, шпинату пізнього, щавлю.

У теплиці – посів на розсаду цвітної капусти, кольрабі, брюсельської, качанового салату, фізалісу, базиліка, майорану, томата, перцю, баклажана. Посів насіння ранніх огірків, томатів. Висадка в теплицю помідорів, розсади огірків, кольорової, пекінської капусти. Розпушування, полив, підживлення мінеральне і органічне кореневе, пікірування сіянців.

Квітникарям – вдалий час для посадки декоративних чагарників, однорічних і багаторічних квітів.

В саду – щеплення, перещеплення дерев, формуюча обрізка дерев і чагарників. Посадка обліпихи, ірги, винограду, ожини, суниці, калини, полуниці, малини.

  Не рекомендуються посів, посадка ампельних і витких рослин.

Не  рекомендується застосування  отрутохімікатів.

 03 – 04 квітня  ♌ Зростаючий Місяць у Леві п’ятниця / субота

У городі – можна садити на вигонку цибулю, буряк, мангольд, щавель, рихлити суху землю в теплиці і в городі, готувати грядки, прополювати, доглядати за вигоночними культурами.

В саду – обрізка сухих гілок, видалення зайвої порослі, бур’янів, щеплення.

  Не рекомендується пророщувати насіння, підгодовувати і поливати.

 05 – 06 квітня ♍ Місяць у Діві неділя / понеділок

У городі – полив, підживлення мінеральними добривами. Прополка бур’янів, обробка землі в городі, підготовка грядок під посів. Посів кропу, фенхеля, валеріани. Пікіровка розсади.

Квітникарям – сприятливі дні для посіву однорічників і посадки декоративних чагарників, троянд.

В саду – укорінення живців і відводків, посів газону. Місячний календар городника на квітень 2020 передбачає формування крони молодих дерев, омолоджування старих. Полив, позакореневе мінеральне підживлення. Обприскування від хвороб і шкідників.

  Не рекомендується замочування насіння.

 07 квітня ♎ Місяць у Терезах вівторок

У городі – посів гороху, цибулі, зелені, буряку, мангольд. Посадка картоплі. Посів сидератів, підживлення рослин, полив, розпушування.

У теплиці – висадка розсади солодкого перцю, кущової квасолі, білокачанної капусти, цвітної, броколі, кольрабі, пекінської.

Квітникарям – сприятливий день для посадки будь-яких кольорів: клубне цибулинних, однорічних, багаторічних, троянд та інших декоративних чагарників. Укорінення живців.

В саду – вдалі посадки всіх кісточкових культур: абрикоса, вишні, сливи, а також айви, жимолості, малини, смородини, агрусу, яблуні.

  Не рекомендуються – щеплення, обприскування отрутохімікатами.

 08 квітня повний Місяць середа

   Працювати з рослинами в повний місяць категорично не рекомендується.

  Можна зайнятися прополкою або розкорчувати старі і хворі чагарники і дерева.

 9 – 10 квітень ♏ Місяць в Скорпіоні четвер / п’ятниця

У городі, теплиці, парнику – посів цибулі-батун, шніт, ріпчастої. Посадка коренеплодів: моркви, редиски, буряків, картоплі, селери, часнику. Посів на розсаду насіння огірків, помідорів, баклажанів, перцю, будь-яких видів капусти. Висадка в теплицю розсади, зеленних культур. Полив, підживлення органічними та мінеральними добривами.

Квітникарям – посадка будь-яких кольорів, в тому числі кучерявих і троянд. Не рекомендується – обрізка, пересадка, розмноження поділом коренів і клубне цибулинних.

В саду – під знаком Скорпіона добре садити абрикос, виноград, вишню, грушу, персик, сливи, черешні, яблуні. Але особливо сприятливі посадки рослин, що мають шипи, колючки: ожини, агрусу, обліпихи, троянд, шипшини, терну. Добре вдаються щеплення.

11 – 12 квітень ♐ Місяць у Стрільці субота / неділя

У городі – посів буряка, зубків ярого часнику. Посадка картоплі. Посів зелені, редиски, коренеплодів, гороху, квасолі, Перекопка, розпушування грунту, видалення порослі та хворих рослин, обробка від шкідників і хвороб

Квітникарям – укорінення живців, посадка клубне цибулинних і витких квітів клематисів, Азаріна, кобеї.

В саду – посадка полуниці, малини, ожини, шипшини, айви. Присипка землею відводків ягідних кущів.

  Не рекомендується пікірувати, поливати і обрізати рослини.

 13 – 14 квітень ♑ Місяць у Козерозі понеділок / вівторок

У городі – посів редису, петрушки, щавлю, моркви, цибулі-порею, ярого часнику, пізньої білокачанної капусти для зберігання. Посадка картоплі. Висадка ранньої капусти. Місячний календар городника на квітень 2020  рекомендує прополку, проріджування сходів. Кореневе і некореневе підживлення рослин, захист від хвороб і шкідників

Квітникарям – сприятливі дні для посадки клубне цибулинних і багаторічних квітів, декоративних чагарників.

В саду – формуюча обрізка дерев, вирізка порослі. Посадка плодових дерев і чагарників. Присипка землею відводків ягідних кущів. Укорінення живців, щеплення. Весняне підживлення саду, прополка.

  Не рекомендується проводити роботи, при яких можна пошкодити коріння рослин.

 15 – 17 квітня ♒ Місяць у Водолії середа / четвер / п’ятниця

У городі – прищіпка, пасинкування тепличних рослин. Можна обробляти землю в городі, теплиці і в саду, обприскування від шкідників і хвороб.

В саду – видаляти зайві пагони, формувати крону дерев, проводити прополки.

  Не рекомендуються – посіви і посадки будь-яких культур, підживлення, поливи.

 18 – 19 квітня ♓ Місяць в Рибах субота / неділя

У городі – посів щавлю, ревеню, цікорного салату, кореневої петрушки, моркви (для літнього споживання), редиски, картоплі, мангольду, буряка, білокачанної капусти, гороху, квасолі. Висадка розсади в теплицю. Сприятливі дні для посіву та посадки всіх овочевих, гарбузових і пасльонових рослин: огірків, помідорів, перцю, баклажанів та інших.

Квітникарям – хороші дні для посадки будь-яких декоративних рослин, особливо клубне цибулинних.

В саду – щеплення і перещеплення, посадка плодових дерев, суниці, малини, ожини, винограду, ягідних кущів. Не рекомендується обрізати дерева і чагарники.

   Не рекомендується – обробка від хвороб і шкідників, обрізка рослин.

 20 – 21 квітня ♈ Місяць в Овні понеділок / вівторок

У городі – для посадки більшості рослин Овен не придатний. Можна прополювати, боротися зі шкідниками та хворобами, обробляти грунт.

В саду – боротьба з шкідниками і хворобами, санітарна обрізка дерев і чагарників.

  Не рекомендується посадка або пересадка, пророщування насіння.

  Не рекомендується пікіровка, укорінення, пасинкування, полив, підживлення.

 22 – 24 квітня 23 квітня – МОЛОДИК середа / четвер / п’ятниця

   День перед Молодиком

  • У близькі до Повного місяця дні посів, посадка і пересадка рослин заборонені.
  • Можна виконувати операції з видалення засохлих гілок або старих рослин.
  • Можливі прополка і проріджування сходів, обприскування від шкідників і хвороб.

   МОЛОДИК

  • На Молодик посів, посадка і пересадка рослин заборонені.
  • Можна виконувати операції з видалення засохлих гілок або старих рослин.
  • Можливі прополка і проріджування сходів, обприскування від шкідників і хвороб.

   День після Нового місяця

  • День не підходить для активної діяльності в саду і городі.
  • Не варто садити, сіяти або пересаджувати як овочеві рослини, так і декоративні.
  • Не варто виконувати роботи з розпушування і підгортання рослин.

Можливі прополка і проріджування сходів, обприскування від шкідників і хвороб.

 25 – 27 квітня ♊ Місяць у Близнюках субота / неділя / понеділок

У городі – посів і посадка рослин з довгими кучерявими стеблами: квасолі, дині, бобових культур, гарбуза, огірків, а також цибулі, фенхеля, редису, крес-салату, коріандру, Боротьба зі шкідниками та хворобами.

Квітникарям – посадка ампельних і витких рослин: клематисів, Азаріна, кобеї та інших.

В саду – прополка, санітарна обрізка дерев.

   Не рекомендується – пересадка, пікірування, полив і мінеральне підживлення.

 28 – 29 листопад ♋ Місяць у Раку вівторок / середа

У городі, теплиці – висадка в теплицю розсади огірка, баклажана, перцю, томату, гарбуза, кабачка, патисонів, цибулі-порею, квасолі кущової. Посів петрушки, щавлю, салату, шпинату, кропу, фенхеля, низькорослих томатів, гарбуза, кабачка, цукіні, капусти будь-якого виду. Посадка картоплі. Пікіровка розсади.

Квітникарям – хороший день для посадки однорічних і багаторічних квітів та декоративних чагарників.

В саду – посадка винограду, ожини, суниці, малина, плодових чагарників, щеплення. Поливи, внесення органічних добрив.

  Не рекомендується використання отрутохімікатів.

  Не рекомендується посадка і пересадка клубне цибулинних рослин.

 30 квітня ♌ Зростаючий Місяць у Леві четвер

У городі – висадка салату, скорцонери, фенхеля, базиліка. Можна обробляти землю, боротися зі шкідниками, хворобами, бур’янами.

В саду – видалення вусів суниці і зайвих молодих пагонів малини. Посів газонних трав, обробка суниці від сірої гнилі, обприскування від шкідників і хвороб.

  Не рекомендується підживлювати, поливати, прищипувати, пасинкувати рослини.

  Не рекомендується пророщувати насіння.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *