Home / Дозвілля / Місячний календар городника на січень 2019 року

Місячний календар городника на січень 2019 року

Січень – навколо, як правило, купи снігу і вельми морозна погода. Якщо ви початківець городник, то, найімовірніше, вас відвідає думка про те, що даний місяць, це найкращий час для відпочинку. Але бувалі городники охоче посперечаються з вами. Детально про місячний календар городника на січень 2019 року піде мова в цій статті.

Місячний календар городника на січень 2019 року.  Специфіка місячного календаря

Місячний календар городника на січень 2019 року

Адже і в січні на присадибній ділянці при бажанні знайдеться робота. Звичайно, її буде мало, але важливість її від цього не зменшиться. Як мінімум в цей час варто підгорнути дерева і кущі, а по можливості і прибрати сніг з гілок буде не зайвим.

Місячний календар городника на січень 2019 року складається на підставі знань про дію на все живе і, зокрема, рослини, фаз нічного світила. Їх чотири: перша чверть і друга чверть. Цей період називають зростаючим Місяцем, і він триває з молодика до повного місяця. третя і четверта чверть, з повного місяця до молодика.

Це період старого, або спадного  Місяця. Кожна фаза по-своєму впливає як на всю рослину, так і на різні її частини. Помічено, що фази спадного  Місяця сприятливо впливають на кореневу частину рослин, що особливо важливо враховувати для хорошого розвитку коренеплодів. А ось в період молодого Місяця активізуються процеси у верхній частині рослин, що важливо для плодових дерев, ягідних кущів, томатів, огірків, перців і т.п.

В повний місяць і молодик будь-які рослини краще не турбувати. Також небажано працювати на землі в дні місячних і сонячних затемнень. Таким чином, таблиця місячного циклу співвідносить специфіку розвитку кожної сільськогосподарської культури з місячними фазами і допомагає вибрати сприятливі дні для фруктів і овочів.

Для городників важливо також і те, що на рослину впливають не тільки фази Місяця, але і проходження нічного світила через знаки Зодіаку. Кожен з них має свій сільськогосподарський потенціал.

Місячний календар городника на січень 2019 року по дням

1 січня – спадний Місяць в Скорпіоні. Сприятливий день для поливу і підживлення кімнатних рослин, вигонки зелені. В саду можна обтрусити крону хвойних рослин від снігу. Обрізка і підживлення кімнатних рослин. Вигонка ревеню, петрушки і селери на підвіконні. Посів швидко зростаючої зелені (салат, цибуля на перо і т.д.).

2 січня – спадний Місяць в Скорпіоні. Сприятливий день для висаджування насіння пряних трав в горщики. Провітрювання льоху. Захист дерев від зайців. Обрізка і підживлення кімнатних рослин. Вигонка ревеню, петрушки і селери на підвіконні. Посів швидко зростаючої зелені (салат, цибуля на перо і т.д.)

3 січня – спадний Місяць у Стрільці.  Місячний календар городника на січень 2019 року радить, що можна обрізати кімнатні рослини, поставити на вигонку коренеплоди. День несприятливий для будь-яких садових робіт. Посів ранньої капусти, листових овочів, листових петрушки і селери, цибулі на перо.

4 січня – спадний Місяць у Стрільці. У цей день можна готувати грунт для розсади, підживлювати кімнатні рослини і обробляти їх від шкідників. Посів ранньої капусти, листових овочів, листових петрушки і селери, цибулі на перо.

5 січня – спадний Місяць у Козерозі. Можна підсипати сніг на грядки і погодувати птахів. Ніякі роботи не ведуться.

6 січня – Молодик в Козерозі. Хороший день для початку реалізації планів. Плануйте посадки, підбирайте рослини, насіння. Ніякі роботи не ведуться.

7 січня – зростаючий  Місяць у Водолії. Не дивлячись на те, що цей місячний день дуже активний, він не дуже сприятливий для роботи з рослинами. Але в цей день можна купувати насіння і садовий інвентар. Укорінення ампельних рослин, плетистих троянд.

8 січня – зростаючий  Місяць у Водолії. Прийшов час придбати готовий грунт для розсади. Консервація без термообробки, приготування вина, соків.

9 січня – зростаючий  Місяць у Водолії. Пора купити насіння нових сортів овочів, квітів. Кращий час для боротьби з паразитами на кімнатних рослинах.

10 січня – зростаючий  Місяць у Рибах. Посів пряних трав в горщики. Наповнення пристовбурних кіл снігом.Полити кімнатні квіти, обприскати, ті, які не переносять сухого повітря обігрівається приміщення. Придивіться до квітів на предмет шкідників, якщо виявите, обробіть інсектицидними або акарицидними препаратами.

11 січня – зростаючий  Місяць у Рибах. Стратифікація насіння кісточкових. Уже можна проріджувати перші посаджені вами рослини. Обрізка кімнатних рослин для зменшення росту пагонів.

12 січня – зростаючий  Місяць в Овні. Гарний час для покупки нової садової техніки. Наповнення теплиць снігом. Боротьба з гніздами шкідників. Ніякі роботи не ведуться.

13 січня – зростаючий  Місяць в Овні. Закупівля добрив і засобів захисту. Виготовлення нових годівниць. Обтрушування гілок від снігу. У теплиці висаджують в горщики іриси і гіацинти. Вигонка тюльпанів і ін. цибулинних квітів.

14 січня – перша чверть в Овні. Перевірка цибулинних в сховищі. Проведення снігозатримання на ділянці. Перевірка зберігання насіння. Вигонка цибулинних квітів, укорінення живців. Посів насіння багаторічних квітів «під сніг».

15 січня – зростаючий  Місяць у Тельці. У дні Тельця варто по максимуму викластися. Це найкращий час для землеробства. Вигонка цибулинних квітів, укорінення живців. Посів насіння багаторічних квітів «під сніг».

16 січня – зростаючий  Місяць у Тельці. Очищення дахів присадибних будівель від снігу. Планування посадки насіння. Купівля добрив. Вигонка цибулинних квітів, укорінення живців. Посів насіння багаторічних квітів «під сніг».

17 січня – зростаючий  Місяць у Близнюках. Ремонт годівниць. Підсипання снігу під кущі. Додаткове утеплення полуниці (суниці). Живцювання троянд, шипшини. Пересадка кімнатних рослин.

18 січня – зростаючий  Місяць у Близнюках. Досить потужний в енергетичному плані день. У цей день варто займатися активною діяльністю в саду, добре підходить для реалізації давніх задумів, початку нових справ, боротьбі з садовими шкідниками. Живцювання троянд, шипшини. Пересадка кімнатних рослин.

19 січня – зростаючий  Місяць у Раку. Посадка пряних трав на зелень. Перевірка укриття троянд. Чистка сховища від гнилих овочів і фруктів. Сушка овочів і фруктів, варіння варення, консервування з термообробкою.

20 січня – зростаючий  Місяць у Раку. Місячний календар городника на січень 2019 року рекомендує, що день не дуже сприятливий для робіт в саду. Активність і життєдіяльність рослин припиняється, поживні соки в невеликих кількостях  надходять в корені, а від них в стебла і плоди. Сушка овочів і фруктів, варіння варення, консервування з термообробкою.

21 січня – Повний місяць у Леві. Період, коли місяць гарний і величезний. Хтось «купається» в його променях і любить розглядати візерунки на місячній поверхні і залитий світлом зимовий сад, хтось поспішає сховатися від його променів.

У будь-якому випадку день повного місяця потрібно віддати часу відпочинку і роздумів. Можна почитати літературу, поспілкуватися в соціальних мережах на форумах садівників і квітникарів, перейти на портали інтернет-магазинів насіння і переглянути асортимент, пропонований для придбання.

22 січня – спадний Місяць у Леві. Сьогодні досить нейтральний день, не рекомендується проводити будь-які роботи в цей день. Сьогодні триває активне наповнення мікроелементами кореневої системи, що веде до її зростання  і зміцнення. Період гарний для обрізки рослин, очищення від шкідників, видалення хворого і засохлого  листя і гілок, прищіпки рослин.

23 січня – спадний Місяць в Діві. Досить вдалий день для садово-городніх робіт. Так як земля дихає, то зміцнюються і насичуються мікроелементами коріння. Пошкодження стебел, листя слабо впливає на стан рослини, але кореневу систему треба сьогодні берегти! Ніякі роботи не ведуться.

24 січня – спадний Місяць в Діві. З квіткових висійте насіння бегоній, петуній і любистку на розсаду. Ніякі роботи не ведуться.

25 січня – спадний Місяць у Терезах. Купівля нової техніки. Виготовлення годівниць для пернатих. Перевірка сховищ. Засолка капусти, зброджування вина, консервування з термообробкою.

26 січня – спадний Місяць у Терезах. Проріджування сходів культур. Наповнення вільних ємностей снігом. Придбання засобів захисту рослин. Засолка капусти, зброджування вина, консервування з термообробкою.

27 січня – спадний Місяць в Скорпіоні. Струшування снігу з дахів дачних прибудов. Поставте цибулю для вирощування зелені. Купівля нових сортів посадкового матеріалу картоплі. Засолка капусти, зброджування вина, консервування з термообробкою.

28 січня – третя чверть в Скорпіоні. Висадка насіння коренеплодів на розсаду. Планування грядок під посадку. Огляд овочів в погребі. Вигонка ревеню. Обрізка рослин для зменшення росту пагонів.

29 січня – спадний Місяць в Скорпіоні. Проведіть стратифікацію насіння. Пройдіться по саду, придивіться до дерев на предмет того, чи не занадилися  шкідники до їх стовбурів, підкиньте  сніг до «підніжжя», простежте чи не поламані гілки, при потребі акуратно обріжте. Вигонка ревеню. Обрізка рослин для зменшення росту пагонів.

30 січня – спадний Місяць у Стрільці. Ремонт огорож. Заготівля органічних залишків для компосту. Боротьба з гніздами шкідників. Посів ранньої капусти, листових овочів, листових петрушки і селери, цибулі на перо.

31 січня – спадний Місяць у Стрільці. Останній день в місячному календарі не найкращий для складання планів на майбутнє. Згадайте те, як пройшов весь минулий рік, що було заплановано в саду або городі – і що отримали. Проведіть роботу над помилками. Перегляньте записи з датами посівів і посадок і сходів, а також врожайністю. Посів ранньої капусти, листових овочів, листових петрушки і селери, цибулі на перо.

Місячний календар городника на січень 2019 року. Садові квіти: що і в які дні січня 2019 можна сіяти і садити

Крім овочевих культур, садові квіти також бажано садити за місячним календарем. Січень місяць примітний для майбутнього весняного букета з крокусів, тюльпанів, гіацинтів і нарцисів. Адже саме в цьому місяці ці цибулинні рослини садять в грунт, щоб вже навесні вони зацвіли.

Навіть в посадці квітів потрібно враховувати стан місяця, і в якому знаку зодіаку він знаходиться. Помічено, що при посадці квітів в період знаходження місяця в Скорпіоні, вони сильніше пахли і мали більше пилку.

Можна ще дуже довго розписувати всі фази місяця і те, чим можна або не можна займатися в певні дні, але найважливіше запам’ятати основне і частіше дивитися на місяць або в місячний календар городника на січень 2019 року.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *