Home / Діти / Малюнки по клітинках – розваги в шкільних зошитах

Малюнки по клітинках – розваги в шкільних зошитах

Малюнки по клітинках – хороший спосіб цікаво скоротати вільний час. Це не тільки захоплююче, але і корисно. Малювання по клітинках розвиває творче мислення, покращує координацію, має заспокійливу дію на нервову систему. Малюйте в задоволення!

Малюнки по клітинках

Малюнки по клітинках - розваги в шкільних зошитах

Далі темою нашої розмови стануть 3D-малюнки по клітинках: розвага в шкільному зошиті пам’ятається нам ще з далеких часів уроків і змін. Не варто думати, що в цьому занятті немає нічого корисного і розвиваючого, як могли б нам сказати наші шкільні вчителі.

Зошит в клітинку

У кожного школяра є зошит у клітинку. Старанні учні роблять в них завдання вчителів, в той час як інші діти витрачають свій час на створення цікавих картинок.

Це можуть бути прості схематичні зображення і візерунки, а можуть бути мультиплікаційні персонажі або повноцінні малюнки по клітинках з певним сюжетом і надихаючою графікою.

Якщо людина не знає, як провести свій вільний час, їй може допомогти малювання. Розлініяний папір допомагає легше орієнтуватися в просторі, створюючи цікаві художні шедеври.

Можливо, вам просто самому лінь розробляти складні сюжети. Але художня творчість може включати і створення досить простих візерунків, що складаються із звичайних геометричних фігур.

Проте, створені таким простим способом малюнки по клітинках  цілком здатні виглядати дуже ефектно і цікаво. І ви зможете відчути себе творцем справжніх шедеврів, не докладаючи для цього великих зусиль.

Не хочете малювати складні схеми? Наявність клітинок в зошиті допоможе вам не витрачати свій дорогоцінний час на проведення додаткової розмітки простору вашого майбутнього полотна.

Якщо ви ніколи не створювали картинки за допомогою клітинок, то ніколи не пізно буде почати експериментувати в цьому напрямку. Якщо ви хочете спробувати щось нове, то не прогавте свій шанс проявити свої творчі здібності цим досить простим, але цікавим способом.

Розважайтеся собі на втіху. Сам творчий процес не менш важливий, ніж конкретний результат вашої роботи. Тим більше, початкові результати, можливо, в чомусь невдалі, легко буде виправити за допомогою старання і завзяття, що виявляються в подальших експериментах в даному напрямку.

Малюємо по клітинках

Що можна намалювати по клітинках? В якості одного з простих прикладів можна привести 3D-малюнки по клітинках сходів.

Клітини дозволяють дуже чітко розрахувати масштаби і пропорції для створення елегантних сходів. Вам не складе особливої складності дотримуватися необхідних параметрів  вашого майбутнього малюнка для того, щоб він був правдоподібним і реалістичним.

Зараз дуже популярно малювати різноманітних мультиплікаційних персонажів. Яких героїв можна зустріти на тривимірних малюнках:

Стича;

Джеррі;

Скубі Ду.

Необов’язково малювати конкретних персонажів. Можливо, вам більше припаде до смаку милі тварини.

У соціальних мережах існують тематичні групи, які допомагають шанувальникам тривимірної творчості рухатися вперед в цьому напрямку.

Тут ви зможете подивитися на зразки робіт своїх колег, поділитися секретами і нюансами своєї майстерності, почерпнути джерела натхнення і багато багато іншого.

Якщо ви хочете створити тривимірне зображення, то спочатку вам потрібно буде визначитися з його тематикою. Щоб почерпнути натхнення, спробуйте подивитися вже готові роботи, виконані в цьому жанрі.

Коли ви визначитеся з темою, можна приступати і до безпосередньої роботи над своїм майбутнім шедевром. Можливо, на перших етапах вам буде краще обмежитися найпростішими малюнками без хитромудрих сюжетів і цікавих форм.

Клітини допомагатимуть вам дотримуватися пропорції. А якщо мова йде про композиції  з простих геометричних фігур, то зошит у клітинку – ідеальний варіант вашого полотна.

Клітини послужать вам спеціальною розміткою. Фактично, форми для малювання квадратів для створення більш складних фігур вже задані: залишилося тільки обвести їх за допомогою олівця.

Як створювати реалістичні малюнки по клітинках

Реалістичність – це бажана властивість тривимірного зображення в стилі 3D, проте не всім художникам вдається домогтися подібного ефекту. Для того, щоб втілення ваших творчих здібностей змогло нібито зійти з поверхні полотна, вийшовши за його рамки, вам не потрібно застосовувати ніякої спеціальної магіі.

У професійних художників є свої секрети, які працюють не гірше будь-якого чарівництва. І ось уже чоловічок начебто існує не в площині, а в об’ємі,  переступаючи з одного середовища в інше.

Для цього можна використовувати найрізноманітніші ефекти. Найпростіший спосіб – використання гри світла і тіні.

Крім того, можливе використання і інших нюансів. Наприклад, не варто забувати про те, що лінії повинні лягати на площині трохи не так, як вони розташовуються в просторі.

Якщо ви хочете намалювати очі або милу панду, то клітинки також допомагають вам у тому, щоб створити дані елементи. В цьому випадку клітинки будуть служити елементарними елементами в рамках великої картини.

Уявіть, що мова йде про графічне  зображення, представлене на комп’ютері. Всі ми знаємо таке поняття, як пікселі.

Уявіть, що клітинки зошита – це саме ці пікселі, що задають певний дозвіл фотографії або екрану комп’ютера.

Аналогічний спосіб представлення комплексних зображень використовується в схемах для рукоділля. На основі малих квадратів елемент за елементом створюється повноцінне зображення подібно мозаїці.

Малюнки на полях

Багато школярів на нудних уроках люблять малювати на полях. Навіщо вони це роблять?

Не варто звинувачувати їх в ліні і небажанні вчитися. Адже бажання малювати – це прояв творчих здібностей дитини.

Малювання – це мистецтво. Але щоб його опанувати в достатній мірі, необхідна практика.

Завзятість і праця є необхідними умовами для досягнення поставлених цілей. І якщо дитина хоче розвиватися в цьому напрямку, то не варто його обмежувати в даному бажанні.

Просторове мислення дозволить починаючому художнику по-новому поглянути на навколишні в його реальному світі об’єкти. Зрозумівши загальні принципи перенесення ліній з простору на площину, ви зможете здійснювати дані маніпуляції в автоматичному порядку шляхом нехитрих маніпуляцій.

Що ви хочете зобразити за допомогою вашого нового шедевра образотворчого мистецтва? Буде це візерунок, об’єкт міського ландшафту, пейзаж або персонаж з мультсеріалу?

До кожної теми необхідно підходити по-своєму. Якісь об’єкти будуть більш складними для відтворення, а якісь – менш.

Але тим не менш, в образотворчому мистецтві в будь-якому випадку існує ряд законів, дотримання яких є обов’язковим незалежно від теми вашої творчості.

Крім того, ви можете згинати один лист або склеювати листи таким чином, щоб глядачам здавалося, що ваші малюнки по клітинках переходятьть з однієї частини полотна в інше.

Якщо лист має чітко видиму розмітку у вигляді квадратів або прямих ліній, ви можете змінити форму цих елементів безпосередньо на вашому об’єкті.

Таким чином, буде створюватися повне відчуття, що ваш персонаж має об’єм в порівнянні з основною плоскою поверхнею аркуша паперу.

Крім того, даний ефект можна підсилити за допомогою створення тіней. Це можна робити за допомогою різного ступеня натискання олівця на полотно або за допомогою використання письмового приладдя з різними параметрами жорсткості і м’якості.

Незважаючи на те, що малюнки на полях зошита багатьма вчителями вважається мало не хуліганством, вони все-таки володіють не тільки розважальними, а й розвиваючими функціями. Ви зможете втілити в життя свої творчі ідеї та навчитися малювати.

За допомогою клітинок ви зможете добре розрахувати масштаб і пропорції зображення. Для художника-початківця – це найоптимальніший спосіб набити руку, створюючи свої перші малюнки по клітинках.

Створення малюнків 3Д на папері

Створенням малюнків 3Д на папері займаються як діти, так і дорослі. Це дивовижне заняття дозволяє кожній людині відчути себе справжнім чарівником, оживляючим зображення.

3D-малюнки по клітинках для початківців

Часто ті люди, які тільки почали займатися створенням незвичайних картин, задаються питанням про те, як намалювати 3D-малюнки  по клітинках  на папері олівцем.

Сьогодні можна знайти багато інформації про те, як малювати найпростіші і поширені серед новачків 3D-малюнки. Розглянемо кілька уроків, як зробити це поетапно:

Авто. Бажаючим намалювати машину спочатку необхідно намітити корпус, скло і колеса, а потім двері. Все це виглядає як звичайний малюнок. Далі машину потрібно розфарбувати, тобто надати їй колір.

Як тільки він стане рівним, можна приступати до нанесення тіні. Поступово, починаючи з найсвітлішого тону, за допомогою штрихів наноситься тінь. Щоб намальований автомобіль виглядав реалістично, намічається лінія обріза, частина листа видаляється.

Серце. Для початківців цей образ – те, що потрібно. Як і у випадку із створенням машини, спочатку робиться начерк, а потім шарами наноситься тінь. Важливо звертати увагу на те, де знаходиться джерело світла, так як в одному місці малюнок повинен бути затемнений, а в іншому, навпаки, мати більш світлі відтінки.

Сходи. Намалювати 3Д-сходи просто. Знадобиться щільний папір, олівець і лінійка. Аркуш паперу згинається посередині, від цієї точки в різні боки малюємо по 2 паралельні прямі. По обидва боки між паралельними прямими малюємо сходинки. За допомогою лінійки і олівця кінці сходів з’єднуємо. Лінії повинні бути ледь помітні, немов це тінь. Складаємо папір як листівку і отримуємо оптичну ілюзію.

Кішка. Це більш складний варіант. Для початку намалюємо кішку, починаючи з тулуба. Виділимо лінії спини, лап, хвоста і мордочки. Малюючи кішку, намагаємося надати мордочці вираз. Там, де тулуб стикається з уявною поверхнею, створюємо тінь. Котячий хвіст теж злегка затемнюємо з усіх боків, щоб створити відчуття, що вона не лежить на поверхні, а залишається в повітрі.

Поні. Робимо начерк тулуба поні, за допомогою точок або будь-яким іншим зручним способом домальовуємо голову, ноги, копита і т. д. Гриву і хвіст варто приділити особливу увагу.

3Д-малюнки по клітинках  від звичайних відрізняються своєю реалістичністю. Виділяємо потрібні лінії для досягнення цього ефекту наносимо тінь. Нічого складного в створенні поні немає, якщо ви вже малювали кішку.

Тепер ви знаєте, як намалювати 3Д-малюнок, який зможе здивувати ваших близьких і друзів. Намалювати 3Д-малюнок на папері зможе кожен, якщо докласти трохи зусиль. З перших спроб може щось не вийти, але це лише справа часу. Головне почати.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *