Home / Мода / Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати

Прості наряди все більше і більше набирають популярність серед молоді і не тільки – адже стильні мереживні кофти не залишать байдужим нікого! Саме по-цьому, наш сьогоднішній майстер-клас з детальними фотографіями присвячений темі, як правильно в’яжеться літня кофта гачком. Такий елемент одягу не тільки покаже вашу оригінальність, але і підкреслить Ваш індивідуальний стиль в літній час.

Літня кофта гачком. В’яжемо по інструкції з фото

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 5

 Уміння в’язати гачком у жінок вважається загальноприйнятою майстерністю. Точніше помітити, що воно було таким кілька десятків років тому. А на сьогоднішній день набагато рідше зустрінеш жінку, яка володіє цим рукоділлям. Втім, значимість дарованої речі, зв’язаної гачком своїми руками, для родичів або друзів від цього не знижується, а навпаки, значно зростає. Хочемо зазначити, що на даний момент зв’язані речі своїми руками є розкішшю. І обдаровуючи рідних і близьких, не можна забувати і про себе. Притому, що для жінок в’язання гачком надає поповнити свій гардероб новомодними речами.

За складністю виконання, ця біла літня кофта гачком,  – вважається середнього ступеню. Для роботи буде потрібна пряжа білого кольору «Кароліна» (100% акрил, 427М / 100г) – 300 г, в’язальний гачок 2 мм.

Літня кофта гачком. Способи в’язання

Візерунок «арка» вив’язувати відповідно до схеми 1. Кількість стовпчиків повинна бути кратна шести повітряних петель плюс три повітряних петлі і плюс одна повітряна петелька для підйому.

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 1

Візерунок «Ромбики» вив’язувати відповідно до схеми 2. Кількість стовпчиків повинна бути кратна 12 повітряних петель плюс три повітряних петлі плюс одна повітряна петля для підйому.

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 2

Візерунок «Квіти» вив’язувати у відповідності зі схемою 3. Кількість стовпчиків повинна бути кратна 11 повітряних петель плюс п’ять повітряних петель плюс одна повітряна петелька для підйому.

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 3

Щільність виробу, вив’язаного гачком 2 мм відповідно до 2 схеми, 20 петель б/н × 14 рядів = 10х10 см.

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 4

Літня кофта гачком. Порядок виконання роботи

 1. В’язання починаємо з задньої частини кофтинки, тобто зі спинки. Набираємо косичку з 102 повітряних петель, тобто 101 повітряна петля + 1 повітряна петелька для підйому. Пров’язуємо 13 рядів у відповідності зі схемою 1 малюнком «арка». Зменшуємо на дві петлі однаково в закінчення ряду. Таким чином, робочих петель без накиду виходить 99 штук.
 2. Візерунки «Ромбики» відповідно до схеми 2 починаємо в’язати з 16 ряду і продовжуємо до 43 ряду. Після пров’язуємо два рядочки петельками без накиду, збавляючи рівномірно на шість петель. Тепер робочих петель без накиду залишилося 93 штуки.
 3. Візерунки «Квіти» відповідно до схеми 3 починаємо в’язати з 61 ряду. Щоб оформити лінію горловини, в 74 ряду закриваємо середні 25 петельок і дві сторони завершуємо окремо. Всі петлі закриваємо в 76 ряду від початку.
 4. Тепер приступаємо до в’язання лівої передньої полички кофти. Набираємо косичку з 53 повітряних петель, з яких одна петля для підйому, і в’яжемо 13 рядів у відповідності зі схемою 1 візерунком «арка». В закінчення ряду зменшуємо на одну петлю. Робочих петель без накиду виходить 51 штука.
 5. Продовжуємо в’язати тільки вже візерунком «Ромбики» відповідно до схеми 2, починаючи з 16 по 43 ряд. Далі пров’язуємо два рядочки петлями без накиду, зменшуючи рівномірно на дві петлі. Так у нас робочих петель без накиду тепер 49 штук.
 6. Візерунки «Квіти» починаємо пров’язувати з 61 ряду, відповідно до схеми 3. Ми оформляємо лінію горловини з 61 ряду, закривши з лівого боку 6 петель, а в кожному другому ряді три рази по п’ять петельок. Далі закриваємо в 76 ряду всі петлі від початку.
 7. Праву поличку переду кофти вив’язувати точно так же, як і ліву, тільки симетрично.
 8. Приступаємо до в’язання правого рукава. В’язальним гачком набираємо косичку з 67 повітряних петель, одна петля з них для підйому, і пров’язуємо 9 рядів малюнком «арка» відповідно до схеми 1. Рівномірно в 10 ряду від початку рукава додаємо 38 петель без накиду. Робочих петель вийшло 104 штуки.
 9. Візерунки «Квіти» починаємо вив’язувати з 11 ряду у відповідності зі схемою 3. Продовжуємо так в’язати до 22 ряду від початку. У цьому ряду закриваємо всі петлі в одному ряду.
 10. Починаємо вив’язувати лівий рукав за подобою правого.
 11. Ми зв’язали всі частини нашої майбутньої кофтинки. Тепер приступаємо до складання виробу. Виконуємо плечові, бічні шви і шви рукава. У пройму кофтинки вшивають рукав. Отриману кофту і краї рукавів пров’язуємо навколо, відповідно до схеми обв’язування з першого по другий ряд включно. Кожен ряд завершуємо за допомогою сполучної пететельки. Пришиваємо гудзики.

Літня кофта гачком сірого кольору

Для початку роботи нам знадобиться: пряжа потрібного кольору або декількох кольорів з бавовни, гачок №3.

Схема на фото:

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 6

Літня кофта гачком. Покроково

Основний візерунок. Число петельок набираються кратно 4 + 3 + 3 повітряні петельки підйому (в процесі в’язання число петельок кратно 4 + 3). В’яжеться літня кофта гачком  за схемою 2. Починаємо в’язати з петельок перед раппортом А. Петлі раппорту А повторюються. Закінчується останньою петлею ряду. Виконується один раз з першого по третій рядок, далі повторювати другий і третій рядок. Квітки з’єднуються між смужками основного візерунка по 2-ій схемі.

Далі починати з петельок перед раппортом В. Повторюючи петлі раппорта В і закінчувати петельками після раппорту В. З’єднувати арки квітів з основним візерунком потрібно зовнішньою стороною в місцях, які позначені маленькими стрілками одним стовпчиком без накиду, а в місцях, які позначені подвійними стрілками одним стовпчиком з подвійним накидом. Потрібно з’єднувати квітки з візерунком в місцях, які позначені великими схрещеними стрілками стовпчиками з п’ятьма накидами. Стовпчики з накидом і повітряними петлями позначені з правого і лівого боку, виконуються в кінці роботи. Щільність в’язання: 26 петель і 8 рядів, розмір  виходить 10* 10,5 см.

Літня кофта гачком. Квітка

Виконується ланцюжок з 10 повітряних петельок і замикається в кільце з’єднувальним стовпчиком. Далі в’яжеться по колу, як на першій схемі. Щільність в’язання: діаметр дорівнює 9 см.

Щоб гармонійно прикрасити виріб, використовуйте в’язаний декор. Так річ буде виглядати закінченою.

Літня кофта гачком. Спина і перед

Всі деталі в’яжуться однаково. Для першої смуги основного візерунка потрібно набрати 118 повітряних петельок, і в’язати основним узорчиком. Виконується один раз з першого по третій рядокк.

Друга і третя смуга узору в’яжеться також.

Четверта смуга узору в’яжеться аналогічно першій, але висота буде 9 см. (7 рядів).

Далі потрібно зв’язати 12 квіток і приєднати по чотири квітки між смугами основного візерунка. Потім обв’язати бічні сторони.

Літня кофта гачком. Рукава

Для першої смуги візерунка потрібно набрати 90 повітряних петельок і зв’язати основний візерунок. Виконується один раз з першого по третій рядок. Для верхньої ділянки узору потрібний ланцюжок з 90 повітряних петельок, зв’язати основний візерунок. Для скосів рукавів потрібно додати з двох сторін в кожному другому рядочку 8 * 1 повітряну петельку, і в кожному ряду 4 * 1. Має вийти 111 петель. Рукав вийде 27,5 см, це дорівнює 21 ряду. Зв’язати три квітки і сполучити їх з основним візерунком на верхній ділянці.

Збірка: виконуються плечові шви, бічні шви і шви рукавів.

У такій кофточці можна виходити як на прогулянку, так і на зустріч. Надягається вона поверх легкої майки або топа.

Детальніше дивіться на відео-уроках.

Літня кофта гачком білого кольору

В цьому майстер-класі наша модель – це зв’язана ажурна біла літня кофта гачком. Змінюючи довжину або основний малюнок, можна домогтися унікальності вбрання. Наприклад, для такої моделі, як на фото, нам знадобиться: пряжа з бавовни (приблизно 500 г) і гачки №3,5 та №4.

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 7

Літня кофта гачком. Квадрат

В’яжеться ланцюжок з 8 повітряних петельок і з’єднується в кільце з’єднувальним стовпцем. Далі в’яжеться за 1-ою схемою. Щільність в’язання – 7,5 * 7,5 см.

Основний візерунок.

В’яжеться по 2-ій схемі –  один раз з 1-ого по 18-ий ряд.

Схема в’язання літньої ажурної кофточки гачком представлена на цьому фото:

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 8

Літня кофта гачком. Кайма

1 ряд. В’яжуться стовпчики без накиду.

2 ряд. В’яжеться один стовпчик без накиду, 1 піко (три повітряні петельки, 1 стовпець без накиду в першу повітряну петельку) далі потрібно пропустити одну петельку і зв’язати ще один стовпчик без накиду. Повторювати цю комбінацію до кінця.

Літня кофта гачком. Спина і перед

Зв’язати 12 квадратів і сполучити їх в кільце. Потім зробити ще два кільця з квадратів. Для верхньої частини спинки виконати три смуги з 6 квадратів. Далі потрібно приєднати їх до решти смуг. За цією технологією виконати верхню частину переду.

Літня кофта гачком. Рукава

Для початку в’язання рукав до ажурної кофтини гачком, далі одну повітряну петельку + 3 повітряні петельки для підйому основним візерунком. Для в’язання нижньої частини рукава зробити смугу з 4-ох квадратів і сполучити в кільце, при цьому слід приєднати гострий кут клина рукава. Для в’язання верхньої частини рукава потрібно зробити три смуги з 4-ох квадратів, далі приєднати їх до клину (за 1-ою схемою кутові стрілки вказують на з’єднання кутів квадрата, а середня стрілка вказує на з’єднання центральної арки). Вшити рукава.

Літня кофта гачком. Збірка

Поєднавши всі деталі ажурної кофтинки гачком, слід обв’язати край рукава, нижній край і виріз горловини облямівкою. Літня кофта гачком  готова! Настійно рекомендуємо ознайомитися з навчальними відео-уроками.

Літня кофта гачком. Варіант 3

Як багато оригінальних речей можна зробити гачком! Ви тільки подивіться на приклади нижче:

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 9

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 10

Ажурні візерунки:

Літня кофта гачком – докладне керівництво як в’язати 11

Основний візерунок: по зазначеній вище схемі, з 1-ого по 5-ий ряд зв’язати один раз, далі повторювати тільки з 2-ого по 5-ий ряд.

Щільність в’язання: 30 повітряних петель на 25 рядів. Розмір 10 * 10 см.

Спина: Для початку в’яжемо ланцюжок з 145 повітряних петельок і в’яжемо узор по схемі, повторюючи тільки раппорт. В’язати так 35 см. Далі від початку пройм закрити по 8 петельок з обох сторін, далі в кожному ряду закривати 3 рази по 3 петлі. При досягненні висоти 50 см, від початку для горловини залишити 35 петель посередині. Потім обидві сторони закінчувати окремо. Для виконання заокруглення, слід закривати в наступних рядах 3 рази по 4 петлі. Висота повинна бути 55 см.

Перед: В’яжеться аналогічно спинці, але після досягнення 44 см від початку для горловини залишити 21 середню петлю. В кожному наступному ряду для заокруглення закривати 1 раз по 4 петлі, 3 рази по 3 петлі та 3 рази по 2 петлі. Висота 55 см.

Збірка: Зробити бокові шви і плечові шви. По краях зробити облямівку.


Check Also

Фасони суконь на випускний 2019 року. Модні тенденції

Випускний вечір – одна з найпрекрасніших і хвилюючих подій, яку за важливістю і значимістю можна …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *