Home / Діти / В’язання дитячих шапочок. Детальна інструкція для початківців

В’язання дитячих шапочок. Детальна інструкція для початківців

Коли з’являється на світ малюк, хочеться одягнути на нього все найкраще, і навіть не купити речі, а зробити їх власноруч. Не виняток – шапка для новонародженого гачком. Далі дізнаємось про детальне в’язання дитячих шапочок.

В’язання дитячих шапочок. В’яжемо шапку новонародженому, з чого почати

Позбавлені забобонів дами беруться за гачок або спиці, ще чекаючи народження дитини, тому що розуміють: займатися в’язанням з появою немовляти буде ніколи. Новонароджені діти – різні за характером: один дає мамі виспатися і займатися домашніми справами, від іншого не відійдеш ні на хвилину. Часто неспокійними дітьми займаються по черзі всі члени сім’ї.

І якщо не мама, то бабуся зможе викроїти хвилинку на в’язання дитячих шапочок, аксесуарів. В’язана шапка вже давно стала модним аксесуаром. Завзятий помпон або інші елементи декору роблять її не просто функціональною, але ще і дуже гарною деталлю гардероба. Класні шапки піднімають настрій і ідеально вписуються в будь-яке колірне рішення.

Вони підходять і до шкіряної куртки і до елегантного пальто, потрібно тільки освоїти в’язання дитячих шапочок  і вивчити кілька простих схем. Чим простішою буде шапочка, тим швидше її виготовити.

В’язана шапочка для новонародженого гачком не повинна виявитися малою, значить, варто зайнятися обчисленнями розміру. Особливо складно визначитися з мірками, коли малюк ще «в проекті». Акушери вважають, що голова новонародженого має обхват 35 см.

Це тільки статистика, але не факт. Якщо батьки новонародженого малюка мають великий розмір головного убору, то малюк може з’явитися на світ, маючи голову з обхватом 37-38 см. У дітей з гідроцефальним синдромом (швидко виліковується саме в дитинстві) голова росте швидше, ніж у однолітків. В процесі лікування патологічний ріст сповільнюється.

Шапочки ж потрібні всім – і здоровим, і не дуже – новонародженим, благо гуляти на вулиці корисно при будь-якому захворюванні, виключаючи застуду. Зате зрозуміло, чому таблиці розмірів голови нерідко показують тільки приблизні значення.

Щоб виготовити шапочку для новонародженого гачком, краще скористатися таблицею, яка б показала залежність розмірів основи і висоти шапки від обхвату голови, який реально поміряти або прикинути за даними УЗД (якщо малюк ще не народився). Чим більшим буде плід, тим більша ймовірність, що обхват голови складе 38-39 см.

Окружність (обхват) голови новонародженої немовляти – 36

Діаметр основи шапочки – 11,5

Висота (глибина) виробу – 11-14

Окружність (обхват) голови новонародженої немовляти – 37

Діаметр основи шапочки – 11,8

Висота (глибина) виробу – 11-14

Окружність (обхват) голови новонародженої немовляти – 38

Діаметр основи шапочки – 12,1

Висота (глибина) виробу – 11-14

Окружність (обхват) голови новонародженої немовляти – 39

Діаметр основи шапочки – 12,3

Висота (глибина) виробу – 11-14

Окружність (обхват) голови новонародженої немовляти – 40

Діаметр основи шапочки – 12,7

Висота (глибина) виробу – 11-14

Таблиця розмірів деталей шапочки підходить для перших трьох місяців життя. Народженого малюка просто піддати міркам, тому вийде коригувати висоту шапочки в міру в’язання. Також важливо пам’ятати, що зв’язані гачком речі гірше тягнуться, ніж виконані на спицях. Перевага роботи гачком в тому, що виріб вийде надв’язати.

Для діток від 3 місяців діє така таблиця:

Окружність (обхват) голови новонародженої немовляти – 41

Діаметр основи шапочки – 13,1

Висота (глибина) виробу – 14-16

Окружність (обхват) голови новонародженої немовляти – 42

Діаметр основи шапочки – 13,4

Висота (глибина) виробу – 14-16

Окружність (обхват) голови новонародженої немовляти – 43

Діаметр основи шапочки – 13,7

Висота (глибина) виробу – 14-16

Окружність (обхват) голови новонародженої немовляти – 44

Діаметр основи шапочки – 14

Висота (глибина) виробу – 14-16

Окружність (обхват) голови новонародженої немовляти – 45

Діаметр основи шапочки – 14,3

Висота (глибина) виробу – 14-16

Яка пряжа не шкідлива для новонародженого? Бабусі однозначно виберуть шерсть або напівшерстяні нитки. Мами можуть знайти гідну альтернативу у вигляді акрилової пряжі. Якщо ж під шапочкою немовля носить бавовняний чепчик, то до пряжі тільки одна вимога: з неї має вийти аксесуар по погоді.

Гачок потрібно вибирати по товщині нитки.

В’язання дитячих шапочок – інструкція для початківців

Навіть найскладніша по в’язанню шапочка для новонародженого гачком виконується швидко в силу малого розміру. Ми ж пропонуємо елементарні варіанти, які виглядають досить ефектно. Схеми або відеоінструкція – в допомогу початківцям, хто раніше навіть не в’язав гачком. Це шапочка для новонародженого, виконана без вушок і зав’язок, зате прикрашена яскравим помпоном, а також шапочка-чепчик з воланом навколо основи.

Проста шапочка гачком

Щоб почати цю шапочку, зв’яжемо гачком кільце «амігурумі» і обв’яжемо його шістьма стовпчиками без накиду.

Подальші ряди виконуються пишними стовпчиками. Як робити цей елемент гачком? Потрібно зробити накид, запустити інструмент в петельку – вершину стовпчика попереднього ряду – і витягнути через неї петлю, потім знову виконати накид. Далі через петлю протягуємо ще одну і пров’язуємо її через все, що знаходиться на гачку.

Пишний стовпчик готовий, починаємо наступний. У цьому ряду їх – шість. Між ними в наступному ряду вив’язується по два пишних стовпчика. Далі – по два через один.

Схема така ж, як для в’язання кола гачком, тільки виконуються не звичайні, а пишні стовпчики. У нас вийдуть шість секторів, на кордонах яких робляться надбавки пишних стовпчиків. Це допоможе зберегти форму кола.

Основа  в’яжеться до потрібного розміру, після чого йде в’язання без надбавок – просто в шаховому порядку. Далі в’яжемо на необхідну висоту шапки і виконуємо останній ряд пишних стовпчиків контрастною ниткою. З неї ж виготовляємо помпон. Можна його виконати на картонних кільцях або зробити за принципом кисті: намотати на два пальця моток нитки, міцно перев’язати його посередині, розпушити і підстригти кінці.

Проста і дуже ефектна шапочка для новонародженого представлена в відеопослідовності з в’язання дитячих шапочок. Автор розповідає докладно, з чого починати основу, як зв’язати віяловим візерунком бічні поверхні і як переходити до оборки. В процесі в’язання виконуються і зав’язки тим же гачком. В кінці роботи по периметру основи робиться чудова оборка.

Чепчик для новонародженого гачком – схеми і опис

Малюки часто поводяться неспокійно, навіть під час прогулянки, тому бажано шапочку оснастити зав’язками або зв’язати чепчик. Цей вид шапочки для новонародженого дуже легко в’яжеться гачком. Навіть невигадлива віялова в’язка при поєднанні ниток двох кольорів дає приголомшливо красивий результат.

Основа такого чепчика в’яжеться гачком як звичайне коло. Початок – ланцюжок з 6 повітряних петель, замкнутий в коло. Далі – три підйомних петлі і обв’язування кола 15 стовпчиками з накидом.

У наступному ряду число стовпчиків з накидом подвоюється, третій ряд – по черзі з одного стовпчика в’яжемо два і з двох – два. Аналогічно виконуємо четвертий ряд, а п’ятий пров’язуємо без додатків. Якщо основа виробу для новонародженого не досягла потрібного розміру, то варто зробити п’ятий ряд із збільшеннями, а в шостому просто вив’язати гачком по стовпчику з накидом з кожної вершини.

Основа шапочки

Далі шапочка в’яжеться віяловим візерунком. Для цього гачком заправляємо контрастну нитку і робимо три петельки підйому, чотири стовпчики з накидом з однієї вершини. Пропускаємо вершину стовпчика, а в наступний пров’язуємо з’єднувальний стовпчик. Далі знову пропускаємо, а в наступній вершині робимо нове віяло з п’яти стовпчиків з накидом. Новий ряд вив’язується початковим кольором із з’єднувальних стовпчиків. Сполучні стовпчики нового ряду пров’язуються в центр віяла попереднього ряду.

Приділимо окрему увагу місцю переходу до шиї. Часто чепчики не закривають добре шию новонародженого. Щоб це виправити, просто пров’язуємо сполучними стовпчиками того ж кольору, що і віяловий візерунок. У даній моделі у нас 12 рядів віял і стільки ж рядів зі звичайних стовпчиків без накиду для шийної частини. За рахунок того, що вони невисокі, формується м’яка виїмка для шиї новонародженого.

Виконати ажурну шапочку для новонародженого гачком вийде і за такою схемою. У центрі – замкнутий ланцюжок з 6 повітряних петель. З нього гачком вив’язується 12 стовпчиків. Точніше – три повітряних петлі підйому, які замінять один з стовпчиків, і 11 повноцінних стовпчиків з накидом. Число стовпчиків в новому ряду подвоюється. Далі з кожного першого стовпчика пров’язується по два стовпчики з накидом, а над кожним другим – робиться повітряна петелька.

Наступний ряд – формування гачком віял, що складаються з 2 стовпчиків з накидом, однієї повітряної петлі і ще 2 стовпчиків з накидом, які вив’язуються з переходу між сусідніми стовпчиками попереднього ряду.

Над повітряними петлями нижнього ряду виявиться місце з’єднання віял. Далі віяла вив’язуються гачком з повітряної петельки, що знаходиться в центрі віяла нижнього ряду. Місце між віяловими візерунками заповнюється почерговими повітряними петлями і стовпчиками з накидом.

Коли в’язання дитячих шапочок  досягне обчислених розмірів основи шапки, надбавки потрібно перестати робити. Низ виробу для новонародженого виконується більш щільним – стовпчиками без накиду і зубчастим візерунком.

В’язання дитячих шапочок – відео уроки

В’язати шапочку для новонародженого гачком набагато простіше, якщо перед очима є схема або відеоурок. Докладна розповідь і показ стане корисним для початківців. Багато речей для новонародженої дитини робляться як моделі унісекс, тому їх вдасться зв’язати гачком задовго до появи малюка.

Інша справа – коли стать дитини відома. Тут варто придивитися до моделей шапочок для новонароджених хлопчиків або дівчаток. Різниця не тільки в кольоровій гамі, але і у великій кількості воланів для малятка, або їх практичній відсутності в шапочці для хлопчика.

Шапочка гачком для хлопчика

Чим може бути прикрашена шапочка або чепчик новонародженого хлопчика? Фігурки тварин або героїв мультфільмів, вушка, геометричні фігури – все це можна вишити або окремо зв’язати гачком і пришити до шапочки. Пензлик і помпони теж допустимі в гардеробі хлопчика – як на головному уборі, так і на кофтах, шарфиках, комбінезонах.

Шапочка гачком для дівчинки

Якщо взятися в’язати гачком шапочку новонародженій дівчинці, то варто виконати квіткові прикраси, дзвіночки, мереживні волани. Багато з цих компонентів вив’язуються безпосередньо гачком в процесі роботи над шапочкою. Це і фактурні візерунки, і оборки з воланами. Решту реально окремо зв’язати гачком і додати потім, просто пришивши до головного убору.

І нехай зв’язана шапочка для новонародженого гачком прослужить малятку недовго, адже дитина виросте з неї, зате він із задоволенням буде надягати цей перший головний убір на свої м’які іграшки.

Правильне в’язання дитячих шапочок

Ви, напевно, бачили діток, які гуляють в яскравих смішних шапках. Забавні вушка і мордочки звірів, які  можна зв’язати гачком. Для початку потрібно зняти мірки, як це показано на схемі.

Вам знадобиться:

80-100 грам акрилової пряжі (30 г рожевого і 60 г сірого кольору);

трохи білої і чорної пряжі для декору;

гачок №4.

Розпочинайте в’язати сірими (рожевими) нитками, починаючи від верхівки;

сформуйте кільце і обв’яжіть його напівстовпчиком для утворення кола;

продовжуйте роботу і сформуйте таким чином основу шапки;

коли основа готова, продовжуйте в’язання сірими нитками, але вже не додавайте петлі для утворення кола;

пров’яжіть половину шапки і перейдіть на нитки рожевого (сірого) кольору;

продовжуйте роботу до повного розміру і закріпіть нитку з виворітного боку;

намітьте місце для довгих вушок, закріпіть рожеву нитку і пров’яжіть простим напівстовпчиком 4-5 см;

продовжуйте в’язання полотна до тих пір, поки довжина вуха не стане достатньою (порядок в’язання за схемою можна змінити, якщо ви хочете велику довжину вух);

зв’яжіть симетричне вухо з іншого боку;

виконайте за схемою верхні круглі вушка і носик мишки;

пришийте всі деталі до шапки.

Смішні зайці чи ведмежата прикрасять шапочку для найменших.

Затишні і елегантні шапки, зв’язані пишним стовпчиком, підійдуть до будь-якого фасону зимового одягу. Вони прекрасно тримають форму і є стильним аксесуаром, який можна виготовити своїми руками. Пряжа для такого фасону повинна добре тримати обсяг, не мнутись і не втрачати ворс. Інакше після декількох днів носіння виріб втратить свій зовнішній вигляд.

Вам знадобиться:

150-250 г пряжі (в залежності від того, чи будете ви робити помпон самостійно);

гачок №4.

Для початку врахуйте нюанси роботи:

шапка в’яжеться знизу вгору;

кратність петель для візерунка повинна бути рівною 5;

робота ведеться не тільки по колу, а в різні боки:

при повному проходженні кола в кожному другому ряду зробіть з’єднувальний стовпчик і продовжуйте роботу третього ряду в зворотному напрямку.

Порядок роботи:

ознайомтеся зі схемою виконання візерунка;

наберіть ланцюжок з повітряних петель і довжиною, рівній окружності голови (і кратній 5);

з’єднайте ланцюжок в кільце і зробіть 3 повітряні петлі для підйому;

пров’яжіть перший ряд узору за схемою і виконайте 3 петлі для підйому;

зв’яжіть 2 повітряні петлі для переходу до другого ряду візерунка і виконайте 2 стовпчики, вводячи гачок між рядком з трьох стовпчиків;

для створення того самого очікуваного візерунка введіть гачок в середину середнього стовпчика нижнього ряду і витягніть нитку до рівня 2 ряду;

зробіть накид на гачок і витягніть таким чином 5 петель, роблячи після кожного накид на гачок;

для завершення візерунка простягніть робочу нитку через всі петлі з накидом і закріпіть повітряною петлею;

третій ряд в’яжіть так само, як і другий, але в зворотному напрямку;

продовжуйте в’язання дитячих шапочок  до тих пір, поки не потрібно буде зменшувати кількість петель для звуження шапки на маківці;

в кінці роботи стягніть всі петлі в одну нитку і закріпіть її в центрі. Пришийте хутряний помпон або зробіть такий же з ниток, якими виконували роботу.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *