Home / Діти / Літні ігри для дорослих та дітей

Літні ігри для дорослих та дітей

Якщо ви їдете у відпустку на море або просто вирішили з друзями вибратися у вихідні на природу, варіантів активного відпочинку на свіжому повітрі існує величезна кількість. Тут все залежить від смаку, переваг і обраної локації. Тепла літня погода – чудова нагода пограти з дитиною. А чи замислювалися ви, що найзвичайніші літні  ігри  – наприклад, догонялки або стрибання на скакалці – допомагають розвивати корисні фізичні навички, такі як зорово-моторна координація, велика і дрібна моторика? Так що беріть пару пляшок водички, намажте дитинку кремом від засмаги і вперед!

Літні ігри для дорослих. Квест на природі

Літні ігри для дорослих та дітей

Якщо ви відпочиваєте в лісі, влаштуйте квест, мета якого – знайти скарб. Ви можете доручити розробку квесту компаніям, які спеціалізуються на цьому, а можете проявити креатив і написати сценарій самі. Тут головне пам’ятати основні правила: прорахувати кількість команд (їх повинно бути не дуже багато, оптимальна кількість – 2-3), розробити маршрут (краще заздалегідь оглянути місце майбутнього відпочинку), намалювати карту, придумати завдання і подбати про скарб. До речі, про останнє. Чудовим доповненням до основного призу стануть напої: соки, водичка, газована водичка, які освіжать і нададуть сил переможцям.

Літні ігри. Пляжний волейбол

Якщо ви відпочиваєте на пляжі, зіграйте в волейбол. Гра може проводитися як на березі, так і безпосередньо у водичці. Правила приблизно однакові, але в водичці потрібно прикладати більше зусиль, щоб відбити м’яч. Незвичайним видом волейболу є малайський, де м’яча можна торкатися будь-якими частинами тіла, крім рук. Спробуйте, виходить дійсно весело!

Літні ігри. Фрісбі на дачі

Якщо ви зібралися на дачу, захопіть з собою фрісбі. Але використовуйте його не в класичному розумінні, а об’єднайте з гольфом. Для гри необхідний великий відкритий майданчик, по всьому периметру якого повинні бути розставлені кошики. Принцип гри такий же, як в гольфі: гравці повинні переходити від однієї «лунки» до іншої і по черзі потрапляти в неї фрісбі, використовуючи якомога меншу кількість спроб. Відмінне проведення часу після ситного шашлику.

Літні ігри для дітей – якими повинні бути?

Навіть якщо ви живете в тепленькому кліматі, де приємна погода не рідкість, літо – це привід виходити на вулицю якомога частіше.

Якщо ж попереду вогка осінь і холодна зима, то потрібно підготуватися, тобто зміцнити імунітет і загартуватися. Цьому сприяють рухливі літні  ігри  на вулиці, в будь-яку погоду, навіть у вітряну і холодну, а також будь-які розваги з водичкою.

Не бійтеся, що при активному відпочинку малюк буде падати, обдирати коліна і ставити синці. Краще ходити зі садном на лікті, ніж просидіти все літо на лавочці.

Літні ігри. Правила безпеки

Сонце, повітря і водичка можуть перетворитися з кращих друзів в небезпечних ворогів, якщо нехтувати правилами безпеки.

Тому звертайте увагу на те, як одягнена ваша дитина влітку. Одяг повинен бути з натуральних тканин, легким та зручним. Виробники люблять прикрашати аплікаціями і кишеньками дитячі речі, але для активних ігор це не кращий варіант. Вибирайте одяг з мінімумом декоративних елементів. Спортивні літні ігри  – це значить, що дитина буде швидко рухатися і залазити на дерева. Якщо під час бігу або повзання по дитячому майданчику деталі зачепляться за гілки або гачки спортивного комплексу, це може стати причиною травми.

Так само уважно поставтеся і до взуття. Хоч як би швидко росла ваша дитина, не купуйте сандалі і кеди на розмір більше. Удари і так неминучі, навіщо створювати додатковий фактор ризику, купуючи взуття невідповідного розміру?

Обов’язково надягайте легку панамку, використовуйте сонцезахисний крем і стежте за тим, щоб малюк досить пив, щоб уникнути сонячного і теплового удару. І продумайте про захист від укусів комах.

Якщо дотримуватися цих правил, ігри на свіжому повітрі влітку будуть згадуватися весь рік!

Літні ігри. У що ж грати?

Катання на велосипеді

     Катання на дво- або триколісному велосипеді розвиває велику моторику і зорово-моторну координацію. Крім того, це веселе і рухливе заняття.

     Якщо дитина не вміє кататися на велосипеді, для початку переконайтеся, що велосипед йому підходить за віком та розміром. Обов’язково надіньте на дитину захист і розкажіть про основні правила безпеки.

Гра в м’яч

     Гра в м’яч розвиває найрізноманітніші навички – незалежно від того, кидає дитина м’яч, ловить або штовхає його.

     Зазвичай до п’яти років діти не дуже добре вміють кидати і ловити м’ячик. Для цього необхідно мати хорошу зорово-моторну координацію. Однак ніколи не рано починати вчитися. Використовуйте м’ячі різних розмірів, ловіть і кидайте м’яч по черзі. Не використовуйте важкі м’ячі. Починайте з невеликої відстані, потім поступово її збільшуйте.

     При штовханні м’яча також корисно буде використовувати м’ячі різних розмірів і ступенів надуття. Нехай дитина вчиться штовхати як правою, так і лівою ніжкою. Повчіть дитинку також вести м’яч.

Мильні бульбашки

     Здавалося б, що може бути простіше! Однак надування мильних бульбашок не таке вже просте заняття для маленьких дітей. Потрібно навчитися правильно складати губи і дути в потрібному напрямку. Зазвичай цьому вчаться у віці від 3 років. Також непростим завданням може виявитися тримання пляшечки і палички для надування. Так що починайте потихеньку. До речі, не забувайте, що бульбашки можна надувати не тільки спеціальною паличкою або соломинкою, але і за допомогою невеликих пластикових баночок, йоржиків, мухобійок з дірочками. Спочатку продемонструйте, малюкові, як цей “пристрій” працює, потім допоможіть повторити самостійно.

Обруч

     Навіть для деяких дорослих використання обруча за його прямим призначенням – справа непроста, так що чого вже тут говорити про маленьку дитину. Але ж існує і безліч інших ігор з обручем! наприклад:

     – Покладіть обруч на підлогу і закидайте в нього що-небудь;

     – Запропонуйте малюкові використовувати обруч як кермо – і подивіться, яку гру він придумає!

     – Розкладіть кілька обручів на підлозі і запропонуйте малюкові пострибати в них різними способами;

     – Поставте кілька обручів на ребро, нехай малюк проповзе всередині них як по тунелю.

Малювання крейдою

     Малювати подвійно веселіше на вулиці. Беріть набір крейди і вирушайте малювати на асфальті. Це можуть бути як звичайні картинки, так і класики або інші розмітки для ігор.

Прогулянка

     Де б це не було – прогулянка у вашому кварталі, в парку або саду – ходьба і біг розвивають м’язи ніг і насичують кров киснем. Якщо є така можливість, нехай дитинка походить босоніж. Це буде незвичайний почуттєвий досвід – будь то трава, пісок або просто дорога.

     Навіть найзвичайнішу прогулянку у дворі можна зробити захоплюючою: вдаючи, що ви – літаки або машини, а може і зовсім – риби, що пливуть в морі!

Скакалка

     Стрибати на скакалці діти вчаться десь в 5-6 років, але це ще не означає, що не можна спробувати повчитися! Почніть з найпростішого – звичайних стрибків. Діти люблять стрибати через тріщини в асфальті, камені, калюжі. Відпрацювавши цю навичку, можна починати стрибати через скакалку. Для початку просто покладіть її на підлогу і дайте дитині через неї кілька разів перестрибнути. Потім починайте скакалку трохи піднімати – тільки обережно, не піднімайте її занадто високо. Потім перекидаєте скакалку над головою і давайте малюкові її просто переступити, поступово підвищуючи швидкість.

Ходимо босоніж

Коли не можете придумати, в які літні ігри  пограти, почніть з найпростішого – зніміть взуття.

У цю гру можна і потрібно грати разом, тому що вона корисна дорослим і дітям. Ходьба без взуття стимулює і масажує ступні, допомагає розвивати координацію. Дитині вона дарує нові тактильні відчуття і сприяє розвитку органів почуттів.

На знайомій галявинці або на чистому пляжі зніміть взуття. Попросіть малюка розім’яти пальчики і поворушити ними.

Потім згадайте шкільні уроки фізкультури: на розминці діти ходять на п’ятках, на носках, на внутрішній і зовнішній стороні стопи. Спробуйте повторити все те ж саме.

Нехай малюк доторкнеться стопами до гарячого піску, м’якої зелені, твердого каменю.

Проробляйте все разом і діліться відчуттями, щоб дитина вчилася виражати свої емоції.

Граємо в мильні бульбашки по-новому

Мильні бульбашки можна пускати годинами, але навіть це може набриднути. Коли ви відпочиваєте з малюком на дачі або граєте в своєму дворі, зробіть пінну змію.

Для цього вам знадобиться маленька пластикова пляшка, старий носок, що залишився без пари, мильний розчин і харчові барвники (втім, без них можна обійтися).

Відріжте дно у вузькій пляшці об’ємом 0,3-0,6 л. Кришку зніміть. Потім візьміть самотній носок і натягніть його на пляшку з обрізаною стороною. У вас повинна вийти рівна поверхня, що закриває дірку в пластиці.

Потім візьміть тарілку або пластикову чашку і вилийте туди мильний розчин. Якщо спеціального немає, то підійде суміш рідини для миття посуду і водички.

Опустіть пляшку з носком в розчин, щоб мило просочило тканину.

Тепер повільно дуйте в горлечко пляшки і дивіться, як у вас виходить ціла пінна змія!

Додайте кілька крапельок харчових барвників в розчин – і ваші пухнасті змійки перетворяться в веселку.

Ця незвичайна модифікація улюбленої гри сподобається дітям незалежно від віку.

Візьміть для розчину піну для купання, і у ванній можна буде будувати пінні замки.

Шукаємо скарби

Це гра для діток, які скоро підуть в садик або вже відвідують молодшу групу. Літні ігри  на природі можуть розвивати не тільки фізично, а й сприяти інтелектуальному зростанню.

Для цього батькам доведеться підготуватися до прогулянки.

Перед тим, як відправитися в парк або на подвір’я, приготуйте сюрпризи: складіть свіжі ягоди, маленькі цукерки або іграшки в мішечки або коробочки. Це будуть ваші скарби.

Поки малюк бігає або возиться в пісочниці, непомітно сховайте скарби в цікавих куточках.

А потім пограйте в шукачів скарбів: задавайте маляті запитання. Наприклад, якщо ви сховали подарунок під березою, нехай він відгадає загадку про це дерево. Підкажіть, що біля коріння лежить щось чудове.

Буде здорово намалювати просту карту, навіть якщо вона буде не надто точною. Малюкам ще зарано орієнтуватися по схемі, але це допоможе створити потрібну атмосферу.

Коли намагаєтеся добратися до захованого скарбу, повчіться рахувати до п’яти. Яким чином?

Виберіть мету – місце, де лежить «секретик». Потім давайте дитині завдання: «Щоб дістатися до цукерки, зроби три великих кроки, потім два маленьких, чотири рази повернись і один раз стрибни». Звичайно, весь шлях з одного разу дитина не запам’ятає, давайте вказівки по черзі, одну за одною.

Різними завданнями і пошуком скарбів можна займатися годинами, а щоб це не набридало, виїжджайте на прогулянки в різні місця.

Літні ігри – коли на вулиці похмуро

Якщо дозволяють квадратні метри, можна грати в рухливі літні ігри  навіть вдома. Ігри на прогулянках влітку, звичайно, корисніші, але і під дахом можна знайти місце для веселощів.

За допомогою звичайного малярного скотча можна швидко і без складнощів накреслити на підлозі все, що завгодно. Наприклад, провести довгу лінію, що проходить через всю квартиру. Додайте уяви, і вона перетвориться в цирковий канат. Завдання канатохідця, тобто вашої дитини – пройти по ній і не оступитися. Відмінний спосіб розвивати координацію, коли на дитячому майданчику занадто мокро.

На верандах або під навісами можна грати в улюблені класики, не малюючи розмітку крейдою. Кілька смуг малярного скотча – і квадрати готові.

Так можна грати в будь-яку гру, в якій потрібно накреслити кордони, починаючи від стрибків в довжину (а приземлятися краще всього на м’які матраци), закінчуючи хрестиками-нуликами (замість хрестиків та нуликів використовуйте пластикові стаканчики або кульки різного кольору).


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *