Home / Діти / Дитячі ігри влітку

Дитячі ігри влітку

На вулиці стало тепло і звичайно діти прагнуть на свіже повітря. Влітку можна знайти безліч захоплюючих занять. Діти катаються на велосипедах, малюють крейдою на асфальті, грають в пісочниці, освоюють бадмінтон і багато іншого. Ми поговоримо про те, як зайняти компанію дітей у віці 4-5-6 років. У цьому віці діти ще не так охоче грають в ігри зі складними правилами, що вимагають значних зусиль або багато часу. Дитячі ігри  влітку повинні проводитися на вільних, краще спеціально обладнаних майданчиках, де немає підвищеного ризику травматизму.

Дитячі ігри. Гра «Впізнай мене»

Дитячі ігри влітку

Для цієї гри можна набрати будь-яку кількість бажаючих, але краще більше 3-4 чоловік. З усієї групи вибирають ведучого. Діти встають по колу, а ведучий в центр. Ведучий обов’язково закриває очі. Діти спокійно йдуть по колу і кажуть:

«Ми трошки повеселившись,

По місцях все розмісили.

Ти (ім’я дитини ведучого) відгадай,

Хто покликав тебе, впізнай ».

Дорослий, який спостерігає за дітьми, після закінчення цих слів показує на будь-яку дитину. Ця дитина називає ведучого по імені, а той не відкриваючи очей повинен з першого разу вгадати, хто його назвав. При правильній відповіді ведучим стає вказана дитина.

Дитячі ігри. Гра «Маленький вартовий»

Серед групи дітей вибирають ведучого, який називається «вартовий». Основний навик такої гри, вміти зосереджено слухати і орієнтуватися в просторі.  Діти стоять по колу, а вартовий сидить або стоїть в центрі з зав’язаними очима. Дорослий показує на стоячу в колі дитину. Він починає спокійно наближатися до вартового. Той, почувши його кроки повинен рукою не відкриваючи очей показати напрямок, де йде дитина. За бажанням часовому можна дати одну, дві або три спроби. Якщо часовий вгадав напрямок, він змінюється з  дитиною, що йде. Якщо гра викликає складності, можна попросити дітей при ходьбі створювати додатковий шум (плескати, топати).

Дитячі ігри. Ходьба «точно в ціль»

Багато ігор для дітей влітку не обходяться без малювання крейдою. Для цієї гри знадобиться знайти підходящу площадку, на якій можна намалювати мішень прямо на асфальті або іншому покритті. Для мішені необхідно намалювати п’ять концентричних кіл (кола всередині одне одного). Для дітей такого віку зробіть найменший внутрішній коло радіусом близько 25 см. Радіус кожного наступного кола збільшуйте на 25 см. У колах необхідно намалювати цифри-окуляри, внутрішнє коло – 5 очок, далі 4 очка. до останнього кола в 1 очко. Близько мішені (на відстані 5-10 м) намалюйте стартову лінію. Гравці по черзі стартують від лінії і, закривши очі, йдуть по напрямку до кола. Дуже важливо, щоб діти йшли акуратно, дорослі повинні спостерігати, щоб дитина не впав. Дитина зупиняється в місці, яке йому здається мішенню. Якщо дитина потрапила в мішень, дивляться очки. Заздалегідь домовляються про кількість спроб і, підсумовуючи очки, вибирається переможець. Аналогічно можна грати командами.

Дитячі ігри. Гра «Яструб і качки»

Дитячі ігри  влітку, це в основному рухливі ігри, коли можна добре побігати. Наступна гра дає можливість весело побігати. Для гри малюють два кола на відстані один від одного близько 5-10 кроків. Ці кола будуть озером. Серед граючих дітей вибирається яструб, який встає між колами. Інші дітки діляться на дві групи і встають в своє коло, вони будуть качками. За сигналом качки міняються місцями (колами). Яструб торкаючись ловить качок коли вони не перебувають в колах. Ті качки, яких спіймали, виходять з гри. Яструб підраховує нанизаних качок. Потім вибирається інший яструб (можна за допомогою лічилки). Всі качки повертаються в гру. В кінці можна вибрати найспритнішого яструба за кількістю нанизаних качок.

Дитячі ігри. Гра «Пташки в шпаківні»

Для цієї гри необхідна непарна кількість граючих дітей. На майданчику в різних місцях малюються (або позначаються з підручного матеріалу) кола в такій кількості, щоб одне коло було на одну пару дітей (але одна дитина залишається без кола). Ці кола будуть шпаківнями, в яких повинні жити дві пташки. Діти бігають близько кіл і за сигналом біжать в кола, парно займаючи свої «шпаківні». Хтось програє не зайнявши будиночка.

Дитячі ігри. Пострибаємо

Дитячі ігри  влітку повинні включати в себе різноманітні рухи. Дуже корисно не тільки бігати, а й стрибати. Запропонуйте дітям наступну гру. На майданчику необхідно намалювати або викласти з підручних матеріалів доріжки по кількості гравців. Діти стають біля своїх доріжок, по сигналу вони стрибають на одній нозі (не змінюючи ногу, не переступаючи за лінію, і не стрибаючи на двох ногах) до фінішу.

Дитячі ігри. Гра «Джміль»

Підбираючи ігри для дітей влітку, не забувайте про м’яч. Для наступної гри необхідний м’яч будь-якого розміру, але краще невеликий. Гравці діти сідають по колу, ноги перед собою. М’яч катається всередині кола, його можна штовхати руками і необхідно потрапити до ніг іншого учасника. М’ячик є «джмелем», якщо він торкається ніг учасника, той вважається «ужаленим». Ужалений учасник відвертається спиною до тих пір, поки не ужалять іншого учасника.

Дитячі ігри влітку на пляжі в воді

Діти дуже люблять проводити час на пляжі, адже там є водичка і золотистий пісок. Давайте ж скористаємося цими дарами природи і пограємо з нашими дітьми.

Дитячі ігри. Міцні сіті

Для цієї гри необхідно якомога більше учасників. Необхідно шляхом проголошення лічилки визначити двох провідних цієї гри, інші ж будуть виконувати роль риби. Отже, всі учасники гри заходять в водичку. Провідні беруться за руки, і намагаються зловити інших учасників (рибу). Кого вони зловлять переходять на їхній бік і так само беруться за руки. Таким чином, до кінця гри повинна бути вся риба спіймана і утворитися довга міцна сітка з усіх учасників гри.

Дитячі ігри. Вибивали в водичці

Учасники гри стають у водичці по колу. Ведучий стає в центр кола з м’ячем, який повинен бути прикріплений до мотузки. Ведучий розкручує мотузку з м’ячем і намагається зачепити учасників, ті в свою чергу повинні встигнути пірнути під водичку, щоб м’яч їх не зачепив. Кого м’яч зачіпає стає в центр кола і переймає роль ведучого.

Дитячі ігри влітку на пляжі

Якщо пляж піщаний, то варіантів для проведення дозвілля неймовірно безліч.

Для найменших діточок найцікавішим заняття на пляжі буде гра в відерце, совочок, грабельки. Ви можете будувати з малюком пісочні бабки, готувати паски, робити різні фігурки з піску, використовуючи формочки. Якщо є в наявності сито, то можна шукати в піску маленькі черепашки або красиві камінчики.

Для дітей постарше відмінною розвагою можуть стати всілякі конкурси з будівництва фігур на задану тему з піску. Ви можете запропонувати побудувати з піску: замок, зображення дельфіна або медузи, тематичний напис, портрет, мультиплікаційних героїв. Діти в оформленні своїх робіт можуть використовувати черепашки, камінчики, водорості і іншу рослинність.

Можна влаштувати змагання в грі «Хрестики – нулики», використовуючи для гри морські камінці, оздоблені крейдою або маркерами.

Так само можна влаштувати конкурс, хто більше збере камінчиків і черепашок за відведений час або конкурс на найкрасивіший малюнок на піску.

Не варто забувати і про рухливі ігри на пляжі. Це пляжний волейбол, футбол, всілякі спортивні естафети.

Зробіть літній відпочинок цікавим і незабутнім, насиченим і обов’язково активним! Ваші діти це безсумнівно оцінять!


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.