З приходом осені і весни число простудних захворювань збільшується в кілька разів. Погода в цей період буває так оманлива, що з ранку сонце змінюється похолоданням і дощем до вечора. І хоча багато людей роблять медикаментозні спроби захиститися від прогресування хвороби, але мало хто знає, що лікування народними засобами від застуди в домашніх умовах може бути дуже ефективним і навіть приємним на смак.
Лікування народними засобами застуди
В результаті різкого перепаду температури і відсутності відповідного одягу, в організмі створюються сприятливі умови для розмноження вірусів, що провокують розвиток інфекції. Зазвичай в організмі людини присутня велика кількість мікроорганізмів, з якими успішно справляється імунна система.
Однак в момент переохолодження захист людини може дати збій, і віруси отримають свободу дій. І хоча перепад температури є лише підставою для застуди, але справжні причини криються в наступному:
Неконтрольоване розмноження мікроорганізмів, серед яких викликати респіраторну інфекцію можуть майже 250 видів вірусів і патогенних бактерій.
Наявність хронічних хвороб (наприклад, тонзиліт або алергія) сприяють депонуванню хвороботворних мікробів.
Ослаблений імунітет створює передумови для прогресування захворювання, а відсутність антитіл до довгострокової імунної пам’ятті на респіраторні збудники лише погіршує ситуацію.
Будь-який розлад роботи шлунково-кишкового тракту значно послаблює організм, що створює умови для розвитку застуди.
Різні стресові ситуації провокують порушення нормальних фізіологічних процесів, що веде до збільшення кількості збудників інфекції.
Симптоми застуди
Багато людей часто плутають застуду з грипом або ангіною, однак дані захворювання мають відмінні симптоми, що обумовлює і різні підходи до їх лікування.
Будь-яка респіраторна інфекція зазвичай супроводжується підвищенням температури тіла, що пов’язано з імунною відповіддю організму на дію збудників. Але все ж звичайна застуда має не настільки сильно загострені ознаки, як інші схожі хвороби:
температура зазвичай зростає не більше рівня 38,5 ° С;
слабкість організму може супроводжувати застуду, але не так яскраво, як грип;
віруси вражають слизову носа, провокуючи появу нежитю;
розвиток недуги має поступовий характер, що часто сприймається як просте нездужання;
на слизовій горла зазвичай спостерігається почервоніння;
при застуді кашель проявляється тільки на 3-4 день, коли інфекція з носоглотки поширюється на нижні дихальні шляхи;
головний біль зазвичай супроводжує будь-яке респіраторне захворювання, але, як і всі інші ознаки, проходить досить швидко при своєчасному лікуванні.
Розвиток застуди може прийняти неконтрольований характер і дати ускладнення у вигляді більш серйозних недуг. Припинити такий хід подій досить просто, але робити це потрібно в перші 1-2 дні після появи симптомів.
Як реагувати на перше нездужання при застуді?
Даному респіраторному захворюванню рідко надають великого значення, не звертаючи належної уваги на стан свого здоров’я. Звичайно, бувають випадки швидкого самолікування організму, проте це може забезпечити лише добре працююча імунна система.
У більшості ситуацій люди просто ігнорують нездужання, продовжуючи займатися звичними справами. І хоча часто хворий інтуїтивно збільшує кількість споживаної рідини, випиваючи більше чаїв з медом і малиною, але не завжди вдається побороти застуду самостійно навіть за тиждень.
Що ж робити в таких випадках? Якщо є можливість, то звернення до лікаря допоможе вирішити питання. Дільничні терапевти, як правило, мають уявлення про типових збудників застуди в конкретному регіоні і можуть порекомендувати дієві методи для позбавлення від хвороби.
Якщо ж звернення до лікаря пов’язане з труднощами, то лікування недуги залишається довірити народним засобам, яких існує безліч. Далі ви дізнаєтеся, як проводити лікування народними засобами застуду.
Лікування народними засобами застуди
Природні ліки недооцінюються багатьма людьми, хоча їх ефективність часто перевищує медикаментозну. Відомо, що хімічні препарати мають спрямовану дію на певний симптом або причину хвороби, але загальному зміцненню організму вони сприяють досить рідко.
Лікарські трави та інші природні інгредієнти допомагають відновити нормальну роботу імунної системи і створити умови для якнайшвидшого позбавлення від інфекції.
Протипростудний бальзам з ефірними маслами
Цей цілющий бальзам дуже добре допомагає в профілактиці і лікуванні застуди, кашлю, нежиті. Завдяки ефірним оліям в його складі, має протимікробні, антисептичні властивості, зігріває, тонізує, знімає спазми і підвищує настрій. Також цей бальзам з успіхом використовують від комариних укусів.
Складові:
Базове масло ши (треба брати нерафіноване) – 7 мілілітрів;
Базове кокосове масло (Баттері) – 3 мілілітра;
Бджолиний віск жовтого кольору – 1 грам;
Ефірне масло чайного дерева – 1 крапля;
ЕНфірне масло лаванди – 1 крапля;
Ефірне масло лимона – 3 краплі;
Ефірне масло евкаліпта – 3 краплі;
Ефірне масло ялиці – 2 краплі.
Маса готового бальзаму: 10 мілілітрів.
Розтопимо на водяній бані шматок воску і базові масла. Гарно все перемішуємо і знімемо з плити.
Почекаємо, поки суміш трохи охолоне, щоб не була гарячою, але і не застигла, додаємо ефірні масла і знову перемішуємо.
Приготований протизастудний бальзам виливаємо в чисту баночку і щільно закриваємо кришкою. Термін зберігання три місяці.
Застосування:
При застуді, ГРЗ, грипі, вірусних інфекціях потрібно розтирати грудну клітину, спину, робити масаж ступней. Після процедури надягаємо теплу кофту і шкарпетки.
Зверніть увагу:
Бальзам можна застосовувати для лікування дітей від одного року. При приготуванні його для дитини збільшуємо об’єм базових масел в два рази.
Протипростудний бальзам для розтирання
Складові:
Базова рослинна олія (можна взяти навіть соняшникову) – 20 мілілітрів;
Базове масло какао – 15 мілілітрів;
Бджолиний віск – 4 грами.
Ефірне масло ялиці сибірської – 10 крапель;
Ефірне масло шавлії – 20 крапель.
Розтопити на водяній бані віск з базовими маслами. Потім знімаємо з бані, трохи остудити і додаємо ефірні масла. Переливаємо в банку і закриваємо кришкою.
Готовий бальзам застосовувати при застуді і переохолодженні для розтирань спини, грудей, масажу ніг.
Рецепти з медом
Лікування народними засобами застуди, а саме воском практикується ще з давніх часів. Бджолиний продукт має протизапальну, бактерицидну і загальнозміцнюючу дію на організм. Суміш меду настільки багата макро- і мікроелементами, що важко знайти подібні їй ліки.
Мед, імбир і лимон
Суміш цих компонентів зарекомендувала себе як ефективний засіб від застуди. Правильно приготовані ліки по консистенції схожі з варенням, а зберігати їх можна в холодильнику.
Корисні якості кожного компонента доведені навіть при окремому їх вживанні, а в комплексі дані продукти ефективно знімають запалення і уповільнюють подальше прогресування застуди. Для приготування ліків потрібно скористатися таким рецептом:
Великий лимон очистити від шкірки і кісточок, порізати на дольки.
Близько 300 г імбиру пропустити через м’ясорубку разом з лимоном.
Добавити 200 г меду, добре перемішати і помістити отриману кашку в банку з кришкою.
Вживати можна як в чистому вигляді по 1 ч.л. перед їжею, так і додаючи в чай або теплу воду.
У профілактичних цілях досить одного прийому на добу, а для лікування – тричі на день.
Чай з медом
Напевно, складно знайти людину, яка б не чула про користь чаю з медом. Але не кожен знає, що при температурі понад 40 ° С будь-який білок денатурує, перетворюючись в суміш амінокислот.
Лікувальні властивості чаю, в який мед додали відразу після закипання води, викликає великі сумніви. Тому для приготування дійсно цілющого напою потрібно дотримуватися деяких правил:
Чай повинен охолонути до 40 ° С.
Краще використовувати зелений чай, що містить в своєму складі велику кількість природних антиоксидантів.
Мед можна і просто їсти ложкою – зовсім не обов’язково додавати його в рідину.
Часник з медом
Кожна людина ще з дитинства знає, що часник зміцнює імунітет, а часте його вживання захищає від більшості хвороб. Ця рослина містить в своєму складі активні речовини, які ефективно боряться проти більшості штамів мікроорганізмів.
Такий ефект часнику оцінили навіть фармацевти, випустивши на його основі безліч препаратів. У народній медицині добре зарекомендував себе наступний рецепт від застуди:
Часник подрібнюється на тертці.
Змішується в рівній пропорції з медом.
На 2-3 години забирається в холодильник.
Приймати слід по 1 ст.л. перед сном і не менше 5 днів.
Рецепти з горілкою та іншими спиртними напоями
Хоча спиртні напої здавна використовують для отримання задоволення, але відомо також безліч лікувальних рецептів на їх основі. Знаючі люди рекомендують невелику кількість горілки для позбавлення від застуди, але зловживання даним продуктом може привести до ускладнень, особливо у разі високої температури.
Горілка з перцем
Свій стан кожна людина здатна оцінити самостійно, і, як правило, організм попередить про наближення хвороби легким нездужанням. У таких випадках корисно нанести застуді удар перш, ніж вона проявиться в повну силу.
Відомий зігріваючий ефект перцю в суміші з алкоголем використовується в народі здавна, але не варто захоплюватися ні тим, ні іншим – велика кількість перцю дасть ускладнення на шлунок, а зловживання горілкою лише послабить організм. Для правильного лікування потрібно поступити таким чином:
Розмішати дрібку меленого перцю (чорного або червоного) в 100 г горілки.
Випити залпом.
Надіти теплі шкарпетки і добре пропотіти під ковдрою.
На ранок від застуди не залишиться і сліду.
Горілка з малиною
Чаєм з малиною багато людей регулярно проводять профілактику, знаючи про її цілющі властивості. Хоча варення з цієї ягоди не володіє таким корисним ефектом, але ось в свіжому вигляді вона здатна за кілька днів позбавити від застуди. І якщо дітям краще гарячий чай з малиною, то дорослі можуть додавати її до горілки:
Ягоди укласти в банку, але не притискати.
Залити доверху горілкою і поставити в холодильник на всю зиму.
У разі застуди додавати по 2 ч.л. настойки до чаю.
Пропотіти під теплою ковдрою.
Гаряче вино з прянощами – глінтвейн
Вино завжди користувалося великою популярністю в багатьох країнах Європи. Хоча для розслаблення його зазвичай вживали тільки в розведеному вигляді, але в лікувальних цілях напій з водою змішували дуже рідко.
Сучасні цілющі рецепти так різноманітні, що дозволяють приготувати не тільки корисні, але і смачні ліки. Як зігріваючий засіб широко використовується вино з додаванням спецій і фруктів, що в деяких країнах отримало назву глінтвейн:
У невеликій каструлі склянку води доводиться до кипіння.
Додається кориця, гвоздика, кардамон і аніс.
Настоюється 10 хвилин без підігріву.
Вливається 1 пляшка червоного вина (бажано сухого або напівсухого).
Додається цедра лимона і кілька часточок яблук.
Доводиться до 80 ° С і знімається з вогню.
Остуджують протягом півгодини, після чого додається 2 ложки меду.
Напій готовий до вживання.
Пиво з медом
Добре пропотівши, можна швидко позбавити організм від токсичних речовин, що значно покращить стан здоров’я. Для цієї мети добре підійде склянка розігрітого пива, але не закипілого! Додавши до напою 1 столову ложку меду, вийдуть дуже корисні ліки.
Однак після його прийому не рекомендується виходити на вулицю і навіть відкривати вікно, а краще відразу лягти в ліжко і пропотіти під ковдрою.
Коньяк з медом
Коли застуда тільки починається, то хорошим і способом запобігти її подальшого розвитку є 100 г теплого коньяку, який необхідно закусити 1 столовою ложкою меду. Однак не варто зловживати напоєм, інакше організм ослабне і хвороба прийме прогресуючу форму. Знаючі люди рекомендують також додавати невелику кількість коньяку з медом в чай, остиглий до 40 ° С.
Рецепти з молоком
Молоко – це джерело білків, вітамінів і цукрів, які так необхідні хворому організму. Багато продуктів харчування під час застуди можуть бути важкими для кишечника, тому молоко буде корисним як в якості лікарського засобу, так і у вигляді джерела необхідних елементів. Однак деякі люди з дитинства не переносять даний продукт, тому терапія таким способом підійде не кожному.
Молоко з часником
Хоча часник має яскраво виражений противірусний ефект, але він також здатний обпалювати слизову оболонку кишечника. Однак в комплексі з молоком дію на шлунково-кишковий тракт можна значно послабити і створити по-справжньому лікарський напій.
Злегка підігріти склянку молока.
Додати десять крапель соку часнику.
Пити потрібно перед сном.
Від нежитю
Злегка підігріти склянку кислого молока.
Додати п’ять стовчених зубчиків часнику.
Настояти протягом півгодини.
Приймати в теплому вигляді 5-6 разів на день по 1 ст.л.
Від кашлю з мокротинням
Злегка підігріти склянку кислого молока або сироватки.
Влити 1 ч.л. соку часнику.
Приймати по 1 ст.л. п’ять разів на день.
Молоко з медом
Перед даними рецептом відступить будь-яка застуда! Швидке лікування народними засобами можливе не у всіх випадках, але молоко з медом знайоме багатьом ще з дитинства. Цілющі властивості цих компонентів особливо добре проявляються при спільному їх вживанні:
Склянку молока необхідно закип’ятити.
1 ст.л. меду додати тільки після охолодження молока.
Випити і лягти в ліжко під теплу ковдру.
При температурі тіла вище 38 ° С вживати не рекомендується через можливе погіршення стану.
Молоко з цибулею
У народній медицині також широко застосовується цибуля, сік якої надійно знищує хвороботворні мікроби, знімає запалення і зміцнює організм. Знахарі радять при будь-якій респіраторній інфекції дихати парами цибулі, а для позбавлення від застуди здавна рекомендують такий рецепт:
Подрібнити на тертці 1 середню цибулину.
Віджати кашку за допомогою марлі.
На склянку теплого молока добавити 1 ч.л. отриманого соку.
Пити потрібно перед сном.
Додаткові заходи при застуді
Застосування лікарських настоянок дасть позитивний ефект в більшості випадків, однак для якнайшвидшого одужання необхідно створити хворому комфорт. Якщо у людини температура підвищилася вище 38 ° С, то постільний режим показаний в обов’язковому порядку, а при незначних симптомах досить дотримуватися наступних правил:
У кімнаті хворого повинна бути температура не менше 22-24 ° С.
Періодично провітрювати приміщення, але пацієнтові не можна залишатися на протязі.
Хоча б 1 раз в день виконувати вологе прибирання кімнати з дезінфікуючими засобами.
Скласти раціон таким чином, щоб організм отримував достатню кількість необхідних поживних речовин, вітамінів і мінералів.
У великій кількості вживати рідину у вигляді чаїв, відварів, теплої води та ін.
На перший погляд, застуда може здатися нешкідливим захворюванням. І хоча деякі люди завдяки гарному імунітету хворіють дуже рідко, але все ж у більшості ця недуга проявляється сезонно: восени і навесні. Щоб впоратися із застудою своїми силами, зовсім не обов’язково відразу викликати лікаря додому або йти на прийом до лікарні.
Для лікування народними засобами від застуди в домашніх умовах, цілителі рекомендують перевірені часом засоби, якими можна користуватися як для профілактики, так і в якості терапії вже хвороби, яка розпочалась.
Прості та ефективні ліки на основі молока, меду, часнику і багатьох інших інгредієнтів, стануть вашими надійними помічниками в боротьбі проти простудних захворювань.
Лікування народними засобами молочниці
Практично у всіх жінок з’являється молочниця. Одні її відчувають після 40 років, а інші – в ранньому віці. Що таке Причини виникнення
Кандидоз (наукова назва) – це недуга піхви, що викликається грибком Кандида. Не дарма її назвали молочницею, адже виділення схожі на сирну консистенцію. По густоті вони середні, не розпливчасті і з кислим запахом.
Причин для появи кандидозу у жінок і у чоловіків більш ніж достатньо. Крім основної – грибка роду Candida існує ще близько десятка.
Найзустріваніші причини розвитку кандидозу у дівчат:
прийом антибіотиків;
низький імунітет;
неправильний обмін речовин;
лікування інсуліном і глюкозою;
погане харчування;
нестабільний гормональний фон;
протизаплідні препарати;
хвороби ендокринної системи;
стрес;
синтетична білизна.
Якщо молочницю у жінки вчасно не вилікувати, то вона може забити труби. Молочниця у чоловіків з’являється з тих же причин. Але оскільки вона є жіночою недугою, то і передається від слабкої статі. Лікувати потрібно одночасно обох партнерів, інакше грибок буде ходити по колу.
Симптоми молочниці
Кандидоз у жінок і у чоловіків проявляється специфічно. Однак симптоми дещо різняться.
Симптоми властиві дівчатам:
сирнисті виділення;
свербіж і печіння статевих органів;
біль при ходінні в туалет;
неприємні відчуття під час сексу;
кислий «кефірний» запах.
У чоловіків спостерігаються такі додаткові симптоми:
набряклість головки пеніса;
почервоніння крайньої плоті;
білий сирнистий наліт на крайній плоті.
Лікування народними засобами молочниці у жінок в домашніх умовах – рецепти
Для лікування народними засобами кандидозу в домашніх умовах існує чимало простих рецептів. Швидко допомагають позбутися від захворювання в домашніх умовах трави, рослинні масла, сода і йод. Прискорити лікування потрібно відповідною дієтою. Дівчата повинні в корінь відмовитися від солодощів.
Вилікувати легку форму недуги допомагає народний засіб з масла материнки і оливи.
Ефір материнки не повинен містити спирту. З’єднайте 3 краплі масла материнки з 3 ст. л. олії оливи 1-го віджиму. Цим засобом обробляйте піхву перед сном. Існує вагінальний спосіб застосування цієї суміші масел. У ній просочують тампон і вводиться на ніч. При палінні кількість ефіру потрібно зменшити. Таке лікування триває 14 днів.
Лікування молочниці за допомогою соди
Швидко позбутися від грибкової цвілі можна содою.
З неї роблять розчин для підмивання, спринцювання і перорального прийому.
Для спринцювання зробіть розчин 1 ч. л. соди на 1 л води. Процедуру проводять 2 р./день. Як довго лікувати кандидоз визначає лікар. Зазвичай курс триває не більше 7 днів. Тому як сода знищує не тільки грибок, а й флору піхви.
Позбутися від ознак молочниці у жінки допоможе наступний рецепт.
У чашці води розчиніть 1 ч. л. соди і випийте натщесерце. Даний народний засіб допомагає призупинити зараження. Ефективніший він в комплексі з іншими рецептами.
Гінекологи кажуть, що підмивання содовим розчином раз в тиждень усуне розвиток різних бактерій і при цьому не нашкодить організму.
Як вилікувати молочницю без таблеток – рецепти
Боротися з кандидозом легкого та середнього ступеня в домашніх умовах без медикаментів реально.
Швидко вилікувати недугу можна лавандою, чередою, сухою кропивою і дубовою корою взятих в пропорції 1:1,5:2:3. Трави залити 150 мл окропу і настояти 2 год. Після додати ще стільки ж теплої води. Рідину використовувати для сидячих ванночок.
Добре зарекомендував себе народний засіб із знежиреного кефіру. У ньому просочується марлевий тампон і вставляється на 24 год. Також лікувати хворобу можна і натуральним йогуртом без смакових добавок.
Вилікувати недугу у жінок допомагає часникове масло. Воно готується в домашніх умовах з 1 частини часнику і 3 частин рослинного масла. Ним змазують хворі місця 2 р. на день. Жінки кажуть, що цей рецепт пекучий. Щоб не обпектися його потрібно тримати не більше 20 хв.
Також вилікувати молочницю у жінок в домашніх умовах можна підмиванням з додаванням олії чайного дерева. Потрібно 2 краплі з’єднати з 5 мл горілки і з 0,5 л води. Рідина повинна бути теплою. Аналогічно вилікувати молочницю можна ефіром мелалеукі і мірри.
Лікування молочниці за допомогою ромашки – рецепти
З давніх-давен ромашкою лікували більшість внутрішні і зовнішні захворювання. Кандидоз у дівчат і у чоловіків не виняток. Найкраще позбутися його жінці ромашковим спринцюванням. Рецептів для цього декілька.
Наприклад, 1 ст. л. суцвіть запарити чашкою окропу і підігріти ще 20 хв. Потім необхідно відстояти близько півтора години, процідити і знову підігріти до оптимальної температури.
Всією рідиною зробіть спринцювання. Даний народний засіб потрібно компонувати з підмиванням. Щоб швидко вилікувати недугу до ромашки додайте календулу. З’єднайте 1 ст. л. ромашки і вдвічі більше квіток календули.
Залийте 1 л окропу в термосі. На ранок рідина для підмивання готова. Вилікувати запущені білі вдасться через 10 д.
Лікувати кандидоз у дівчат в домашніх умовах можна настоєм з дубової кори, ромашки і шавлії, з’єднаних по 1 ст. л. Ще в суміш кладуть 3 ст. л. кропиви і додають літр окропу на ніч. Потім ліки застосовують як підмивання або примочки.
Лікування народними засобами від молочниці при вагітності
Близько 60% вагітних дівчат відчувають на собі неприємні сірнисті виділення. Що дивно лікувати їх можна всю вагітність безрезультатно, а після пологів досить кількох народних методів.
Результативним буде лікування народними засобами вагітної жінки, тією ж ромашкою. У 0,5 л води прокип’ятіть 2 ст. л. ромашки 5 хв. Теплим відваром робляться спринцювання.
Як позбутися від молочниці в домашніх умовах при вагітності підкаже кора дуба. Її кип’ятять у воді 1: 2 і вливають в воду для купання. Дівчина повинна посидіти хоча б 10 хв. Швидко лікувати захворювання дозволено медом. Він повинен бути натуральним і домашнім. У рідкому меді вмочіть тампон і помістіть на 2 год.
Під час процедури не можна вставати, щоб мед не витік. Це лікування триває 10 днів.
Яке мило використовувати при молочниці?
Від вибору мила залежить лікування недуги. Результативніше всього проводити лікування молочниці господарським або дьогтярним милом. Ним потрібно підмиватися кілька разів на день.
Швидко лікувати кандидоз здатний народний засіб з господарського мила призначене для промивання піхви. Невелику частину натріть і розчиніть в окропі до отримання однорідної консистенції.
Нехай охолоне до потрібної температури, і лікуйте піхву спринцюванням. Жінки стверджують, що лікувати білі тільки милом практично неможливо. Дьогтярному піддаються ознаки.
Лікування народними засобами молочниці – рецепти з йодом
Йод використовують в домашніх умовах мало не при кожній хворобі. Адже ця унікальна рідина має ряд цілющих властивостей. Народних засобів на базі йоду від кандидозу чимало.
Запущену хворобу у жінок можна лікувати народним засобом з йоду, соди і солі. В 1 л окропу прокип’ятіть 2 ст. л. солі, після остудіть до 40 градусів і покладіть 1 ст. л. соди. Як вона розчиниться, капніть 12 крапель йоду. Ліками промивається піхва 2 р./день. Лікування у дівчат триває від 5 діб.
Як вилікувати молочницю в домашніх умовах назавжди
Позбутися від болю і неприємних відчуттів назавжди допоможе суміш з 1 ч. л. календули і 2 крапель ефіру чайного дерева. Розчином роблять спринцювання. Багато жінок радять вводити маслянисті розчини з шприца.
Вилікувати хронічне захворювання в домашніх умовах допоможуть народні засоби з чистотілу, лаврового листа або кори дуба. 1 ст. л. будь-якої трави запарьте літром окропу в термосі і настоюйте 2 години.
Після рідину відіжміть, остудіть до 37 градусів і робіть спринцювання щодня. А щоб позбутися від докучливих симптомів швидше, проводьте процедуру мінімум 3 р./день.
Жінки радять лікувати будь-яку стадію молочниці соком журавлини. Цей сік окисляє виділення і швидко знищує грибок. Кілька ягід роздушіть, і змастіть уражені області. Якщо соку багато, то змочіть в ньому тампон і вставте на 2 год. Вилікувати недугу таким способом можна протягом 5 днів.
Позбутися від молочниці у жінок назавжди можна оцтом. У ванну влийте склянку яблучного оцту і приймайте її 30 хвилин. Не виняток пероральне лікування оцтом.
Але такий народний засіб дозволено приймати при відсутності захворювань шлунка. Запущену хворобу лікувати в домашніх умовах потрібно і народними методами, і медикаментами.
Які препарати приймати в домашніх умовах
Для лікування хвороби у дівчат слід використовувати різні таблетки, свічки та мазі. Після терапії відновлюється мікрофлора піхви, тому як жінку часто супроводжує сухість і дискомфорт.
Лікувати молочницю у жінок в домашніх умовах можна за допомогою препаратів:
Пімафуціна і Клотримазолу;
Ністатину і Ціскану;
Кандібене і Флюконазолу;
Міконаза і Дифлазону;
Екозола і Нізоралу.
Успішно лікується недуга кремами клотримазолом і пімафуцина.
Лікування народними засобами від печії
Печія – це вкрай неприємне відчуття, більшість його випробували і від якого хотіли б позбутися якнайшвидше. Однак, досить часто вирішити проблему печії стандартними засобами не виходить.
У такій ситуації, дуже хорошим рішенням здатні стати народні засоби від печії, про які ми і поговоримо далі. Існує досить велика кількість народних засобів, які можуть бути як ніколи до речі, якщо ви раптом відчули печію.
Лікування печії за допомогою меду
Говорячи про лікування народними засобами від печії не можна не згадати про мед. Слід зазначити, що за допомогою меду печію лікували ще в сиву давнину і дуже часто домагалися непоганих результатів.
Що стосується безпосередньо прийому меду при печії, то існує кілька варіантів того як можна це робити, найбільш поширеними є:
Просте вживання меду відразу після прийому їжі, по одній чайній ложці в день;
Вживання меду разом з теплою водою, для цього його необхідно розчинити в ній і приймати перед їжею;
Додавання меду в чай, і вживання його таким чином;
Крім того що мед здатний допомогти при печії, він також має цілу низку різних позитивних властивостей, в ньому міститься велика кількість вітамінів, мінералів і корисних хімічних сполук.
Трав’яні збори
Трав’яні збори вважаються одними з найкращих і популярних засобів проти печії. Народні засоби від печії засновані на всіляких трав’яних зборах дійсно допомагають, так як більшість трав мають антисептичну дію.
Крім того, більшість трав також можуть похвалитися заспокійливою дією на людський організм, що є ще однією їх перевагою. Серед найбільш популярних трав’яних зборів, що використовуються при печії, можна виділити наступні:
Звіробій + ромашка + подорожник. Для цього настою необхідно використовувати 20 грам подорожника, 5 грам ромашки, а також 20 грам звіробою. Всі ці трави потрібно заварити за допомогою склянки окропу, після чого вживати отриманий настій три рази на день (вранці, вдень і ввечері);
Настій тисячолистник. Для приготування цього настою, необхідно взяти 2 чайні ложки тисячолистника на одну склянку окропу. Пити його необхідно перед їжею, причому, бажано в гарячому вигляді.
Сухоцвіт болотний + тисячолистник + Звіробій. Всі ці трави необхідно взяти в однакових кількостях, а далі залити окропом, з розрахунку 2 літри рідини на 3 столові ложки суміші. Пити отриману настойку необхідно приблизно 4-5 разів на день, за 1 раз потрібно приймати не більше половини склянки.
Настій м’яти. Існує досить велика кількість різних рецептів із м’яти, які здатні дуже сильно допомогти при печії. Тут ми наведемо лише один з них. Заварюємо звичайний м’ятний чай, з розрахунку 1 чайна ложка на склянку окропу.
Необхідно дати настоятися такому чаю приблизно 10 хвилин, після чого можна приступати до його вживання. Якщо ви бажаєте покращити смакові властивості такого чаю, а також зробити його кориснішим, необхідно добавити одну столову ложку яблучного соку.
Настій золототисячника. Для цього рецепта, необхідно взяти 1 або 2 чайні ложки сухого зонтичного золототисячника, після чого залити його окропом (2 склянки). Залишити настоюватися протягом 30 хвилин, після чого процідити.
Приймати отриманий настій необхідно 3 рази на день перед їжею, рекомендована доза півсклянки. Рекомендована тривалість прийому становить приблизно 2 місяці, після чого ви повинні відчути значне покращення.
Картопляний сік
Про те, що сира картопля здатна дуже сильно допомагати при виникненні різних пекучих захворювань відомо дуже давно. Особливо добре допомагає картопляний сік, який має цілу низку корисних властивостей, які допомагають не тільки при печії, але і при багатьох інших захворюваннях.
Картопляний сік являє собою антацидний засіб, який обволікає шлунок. Слід зазначити, що картопляний сік при печії можна вживати досить тривалий термін, однак, існують певні труднощі, які обов’язково слід враховувати. До таких труднощів відноситься:
Організм деяких людей не переносить картопляний сік;
Час дії картопляного соку як засобу проти печії становить 10-15 хвилин;
Картопляний сік провокує процеси з вироблення соляної кислоти, яка нерідко і викликає печію;
При цьому, не можна також не відзначити того факту, що при тривалому прийомі картопляного соку, він дозволяє позбутися не тільки від печії, але також може дуже добре допомогти в разі виразки шлунка.
Приймати картопляний сік досить просто, для цього необхідно віджати з бульби картоплі склянку соку, потім додати в склянку мед, приблизно 1 столову ложку. Приймати сік необхідно два рази на день по півсклянки, вранці і ввечері.
Яблучний оцет
Можливо, може здатися дивним, що для лікування печії можна використовувати яблучний оцет, однак, як показує практика, даний засіб дійсно може дуже навіть допомогти. При використанні яблучного оцту для лікування печії, необхідно застосовувати тільки дійсно натуральний, і не використовувати яблучний оцет від сумнівних виробників.
Що стосується самого прийому, то необхідно взяти склянку окропу і змішати його з двома чайними ложками яблучного оцту. Отриману рідину, слід випивати прямо перед їжею.
Також варто відзначити, що яблучний оцет надає загальний позитивний вплив на організм, якщо звичайно не перестаратися з його дозами. Таким чином, ви будете не просто лікувати печію з його допомогою, але також будете зміцнювати власний організм.
Сода
Дуже хорошим засобом проти печії може бути сода. Дійсно, багато хто вважає її найбільш швидким і ефективним засобом, та й до того ж дуже недорогим, так як харчова сода в наш час коштує можна сказати копійки.
Щоб використовувати соду для лікування печії, необхідно розмішати щіпку соди в одній склянці теплої кип’яченої води. Після цього, невеликими ковтками потрібно поступово випити отриману рідину.
Важливо відзначити, що зловживати прийомом соди не варто, так як це здатне принести певну шкоду людському організму, найкраще використовувати її як екстрений засіб проти печії.
Аніс
Аніс володіє досить великою кількістю позитивних властивостей, що робить його вкрай корисним для нашого організму. Крім того, насіння аніса також допомагає при печії. Щоб використовувати насіння аніса для засобу проти печії, насамперед їх необхідно ретельно потовкти, після чого залити літром горілки.
Потім необхідно дати постояти їм протягом 1 місяця в темному місці. Через місяць, необхідно додати до насіння приблизно 300 грам цукрового піску і невелику кількість лимонної цедри. Після цього розмішати, щоб домогтися розчинення цукру. Отриману суміш необхідно вживати в кількості однієї лікерної чарки, кожного разу після прийому їжі.
Незважаючи на те, що даний рецепт досить довгий, доведеться чекати як мінімум місяць, він є досить ефективним і може дійсно допомогти людині при печії.
Лікування народними засобами від печії допомагає багатьом людям позбутися від цього неприємного відчуття вже протягом довгих років.
Саме тому, незважаючи на велику кількість всіляких ліків і медичних засобів, більшість як і раніше використовують їх, так як не дають реальний ефект і при цьому є екологічно чистим способом позбавлення від печії.
З цієї причини народні засоби від печії в домашніх умовах рецепти яких ви змогли знайти в цій статті, зможуть допомогти позбутися від цього неприємного відчуття і вам.