Home / Дозвілля / Курорти Буковини. Корисна підбірка

Курорти Буковини. Корисна підбірка

Українські Карпати славляться своєю красою і мальовничістю гір, лісів і водойм. А ще там м’який клімат, купа цілющих трав і мінеральні джерела. А ще одна перевага українських Карпат – ціни. Як правило, з приходом тепла курорти Буковини  пропонують вартість  відпочинку нижчу. Орієнтовно, приватний будиночок в передгір’ї Карпат можна зняти дешевше, ніж номер в готелі – який на порядок дорожчий. Все інше – справа смаку.

Курорти Буковини

«Якщо б Господь Бог вирішив провести свою відпустку на Землі, то неодмінно вибрав би для цього Буковинський край» – це прислів’я підкреслює неповторні риси природи, де, мабуть, вся земна краса збирається в цьому куточку Західної України.Урочища Дністровського каньйону, емерудні пагорби Хотинської та Чернівецької висот, срібні води бурних гірських річок Черемоша і Прута, таємні подземельні великі печери, гучні водоспади.

Найкращою прикрасою  краю є Карпати з яскраво вираженим етнографічним колоритом гуцульського ландшафту, покриті віковими деревами, по в’язкам,  яких розноситься шум бурхливих річок та  потічків, в кришталево чистих водах яких грає форель. На високих полонинах пастухи пасуть отари овець, а на рівнині – безкрайні поля пшениці, сахарні буряки, кукурудза та між ними сади.

В даний час північна частина Буковин (Північна Буковина) входить до складу Чернівецької області України, а південна – Румунії.

В середні століття Буковина була центром в історії Молдови, тут знаходилася її давня столиця Сучава, монастир Путна з гробницею князів і найвизначніші монастирі Молдавії. Під назвою Буковина ця область згадується в договорі 1482 року між венгерським королем Зигмундом і польським королем Владиславом Ягайло.

Назва “Буковина” виникла  з того, що на території даної місцевості переважають букові ліси. Складається з трьох природних зон – гірської, предгорної та рівнинної. Клімат Буковин – середньо-континентальний, сильно залежить від рельєфу місцевості, в горах значно холодніше.

На Буковині в останні роки було відкрито ряд рекреаційно-туристичних комплексів – спортивно-оздоровчий комплекс «Цецено», туристичний комплекс «Перевал Німчич», база відпочинку «Аква плюс», туристичні курорти «Мигово», «Стіжок», «Ленкече», «Лижний» Парк «Горбово» і т.п.

В краї працює понад 70 суб’єктів туристичної діяльності, які займаються сільським (“зеленим”) туризмом, а також розвиваються такі види туризму, як піший, пішохідно-кінний, велосипедний, водний, лижний, гірський. Розроблені, утверджені і промарковані практично всі туристичні маршрути за участю кваліфікованих інструкторів.

Величезні запаси геотермальних вод розвіяні на півдні в глибині 1600-2600 метрів на південь Малопольського воєводства, що були відомі ще в другій половині XIX століття.

Сонячна долина

Буквально в декількох кілометрах від Чернівця знаходиться великий загородний комплекс «Сонячна долина». Курорт «Сонячна долина» знаходиться в селі Бояни в 15 кілометрах від Чернівців. Від дороги в Боянах є знак, що вказує шлях до «Сонячної долини».

В «Сонячній долині» часто проводять різні тренінги, семінари та конференції. Однак «Сонячна долина» більш відома як гірськолижний  курорт.

Курорт «Сонячна долина» влітку перетворюється в одне з найбільших пляжних комплексів Буковини. Тут ви зможете добре провести своє дозвілля: засмагати і купатися в одному з басейнів, орендувати один з численних місць у водоймищах та організувати пікнік, прогулюватися по буковинському лісу не тільки на прогулянці, але і на електромобілі, на велосипеді або навіть на кареті.

Дітям у «Сонячній долині» теж буде чим займатися: на території комплексу знаходяться атракціони, спортивні майданчики, невеликий зоопарк з екзотичними тваринами, а в готелі в одному з номерів стоять сучасні ігрові приставки.

Верховина

Це найвищі гори Карпат. А ще там живе найколоритніше населення – гуцули. Селище простяглось  на висоті 620 метрів над рівнем моря, знаходиться в межах гірського масиву Чорногора, який об’єднує Говерлу, Петрос і Піп Іван, висота яких – не менше 2 км.

Через Верховину протікає одна з найкрутіших річок – Чорний Черемош. Тому в літній час тут обов’язково потрібно спробувати спуск по річці на байдарках або надувних човнах.

Крім того, курорти Буковини  пропонують відпочити і з вудкою, і з кошиком для грибів і ягід. Але головне – не забути піднятися хоча б на одну з відомих гірських вершин. Невимовне задоволення, коли ти, захеканий і весь у поті, ковтаєш прохолодне повітря на самій вершині, оповитій густим туманом. А ще добре на березі річки засмажувати на рожні цілого баранчика, як це роблять місцеві жителі.

Ворохта

Ворохта – високогірний кліматичний курорт, який потонув у зелених полонинах і дрімучих лісах в оточенні гордості України – Карпатських гір. Це очароваюче уявлення про красу диких гір, відважні річки з гучними водопадами і розкинуті в горах селищ. Повітря тут інфіковане на смерековій хвої і лікує важкі захворювання дихальних шляхів.

Відпочинок у Ворохті корисний своїм цілющим повітрям, який дарує людям бадьорість та здоров’я, а також приваблює таких простих, але непокірних людей, як ми з вами. Багато історико-культурних та архітектурних наслідувань, надзвичайна краса природи, а також чудові гірські схили в будь-який час року зроблять відпочинок тут насправді незабутнім.

Косів

Один з найвідоміших карпатських курортів, місто Косів, розташоване  біля підніжжя  Покутсько-Буковинського Карпату на висоті 450 м над рівнем моря.

Сприятливі кліматичні умови Косова, наявність водних ресурсів (в межах міста протікає невелика і чиста річка Рибниця), а також чудові гірські схили сприяють розвитку туризму в будь-яку пору року: зимою – гірськолижного  (в Косові є три гірничо-воєнні бази), влітку – зеленого.

Гірськолижні бази Косівського района знаходятся в селах Косів, Шешори, Яворів. В Косові знаходиться 1 підйомник і траса довжиною 1200 м. Село Шешори розташоване на висоті 600 метрів над рівнем моря, на схилі гори Пасічна. Тут розташований 1 підйомник і траса довжиною 900 метрів. В с.Яворів знаходиться 1 підйомник і траса довжиною 350 метрів.

Територія Косвівського  району належить Національному природному парку “Гуцульщина”, в містах та селах залишилася велика кількість пам’яток історії та культури. Особливою популярністю користується знаменитий Косівський базар, слава про який  розійшлася далеко за межами Гуцульщини. Це і не дивно, адже там представлені практично всі вироби декоративно-прикладного мистецтва: керамічний посуд, коври, вишитий одяг, вироби з металевої тканини, шкіри, хутра та багато інших красивих і корисних речей.

Солотвино

Знаходиться Солотвино в Тячевском районі Закарпаття, на кордоні з Румунією. Це село популярне, завдяки своїм унікальним соляним шахтам і озерам. Соляні шахти тут зовсім не схожі на темні вугільні шахти. Стінки в них білі й іскристі. Під ногами відпочиваючих лежить м’який приємний соляний пісок.

Курорт Солотвино був заснований в 13 столітті. В ті часи соляні шахти були найдорожчими запасами Закарпатського краю і дозволили угорській державі мати дуже великі прибутки.

Вода в Солотвинських озерах багататша за морські води. В ньому концентрація солі досягає 200 г / л. Переконатися в цьому може кожен, хто вибрав Солотвино серед інших курортів Карпат. Виходячи з води Солотвинського озера і побувши 5 хвилин на сонці, туристи неодмінно побачать закристалізовану на їх дерміф сіль у вигляді маленьких крупинок.

Щільність води в озерах Солотвино настільки велика, що відпочиваючих тут просто виштовхує на поверхню. Найцікавіші і неповторні почуття можна випробувати тут при плаванні в соленій воді. Без особливої праці піднімаються руки і ноги вверх, залишаючи плавати на поверхні води. В Солотвинских озерах дуже швидко можна навчитися плавати. Температура води в них досить тепла – 25-27 С.

В Солотвино існують озера з різноманітною водою: з соленою, з прісною і з йодованою. Абсолютно всім  будуть корисні солоні Солотвинські озера. Однак у тих з них, які наповнені йодованою водою, купатися можна не кожному. Виникає необхідність у відвідуванні досвідчених фахівців, які професійно проконсультують і допоможуть лікувати багато хвороб (переломи костей, недостатність опорно-рухового апарату, псоріаз тощо).

Солотвино, крім своїх знаменитих озер, багате на не менш популярні соляні шахти. Сюди приїжджають на лікування від туберкульозу, астми та інших поширених захворюваннях дихальних шляхів.

Синяк

Санаторій «Синяк» розташований в зоні однойменного бальнеологічного курорту в підніжжі гірського хребта Карпат, в долині річки Синявка. Курорт оточений горами, засипаний лісами, з-за чого тут створюється мікрокрилат з підвищеною вологістю повітря. В регіоні є унікальні джерела сірковмісних вод, які сприяють лікуванню цілої низки хвороб.

У санаторії можна пройти курс лікування захворювань опорно-рухового апарату, нервів, дерми та ряду супутніх  хвороб. В лікуванні застосовується аппаратна фізіотерапія, механічний та ручний масаж, лазеротерапія, ароматерапія, фітотерапія, інгаляції, лікувальна фізкультура, лікувальні ванни та душі, кліматолікування.

Комплекс складається з п’яти спальних корпусів, в яких одночасно можуть відпочити 338 чоловік.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *