Кунжутне масло в косметології застосовують для догляду за шкірою і волоссям. Багато виробників косметичної продукції включають його до складу відновлюючих і захисних засобів. Однак і в домашніх умовах кунжутне масло можна успішно використовувати. Адже це безпечно і нескладно.
Кунжутне масло для волосся
Чим корисно кунжутне масло для волосся?
Дуже часто з кунжутом ми стикаємося, вибираючи хліб або булочки. Також відомий під назвою сезам він вже сотні років широко застосовується в кулінарії. І цінний не тільки пікантним смаком і приємним ароматом, але і здатністю притупляти почуття голоду. А останнім часом виріс інтерес і по відношенню до кунжутного масла, яке отримують із плодів сезаму.
Кунжутне масло містить, як і багато інших рослинніих масел, багатий комплекс жирних кислот (лінолева, олеїнова), вітамінів (E, A, C, D, B 1, B 2, B 3), мікроелементів (цинк, залізо, марганець). Однак у нього є і особливі компоненти, а саме:
фітоестрогени – стимулюють ріст волосся;
антиоксиданти сезамол і сквален – потужні захисники локонів від ультрафіолетових променів;
кальцій – дуже високий його вміст допомагає у зміцненні та запобіганні випадіння волосся.
Завдяки такому складу кунжутне масло для волосся корисно для тонких, ламких і пошкоджених локонів. Воно прекрасно зарекомендувало себе як відновлюючий засіб після хімічної завивки і фарбування. Крім того, кунжутне масло прекрасно очищає волосся і нормалізує стан шкіри голови. А в літній період масло сезаму застосовується для захисту від впливу шкідливого ультрафіолету.
Як застосовувати кунжутне масло для волосся?
Почати знайомство з використанням кунжутного масла для волосся можна за нанесення його в чистому вигляді. Для цього масло трохи підігрівають, втирають в шкіру голови і потім рівномірно розподіляють по пасмах. Голову укутують поліетиленом або шапочкою для душу і теплим рушником. Таку маску залишають на волоссі мінімум на 1 – 1,5 години, а по можливості і довше. Після миють волосся з шампунем. Для інтенсивного відновлення знадобиться 2 – 3 процедури на тиждень, а для профілактики достатньо 1 разу на тиждень.
Кунжутне масло для волосся: натуральні рецепти.
Використовуючи кунжутне масло, можна приготувати і різні домашні маски:
для зволоження – змішують по 2 столових ложки олії жожоба і кунжутного, додають збитий жовток і 1 ч.л. соку лимона, наносять по всій довжині локонів на півгодини;
для зростання – столову ложку натертого на крупній тертці імбирного кореня або стільки ж сухого порошку змішують з 2 ст. л.кунжутного масла, суміш втирають в шкіру голови і залишають на 40 – 60 хвилин;
для відновлення – збивають яєчний жовток, додають до нього по столовій ложці кунжутного і мигдалевого масел, по 2 – 3 краплі масляних розчинів вітамінів А і Е (також можна додати 1 – 2 краплі ефірного масла цитрусових, лаванди, іланг-ілангу), все перемішують , наносять на півгодини;
для слухняних і гладких локонів – розтирають м’якоть стиглого банана з 3 столовими ложками кунжутного масла, наносять маску на вологе волосся на 20 хвилин.
Такі маски для отримання стабільного результату застосовують 1 – 2 рази на тиждень.
Крім того, кунжутне масло чудово поєднується з косметичними рослинними маслами, його можна вводити як заміну інших масел у вже знайомі маски. Тому трохи старання і турботи разом з кунжутним маслом допоможуть повернути волоссю здоровий і привабливий вигляд.