Home / Здоров'я / Здорове харчування / Користь і шкода від кави

Користь і шкода від кави

Кава – це незмінний атрибут сучасного життя, яка щедра на проблеми і стреси, але надзвичайно скупа при цьому на час і відпочинок.

кава для волоссяХтось обмежується однією або двома чашечками кави в день, а інший просто не можуть без літра цього напою прокинутися вранці та отримати значний заряд бадьорості після робочого дня. Але що думають про каву представники медицини, адже цей напій не можна назвати традиційним і тим більше рекомендованим.

Медична точка зору

Більшість лікарів сьогодні вважають, що кава шкідлива для людського організму. І в чомусь вони мають рацію, адже саме кава володіє наступними властивостями:
– Викликає досить сильну фізіологічну залежність;
– Перешкоджає засвоєнню кальцію ( якщо пити більше трьох чашок на день);
– Сприяє виникненню ревмоартріта;
– Збільшує ризик появи проблем з серцем;
– Істотно підвищує артеріальний тиск.

Чи можна каву вагітним ?

Каву не рекомендується пити вагітним жінкам, оскільки вона викликає нервозність і підвищену дратівливість, що не особливо корисно для плоду і самої мами.

Але така шкода від кави може проявитися в житті середньостатистичної людини тільки, якщо вона п’є її часто (більше 6 -ти чашок в день ) протягом дня. Якщо ж приймати не більше двох чашок на день, то є ризик тільки:
– Поліпшити кровообіг багатьох життєво важливих органів;
– Знизити ризик появи жовчнокам’яної хвороби;
– Перешкодити кристалізації холестерину;
– Підвищити працездатність головного мозку;
– Активізувати роботу кишечника;
– Пом’якшити напади астми.

А ще помірне вживання кави добре знімає втому, захищає від радіації і допомагає підвищити рівень кислотності шлунка при необхідності.

Як ми вже побачили, кава це напій вельми неоднозначний. Але всі послідовники Гіппократа солідарні в одному: чашка або дві кави в день ще нікому не завадили, так що можна спокійно насолодитися улюбленим напоєм вранці і в обідню перерву. На ніч кава не рекомендується, так як вона може викликати безсоння або просто стати причиною неспокійного сну. Можливо, замість кави в зимовий період вам варто замислитись над вживанням напоїв, що підвищують імунітет – це актуально і корисно зараз .


Check Also

Білкова їжа – для схуднення і здорового харчування

Сьогодні модною темою різних ток-шоу, де говорять про здоров’я, є білкова їжа. Список продуктів, в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *