Home / Дієти / Чи ефективна хоч якась дієта?

Чи ефективна хоч якась дієта?

Чи ефективна хоч якась дієта? Після чотирьох років дієт, то худнучи, то знову набираючи вагу, Марв Лейчер зрештою зрозумів секрет, а саме, як схуднути та  підтримувати стабільну вагу.

Але нажаль він так і нікому не відкрив свого секрету .

10-06-09-atkins-l“Я витратив дуже багато свого часу, користуючись чужими порадами – сказав Лейчер,  мені дуже не хотілося б, щоб ще хтось так само слідував моїй пораді, а потім в один чудовий день зрозумів, що воно йому не підходить”. А секрет весь у тому, що немає жодної універсальної дієти, так би мовити, “Одна для всіх”. Тому що, те що добре одному, іншому не факт що підійде.

Від однієї дієти до іншої

Лейчер почав з маложирної дієти. Через кілька місяців він схуд на кілька кілограмів. Купив нові штани на розмір менше. Але через якийсь час ваги знову стали показувати все більше і більше зайвих кілограмів.

За порадою друга Лейчер перейшов на дієту Аткінса, високопротеїнову – маловуглецева дієту. Він почав втрачати у вазі вже на першому тижні . Через чотири місяці він знову став влазити в одяг меншого розміру.

Я дійсно думав, що це та  САМА.

Після настали свята офісні вечірки, домашні обіди і коли вони закінчилися, Лейчер набрав більше 5 кг і був знову на шляху до ожиріння.

І тоді я сказав собі, стоп, я ж здібний хлопець. А це не таке вже й хитре діло. Я просто повинен з цим впоратися.

Так що Лейчер сів і склав список тих правил, які йому допомагали. Він прочитав покази до інших дієт, про які чув: снідати чи не снідати;  уникати калорійних перекусів і додав потрібне до списку. Отже, у мене вийшло 6 правил. Чесно кажучи, я дещо соромлюся показувати їх кому-небудь. Але це були ті правила, виконуючи які, я б не відчував себе не в своїй тарілці.

За три місяці він повернувся до тієї ж вазги, яку мав коли навчався в коледжі. І він до цих пір в цій вазі . Вже пройшов майже рік, а я навіть не згадую, що я на дієті. Я просто дотримуюся певного режиму харчування.

Наскільки гарні популярні дієти?

Що працює? А що ні? Існує 38000000 книг. Щороку видається 2500 нових книг, не рахуючи журналів, в яких щомісяця друкується рецепт універсальної дієти. Нещодавно навіть дослідники приєдналися до цього процесу. Національні інститути здоров’я та медичні центри при університетах витратили чимало років і грошей на дослідження дієти Аткінса, дієти Американської асоціації серцевих захворювань і Zone.

У ході дослідження були виявлені деякі несподіванки. Маложирна дієта, схвалена багатьма офіційними колами, не така вже корисна й ефективна, як вважали експерти. Деякі люди дійсно худнуть на подібних дієтах. Але найчастіше зниження ваги відбувається дуже повільно півкілограм-кілограм на місяць. Крім того, дослідження показало, в той час як рівень холестерину ЛНП ліпопротеїд низької щільності падає, рівень холестерину ЛВП ліпопротеїд високої щільності теж падає. Маложирні дієти знижують рівень тригліцериді , а це збільшує ризик серцевого нападу.

А ось маловуглеводнева – високопротеїнова дієта, наприклад, дієта Аткінса, як виявилося, досить безпечна і ефективна. Згідно цієї дієти можна їсти яйця і бекон, але забороняється хліб. Дослідження показало, що для людей, які страждають надмірною вагою або ожирінням, це найкращий варіант дієти. Ці дієти працюють саме в тому напрямку, що треба – говорить Рональд Краус, доктор медицини, старший дослідник Дослідницького інституту Окланда при дитячій лікарні та представник Американської асоціації серцевих захворювань. Знижується вага, знижується рівень тригліцеридів і холестерину ЛНП, а рівень холестерину ЛВП зберігається. Під час маловуглеводневих дієт поліпшується сенсетивний інсулін, а це знижує ризик діабету.

До всього іншого високопротеїнові – маловуглеводні дієти спалюють зайві кілограми швидше, ніж наприклад маложирні дієти. В останньому ряді досліджень вчені Стенфорда вирішили протиставити популярні дієти Аткінса, Zone, Орниша і LEARN ( Lifestyle, Exercise, Attitudes, Relationships, Nutrition ( спосіб життя, вправи, постава, відносини і харчування) один одному. Через 12 місяців добровольці, які сиділи на дієті Аткінса, скинули найбільше кілограм (удвічі більше ), ніж  ті, хто сидів на інших дієтах.

Але якщо потрібно сильно схуднути, то можливо це не підійде. Середня втрата ваги складає 5 кг.

Насправді ж у ході останніх вивчень популярних дієт, дієта Аткінса вибивається в лідери в перші місяці, спалюючи швидше і більше жирів. Більшість експертів приходять до думки, що високопротеїнова їжа насичує більше, ніж високовуглеводна.

Але, на жаль, лідерство дієти Аткінса поступово знижується до кінця року. У 2006 році Британські дослідження, які порівнюють чотири найбільш відомі дієти, показали, що добровольці втрачали вагу більше на високопротеїновій – маловуглеводній дієті. Але до кінця року, втрата ваги на всіх дієтах приблизно однакова, близько 6 кг. Дослідження відзначили високий показник повернення до колишньої маси. Це відбувається тому, що люди не в стані тривалий час дотримуватися виснажливої ​​дієти.

Краща дієта

Не тішить? Звичайно. Але вивчення сумної статистики цих химерних дієт і популярних програм по зниженню ваги успіх і важлива інформація для всіх, хто зібрався худнути.

Якщо переглянути всі ці дослідження, не можна не звернути увагу, що деякі дієти одним допомагають, іншим ні – говорить Джанет Кінг, доктор філософії, професор з харчування, Каліфорнійський університет, Берклі, яка очолювала в 2005 Консультаційний комітет з питань дієтології. Високопротеїнові дієти можуть мати перевагу на початковому етапі схуднення. Але всі дієти схожі в одному: заборона на деякі види продуктів, а, отже, ліміт на кількість калорій. Більшість дієт показують ефективні результати протягом короткого проміжку часу – говорить Кінг. Деякі забороняють вуглеводи. Інші забороняють жири. Але всі сходяться на одному – менше калорій.

Причина того, що деякі люди таки худнуть, – сила волі. Що дійсно важливо це сила волі. Сила волі продовжувати дієту, каже Кінг.

Іншими словами найкраща дієта та, на якій зможете сидіти тривалий час. А різним людям підходять різні дієти. Чоловікам – вегетаріанцям доведеться нелегко з дієтою Аткінса. М’ясоїди не зможуть дотримуватися маложирної, вегетаріанської дієти.

Кетлін М.Вохс, психолог в Університеті Міннесота, вважає , що ключовим моментом – вибір такого режиму харчування, який найбільш відповідає звичному.

Іншими словами, простіше з’їдати здоровий і повноцінний сніданок , ніж дотримуватися дієти з одним обідом, особливо якщо це значить що є нелюбимі продукти. Простіше дотримуватися дієти, яка не виключає улюблені продукти.

Режим харчування однієї особи

Марв Лейчер серйозно підійшов до питання про дієту. Він вирішив відмовитися від відомих дієт і розробити свій власний режим харчування. З інших дієт, в основному, я взяв те, чому я з легкістю зміг би слідувати – говорить він. Було нескладно відмовитися від безалкогольних напоїв і морсу. Ніяких рідких калорій. Так як я не з тих, хто втримається не з’їсти все, що лежить на тарілці. Тому я урізав порції. На ланч зазвичай я ходив разом зі своїми співробітниками. Тепер же я приношу з собою йогурт і трохи похідної суміші, а якщо погода хороша, гуляю півгодини і з’їдаю свій ланч.

Але Лейчер домігся чудових результатів . За останній рік він скинув близько 15 кг. Але примітно те, що він зберігає стабільну вагу.


Check Also

Як схуднути до Нового року. Корисні поради дієтологів

До Нового року залишилося менше двох тижнів, а значить прийшов час терміново підготувати свою фігуру …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *