Home / Діти / Дитяча кімната – розробляємо дизайн самостійно

Дитяча кімната – розробляємо дизайн самостійно

Щоб дитині в його кімнаті було зручно, батькам доведеться постаратися: вона повинна бути красивою, зручною, безпечною, функціональної, і, що теж дуже важливо, – подобатися дитині. Поєднати всі вимоги непросто, але можливо, тим більше є багато напрацювань і прикладів, зображених на фото. Підглянувши ідею, її можна переробити для своїх умов. Далі спробуємо розібратись в питанні: дитяча кімната – як оформити самостійно»?

 Дитяча кімната – технічні моменти

Дитяча кімната - розробляємо дизайн самостійно

Якщо є можливість вибору, дитячі кімнати вибирають з тих, вікна яких спрямовані на південь або схід. Якщо планується капітальний ремонт, відразу в кімнату прокладете всі можливі комунікації: про наявність електропроводки нагадувати не потрібно, а ось про мережеві інтернет-кабелі часто забувають. Сучасні діти дуже рано починають спілкуватися з оргтехнікою, і, навіть якщо дитяча кімната  готується для новонародженого, про цю деталь забувати не варто, через кілька років доведеться бити кабель по плінтусу.

Про вимикачі і розетки варто потурбуватися окремо. Вимикачі високо розташовувати не варто – не забувайте, що світло повинне включатися дитиною. Про розетки. Без них не обійтися, але, якщо дитина маленька, знайдіть такі, в яких є підпружинені кришки. Особливо актуально це для хлопчиків: їх так і тягне щось в дірочки увіткнути, а кришки будуть закривати доступ до небезпеки.

Дитяча кімната – зонування

Дизайн дитячої кімнати починається в першу чергу з розбиття приміщення на зони. Навіть в невеликому приміщенні необхідно виділити спальну, ігрову і «ділову» зони. Під ігрову можна відвести середину кімнати, укласти тут тепле підлогове покриття, а по сторонам поставити шафи/ящики/тумбочки для іграшок.

З боку вікна ставлять зазвичай стіл. Якщо раніше в основному прив’язувалися до світла, який падає з вікна, то сьогодні, за наявності освітлювальних приладів різного типу і роду, можна організувати відмінне освітлення навіть в найтемнішому кутку. Часто навіть там ставити стіл тепер зручніше: не відблискує екран комп’ютера. Якщо ж крім як під вікном, стіл поставити ніде, необхідні жалюзі або рулонні штори. З їх допомогою можна регулювати освітленість – занадто яскраве світло на робочій поверхні веде до підвищеної стомлюваності очей.

Дитяча кімната - розробляємо дизайн самостійно 1

Діти мають високу рухливістю і запросто можуть зіштовхнути, стягнути лампу. Тому для молодшого і середнього віку настільні лампи бажано брати з міцним кріпленням до стільниці. Бувають моделі на струбцинах. Вони прикручуються до стільниці або якого-небудь виступу, хоч до книжкової полиці над столом.

Більш безпечні в цьому плані світлодіодні лампи – з безліччю невеликих кристалів. Там битися, власне, нічому, а зі звичайними лампами в скляній колбі можуть бути неприємності.

Дитяча кімната - розробляємо дизайн самостійно 2

Дитяча кімната – освітлення

Освітлення столу – лише мала частина того, що в дитячій необхідно. Тут теж має бути присутнім кілька «рівнів» освітлення. Загальне – стельове. Бажано різного ступеня яскравості. Вранці, поки дитина ще не прокинулася, можна включати приглушене світло. Так дітям легше підніматися в садок або школу. Увечері, навпаки, їм необхідне яскраве світло: енергії ще море, і жага діяльності вимагає хорошого освітлення.

Також дитяча кімната  повинна бути освітлена біля ліжка. Старшим дітям іноді хочеться почитати або щось подивитися (що буває частіше). А маленьким буває страшно. Якщо ввімкнути світло можна лише простягнувши ручку, це заспокоює. Правда форма і яскравість освітлення повинні бути різними – для «почитати» щось більш яскраве, а розігнати страхи – м’яке приглушене світло.

Дитяча кімната - розробляємо дизайн самостійно 3

Дитяча кімната – дизайн та оформлення стін

Найрозумніший варіант – зробити стіни під фарбування. Діти ростуть дуже швидко і також швидко змінюються їхні смаки й уподобання. Пофарбувати стіни в інший колір можна швидко, без особливих втрат часу. Якщо це буде оштукатурена стіна – чудово, можна фарбувати раз п’ять, не видаляючи попередні шари. А якщо обклеювати стіни будете шпалерами під фарбування, вибирайте на флізеліновій основі: їх теж можна фарбувати без ризику до 8 разів.

Трохи більш витратний за часом спосіб оформлення стін в дитячій – це шпалери. Найбільш підходящими з точки зору екологічної безпеки – паперові. Але брати тонкі не варто: дуже вже швидко рвуться. Можна взяти дво- або тришарові (дулплекс або триплекс). Вони більш щільні і служать довше.

Кольори вибирають в ранньому дитинстві по статі дитини – дівчаткам рожеві відтінки і близькі до них, хлопчикам – блакитні і зелені. Трохи пізніше необхідно орієнтуватися вже на смаки вашої дитини. Ви ж уже точно можете знати, який з кольорів подобається вашому чаду більше. Тільки кольориу потрібні не агресивні, а ближче до натуральних відтінків. Так звані «кислотні» занадто навантажують емоційно, що, м’яко кажучи, «не корисно».

Дитяча кімната – меблі

Завдання батьків постаратися розробити дизайн дитячої кімнати так, щоб він був безпечним. І при виборі меблів це – один з ключових моментів. По-перше, матеріал, з якого вони виготовлені повинен бути безпечним. Якщо це фарбовані або ламіновані плити ДСП, вимагайте сертифікати. Для самого ДСП повинен бути гігієнічний сертифікат, в якому вказується клас емісії формальдегіду – сполучного для тирси. Він позначається латинською буквою E. Для виготовлення меблів для дитячої кімнати може використовуватися матеріал з E0 або E1. Вони абсолютно безпечні – виділення формальдегіду не більше, ніж у деревини. Якщо меблі пофарбовані, потрібно сертифікат і на фарбу. Вона повинна бути нетоксичною.

Також звертайте увагу на кути і виступи. Вони повинні бути округленими: гострих виступаючих частин бути не повинно. У всякому разі для дітей молодше 13 років вибирайте такі моделі.

Дитяча кімната - розробляємо дизайн самостійно 4

Дитяча кімната  – дизайн для малюків

Коли оформляється дитяча кімната  для немовляти батьки можуть постаратися втілити всі свої мрії. Тільки розробляючи дизайн дитячої, не забувайте про те, що доглядати за ним будуть дорослі. Такі речі, як ліжечко зі змінною висотою матраца це не непотрібна опція, а нагальна потреба: занадто навантажувати спину шкідливо і мамі, і татові, і дідусям / бабусям.

Теж стосується пеленального столика. Нехай дітей вже і не сповивають, але переодягати зручніше на висоті пояса, а не нахилившись. Для цього і роблять високі пеленальні столики, з трьох сторін у них є досить високі виступи – щоб дитина перевернувшись, не впала.

Щоб це був не просто стіл на високих ніжках, під ним можна зробити безліч ящиків, в яких буде зберігатися дитяча білизна і всякі мазі / присипки, інші предмети, які необхідні при догляді за немовлям. Потім, замінивши кришку, перетворите його в шафу або комод.

У дитячій необхідно ще зручне крісло або диванчик: годувати дитину мамі потрібно буде часто, і зручніше це робити в кріслі, де є опора для спини і рук. Та й потім, під час ігор, спостерігати за дитиною зручніше з крісла або з дивана.

Кольори при розробці інтер’єру дитячих для немовлят використовуються дуже м’які. Часто це білий колір і його відтінки, з додаванням рожевого і блакитного. На стінах додають кілька яскравих кольорових акцентів. Такі кімнати потім легко трансформуються в більш яскраві – для старших і більш активних чад.

Дитяча кімната для дівчаток

Традиційні кольори, в яких розробляється дизайн дівочих кімнат – рожевий, бузковий і перехідні відтінки. Але обов’язково поцікавтеся думкою дівчинки: у неї можуть бути свої «правила». І взагалі, залучайте дитину до розробки проекту, запитуйте поради і пропонуйте вибрати щось, спільно приходьте до якогось рішення.

Найпростіше, якщо у дитини є якийсь улюблений герой, мультфільм, казка. Додати кілька штрихів – фотошпалери з кадрами мультфільму, кілька картинок, предмети, оформлені в тому ж ключі. І неповторний дизайн дитячої готовий.

При оформленні ліжка дівчинки часто мріють про балдахіни. Нехай це не зовсім гігієнічно і правильно, але втілити мрію варто. Зробіть його легким, невагомим, з тканини, яка добре переться. А конструкція повинна передбачати часте прання: щоб була можливість легко і швидко знімати тканину.

Дівчата також люблять будувати «будиночки». Організуйте для них таку можливість. Це може бути шафа, який можна завісити, двоповерхове ліжко, один з поверхів якої – верхній чи нижній – можна використовувати як ігрову зону. Забувати про безпеку не можна ні на хвилину, і обгородити і закріпити потрібно все, що можна.

Для економії місця під ліжком можна зробити висувні ящики, а є варіанти навпаки – подіум, з-під якого виїжджає ліжко. Теж цікавий варіант, але складніший в реалізації.

Дитяча кімната  для дівчат-тінейджерів вже може бути зроблена в інших тонах. Рожевий і бузковий можуть витіснити бежевий, коричневий і інші відтінки тієї ж гами. Деяким дівчатам за смаком можуть бути більш темні тони. Можливо, вдасться прийти до компромісу, і в світлій кімнаті додати темні акценти.

Дитяча кімната для хлопчика

З хлопцями і простіше і складніше одночасно. Їм подобаються спайдермен, тачки, інші подібні історії. І з цим проблем немає. Є навіть відповідні меблі (як на фото).

Дитяча кімната - розробляємо дизайн самостійно 5

Але через якийсь час інтереси змінюються, з’являються нові герої та кожен раз змінювати повністю обстановку накладно. Тому більш раціонально оформити все, скажімо в традиційно чоловічому стилі. Наприклад, спортивний куточок, ліжко, в якому є другий поверх для цікавих занять.

Ще варіант – обіграти спортивні уподобання молодої людини. Якщо любить грати в баскетбол – зробити кільця, сітки, для футболіста будуть потрібні ворота. Тільки прибрати всі предмети, що б’ються подалі і захистити крихкі сітками.

Коли дітей двоє, а дитяча кімната одна

Якщо діти різностатеві, або мають власні інтереси або переваги, найпростіше розділити приміщення на дві зони. Оформити кожну залежно від побажань «власників» площі. Тільки тут необхідно підійти так, щоб між дітьми не виник конфлікт. Тут вже вам карти в руки.

Якщо конкуренція присутня, доведеться оформлення робити ідентичним. Це, напевно, єдиний спосіб пом’якшити протистояння. Тоді доведеться батькам лавірувати, враховуючи побажання дітей.

Якщо ж вам пощастило, діти не сваряться або конфлікти несерйозні, можна поставити двоповерхове ліжко. Домовлятися хто де буде спати зазвичай складно: всі хочуть нагорі. Але як «бонус» для нижнього ярусу можна придумати спуск у вигляді гірки. Правда, нижній ярус теж доведеться підняти, але це може стати вирішенням проблеми: молодшому за наявності гірки буде цікаво і внизу.

Якщо з місцем туго, можна використовувати в дитячій кімнаті меблі-трансформер. Ліжко може опускатися з шафи, виїжджати з-під подіуму, навіть спускатися з-під стелі. Є різні варіанти. Вибираєте той, який в вашому випадку реалізувати простіше або зручніше.

Загалом, дизайн дитячої – заняття творче. До нього потрібно залучити всіх членів сім’ї. Це саме той випадок, коли одна голова добре, а сім’я – краще. А щоб було з чого вибирати, нижче зібрані фото з цікавими задумами й ідеями. Може, щось виявиться корисним для вас.

Дитяча кімната - розробляємо дизайн самостійно 6 Дитяча кімната - розробляємо дизайн самостійно 7 Дитяча кімната - розробляємо дизайн самостійно 8 Дитяча кімната - розробляємо дизайн самостійно 9


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *