Home / Діти / Домашня аптечка склад, що вона повинна містити?

Домашня аптечка склад, що вона повинна містити?

Якщо в будинку під рукою завжди є домашня аптечка, то і медичну допомогу ви надасте своєчасно. Тому дуже важливо, який має домашня аптечка склад і що вона повинна містити. Чи траплялося з вами таке: різко піднялася температура, захворів зуб, трапився опік, а потрібних ліків вдомі немає. Тому домашня аптечка просто необхідна.

Домашня аптечка склад. Яким вимогам повинна відповідати домашня аптечка?

Домашня аптечка склад, що вона повинна містити

Всі ліки і препарати мають термін придатності і тому, закуповувати їх про запас просто не має сенсу.

 Зберігайте інструкції до ліків, там завжди можна уточнити дозування препарату, термін придатності і спосіб застосування.

 Тримати препарати потрібно в фабричній упаковці з вкладеною в неї інструкцією.

 Мінімум – це те, що повинна містити домашня аптечка склад якої укомплектований для екстреної допомоги.

 Регулярно (не менше одного разу на півроку) проводьте ревізію в аптечці за термінами придатності і зовнішнім виглядом ліків.

 Майте список всього вмісту аптечки і поповнюйте витрачений.

 Добре мати шпаргалки з надання тієї чи іншої допомоги. Часто, коли людина хвора, вона просто губиться. А близькі не завжди знають, які ліки повинен приймати хворий.

Домашня аптечка склад. Що повинно бути в ній

Склад домашньої аптечки повинен охоплювати відразу безліч хвороб, тому там повинні бути засоби, як для внутрішнього застосування, так і для зовнішнього.

Обов’язково потрібно мати засоби для швидкої допомоги:

  • Знеболюючі засоби
  • Серцеві та заспокійливі препарати
  • Шлункові препарати
  • Протипростудні
  • Протиалергічні

Лікарські засоби членів сім’ї, що мають хронічні захворювання (але це швидше відноситься до особистої аптечці)

Лікарські засоби для зовнішнього застосування:

  •  засіб від опіків
  •  гірчичники,
  •  йод,
  •  зеленка,
  •  нашатирний спирт,
  •  перекис водню 3%,
  •  марганцівка,
  •  альбуцид,
  •  харчова сода
  •  перев’язувальний матеріал:
  •  лейкопластир,
  •  вата,
  •  гумовий кровоспинний джгут,

Медичні предмети:

  •  термометр,
  •  тонометр,
  •  піпетки очні,
  •  грілка,
  •  мішечок для льоду,
  •  пінцет,
  •  ножиці

Домашня аптечка склад. Як зберігати домашню аптечку

В окремому ящику або коробці з відділеннями з великими чіткими написами і закриваючою кришкою – ліки повинні зберігатися в темному місці

Враховувати те, що температура зберігання ліків може бути різною: або  кімнатною або +10 (в холодильнику)

Не можна зберігати ліки у ванній кімнаті – при підвищеній вологості, багато ліків розкладаються

Місце зберігання повинно бути легко доступним для дорослих, але недоступним для дітей.

Якщо ви маєте укомплектовану домашню аптечку, то завжди будете впевненими, що зможете надати допомогу і навіть врятувати життя.

Домашня аптечка склад. Збираємо для новонародженого

Коли майбутня мама замислюється про придане для малюка, на думку в першу чергу приходять пелюшки, сорочечки, ліжечко, коляска. При всіх цих клопотах важливо не забути ще одну важливу складову, а саме, зібрати дитячу аптечку для новонародженого.

Аптечка для новонародженого включає в себе все необхідне для гігієни та надання першої допомоги малюкові, якщо знадобиться. Сформувати її бажано до народження, так як після вам вистачить інших турбот, і є ймовірність втратити з поля зору щось важливе.

Звичайно, практично в будь-якій аптеці продаються готові аптечки для новонароджених, укомплектовані основними засобами, які вам знадобляться найближчим часом. Але практика показує, що зібрати таку ж, ідентичну за вмістом, виходить дешевше. Крім того, готова аптечка для новонародженого не може відповідати всім індивідуальним потребам саме вашого малюка, її список лікарських засобів вельми обмежений.

З цієї причини багато мам складають свій перелік і комплектують персональний набір. Отже, якою ж повинна бути домашня аптечка для новонародженого? До її складу входитимуть предмети по догляду за малюком до року і деякі ліки. Одні – для обов’язкового щоденного використання, інші – «про всяк випадок». Ось приблизний список.

Засоби для обробки пупкової ранки

Обробка пупкової ранки зеленкою

Перший час пупкову ранку потрібно обробляти

На перших порах, поки ранка не заживе (а на це піде близько 10-14 днів), вам знадобиться:

  • перекис водню 3%, бажано з вбудованою піпеткою, вона більш зручна у використанні;
  • ватяні палички;
  • ватяні диски;
  • звичайна зеленка у флаконі;
  • піпетка.

Засоби для щоденної гігієни

Вата стерильна і диски. З їх допомогою виготовляються турундочки для очищення носика і вух немовлят. Покладіть в аптечку стерильний бинт 5 * 10 см, марлевий відріз і кілька марлевих пов’язок на всякий випадок.

Ватяні палички. Ні, не для чищення носа: це категорично заборонено! Але ось зовнішню частину вушок можна очищати за умови, що палички мають обмежувач. Також ними зручно «точково» наносити зеленку і мазі на шкіру.

Вазелінова олія. Деякі мами вважають за краще змочувати ватяні джгутики для очищення носа не в звичайній кип’яченій водичці, а саме в вазеліновій олії.

Дитячі манікюрні ножиці. Нігті немовляти крихітні і швидко ростуть. Для регулярного підстригання підійдуть ножиці з короткими лезами і тупим кінцем, з фіксуючим футляром. Деякі вважають за краще користуватися кніпсером (маленькі щипчики).

Вологі серветки. Незамінна річ як вдома, так і на прогулянці, в разі, коли сталася «аварія» і немає можливості підмити малюка. Вони повинні бути гіпоалергенні, не давати відчуття липкості, призначені саме для дітей, з відповідним рН, не містити спирту та ароматизаторів. Перевірте, наскільки герметично закрита упаковка.

Присипка. Використовується для догляду за складочками, як профілактика попрілостей. Пам’ятайте, що присипку не наносять разом з дитячим кремом одночасно.

Дитяча олія для масажу, гіпоалергенна і без ароматизаторів.

Дитячий крем від попрілостей. Підійде на основі декспантенола (Бепантен, Д-пантенол) або оксиду цинку (Деситин, Судокрем).

Лікарські трави: череда, ромашка, календула для купання карапуза. Деякі мами для таких цілей використовують слабкий розчин перманганату калію (марганцівки). З приводу застосування цієї речовини ведеться безліч суперечок. Безумовно, марганцівка – прекрасний антисептик, але крім всього, вона ще й сильний окислювач. Її найдрібніші кристали здатні приводити до опіків на тілі. Тому, якщо ви все ж вирішили покупати дитину в подібному розчині, пам’ятайте, що він повинен бути блідо-рожевим. Ніколи не намагайтеся вживати її всередину або для полоскань дітям, що підросли! Її застосовують тільки за призначенням лікаря.

Додаткові необхідні інструменти

Водний термометр на спиртовій основі. Призначений для вимірювання температури водички, коли малюк «йде» купатися. Часто їх роблять у вигляді іграшки, що доставляє радість підростаючому маляті. Нагадування: оптимальна температура води для перших купань:не вище36-37ОС.

Термометр. На сьогоднішній день існує безліч альтернатив потенційно небезпечного ртутного термометру. Наприклад, електронний. Правда, їх вартість в рази перевищує знайомий нам з дитинства екземпляр. Але якщо взяти до уваги, що річ купується на роки і вона безпечна для крихти, ціна виправдовує себе. Є ще варіанти у вигляді смужки, яку досить прикласти до чола дитини. Набирають популярність моделі у вигляді соски. Нагадування: у багатьох електронних термометрах остаточний результат дивляться не після звукового сигналу, а на 3-4 хвилинки пізніше.

Аспіратор для носа. При нежиті у новонародженої дитини в носі накопичується слиз, який він ще не вміє видаляти самостійно. За допомогою аспіратора мама зможе це зробити без особливих зусиль. Зазвичай він виглядає як маленька спринцівка зі спеціальним наконечником. Існують механічні види аспіратора (коли мама відсмоктує слиз через систему трубочок) і електронні (рідко використовуються в побутових умовах). Нагадування: щоб слиз добре відходив, рекомендується промивати носик фізіологічним розчином або іншою сольовою водичкою, що продається в аптеці. Судинозвужувальні краплі (навіть називін для новонароджених) використовують тільки за рекомендацією лікаря.

Спринцівка №1 і 6 може стати в нагоді в якості клізми, в разі запору у малюка. Не забувайте, що подібним методом не варто зловживати, бо клізма «вимиває» корисну мікрофлору кишечника.

Електронні термометри безпечніше ртутних

Засоби при кишкових кольках

Газовідвідна трубочка. Використовується для полегшеного виходу бульбашок повітря при метеоризмі.

Насіння кропу і фенхелю потрапили в наш список з тієї ж причини. Підійде Плантекс.

Грілка. Нехай вона буде маленького розміру. Якщо прикласти грілку до живота дитини, то тепло буде сприяти відходженню газів.

Лікарський препарат, до складу якого входить симетикон, – інертна речовина, зв’язується при попаданні в кишечник з бульбашками повітря і виводить їх назовні. Представники: Еспумізан, Інфакол.

Інші лікарські препарати

Гліцеринові свічки для новонароджених. Ставляться при закрепах, бажано, не частіше, ніж раз на три дні.

Смекта, Лінекс – при проносах як перша допомога, після чого – відразу до лікаря. У дитячому віці пронос небезпечний зневодненням.

Жарознижуючі препарати. У дитинстві показані жарознижуючі засоби на основі парацетамолу та ібупрофену. Вони дозволені для застосування у дітей від 3-х місяців, і обов’язково повинні бути в кожній аптечці. Це рятує, коли температура у дитини піднімається вночі. На сьогоднішній день виробники випускають масу подібних ліків, свічок, в саше суспензії-пакетиках (зручно для поїздки) під різними брендами.

Вибуркол – гомеопатичні свічки, що стимулюють захисні сили організму для боротьби з інфекцією. Допомагають знижувати високу температуру.

Феністил гель. Його присутність в аптечці необов’язково, однак рано чи пізно потреба в ньому з’являється. Це антигістамінний препарат, що знімає свербіж, наприклад, якщо покусали комарі, або при інших проявах алергії. Дітям до року застосовують феністил у вигляді крапель.

Гель, що полегшує прорізування зубів. Його представники: Дентол гель, Бебідент краплі.

Нурофен

Жарознижувальну на основі ібупрофену

Кілька слів про вміст аптечки

Кожний лікарський засіб має термін придатності. З огляду на, що ви берете препарати про запас, відразу зверніть увагу, щоб термін мав «запас» в 2-3 роки. Після розтину деяких ліків їх термін придатності різко скорочується. В інструкції обов’язково про це буде згадано. Рекомендується в день відкриття флакона написати на ньому дату – так легше стежити за якістю препарату.

Зверніть увагу на температуру зберігання. Якщо на упаковці написано: «Зберігати при температурі 8-150C», – місце проживання лікарського засобу – холодильник.

Якщо форма ліки – суспензія, пам’ятайте, що перед використанням флакон потрібно збовтати, інакше діюча речовина залишиться на дні.

Зберігається аптечка в недоступному для дітей місці. Слід уникати потрапляння прямих сонячних променів.

Ми дізналися, які ліки та інші предмети потрібно зібрати, щоб склад аптечки для немовляти був відносно укомплектований. За бажанням та фінансовим можливостям, аптечку можна доповнювати.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *