Зима вносить свої корективи не тільки в природу і навколишнє середовище, ми самі, наша зовнішність, самопочуття і настрій також підвладні зміні клімату та пори року. І це не дивно, адже взимку змінюється ритм і стиль нашого життя, кількість і якість їжі, ну і одяг, зрозуміло. Що ми одягаємо на себе взимку? Правильно, те, що захистить нас від холоду і вітру: теплі чоботи, куртки чи шуби і, звичайно ж, шапки на голову. Саме вони захищають наше волосся від негативного впливу зимової холоднечі і крижаного вітру, однак, і шапка здатна завдати шкоди волоссю, відкривши нам навесні волосся, далекі від ідеального стану, в якому можна показати нашу зачіску.
Саме тому догляд за волоссям навесні повинен стати одним з перших заходів з відновлення краси. До того ж не треба забувати, що різні типи волосся вимагають різних способів догляду за ним, тому почнемо з розгляду цього важливого моменту.
Догляд за волоссям різних типів
Волосся, як і люди, мають різний характер і висувають різні вимоги до догляду за собою, тому не варто випускати з виду тип свого волосся при виборі засобів для них, кожному своє. І почнемо ми з одного з найменш улюблених жінками, типів волосся – з жирного типу.
Жирне волосся і догляд за ними
Якщо ваше волосся стають жирними і неохайними через кілька годин після миття, то вони входять в категорію проблемного волосся, тобто, жирного. Але це їх єдиний недолік, тому що жирне волосся вважаються самими здоровими і захищеними, завдяки рясному виділенню секрету сальними залозами. До того ж, жирне волосся завжди більш густі і довгі, тому, то вони покриті шаром сального секрету, який перешкоджає їх пошкодження і ламкості. Однак, це слабка втіха, адже мати вічно брудні волосся велика незручність.
Що робити? Правильно за ними доглядати, підбираючи засоби і методи, що не викликають збільшення активності сальних залоз. Для цього виключаємо масаж голови, маски, що включають масла і жирні речовини, а також мийте голову водою, температура якої не перевищує 37 С, тобто теплою.
Догляд за жирним волоссям навесні повинен включати в себе застосування шампунів, що містять вітаміни А, Е, С, К, такі речовини як дьоготь, цинк і молочні протеїни. Варто звернути увагу на засоби для волосся, що містять в собі відвари мати-й-мачухи, шавлії, кропиви і екстракти водоростей. Ефективним буде робити ці відвари самостійно, і обполіскувати ними волосся після миття, це посприяє зниженню сальних виділень.
Не потрібно відмовлятися і від домашніх масок для жирного волосся, робити їх варто на основі кефіру або кислого молока, адже кислоти, що містяться в цих продуктах, відмінно усувають жирність і нормалізують роботу сальних залоз, додаючи волоссю блиск і легкість.
Сухе волосся та догляд за ними навесні
Сухе волосся є прямою протилежністю жирному волоссю, вони залишаються довгий час чистими після миття, близько п’яти-шести днів, але виглядають тьмяними, швидко електризуються і стають ламкими. Відбувається це за рахунок недостатнього вироблення сального секрету, зволожує і захищає волосся від зовнішніх пошкоджень.
Сухою може бути і шкіра голови, що буде значно ускладнювати ситуацію, провокуючи появу лупи і сильною ламкістю волосся, не дозволяючи волоссю відрости до бажаної довжини. Догляд за сухим волоссям полягає в їх живленні і зволоженні спеціальними шампунями, бальзамами і маслами, що містять вітаміни і поживні речовини. Вибираючи засіб для догляду за сухим волоссям необхідно звернути увагу на наявність в них вітаміну В5, лецитину, гідролізату білків сої, кукурудзи і пшениці. Всі ці корисності будуть живити волосся зсередини, додавати йому міцності й еластичності, а також створять тонку захисну плівку на поверхні кожного волоска, яка додасть волоссю блиск і гнучкість.
Варто також звернути увагу на наявність у шампуні або бальзамі для сухого волосся липового цвіту, соку лимона. Після миття дуже добре обполіскувати сухе волосся підкисленою лимонним соком водою, це додасть їм блиску і життєвої сили.
А маски і масаж з використанням реп’яхової і касторової олій додадуть волоссю пом’якшувальної і захисної жирової олії. Оливкова і реп’яхова олія, змішані у рівній пропорції, дозволять позбутися від сухості шкіри голови, якщо втирати їх в шкіру за 1-2 години до миття голови. Що вдієш, краса і здоровий блиск волосся вимагають часу та догляду!
Змішаний тип волосся
Ще його можна назвати два в одному, так як таке волосся має підвищену жирність біля коріння і сухість на кінцях. Подібне невезіння є, найчастіше, придбаним внаслідок частого фарбування агресивними речовинами та захоплення хімічною завивкою.
В результаті подібних експериментів сальні залози мають достатньо сили для змащення всієї довжини волосся, обволікаючи тільки прикореневу ділянку великою кількістю жиру і залишаючи кінці сухими, ламкими і незахищеними. Коріння жирні, а кінці сухі і посічені, додатково до цього волосся ще і тьмяні.
Що робити? Позбавлятися від звички фарбувати і завивати волосся, а також дотримуватися правильного догляду за волоссям навесні.
Догляд за волоссям змішаного типу
За змішаним типом волосся необхідно доглядати, як і за змішаною шкірою обличчя, тут також для кожної ділянки потрібний особливий засіб. Шампуні варто підбирати м’які, але два-три рази на місяць мити волосся шампунем для жирного волосся. Також варто приділити увагу масажу змішаних волосся за допомогою масажної щітки. Подібна процедура буде сприяти розподілу захисного жиру по всій довжині волосся, а не накопичувати його тільки біля коріння.
Також чудово допомагають при проблемі змішаного волосся відвари з кропиви, хмелю і хвоща, маски з кефіру і кислого молока.
Загальні рекомендації по догляду за волоссям
Яким би не був тип вашого волосся варто знати основні правила по догляду за волоссям навесні, які допоможуть привести стан волосяного покриву в порядок.
1.Обратіте увагу на живлення, не варто зловживати жирним, солодким і борошняним, особливо це стосується володарів жирного волосся. 2.Вибирайте стрижку залежно від типу волосся, якщо волосся жирне, то не варто захоплюватися короткими зачісками, а якщо вони тонкі і сухі, то зачіски з довгим волоссям також виглядатимуть безглуздо.
3. Пам’ятайте, що заняття спортом покращує кровообіг всього організму і благотворно позначається на зростанні і здоров’я волосся, тому, приведення фігури перед пляжним сезоном в порядок, допоможе і створення красивої шевелюри.
4. Мийте волосся тільки тими засобами, які підходять вашому типу волосся. Не забувайте про маски, відвари і масли, ці прості засоби створять незвичайний ефект для вашого волосся. Зверніть увагу на сухі шампуні для волосся, вони виглядають як брусок мила, але містять в собі екстракти рослин, мінеральні речовини і вітаміни.
5. Не забудьте, що мити волосся потрібно тільки теплою водою, що не перевищує 37С, більш гаряча вода сприятиме збільшенню активності сальних залоз.
6. Мийте волосся в два етапи, спочатку невеликою кількістю шампуню, який змиє жир і забруднення з волосся, а потім більш рясною кількістю, що сприяє проникненню корисних і поживних речовин в структуру волосся.