Home / Дозвілля / День Святого Валентина 2022 – традиції, символіка та заборони

День Святого Валентина 2022 – традиції, символіка та заборони

14 лютого – одне з найромантичніших свят у році, до якого готуються з особливим трепетом та ретельністю. Але, напевно, мало хто знає, що для того, щоб свято не було зіпсоване, необхідно дотримуватися деяких дуже важливих правил і прикмет. Що склалися століттями, уважно вивчивши, що можна і що не можна робити на День Святого Валентина 2022.

Що можна і не можна робити на День Святого Валентина 2022

День Святого Валентина 2022 – традиції, символіка та заборони

Для того, щоб це світле та романтичне свято принесло лише позитивні емоції та приємні спогади, варто ознайомитися з головними заборонами та рекомендаціями для закоханих, актуальними для Валентинового Дня. Звичайно, можна зробити все на власний розсуд, але все-таки існують речі, яких краще дотримуватись. Щоб у результаті не зіпсувати свято не тільки собі, а й своїй другій половинці.

День святого Валентина — чудова нагода для того, щоб підготувати приємний сюрприз для своїх других половинок. Головне, підійти до цього питання з максимальною відповідальністю, щоб нічого не зіпсувати.

День Святого Валентина 2022. Непорушні заборони

Головні заборони, які не варто порушувати 14 лютого:

У День Святого Валентина не можна спізнюватися. Крім того, що це неввічливо та некрасиво, таким чином можна зіпсувати сюрприз, якщо він був запланований.

Отримавши в подарунок не зовсім те, чого хотілося, у жодному разі не можна показувати своїй другій половинці своє невдоволення та висловлювати образу.

Це свято насамперед про почуття, а не про конфеті та мішуру.

Не треба дарувати банальні подарунки, аби подарувати. До процесу вибору необхідно підійти з усією душею та увагою.

Не варто підносити своїй коханій троянди – це пережиток минулого (якщо це не улюблені квіти обраниці). Є тисячі різних квітів та можливостей їх презентувати.

Перед цим романтичним днем не потрібно кардинально змінювати свій зовнішній вигляд. Не завжди з першого разу може вийти саме так, як було заплановано спочатку. Тому не ризикуйте добрим настроєм заради бажання поекспериментувати.

Порада хлопцям – не можна дарувати обручку дівчині 14 лютого, якщо надалі не надійде пропозиція руки та серця.

В іншому випадку як мінімум у дівчини буде зіпсований настрій або є ризик нарватися на грубість з її боку.

Тим, хто не має другої половинки, не треба відзначати День Святого Валентина 2022  одному, інакше є ризик, що весь рік вас супроводжуватиме самота.

Якщо раніше не доводилося носити еротичну білизну, то не варто цього свята експериментувати з ним. У крайньому випадку, краще порадитись заздалегідь із партнером.

У це свято у всіх справах вас має супроводжувати лише гарний настрій та позитивні думки, але ніяк не сум, адже тоді і у вашому житті обов’язково станеться кохання та чудеса.

Рекомендації для закоханих

А ось те, що обов’язково потрібно зробити закоханим у День Святого Валентина:

Щиро висловити своє кохання та привітати не лише свою половинку, а й рідних та близьких – батьків, бабусю, друзів та подруг.

Для успіхів у особистому житті треба звернутися до святого Валентина з молитвою.

Укладання шлюбу цього дня обіцяє парі довге та щасливе сімейне життя.

Парі, яка хоче завести дитину, необхідно кинути в колодязь або не скований льодом водоймище букет квітів і помолитися Богу. Найближчим часом мрія може здійснитись.

День Закоханих має бути сповнений щирих почуттів, щоб цілий рік між коханими панувала любов і ніжність.

Обряди та прикмети для неодружених та незаміжніх на День Святого Валентина 2022

Для тих, хто не має пари, немає приводу засмучуватися і не надавати значення святу. Навпаки, потрібно перебувати у хорошому настрої, в ідеалі відзначаючи свято у компанії з друзями. Крім того, існують деякі прикмети, звернувши увагу на які можна зрозуміти, коли і яка людина може зустрітися на вашому шляху. Тому неодруженим і незаміжнім треба бути дуже уважним у День Святого Валентина.

Раніше вважалося, що навіть птахи цього дня можуть знайти собі пару.

Якщо у вас немає пари, то не варто сприймати День закоханих як привід для смутку. Краще замість цього спрямовуйте свій погляд у небо, просячи небесну канцелярію про велике і чисте кохання.

Тому незаміжнім дівчатам варто частіше дивитись у небо. Пара синичок говорить про те, що на вашому шляху зустрінеться молода і добра людина з гарним почуттям гумору. Зустріч із сороками може обіцяти стосунки з легковажною та балакучою молодою людиною. А поява в небі воронів говорить про суворого дорослого чоловіка, який може зустрітися на вашому життєвому шляху.

Цей птах асоціюється із можливою зустріччю кохання всього життя.

До того ж, у День Святого Валентина незаміжнім дівчатам можна проводити певні обряди, які допоможуть привернути увагу коханої людини або зустріти нареченого. Зробити це дуже просто. Наприклад, щоб поворожити на нареченого, потрібно загадати бажання і тричі подивитися у вікно спальні. Це приверне в життя любов і швидку зустріч із хлопцем.

День Святого Валентина 2022. Готуємось до Дня Закоханих 14 лютого правильно

Готуватися до Дня закоханих треба заздалегідь, продумуючи все до дрібниць. Насамперед варто визначитися з місцем проведення свята. Тому що якщо це має бути кафе або похід у кіно, необхідно заздалегідь забронювати столик або придбати квитки на улюблений фільм.

Якщо святкування намічається у затишній домашній обстановці, обов’язково необхідно створити атмосферу свята. Для цього знадобляться тематичні елементи декору – свічки, кульки, квіти, аромаолії. У цей день все проходить під символом серця, тому в будинку має бути якнайбільше сердечок.

Романтична вечеря при свічках – невід’ємна частина свята. Знаючи переваги своєї другої половинки, порадувати її буде нескладно. Крім того, можна замовити улюблені страви кур’єрською доставкою.

Що може бути краще, ніж романтична вечеря в компанії коханої людини?

Ну і, звичайно, цього романтичного дня необхідно подбати про подарунок для своєї другої половинки. Як уже згадувалося вище, троянди дівчині дарувати не варто – надто банально. Краще подарувати якийсь барвистий букет, тим більше, вибір квітів на сьогоднішній день вражає уяву.

Що стосується основного подарунка, то він не повинен бути надто дорогим, щоб не поставити у незручне становище свою другу половинку. Обов’язковим атрибутом Дня закоханих є валентинка. Її можна зробити власноруч. Це чудовий спосіб показати, що ви вкладаєте у подарунок свої почуття та кохання.

Доречним доповненням до листівки може стати шоколад з повітряними кулями, аромамасла або парфумерія. Але тільки в тому випадку, якщо вам точно відомі уподобання другої половинки. Коробочка із записочками «100 причин, чому я тебе люблю» тощо. Адже головне не подарунок, а увага.

Також можна продумати, яким буде формат свята. Відмінною ідеєю може стати квест із валентинками.

Потрібно заздалегідь сховати по будинку приготовані листівки з цікавими питаннями, які будуть слідувати один за одним ланцюжком. Кожну наступну валентинку можна буде знайти лише розгадавши загадку з попередньої. Ну а в останньому посланні можна залишити запрошення на романтичну вечерю або якийсь інший приємний сюрприз.

Романтична вечеря – практично безпрограшний варіант. Даруйте один одному найпрекрасніші емоції, не скупіться на теплі слова та зізнання!

Вірити у магію цього зимового дня чи ні – вибір за вами. Але все-таки варто спробувати своє щастя і прислухатися до порад, адже не виключено, що вони змінять ваше життя на краще.

Символіка Дня Святого Валентина 2022: історія та значення

Коли січневі морози відступають, разом із вітрами лютого чується подих весни. Під завісу зими приходить свято, що гріє серця — День Святого Валентина 2022. Це час романтичних побачень, трепетних освідчень, серцевих подарунків, одним словом День усіх закоханих.

Як і в інші свята, цей день має свої символи. Далі розповімо, які важливі атрибути супроводжують День Святого Валентина.

Серце. Серце — мабуть, найвідоміший символ Дня всіх закоханих, без нього важко уявити собі лютий. Серце, як орган тіла, відповідає за наші емоції: радість, смуток, тугу, і, звичайно, любовні переживання. У всьому світі серце кольору пристрасті та сильних почуттів асоціюється з любов’ю.

Предмети із серцями. З початку лютого червоні та рожеві декоративні серця можна зустріти всюди: в прикрасах торгових центрів, на прилавках магазинів, у відділах з іграшками, у кафе. У продажу з’являється безліч сувенірів, які пропонується подарувати своїм коханим та й просто близьким людям, яких ми любимо. Це різноманітні дрібниці з використанням «серцевих» мотивів — свічки, кухлі, подушки, повітряні кульки, брелоки, блокноти. Популярним подарунком є коштовності у формі серця. Кільця, браслети, сережки, кулони чоловіки дарують на знак великої щирої любові до своїх жінок.

Купідон. Згідно з римською міфологією, Купідон син богині Венери, прекрасний юнак, покровитель закоханих. Купідон – бешкетний жартівник, який пускає стрілу прямо в серце, і “поранений” без пам’яті закохується в першого, хто зустрічається йому на шляху.

Зараз купідончиків зображують в образі гарненьких пухленьких малюків із золотою кучерявою головою та крильцями за спиною. Ангелятко зі стрілами зустрічається на листівках, в оформленні подарунків, у принтах на тканині, у вигляді сувенірних статуеток та в ювелірних прикрасах.

Валентинки. 14 лютого прийнято освідчуватися не лише вголос, а й писати ніжні слова коханому. Ця традиція бере початок у далекому 1415, коли вперше було відправлено анонімне любовне послання. Тоді листівки робили своїми руками, з використанням мережив та живих квітів.

А також йшли на одну хитрість — до листа непомітно приколювали маленьку шпильку, вколовшись об яку той, хто отримав валентинку, закохувався в відправника (зовсім як за легендою про Купідона). До речі, пронизане стрілою серце символізує не тільки щасливо закохане, але також може вказувати і на розбите, володар якого відчуває нерозділене почуття. Посилати валентинку з визнанням вперше дещо ризиково, адже можна залишитись відкинутим. А в Англії бували й ті, що писали «чорні валентинки», у яких явно виражали свою антипатію адресату.

Перша друкована валентинка вийшла 1800 року, автором її дизайну була Кейт Грінуей. Ця листівка мала величезний успіх: за кілька днів розійшлося понад 25 000 її копій.

Зараз ми можемо купити найрізноманітніші валентинки, але багато закоханих вважають за краще вигадувати і робити їх самостійно.

Мереживо та рукавички. У середні віки, коли говорити відкрито про свої почуття було не прийнято, існувала така традиція — дама на балу ніби випадково упускала свою мереживну хустку. Той джентльмен, поблизу якого це трапилося, піднімав хустку, щоб подати її дівчині. Такий жест означав прояв симпатії, між двома зав’язувалося спілкування. З того часу мереживо стало символом знайомств та романтичних відносин. Мереживо до шиття, як символ невинності, використовують при пошитті весільних суконь.

Ажурні аксесуари дуже красиві, а за рахунок напівпрозорості натякають на інтимність жіночої нижньої білизни. Тому якщо ваші стосунки з жінкою досить близькі, піднесіть їй у свято гарний мереживний комплект.

Рукавичка також має власне історичне значення. У минулі часи лицарі брали в походи рукавичку своєї жінки серця і дбайливо зберігали, вважаючи, що цей предмет оберігає їх у бою. У 19 столітті крім сердечок, стали дарувати вирізані паперові долоні, на знак пропозиції заміжжя і готовності прожити життя пліч-о-пліч. Трохи згодом паперові руки змінилися на мініатюрні шовкові рукавички з гаптованим червоним серцем, які кавалери вручали своїм дамам на День Святого Валентина.

Солодощі. У це свято прийнято дарувати одне одному солодкі частування — тістечка, торти та печиво у формі сердець. Особливу популярність у закоханих має шоколад та шоколадні цукерки. Які піднімають рівень гормонів щастя та збуджують пристрасні почуття. Коробочки вибираються у формі серця або оздоблені символікою свята.

Любовні вузлики. У 18 ст. в Англії закохані підвішували валентинки на ручку дверей будинків своїх обраниць. Або на дерево під їхніми вікнами за мотузку, яку плели з безлічі вузликів. Що сприяло міцнішому, нерозривному зв’язку між двома людьми.

В даний час існує схожий ритуал, але із загадуванням бажань, коли до дерев прив’язують стрічки. Але до Дня всіх закоханих ця традиція має опосередковане відношення. До 14 лютого гілки вбирають червоними серцями, використовуючи їх як інтер’єрні прикраси.

Голуби нерозлучники. Парочка білих голубів символізують нерозлучне подружжя. Двоє закоханих, коли розмовляють, сидять поряд і немов воркують один з одним, як голуби. А ще ці птахи вибирають собі супутника один раз і на все життя та разом дбають про своє потомство. За цю вірність голуби стали одним із символів Дня Святого Валентина.

Однак парами прийнято зображати не лише голубів, а й лебедів, янголят, милих тварин, наприклад котів або ведмедиків. Подарункові сувеніри із двох фігурок, зображених закоханими, дуже популярні на це свято та мають загальну назву нерозлучники.

Троянди. Жінкам прийнято дарувати квіти з нагоди багатьох подій. День усіх закоханих не виняток – на всій планеті щасливі дівчата удостоюються букета живих квітів цього свята. Тим більше, що квіти так красномовно можуть розповісти про почуття до вашої обраниці. Яскраві троянди – це безумовне освідчення в коханні. І це головні квіти свята, оскільки з давніх-давен вважаються квітами богів-покровителів любовних зв’язків. Хоча отримати кошик інших квітів, зібраних у вишукану композицію, не менш приємно.

Пелюстки троянд прикрашають стіл до романтичної вечері, наповнюють ними ванну, розкидають по ліжку перед побаченням.

Атрибутиці свята всіх закоханих вже кілька століть, багато з яких використовується і до цього дня. Яскраві серця, ангели, троянди, шоколад та свічки – наповнюйте простір навколо, це чудовий супровід для зізнань у коханні.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *