Home / Твоя краса / Боротьба з прищами та вуграми / Червоні прищі на шкірі: ознаки і лікування

Червоні прищі на шкірі: ознаки і лікування

Дуже часто можна почути таку фразу: «Стан шкіри – це стан вашого організму». І правда, багато хвороб супроводжуються зміною кольору і структури шкіри, викликають якісь порушення в її роботі.

 Дуже часто на обличчі виникають червоні прищі. У когось вискочить один, а у когось обсипає все обличчя. І, здебільшого, люди думають про те, як їх вдаліше замаскувати, ніж про те, як їх вилікувати. Адже червоні прищі – це своєрідний сигнал вашого організму, що потрібно щось змінювати. Так давайте розберемося, в чому ж полягає проблема червоних прищів, що їх викликає і як їх лікувати.

 Червоні прищі: причини виникнення

 Для початку, потрібно відповісти на таке питання: Чи сверблять прищі? Наявність свербежу абсолютно змінює хід справи і способи лікування вибираються фахівцями інші, так як і причини виникнення подібного роду запалень досить конкретні і ясні.

 Отже, якщо ваші червоні прищі не сверблять, то проблема може полягати в таких моментах:

    Вам не вистачає вітамінів і мікроелементів. Якщо ваш організм вже виснажений від нестачі вітамінів, ви не вживаєте в їжу достатню їх кількість і не заповнюєте їх втрату за допомогою таблеток, то ваш організм дуже сильно від таких явищ страждає. Брак вітамінів призводить до порушень в роботі клітин: шкіра погано відновлюється, її захист від забруднень ззовні сильно падає. Як результат, тьмяний колір обличчя, втомлений вигляд і, досить часто, прищі. У такому випадку вам слід звернутися до терапевта, щоб дізнатися, яких вітамінів вам не вистачає.

   Ваш ШКТ не відрізняється особливим здоров’ям. Якщо ваше обличчя раптово обсипало без причини, то, найймовірніше, ваш кишечник не може впоратися лікуванням з усіма токсинами, які потрапляють в організм або виникають в природних процесах. Тоді виведенням займається весь організм, включаючи шкіру. Саме через такий різкий «напад» не найкращих для шкіри речовин і виникають червоні прищі. Так що бігом перевіряти стан вашого ШКТ.

   Ви їсте занадто багато або занадто мало і вкрай не збалансовано. А якщо ви дуже любите смажене, гостре, обвалене в купі приправ під майонезом, то не забувайте, що на подібні «частування» організм «нагородить» вас парою-трійкою прищів. Або ж якщо ви сильно затягли дієту, необхідні вітаміни, речовини і мікроелементи просто не можуть потрапляти в організм в нормальній кількості. Порушується діяльність органів, вони починають функціонувати в неправильному режимі. Що ж, за такий стрес можуть з’явитися червоні прищі. Наша порада – харчуйтеся правильно. Зовсім не обов’язково голодувати, щоб виглядати струнко. Досить нормальної кількості фізичного навантаження і здорової їжі (не займатися спортом і їсти картоплю-фрі – це абсолютно безглуздо). Стежте за тим, що ви хочете з’їсти в інший раз.

   Гормональні збої. Червоні прищі – це майже постійні гості підлітків. У цьому ніжному віці гормони плещуть через край. А такі порушення призводять до того, що на обличчі і виникає прищ. Так що не впадайте у відчай в такому юному віці – вам потрібно ретельно стежити за шкірою, навіть якщо вона і залишається такою, як була. Потрібно перерости цей етап. І якщо проблема тільки в гормонах, вони зійдуть, як тільки ваш організм визначиться з кількістю гормонів, які слід було б викидати в кров.

   Ви любите торкатися обличчя брудними руками, і тут ніщо не захистить вашу шкіру від всюдисущих бактерій. Вони швидко викликають запалення, а видавлювання прищів може призвести до поширення інфекції по обличчю і всьому тілу. Так що менше підпирайте щоки руками, сидячи над черговим завданням, та й мити руки слід було б частіше.

   Стреси. Так-так, стрес може стати причиною багатьох хвороб. Перехвилювалися або надмірно стримували емоції? Ось вам і червоний прищ в нагороду.

 Поява червоних прищів на шкірі живота у вагітних жінок пов’язане зі зміною гормонального фону, і не повинно викликати переживань.

 Якщо ж поява червоних запалень супроводжується сильним свербінням, то варто розуміти, що причини появи червоних прищів і свербіння – лежать в таких захворюваннях як:

    Алергічна реакція (алергічний дерматоз);

   Короста

   Екзема

   Кропив’янка

   Укуси комах.

 Червоні прищі: лікування

 Якщо ж у вас все-таки з’явилися червоні прищі, слід звернутися до дерматолога. Він вам розповість, що саме викликало таку реакцію організму, а також підкаже, якими засобами слід лікуватися. Якщо у вас неправильний раціон, лікар підкаже, які продукти слід було б виключити з вашого щоденного раціону, а що конкретно добавити. Часто така зміна в харчуванні дає найбільш ефективні результати і без медичного втручання. Але ваше дослідження має включати в себе обов’язково УЗД щитовидної залози, аналізи загальні та на гормони. Якщо у вас якісь порушення ендокринної системи, то потрібно звертатися вже до іншого фахівця, та й лікування гормональних збоїв – досить серйозна справа, яка вимагає максимального професіоналізму.

 Також слід звернутися до косметолога, який допоможе прибрати прищі з вашого обличчя без наслідків для вас. Головне, знайти хороший салон. Адже самостійне видавлювання прищів загрожує появою шрамів і рубців. Справжній професіонал робить все дуже акуратно. Звичайно, після подібних процедур ваше обличчя буде дещо запалене, але буквально через пару днів це відчуття сходить нанівець.

 Червоні прищі: профілактика

 Не можна сказати напевно, що подібна профілактика буде на 100% ефективною, адже вона не допомагає боротися з проблемою в організмі, а лише із зовнішніми її проявами. По-перше, мийте руки і не чіпайте руками обличчя зайвий раз. По-друге, вмивайтеся правильно і відповідно до типу вашої шкіри. По-третє, правильне харчування – завжди найкраща страховка. Змініть свій раціон і підстройте кількість їжі для нових пригод. Важливо користуватися скрабом (максимум – 2 рази на тиждень). Він допомагає зняти шар ороговілих клітин, під яким зазвичай і «засідають» червоні прищі.


Check Also

Маска від чорних цяток з содою в домашніх умовах

У кожної господині на кухні є маленька коробочка з содою. Цей продукт ми найчастіше використовуємо …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *