Будь-який живий організм потребує вологи – це всім відомо ще зі шкільної лави. Якщо йому не вистачає живильної рідини, то це починає проявлятися на всіх рівнях, і позначається не дуже добре на здоров’я. Але іноді буває так, що необхідна кількість вологи не отримує якась певна частина тіла. Сьогодні ми поговоримо про волосся і про те, як повернути їм життєвий блиск і сяйво.
Зволожуючі маски для волосся: як виявити проблему?
Отже, якщо вашій шевелюрі не вистачає вологи, то це видно відразу. По-перше, волосся стає тьмяним і втрачає не тільки яскравий колір, але і свою структуру. Зневоднені локони ламкі, часто січуться.
По-друге, таке волосся перестає слухатися. І якщо раніше їх можна було укласти, то зараз вони починають стирчати на всі боки, навіть після миття виглядають недоглянутими і ламаються.
По-третє, якщо їм не вистачає вологи, то локони дуже сильно змінюються зовні. Знаєте, як виглядає пакля? Ось приблизно такими ж стають і волосся, більше того, вони і на дотик виявляються сухими і жорсткими.
Однак навіть якщо така проблема існує, її легко можна вирішити. У народі здавна використовуються зволожуючі маски для волосся. До речі, такі засоби не тільки насичують вологою і відновлюють життєвий баланс, але і живлять, надають сил для росту і здорового, карколомного блиску. Більшість масок збільшують об’єм і взагалі надають волоссю здоровий і доглянутий вигляд.
Але спочатку необхідно розібратися, які саме компоненти в першу чергу зволожують, а вже тільки потім надають інші позитивні впливи на наші улюблені локони.
Зволожуючі маски для волосся : основні компоненти
Отже, для того, щоб швидко і в той же час ефективно оздоровити своє сухе волосся, обов’язково потрібно використовувати у складі масок такі інгредієнти:
Кисломолочні продукти. Це найважливіший засіб для зволоження волосся. По-перше, такі інгредієнти містять необхідний баланс жирних кислот, що вже саме по собі дуже добре. По-друге, відомо, що в тім же кисляку знаходиться дуже велика кількість природних антиоксидантів (завдяки їм зволожуючі маски для волосся мають такий хороший оздоровчий ефект). По-третє, кисломолочні продукти відмінно засвоюються нашим організмом як при внутрішньому, так і при зовнішньому вживанні.
Рослинні масла (тільки натуральні!). Це теж дуже хороші засоби для досягнення необхідного результату, але лише тоді, коли ви впевнені в їх якості. Чим же рослинне масло так добре? По-перше, знову ж таки, воно жирне. А це дуже корисно для сухого волосся. Взагалі, якщо ми маємо справу з висушенням, то вода тут якраз стає найлютішим ворогом, бо вона вимиває останні поживні речовини. А ось щось жирне – це найкращий помічник. Воно створює захисну плівку і відновлює, в першу чергу, потрібний ліпідний баланс. По-друге, будь-яке рослинне масло багате і антиоксидантами, і вітамінами. Але раз вже ми говоримо саме про волосся, то для їхнього здоров’я підійдуть наступні масла: реп’яхове (найкраще, зміцнює шевелюру і стимулює її швидке зростання), оливкове, обліпихове (відмінно знімає різні подразнення і запалення на голові), касторове.
Мед. Відмінний засіб, дарований нам трудівницями-бджолами. Цей солодкий розчин багатий не тільки необхідними в нашому випадку жирними кислотами і антиоксидантами, але і вітамінами з мікроелементами. Мабуть, багатше меду природного продукту не знайти. Крім того, він ще й діє зовсім чарівним способом: відновлює життєвий гідробаланс і в самому волоссі, і в шкірі голови. Але тут є одна небезпека: мед, на жаль, дуже алергічний і його потрібно використовувати з великою передбачливістю.
Яйця. Ще один природний дар, незамінний для лікування сухого волосся. Тільки тут потрібні як можна більш свіжі та якісні. Чим же гарні яйця? По-перше, своїм складом, в них є практично всі елементи, без яких зволоження неможливо. По-друге. Живлять і насичують, причому засвоюються дуже легко. По-третє, відновлюють і нормалізують ліпідний шар, а це дуже важливо.
Ось, мабуть, і перераховані всі основні інгредієнти для того, щоб зволожити шевелюру. Всі вони природні, а, виходить, найкорисніші і потрібні. Народна мудрість давно вже придумала рецепти, що сполучають в собі користь всіх цих продуктів в найкращих пропорціях.
Зволожуючі маски для волосся, які по-справжньому працюють
Отже, зараз ми вам запропонуємо кілька дивовижних рецептів, що надають волоссю силу, блиск і відновлюють їх природну структуру. Однак, перш ніж наносити їх, переконайтеся, що зволожуючі маски для волосся не викличуть алергічної реакції. Для цього перевірте склад так само, як перевіряєте фарбу для волосся: просто нанесіть малу частину на згин ліктя. Якщо ніякої реакції не послідує, сміливо користуйтеся!
Зволожуючі маски для волосся . Рецепт 1. Найпростіший. Кисляк і масла.
Взагалі, не обов’язково створювати композиції з перерахованих інгредієнтів. Можна робити зволожуючі маски для волосся з одного-єдиного компонента і просто чергувати їх. Ефект обов’язково буде і негайно! Наприклад, спробуйте чергувати маски з кисломолочних продуктів (найкраще підійде кисляк) з масляними масками. Обов’язково пару днів давайте волоссю відпочити. Оптимальним буде такий режим лікування: робите маску з кисляку, далі два дні без масок, потім – з рослинного маслаї. Самі помітите, як волосся засяють.
Тут важливо знати деякі моменти. Обов’язково лікуєте шевелюру теплими засобами. Кисляк, наприклад, необхідно підігрівати до 37 градусів, і тільки потім намащувати його на шкіру голови, причому якомога більш жирним шаром. Витримувати приблизно по півгодини, під плівкою. Коли цей час пройде, повторно намастити засіб, попутно роблячи легкий масаж шкіри голови (не менше 5 хв). Далі вже тільки змити.
Масла повторно наносити не слід. Їх просто акуратно намазуємо на голову, обов’язково при цьому обробляючи не тільки кінчики, а й коріння. Залишаємо під теплом приблизно на 20-30 хв., далі змиваємо досить гарячою водою з використанням шампуню.
Зволожуючі маски для волосся . Рецепт 2. Суміш масел
У цьому засобі головний інгредієнт – масло обліпихи. Саме його потрібно взяти в кількості 9 частин, а десята частина – це будь-яке інше рослинне масло. Отриману маску акуратно намастити на волосся, при цьому досить інтенсивно втираючи її в коріння і шкіру. Залишити не менше ніж на 1 годину під плівкою, а далі вже змити.
Зволожуючі маски для волосся . Рецепт 3. На основі меду
Беремо, звичайно ж, мед, до нього добавляємо коньяк і хну. Всі інгредієнти – по 1 чайній ложечці. Далі по столовій ложечці будь-якого масла і один розмішаний вже жовток. Все ретельно доводимо до однорідного стану, втираємо у волосся, тримаємо півгодини. Далі сполоскати тепленькою, але не гарячою водичкою, використовуючи шампунь.
Зволожуючі маски для волосся . Рецепт 4. На основі яйця
Вам буде потрібно 1 куряче яйце, 2 столові ложечки касторового масла, і по одній – гліцерину і оцту. Все ретельно розмішати, намастити на волосся, залишити під плівкою не менше ніж на півгодини. Краще ще й укутати теплим рушничком або надіти шапку.
Всі ці рецепти допоможуть повернути волоссю необхідний життєвий баланс вологи, зміцнять їх і додадуть по-справжньому здоровий вигляд. Використовувати зволожуючі маски для волосся потрібно не частіше 2 разів на тиждень, а для того щоб посилити позитивний ефект домашніх засобів – мийте після них волосся відваром ромашки, якщо у вас світлі локони. Для брюнетів і брюнеток підійде розчин води і лимонної кислоти (або оцту) в пропорції: 1 чайна ложечка на 1 л води. І нехай ваша шевелюра радує і захоплює!
Відео про зволожуючі маски для сухого волосся: