Всі знають про те, що зволоження шкіри – один з основних аспектів догляду за обличчям, однак саме про нього у багатьох красунь склалося абсолютно невірне уявлення. Пора розвіяти міфи, які витають навколо цієї корисної та необхідної для шкіри процедури, тому сьогодні ми розповімо про зволожуючі маски для обличчя.
Всі повинні знати, що зволожуючі маски для обличчя потрібні не тільки сухій і в’янучій шкірі: без неї не зможуть виглядати добре ні жирна, ні змішана (комбінована), ні нормальна. Без дорогоцінних крапельок вологи клітини не можуть функціонувати в повному обсязі, через що і виникає більшість косметичних проблем. Але про все – по порядку.
Кому потрібні зволожуючі маски для обличчя?
Чому домашні зволожуючі маски для обличчя готують тільки ті, хто відчуває сухість і стягнутість шкіри? Тому що всі інші помилково вважають, що їм це ні до чого, – і в цьому їх головна омана. Насправді зволоження особи час від часу необхідно робити всім. Косметологи радять вдаватися до цієї процедури власницям всіх типів дерми – навіть самої ідеальною, якщо така існує.
Зволожуючі маски для обличчя: для нормальної і змішаної шкіри
Чомусь абсолютно спокійно сплять ті дівчата, у яких нормальний тип шкіри, вважаючи, що все, що їй потрібно, – лише живлення. Ще один міф, який призводить до того, що після 30 років, коли починаються проявлятися на обличчі перші вікові зміни, шкіра у таких самовпевнених по молодості красунь стає сухою, роздратованою і дуже стягнутою. Все тому, що клітини витратили свій запас води, який потрібно було час від часу заповнювати. Тому тим, кому не байдуже, що стане з їх шкірою в майбутньому, рекомендується забезпечувати зволоження для обличчя років з 18-20, роблячи домашні маски такого роду курсом в 4-5 масок кожні два місяці.
Зволожуючі маски для обличчя: для сухої і зрілої дерми
Для сухого типу шкіри зволожуючі маски для обличчя – справжній порятунок, їх необхідно використовувати регулярно і досить часто. Якщо знати секрети домашнього зволоження, навколишні ні за що не здогадаються, що ви страждаєте стягнутістю і лущення, тому що їх можна перемогти за допомогою звичайних домашніх масок з найбільш недорогих продуктів і масел. Для зрілої шкіри (кому за 40) теж необхідно їх робити, щоб вікові зміни були не так помітні. Курс зволоження повинен становити 10-15 масок, місяць перерви і заново.
Склади можна застосовувати одні й ті ж для різних типів шкіри.
Ну і, звичайно, потрібно знати, які продукти відрізняються зволожуючими властивостями, щоб не включити в маску що-небудь не те.
А Ви використовуєте ягідні маски для обличчя, що володіють дивним ефектом омолодження, що добавляють свіжість і тонус навіть сильно втомленій і в’янучій шкірі?
З чого робити зволожуючі маски для обличчя?
Найкраща маска для зволоження обличчя та, в якій кожен інгредієнт не тільки містить в собі багато вологи і доставляє її за призначенням (як огірок, наприклад), але заважає їй передчасно випаровуватися з клітин. Наприклад, косметичні масла здатні створювати міцну плівку, яка і зберігає ефект зволоження на тривалий час. Такими корисними зволожуючими властивостями володіють такі продукти:
яєчний жовток;
всі молочні продукти з високим вмістом жирності: вершки (від 35%), кефір (3,2%), йогурт (від 8%), сметана (від 35%), сир (від 20%), молоко (від 4, 2%), вершкове масло;
рослинні олії: кукурудзяна, лляна, соняшникова, гарбузова (91% жирності), оливкова, рапсова, соєва (99% жирності);
майонез;
горіхи;
шоколад;
овочі: огірки, морква, томати, кабачки, картопля, диня, кавун;
фрукти теж містять багато вологи, але з ними необхідно бути акуратнішими, ніж з овочами, і не захоплюватися фруктовими зволожуючими масками, тому що в них також дуже багато органічних кислот, які володіють підсушуючими властивостями;
ягоди і фрукти, можна зрідка використовувати в зволожуючих масках, через наявність в них кислот;
всі косметичні олії, серед яких чемпіонами по зволоженню є кокосова, мигдальна, кунжутна, жожоба і шипшини;
ефірні олії: сандал, жасмин, пачулі, троянда, блакитна ромашка, мірра;
трави: липовий цвіт, шавлія, ромашка, м’ята, кріп, троянда, шипшина, мати-й-мачуха, меліса, хміль
Якщо вам необхідно якісне і ефективне зволоження дерми обличчя хоч в лікувальних, хоч в профілактичних цілях, обов’язково використовуйте дані продукти для приготування масок, компресів, тоніків, лосьйонів, кремів.
Щоб вони працювали, їх потрібно правильно приготувати і застосувати.
Зволожуючі маски для обличчя: секрети застосування
Насправді зволоження обличчя самостійно – справа проста і дуже приємна, якщо осягнути всі нюанси цієї косметичної процедури. Після правильно приготовленої і грамотно використовуючи маски для зволоження – то шкіра стає оксамитовою, відчуття стягнутості зникає, злущується поступово пропадає. Так що салон краси можна легко влаштувати вдома, відповідно до рекомендацій, і насолоджуватися незмінно хорошими результатами.
Вибираючи рецепт, намагайтеся звертати увагу на такі зволожуючі маски для обличчя, щоб у них переважали ті продукти, які були вказані вище. Однак потрібно виключити з них яєчний білок, цитрусові, кислі фрукти і ягоди, знежирені молочні продукти, які відрізняються підсушуючими властивостями.
Найбільш ефективними є маски з домашніми яйцями і молочними продуктами, тому що вони максимально натуральні і дієві.
Рослинні та косметичні олії для зволоження обличчя потрібно буде попередньо підігріти на водяній бані градусів до 40 (дивіться, щоб яйця у складі таких масок не згорнулися через високі температури). Так само можна вчинити і з кефіром.
Якщо маска вийшла густою, розбавляйте її молоком або відваром трав кімнатної температури. Якщо занадто рідкою – подрібніть в блендері горіхи або вівсяну муку.
Тестуйте кожну приготовану суміш на наявність алергенів для вашої дерми. Це не відніме у вас багато часу, проте допоможе уникнути побічних ефектів. Для цього достатньо всього лише змастити чудесним засобом внутрішню сторону зап’ястя і простежити за реакцією. Якщо не буде ні свербіння, ні почервонінь, ваша шкіра нормально відреагує на цю маску.
Більшість вважає, що глибоке зволоження обличчя самостійно неможливо, оскільки активні речовини не можуть проникнути в глибинні шари шкіри. Якщо ви цьому посприяєте, це цілком можливо. Досягти цього можна, попередньо розпарити дерму обличчя за допомогою парової домашньої ванночки на травах.
Всі зволожуючі маски для обличчя наносяться виключно по масажних лініях на чисту, розпарену шкіру подушечками пальців або спеціальним косметичним пензликом.
Час дії – від 15 до 30 хв.
Змивати потрібно виключно водичкою прохолодною або кімнатної температури, але ніяк не гарячою. Ще краще прибирати маску ватним спонжем, змоченим в молочці.
Частота використання: для сухої і зрілої дерми двічі на 7 днів, для інших буде достатньо 1 раз.
Курс повного зволоження: для сухої і зрілої дерми від 10 до 15 масок, для інших – 5-6.
Перерва між курсами зволоження для сухої і зрілої дерми становить 1 місяць, для інших – 2-3.
Якщо слідувати даним порадам від професіоналів, домашнє зволоження дерми обличчя перевтілить вашу шкіру самим чудесним чином.
Вона стане пружною і еластичною, перестане лущитися, поліпшить свій колір, розгладяться зморшки, зникне відчуття стягнутості. Підбирайте різні рецепти, якщо якийсь склад виявився не таким дієвим, як ви цього очікували.
Зволожуючі маски для обличчя: рецепти
Щоб зволоження шкіри вдома виявилося максимально корисним і ефективним, серйозніше поставтеся до вибору рецепта. Нові склади пробуйте обережно, не забуваючи перевіряти їх на аллергічність.
Зволожуючі маски для обличчя з жовтком
Відокремити від білкової маси жовток, розтерти його, добавити до нього чайну ложечку теплого натурального меду.
Зволожуючі маски для обличчя з вершками
Жирні (від 35%) вершки (1 столову ложечку) Змішати з борошном з вівса (2 чайними ложечками).
Зволожуючі маски для обличчя з кефіром
Жирний (3,2%) кефір (1 столову ложечку) Змішати з подрібненим мигдалем (1 чайною ложечкою), Добавити теплий мед (1 чайну ложечку).
Зволожуючі маски для обличчя з йогуртом
Натуральний, без добавок і барвників жирний (від 8%) йогурт (1 столову ложечку) Змішати з фруктово-ягідним пюре в рівних кількостях.
Зволожуючі маски для обличчя зі сметаною
Жирну (від 35%) сметану (2 столові ложечки) Змішати зі свіжим, теплим картопляним пюре без солі (1 столовай ложечка).
Зволожуючі маски для обличчя з сиром
Жирний (від 20%) сир (2 столові ложечки.) Змішати з жирною (від 35%) сметаною (1 столова ложечка.), Добавити подрібнені горіхи (1 чайну ложечку).
Зволожуючі маски для обличчя з молоком
Досить щодня вмиватися жирним (від 4,2%) молоком.
Зволожуючі маски для обличчя з вершковим маслом
Розтопити на водяній бані вершкове масло (2 столові ложечки), Змішати з борошном з вівса (1 столова ложечка).
Зволожуючі маски для обличчя з рослинними оліями
Розігріти на водяній бані будь-яку олію (2 столові ложечки), Добати до нього картопляне пюре (1 столову ложечку).
Зволожуючі маски для обличчя з майонезом
Майонез (2 столові ложечки.) Змішати з огірковим пюре (1 столова ложечка.), Добавити теплу олію оливи (1 чайну ложечку).
Зволожуючі маски для обличчя з горіхами
Подрібнити будь-які горіхи (1 чайну ложечку), змішати з жирною сметаною або майонезом (2 столові ложечки).
Зволожуючі маски для обличчя з шоколадом
Розтопити гіркий шоколад (2 столові ложечки.), Добавити тепленьку олію оливи (1 столову ложечку).
Зволожуючі маски для обличчя з косметичними оліями
На водяній бані розігріти косметичну олію (перевага надається кокосовій, мигдальній, кунжутній, жожоба і шипшини) у кількості 2 столових ложечок, добавити до них теплий мед (1 чайну ложечку), сирий жовток.
Зволожуючі маски для обличчя з ефірними оліями
У будь-яку з перерахованих вище масок добавте 3-4 крапельки ефірних олій сандалу, жасмину, пачулі, троянди, блакитної ромашки, мірри
Зволожуючі маски для обличчя з травами
Сухі або свіжі квітки і листя лікарських трав для зволоження шкіри (липового цвіту, шавлії, ромашки, м’яти, кропу, троянди, шипшини, мати-й-мачухи, меліси, хмелю) В кількості 1 столової ложечки залити окропом (склянкою), настоювати під кришкою годину. Таким зволожуючим настоєм можна протирати шкіру щодня або навіть вмиватися ним.
Обраний засіб для зволоження шкіри надасть потрібний ефект лише тоді, коли буде грамотно, без фанатизму застосованийо, згідно всіх рекомендацій, даних у статті.
І не забувайте зволожувати шкіру зсередини: налагодьте свій питний режим і включіть в щоденний раціон більше свіжих фруктиків та овочів.