Home / Дозвілля / Як плести фенечки: значення і техніка плетіння

Як плести фенечки: значення і техніка плетіння

Як плести фенечки з муліне: різнобарвна фенечка

Ця фенечка, для створення якої необхідно освоїти тільки один вид вузликів, виглядає дуже оригінально і стильно.

Інструменти і матеріали:

Нитки муліне п’яти кольорів.

Ножиці.

Скотч або шпилька.

Відріжте від мотків десять ниток (по дві одного кольору) довжиною по сімдесят п’ять сантиметрів.

Розкладіть їх на рівній поверхні так, щоб кольори розташувалися в дзеркальному відображенні. Наприклад, перша і десята нитки – червоні, друга і дев’ята – зелені, третя і восьма – помаранчеві, четверта і сьома – сині, п’ята і шоста – жовті.

Зв’язуйте  нитки вузлом, відступивши близько п’яти сантиметрів від краю. Закріпіть їх на твердій поверхні шпилькою або скотчем. Розділіть нитки, зберігши колірну черговість.

Візьміть в одну руку першу нитку зліва (червону), а в іншу – другу нитку зліва (зелену). Притримуючи червону нитку пальцем, заведіть її над зеленою так, щоб вийшла фігура, що нагадує цифру «4». Протягніть червону нитку в петлю, що утворилася. Підтягніть утворений вузлик наверх.

Зробіть ще один такий же вузлик червоною ниткою на зеленій. Далі рухайтеся зліва направо і робіть по два вузлика червоною ниткою на всіх інших (помаранчевою, синьою і жовтою), поки не дійдете до середини.

Аналогічним способом зав’яжіть ряд вузликів червоною ниткою справа наліво. Зверніть увагу, що в цьому випадку буде утворюватися петля у формі перевернутої цифри «4».

Посередині у вас повинні знаходитися дві нитки, які спочатку були по краях (червоні). Розташованою праворуч червоною ниткою зав’яжіть два вузлика на інший.

Перший ряд фенечки закінчено. Продовжуйте плести її до кінця за описаною вище схемою, тобто від крайніх ниток до центру.

В самому кінці сплетіть з вільних ниток косичку або колосок, закріпіть її вузлом і обріжте зайві нитки. Так само поступіть з початковим краєм фенечки, попередньо розв’язавши вузол.

Візерунок на цій фенечці нагадує латинські букви «V». Якщо хочете зробити просто смугастий браслет, то плетіть в одному напрямку зліва направо весь ряд. Так у вас вийдуть тонкі косі смужки. Колірна гамма може бути найрізноманітнішою.

Як плести фенечки з трубочок?

А ви знаєте, як плести фенечки  з трубочок? Ні? Тоді пропонуємо три браслета, сплетених різними способами, в вашу колекцію!

Ймовірно, ви вмієте плести звичайні фенечки – а хочете навчитися дечому новому? Спробуйте змайструвати браслет з трубочок: він виглядає оригінально, при цьому виходить зовсім невбиваним. Гума не рветься, не треться, їй не страшна волога – а якщо приробити надійну застібку, то навіть втратити таку фенечку немає практично жодного шансу.

Які ж трубочки нам потрібні? Звичайно не соломинки для коктейлів. Матеріал повинен бути гнучким, щоб не заламувати, а трохи розтягуватися, якщо його гнуть. З тонких трубок фенечка виходить найбільш витонченою, її можна прикрашати намистинами. В ідеалі, вам потрібно роздобути набір для плетіння СкубіДу. Як правило, трубки в наборі кольорові, і їх дуже багато: вистачить далеко не на один браслет.

Якщо раптом не знайшли такої, слушну трубку можна пошукати в аптеці, в магазині електротоварів … вони не будуть кольоровими, але для початківців згодиться. А якщо у вас вдома завалявся провід від старих навушників, використовуйте його – і від мотлоху позбудетеся, і отримаєте нову прикрасу.

Способів плетіння з трубочок не так вже й багато, і майже всі вони запозичені з інших технік.

Це добре вам знайома техніка плетіння фенечек з атласних стрічок. Але  атлас – матеріал вкрай примхливий, і дуже швидко браслети з нього втрачають привабливість. Гумова трубка ж переживе потопи і землетруси, головне її не підпалювати.

Можна сплести фенечку в техніці СкубіДу, тільки замість шнура використовувати трубку:

Схема вузла:

А тепер про те, як плести фенечки  з трубочок в техніці, схожій на шамбалу. Виходить щось зовсім чарівне:

Тут принцип той же: є намистини, є основа (в даному випадку не один шнур, а 4-5, щоб плетіння фенечки з трубочок вийшло товстішим), і є два вільних кінця для обмотки всього цього вузликами:

Головна складність в плетінні цієї фенечки з трубочок – підібрати відповідні намистинки: вони повинні бути дрібними, але з великою дірочкою. В іншому ж, все дуже просто. В’яжемо вузли, чергуючи їх з намистинами, до досягнення потрібної довжини. Потім робимо петельку, за яку буде триматися вузлик основи:

Як плести фенечки з бісеру

Цікаве питання – як плести фенечки  з бісеру?

Для плетіння фенечки з бісеру потрібні:

Бісер, стеклярус, намистини.

Капронова нитка або волосінь товщиною 0,13-0,16 мм

Голка з тонким вушком для бісероплетіння

Замочки-карабіни.

Сірники або запальничка (для обробки кінців волосіні або нитки).

Ножиці.

Верстат для бісероплетіння.

Якщо у вас немає верстата для плетіння, можна замінити його книгою в твердій палітурці або жорстким картоном (кришка від картонної коробки або сама коробка).

На протилежних сторонах зробити надрізи. Намагайтеся, щоб між ними була однакова відстань. Натягуємо нитку і приступаємо до роботи.

У фенечок з бісеру існує безліч візерунків, як суворого  характеру, так і ажурного. Незважаючи на різноманітність візерунків, кольорів і символів, все плетіння засноване на двох принципах.

Принципи плетіння фенечок з бісеру:

Одним кінцем – даний принцип плетіння передбачає використання лише однієї нитки або волосіні. На неї нанизують бісер або намистини, а другу нитку в такому плетінні не бере.

Двома кінцями – цей принцип плетіння передбачає використання двох ниток, на які нанизують намистини, виготовляючи ажурний бісерний браслет.

Способи плетіння фенечок:

Техніка полотно (фенечки з іменами).

Техніка квіточки.

Техніка хрестик.

У цій техніці виконуються фенечки з геометричними візерунками, іменами, назвами.

Фенечка-полотно плететься за досить простою схемою, так що впоратися з нею може навіть той, хто плете в перший раз. На цій фенечці можна зробити написи, орнаменти, і навіть написи з бісеру. Після того як вибрали ширину малюнка, простягніть волосінь через передостанній бісер, і останній набраний бісер стане першим в другому ряду. І так далі за схемою, зазначеною нижче. Ця схема дуже проста, зробіть один ряд – і ви зрозумієте, що робити далі.

Набираємо 7 бісерин і протягуємо нитку знизу вгору через третю від кінця бісерину.

Далі, нанизати одну бісерину і протягнути нитку через другу від неї (п’яту від кінця). Нанизуємо ще одну, протягуємо нитку через верхню (сьому від кінця) бісеринку і стягуємо нитку.

Нанизати бісерину і протягнути нитку зверху вниз через найближчу виступаючу бісеринку попереднього ряду і т. д.

Наступний ряд йдемо від низу до верху і так далі. Нанизування на два кінці нитки (Б).

Плетіння фенечок: фенечки-браслетики з іменами і візерунками. Схема Б. Спочатку працюємо кінцем а (на схемі), нанизуючи нові бісеринки. Потім кінцем б. По черзі працюємо обома кінцями нитки.

Фенечка з виступаючими зубчиками (В), з візерунком (Г), з іменами. Перш ніж ви будете робити на фенечці (В, Г) візерунок або ім’я, намалюйте ескіз плетіння на аркуші паперу.

Якщо хочете сплести фенечку з буквами, намалюйте на аркуші в клітинку схему майбутньої фенечки. Кожна клітинка – це одна бісерина. Використовуйте наступні схеми:

 

  

Техніка квіточки

Набрати на нитку 8 бісерин і замкнути їх через 1-у в коло. Ще раз пройти голкою в бісеринках так, щоб вийти з 8-ї бісерини.

Набрати на нитку 9-у бісерину іншого кольору, розділити кільце  подумки навпіл і пройти голкою через 4-у бісерину (протилежну 8-й), вийти назовні.

Набрати на голку шість бісерин, замкнути їх через 5-у і 4-у в кільце. Обійти по колу ниткою, щоб вийти з 5-ї бісерини.

Набрати на голку 16-у бісерину іншого кольору і пройти крізь протилежну їй 12-у бісерину.

Повтор пунктів 3 і 4 в міру необхідності.

 

 

Техніка хрестик

На кінці обох ниток одягаємо по голці. На праву голку нанизуємо 4 бісерини і розміщуємо їх посередині нитки. Через 4-у бісерину протягнути ліву голку, навхрест. В результаті ліва і права голки помінялися місцями. Перша ланка ланцюга готова.

На ліву голку набрати 1 бісерину, на праву – 2. Ліву голку пропустити крізь 7-у навхрест. Друга ланка ланцюжка готова. Плетіть, поки браслет не буде необхідної довжини.

Є ще маленька хитрість – коли у вас зовсім немає замка, можна на одному кінці виробу сплести маленьку петельку з бісеру, а на інший кінець прикріпити невелику намистину, таку, щоб вона насилу, але протискувалася в кільце. Це і буде замок, який, до речі сказати, виглядає в виробі досить природно і непомітно.

Схеми малюнків

У схемах немає нічого складного. Вони зроблені для того, щоб полегшити процес плетіння. На схемі зображено бісер і нитки, які проходять через бісерини. Стрілки показують напрямок роботи (плетіння).

 


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *