Home / Здоров'я / Здорове харчування / Як готувати калорійні страви, щоб залишатися стрункою?

Як готувати калорійні страви, щоб залишатися стрункою?

Чомусь так виходить, що найсмачніші страви, найчастіше, дуже калорійні. Насправді, не завжди, а тільки тоді, коли ми вирішуємо, що маємо зайву вагу, і ставимо перед собою «благородну» мету її подолати. Слово «благородну» взято в лапки не випадково: обмеження в їжі більше шкодить, а неможливість з’їсти те, що хочеться, не кращим чином позначається на нервовій системі. Овочі та фрукти вже зовсім не до смаку, а ночами сняться торт і піца.

Вихід з цієї ситуації дуже простий: більшість страв можна зробити менш калорійними, якщо знати маленькі секрети їх приготування. Але ось, що найприємніше, – їх смакові якості при цьому зовсім не погіршаться.

Звичайно, котлети, приготовлені в пароварці, на смак відрізняються від смажених котлет. Але, якщо їх запекти в духовці (жиру для них буде потрібно значно менше), то вони будуть нічим не гірше будь-яких інших котлет. Те ж саме стосується і риби, і сирників, і смаженої картоплі, і багатьох інших страв. Їжа, приготована в духовці, набагато корисніша за смажену їжу.

Отже, якщо прийнятно приготування того чи іншого блюда в пароварці, вибираємо пароварку, в іншому випадку воліємо духовку. А страви, для яких жарка є незамінним способом приготування, готуємо на сковороді з антипригарним покриттям.

Рецепт приготування  тефтелей в пароварці:

Для приготування страви беремо 500 г курячого філе, 100 г довгого рису, 20 г імбиру, 4 лаврових листа, 2 ст. л. лимонного соку, 30 мл кунжутного масла, 3 г морської солі, 2 ст. л. кип’яченої води  і 1 ріпчатої цибулі.

Рис залишаємо на дві години в теплій воді. Подрібнюємо цибулю і куряче м’ясо, з’єднуємо, додаємо кип’ячену воду І масло кунжутне. Фарш добре вимішуємо і робимо з нього кульки, потім обвалюємо їх в рисі. Викладаємо в пароварку, поклавши на дно лаврове листя і шматочки кореня імбиру. Тефтелі готуються 40 хвилин.

Зменшуємо кількість жиру і цукру

Ще один спосіб знизити калорійність – зменшити кількість жиру і цукру. Сметану, майонез, йогурти для заправок і соусів слід вибирати з мінімальною кількістю жиру, а то і замінювати іншими інгредієнтами, наприклад, кефіром, лимонним соком, соєвим соусом. Твердий сир для запіканок, піци цілком можна зменшити до половини норми, зазначеної в рецепті.

А ось приготувати випічку без жиру і цукру трохи складніше. Половину жиру (маргарин, вершкове масло) для тесту можна замінити банановим або яблучним пюре. А щоб зменшити жирність молока, його потрібно розвести водою. Для вершкового крему можна взяти нежирні вершки і додати загущувач (його можна додавати і в молоко).

Кількість цукру теж можна зменшити на третину, а відсутню солодкість компенсувати якими-небудь прянощами. Наприклад, мускатний горіх, гвоздика, кориця , різні есенції надають кондитерським виробам приємний смак і аромат, і зменшена кількість цукру, при цьому, не настільки помітно. Також є чимало рецептів солодких виробів, де цукор в тісті взагалі не використовується.

А от від різних солодких виробів (глазурі, помадки і т.п.) краще відмовитися. На смак солодощів вони особливо не впливають, а от калорії додають. Цукровою пудрою і кокосовою стружкою прикрашають тістечка; сиропом просочують коржі – і це все зайве для жіночого організму. Від таких солодких прикрас можна повністю відмовитися безболісно або використовувати менш калорійні замінники, наприклад, свіжі фрукти і ягоди. А кава або чай використовуються замість сиропу для просочення коржів.

Секрети приготування

1. Чекаємо, поки приготовлений бульйон охолоне, і збираємо весь жир з його поверхні.

2. Молоко для приготування каш, млинців, супів розбавляємо наполовину з водою, а для деяких страв його цілком можна замінити водою.

3. При приготуванні їжі у фритюрі, слід почекати, поки масло не розігріється до температури градусів 165-175, тоді продукти вбирають менше жиру. Те ж стосується і смаження на сковороді: викладаємо продукти тільки на сильно розігрітий жир. Готову страву потім ставимо на решітку для видалення зайвого жиру.

4. Жирні м’ясні ковбаски перед смаженням треба наколоти виделкою і просто прогріти на сковороді. Жир, який виділяється з ковбасок, злити і потім довести ковбаски до готовності. Так само можна зливати жир з м’яса, з жирних сортів риби.

5. М’ясо, яке запікається цілим шматком, в багатьох рецептах радять поливати жиром, який з нього виділяється. Щоб зменшити калорійність, навпаки, м’ясо потрібно періодично поливати яблучним соком, вином або навіть мінеральною водою.

6. Для приготування котлет або відбивних, не обов’язково обвалювати їх у борошні і яйці, краще тільки в панірувальних сухарях, при цьому м’ясо потрібно зволожити водою або лимонним соком.

Як бачите, способів зменшити калорійність страв дуже багато. Головне, не боятися експериментувати, коригувати рецепти у відповідності зі своїми потребами, вносити в них деякі родзинки і дійсно насолоджуватися смачними стравами, не картаючи себе кількома зайвими калоріями.


Check Also

Білкова їжа – для схуднення і здорового харчування

Сьогодні модною темою різних ток-шоу, де говорять про здоров’я, є білкова їжа. Список продуктів, в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *